Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Saugose valdzia_1Sulaukę rajono savivaldybės vadovų Saugų seniūnijos gyventojai ir įmonių bei įstaigų vadovai irgi turėjo ką paklausti.

Saugiškiai domėjosi, kaip seniūnijoje bus sprendžiama laidojimo problema, mat čia tėra vienintelės dar veikiančios Mantvydų kaimo kapinės. Jiems taip pat rūpi buvusio vaikų darželio pastato bei Vaikų globos namų perspektyvos, rūpi, kad pagaliau būtų įrengtas įvažiavimas į pagrindinės mokyklos teritoriją, piktina skęstančios gatvės, jie domisi galimybe turėti lauko treniruoklius, išgyvena dėl klajojančių bešeimininkių gyvulių ir kitų seniūnijos problemų.  
 

Atvyko dvigubai daugiau, nei išvyko

Susitikti su saugiškiais atvyko meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas,  UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas bei F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė.

Su šiandienine seniūnijos situacija bei problemomis supažindino seniūnė Dalia Rudienė. Ji sakė, kad 172 kvadratinių kilometrų teritoriją užimančioje seniūnijoje yra 33 kaimai, kuriuose pernai sausį gyveno 3 535 gyventojai. Trečdalis teritorijos potvynių metu užliejama.

Pernai atvykimą į seniūniją deklaravo 195, išvykimą - 78 žmonės.

Seniūnijoje yra net 40 kapinaičių, 25 iš jų prižiūrimos. Šienaujama daugiau kaip 45 ha parkų vejų ir žaliųjų plotų, dar 90 km pakelių, nuvaloma 22 km šaligatvių ir takų. Siekiant išsaugoti kultūros paveldą, dirbantieji viešuosius ir visuomenei naudingus darbus žmonės nukreipti tvarkyti senąsias evangelikų liuteronų kapines. Ypatingas dėmesys skirtas Saugų senosioms kapinėms sutvarkyti. Šiose kapinėse palaidotas misionierius, publicistas, vertėjas, kunigas Benjaminas Martynas Laužemis, paskutinius gyvenimo metus praleidęs Saugose. 2017 m. saugiškiai susipažino ir užmezgė bendravimą su jo vaikaite, kunige misioniere Reinhild Koob iš Vokietijos.

Seniūnijoje yra 221 km vietinių kelių, iš jų asfaltuotų - tik 16 km. 2017 m. kelių priežiūros ir remonto darbams buvo gauta 113 533 Eur:

Sena problema - įvažiavimas į mokyklos teritoriją

Šilutės rajono PK viršininkas A.Mikalauskas pasakojo, kad per 2017 m. Saugų seniūnijoje įvykdytos 76 nusikalstamos veikos. Ir čia vyrauja vagystės, antroje vietoje yra už vairo girti sėdantys vairuotojai, daug ir smurto artimoje aplinkoje atvejų. Per metus Saugų seniūnijoje užfiksuotas tik 1 naminės degtinės gamybos atvejis. Policijos vadovas atkreipė saugiškių dėmesį į tai, kad ir jie nesaugo savo turto, jis yra nesunkiai prieinamas vagims.

Buvęs Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos direktorius Gedeminas Pečiulis pasidžiaugė nuolat gražėjančia gyvenvietės aplinka, naujais gėlynais, meniniais akcentais.

Visgi, anot jo, gyvenvietės nepuošia dabar jau visai avarinės būklės pastatas - buvę kultūros namai prie šv. Kazimiero bažnyčios, tad jis domėjosi, ar yra numatyta ką su juo daryti? G.Pečiulį domina ir kam bus panaudojamos vaikų darželio pastato patalpos,  visas vaikų darželio grupes iškėlus į mokyklos pastatą? Kokios yra vaikų globos namų perspektyvos? Kada ir kaip bus išspręsta privažiavimo, įvažiavimo ir stovėjimo aikštelės problema prie Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos?

Pastaroji problema saugiškiams aktuali jau seniai. Į J.Mikšo pagrindinės mokyklos teritoriją ne tik nėra normalaus įvažiavimo, bet nėra ir aikštelės, kur galėtų stovėti bent keli automobiliai. Taip saugiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai vargsta jau daug metų, o į mokyklą vaikus atvežusieji priversti sustoti tiesiog važiuojamojoje kelio į Klaipėdą dalyje.

Rajono vadovai mano, kad sprendžiant problemą, galėtų finansiškai prisidėti ir bendruomenė, gaunanti lėšų iš vėjo jėgainių.
Meras V.Laurinaitis priminė, kad avarinės būklės buvusieji Saugų kultūros namai yra vietos evangelikų liuteronų parapijos nuosavybė. O savivaldybė į privačią nuosavybę teisių neturi. Tai, anot mero, sudėtingas ir keblus klausimas. Dėl vaikų darželio pastato panaudojimo bus tariamasi su bendruomene, viena iš vizijų - kad čia bus įkurtas Šilutės senelių namų filialas. Manoma, kad čia būtų galima apgyvendinti apie 30 senelių, kartu įkuriant 16 naujų darbo vietų.

Gaus ir ugniagesių cisterną

Kukorų kaimo seniūnaitis Virginijus Kasiliauskas domėjosi kada pagaliau bus pradėti darbai įgyvendinant dar 2016 m. bendruomenės pateiktą projektą ES fondų lėšoms gauti. Jomis tikimasi atnaujinti sporto aikštyną, įrengti daugiafunkcę aikštelę, pastatyti treniruoklius ir kt. Paaiškėjo, kad šį reikalą stabdo Nacionalinė mokėjimų agentūra, tačiau pranešta, kad artimiausiu metu planuojama pradėti vykdyti darbus.

Sena saugiškių problema - kelio per Petrelių kaimą būklė, tad valdžia sulaukė klausimo ir apie galimybę jį rekonstruoti. V.Pozingis pastebėjo, jog šis kelias dar yra pakankamai geros būklės, yra prastesnių kelių, jokių investicijų šio kelio tvarkymui nenumatyta.

Saugų ugniagesių komandos skyrininkas Gedas Barškietis domėjosi, kada bus atnaujintas ugniagesių automobilių parkas ir kada bus tvarkoma duobėta kelio atkarpa į Saugų gaisrinę. Seniūnija kiek išgali tą kelio galą greideriuoja, bet tai menkai gelbsti. Meras patikino, jog šiais metais saugiškiai ugniagesiai tikrai lengviau atsikvėps: minėtasis kelio ruožas pernai dėl nepalankių oro sąlygų nebuvo tinkamai sutvarkytas, užtat šiemet tai bus padaryta: projektas jau patvirtintas, finansavimas gautas, tad artimiausiu metu darbai prasidės.

Be to, šiemet Šilutės rajoną turėtų pasiekti du nauji ugniagesių automobiliai, ir vienas jų tikrai atiteks saugiškiams.

Kapinės - nebe problema

Rajono tarybos narys, saugiškis Saulius Vytuvis priminė, kad skęsta Manto gatvė ir klausė ką planuojama daryti? V.Pozingis patikino, kad „situacija kontroliuojama“: žinoma, kokiame privatininko sklype yra užverstas melioracijos vandens rinktuvas. Darbai bus tęsiami, problema sprendžiama.

Kitas rajono tarybos narys, saugiškis Zigmantas Jaunius priminė laidojimo vietų problemą. Seniūnijoje yra vienintelės veikiančios kapinės Mantvydų kaime, tad akivaizdu, kad greit saugiškiai nebeturės kur laidoti savo artimųjų.

Seniūnė D.Rudienė sakė, jog jau yra sutarta su dviem seniūnijos gyventojais, kurie pažadėjo dovanoti dalį nuosavos žemės bendruomenės poreikiams - kapinėms praplėsti. Šiuo metu tvarkomi dokumentai, tad problema bus išspręsta.

Komentarai  

 
#3 edita 2018-05-17 22:43
kazin kiek dar ilgai zmones bauzines po neapsviestas Liepu ir Parko gatves.apsvietimas irengtas ten kur negyvena zmoanes.prie baznyciu,stadio ne.o mes gyvenam kaip balanos gadynej.seniune pazadejo,kad siais metais bus irengtas apsvietimas.kolkas darbai dar nevyksta.o irkitose gatvese nemazai lempu perdegusiu
 
 
#2 Viktoras 2018-03-22 10:54
Saugų seniunie nerūpi žmonės seniunė liepė kele su kastuvu lygintis ana seniunė nieko nedarė ir ta nieko nedaro tik atėjo pasedėti kabinite ir nieko nesiroši daryti kaimo žmonis turės tikrai su kastuvo lygintis kelius!
 
 
#1 vytenis 2018-03-20 20:03
Saugiškiams rūpi ir galimybės sportuoti. ,,Šilutės sportas - miręs sportas! Reik tvarkyti šeimos verslą, kad visi galėtų sportuoti.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai