Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Želdinių ir žėlinių apsauga nuo žvėrių

Image - Želdinių ir žėlinių apsauga nuo žvėrių

Želdiniams ir žėliniams stipriai pakenkti arba juos sunaikinti gali stirnos, elniai, briedžiai, peliniai graužikai, kiškiai, prie griovių ar kitų vandens telkinių - bebrai, retais atvejais - šernai. Apsaugai nuo pažeidimų

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Socialdemokratas A.Bekeris ryžosi kandidatuoti į mero postą

Image - Socialdemokratas A.Bekeris ryžosi kandidatuoti į mero postą

Ketvirtadienį įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus susirinkimas, kuriame galėjo vykti arši kova dėl pretendavimo į mero postą. Susirinkime buvo parinkti dalyvauti tik trečdalis Šilutės skyriaus narių - apie 120 nari

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajone – milžiniškos jauno vaikino paieškos: prašo žmonių pagalbos

Image - Šilutės rajone – milžiniškos jauno vaikino paieškos: prašo žmonių pagalbos

  Šeštadienį vakare Šilutės rajone be žinios dingo jaunas vyras. Pranešama, kad Audrius Martinkus Šnyplių kaime Šilutės rajone šeštadienį vakarop išėjo iš namų ir iki šiol

Pirmadienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

RUSNE VALDZIA__2Garsiais aplodismentais buvo palydėta tvirta Šilutės rajono savivaldybės vadovų pozicija, kai šie pristatyti metinių ataskaitų atvyko į Rusnę. Rusniškiai negailėjo plojimų išgirdę, kad estakados statyba bei kelio į Rusnę rekonstrukcija įvyks taip, kaip ir buvo suplanuota, o rajono meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad Automobilių kelių direkcijos vadovybė įsitikinusi, jog pavyks kelią rekonstruoti nesaugant nusenusių medžių alėjos, taip pat įrengti 8 metrų pločio su pėsčiųjų bei dviratininkų taką. Jeigu prireiks savivaldybė, kartu su rusniškių bendruomeneįsipareigoja atsodinti kelis kartus daugiau medžių, nei dabar auga šalia rekonstruoti planuojamo kelio.

Kalbėta ir apie finansiškai sėkmingai užbaigtus 2017 metus: į savivaldybės biudžetą gauta per  40 milijonų Eur pajamų, ir tai yra 101,5 proc. suplanuotų pajamų. Savivaldybė metus baigė be skolų savo įstaigoms bei įmonėms už suteiktas paslaugas ir laiku išmokėjo visus atlyginimus. Džiugu ir tai, kad 2018 metams jau paskirtas ne mažesnis finansavimas. 

Šilutės r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė patikino, kad rusniškiai gyvena ypač saugiai. 2017 metais registruota tik 0,8 proc. nusikalstamų veikų nuo bendrai rajone pradėtų 718 ikiteisminių tyrimų.

Seniūnės ataskaita iliustruota fotografijomis

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė bemaž valandą pasakojo apie seniūnijoje atliktus darbus, rusniškių keliones koncertuoti ir piketuoti, sutvarkytas miestelio piktžaizdes: pašalintus apgriuvus statinius, pasodintus gėlynus. Kaip jau tapo Rusnėje įprasta, seniūnės ataskaitą lydėjo begalė fotografijų, kuriose užfiksuoti visi atlikti darbai, kelionės bei jų dalyviai.

Pasak seniūnės, didelė parama seniūnijai yra Darbo biržos siunčiami žmonės. Su jų pagalba tvarkytos ir prižiūrėtos bendrojo naudojimo teritorijos, žalieji  plotai, gėlynai, paplūdimiai, kapinės, gatvės,  pakelės. Dviejų mėnesių laikotarpiui buvo įdarbinta 16 bedarbių.

Seniūnijos darbuotojai nuolat prižiūri 4 kapines: grėbia lapus, pjauna žolę, tvarko antkapius, išpjauna krūmus ir menkaverčius medžius. Taip pat prižiūrima  26 km šaligatvių ir takų, šienaujama ir 12 ha žaliųjų plotų. Žaliosios vejos sezono metu buvo šienaujamos nuolat, kelis kartus nušienautos ir vietinių kelių šalikelės. 

Seniūnija turi 2  traktorius, savaeigę ir rankinę šienavimo techniką.

Pasak D.Drobnienės, Rusnėje pašalpas gaunantys žmonės aktyviai įtraukiami į visuomenei naudingus darbus. Per 2017 metus visuomenei naudingiems darbams atlikti buvo pakviesti  148 žmonės.

80 rusniškių deklaravo išvykimą iš Lietuvos respublikos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, o savo gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje naujai deklaravo 94 asmenys.

Tikisi, kad bažnyčios užteks visiemsRUSNE VALDZIA__1

Po netrumpos seniūnės ataskaitos rajono valdžiai reikėjo trumpinti savąją.

Rajono meras V.Laurinaitis papasakojo, kad savivaldybei pavyko gauti apie 0,5 milijono Eur iš Švietimo ir mokslo ministerijos investicinės programos. Už šias lėšas buvo pertvarkytas Rusnės pagrindinės mokyklos pastatas ir dalis šio pastato dabar bus naudojama ikimokykliniam ugdymui. Be darželinukų į kitas patalpas iš K.Jurkšaičio gatvėje esančių darželio pastatų bus iškeldinta biblioteka bei laikini katalikų maldos namai.

Pasak V.Laurinaičio, jau susitarta, kad katalikus pamaldoms priglaus evangelikai liuteronai savo bažnyčioje. Savivaldybė jau rado lėšų ir artimiausiu metu evangelikams liuteronams padės sutvarkyti prakiurusį bažnyčios stogą. 

Suplanuotos statybos bus vykdomos

Savivaldybės meras V.Laurinaitis patikino, kad rusniškiams nereikia nerimauti: suplanuotos statybos (Rusnės kelio nuo prezidento K.Griniaus tilto rekonstrukcija bei estakados statyba), nepriklausomai nuo kai kurių asmenų ar Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų tarnybos daromų trukdžių bus vykdomos. 

Meras apgailestavo, kad ir savivaldybės Taryboje yra politikų, kurie imasi tokių neatsakingų veiksmų, kurių įgyvendinimas pristabdytų suplanuotą kelio rekonstrukciją. Paskutiniajame tarybos posėdyje dalis opozicijos politikų pateikė siūlymą, kad reikia prašyti LR Vyriausybės iš saugomų teritorijų sąrašo išbraukti kelio į Rusnę plotą, apkaltino Savivaldybės vadovus nesirūpinant būsimųjų statybų ir medžių šalinimo poveikio aplinkai vertinimu. Savivaldybės vadovai taip pat buvo apkaltinti visuomenės kiršinimu, ieškant atpirkimo ožių dėl savo neveiklumo.

Pasak V.Laurinaičio, labai gaila, kad ir dalis savivaldybės politikų nesupranta, jog opozicijos pasiūlymas yra neracionalus, nes suplanuotas statybas užvilkintų dar bent pusmečiui, o gal ir ilgiau. Kita vertus, kaltinti savivaldybės merą ir administracijos vadovus poveikio aplinkai tyrimo neorganizavimu yra tik žmonių klaidinimas. Nes Rusnės kelias nepriklauso savivaldybei, tai yra Valstybės regioninės reikšmės kelias, todėl juo rūpinasi Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Direkcijos duomenimis, poveikio aplinkai tyrimo dėl nusenusių medžių šalinimo nuo šio kelio tikrai nereikia.

Piktina nelogiškas greičio ribojimas

Tik sutelkta, bendraujanti bendruomenė gali būti tokia saugi, - taip mano Šilutės policijos komisariato atstovė J.Nausėdienė. Pareigūnės teigimu, per metus Rusnėje registruota ypač mažai nusikalstamų veikų - 0,8 proc. nuo bendrai rajone pradėtų 718 ikiteisminių tyrimų.

Rusniškiai išreiškė pageidavimą, kad būtų nuimti K.Griniaus tilto prieigose pastatyti ženklai, leistiną važiavimo greitį ribojantys iki 30 km  per valandą. Anot vietinių, tokiu greičiu važiuoti iš viso yra neįmanoma, todėl nė vienas vairuotojas jo vis tiek nesilaiko.

J.Nausėdienė paaiškino, jog ne  policijos pareigūnai stato kelių ženklus. Kadangi kelias į Rusnę yra regioninis, jame ženklus stato „Regiono kelių” įmonė. O meras V.Laurinaitis patikino, kad rajono keliuose yra ir daugiau vietų, kur sustatyti su sveika logika prasilenkiantys ženklai. Todėl savivaldybė jau turi pluoštą prašymų keisti ženklus tose vietose. Kartu su jais kelininkams bus perduotas ir šis rusniškių prašymas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos