Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

pajamu deklaravimasŠilutės mokesčių inspekcijoje - apgultis, o inspekcijos specialistams - darbymetis. Kovo 14 dieną prasidėjus kasmetiniam pajamų ir turto deklaravimo metui, šilutiškiai tą patį rytą įrodė, jog yra neįtikėtinai pareigingi - gulte apgulė Mokesčių inspekciją.

Pirmąją deklaravimo dieną poskyryje pajamas deklaravo 254 žmonės, antrąją tik iki 14 val. - 241 žmogus. Kitomis savaitės dienomis situacija buvo panaši: laiku atlikti pilietinę prievolę kasdien norėjo po kelis šimtus žmonių, tad Šilutės mokesčių inspekcijos vestibiulyje žmonių buvo tirštai. Nelengva buvo ir čia dirbantiems specialistams - kiekvienam iš jų kasdien tenka priimti arti pusšimčio interesantų, o kai kada šiek tiek užtrukti ir po darbo valandų.

Tokia pirmųjų dienų apgultis įprastai vėliau truputį mažėja, o artėjant deklaravimo pabaigai į VMI ir vėl plūsteli nauja susizgribusių interesantų banga.

Pirmieji atskuba... nekantriausieji

„Galime daryti išvadą, kad Šilutės rajono gyventojai yra atsakingi ir pareigingi“, - „Šilutės naujienoms“ sako Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) komunikacijos specialistas Laimonas Rimkus.

Tokią išvadą specialistas daro iš to, kad vien pirmąją deklaravimo dieną iš Šilutės rajono gyventojų buvo gautos net 953 deklaracijos. O iš viso nuo metų pradžios iki kovo 15-osios šilutiškiai buvo pateikę 1011 pajamų ir turto deklaracijų. Tiesa, ne visi dėl šios prievolės keliavo į VMI, dalis šilutiškių deklaracijas pateikė internetu.

Anot L.Rimkaus, įprastai pirmieji šią pilietinę pareigą atlieka patys pareigingiausi ir... nekantriausi gyventojai. Vėliau deklaruojančiųjų banga kiek atslūgsta, o iš naujo plūsteli artėjant deklaravimo laiko pabaigai. Tuomet į VMI jau suskumba tie, kas dėl įvairių priežasčių tą prievolę vis atidėliojo. Kam trukdė kelionės, kam ligos ar darbai, o kas tiesiog vis įsivaizdavo, kad laiko dar tiek daug... Manoma, kad ir šiemet bus panašiai - pamiršusiųjų ir pavėlavusiųjų taip pat atsiras nemažai.

L.Rimkus primena, kad viso deklaravimui skirto laiko metu - iki gegužės 2-osios - VMI specialistai dirbs ir pietų metu. Nebus išvejami ir tie, kas į VMI pastatą įžengs prieš pat 17 valandą - specialistai tikrai priims kiekvieną tokį interesantą, net jeigu jiems teks padirbėti viršvalandžius.

Internetui „pasirašo“ ne visi

Nors informacijos apie pajamų deklaravimą internetu pateikiama tikrai daug, tačiau vis dar nemažai žmonių tokiai naujovei „nepasirašo“. Štai pakalbintas pusamžis šilutiškis Stasys sako dirbantis kompiuteriu, tačiau šią prievolę mieliau patiki specialistams.

„Nes jau patyriau, kad būna, kai pildant kokius dokumentus regis viską padarei gerai, o ima ir paaiškėja, kad įsivėlė kokia klaidelė. Ir ieškok tada jos. Niekada negali žinoti ar visus duomenis tinkamai suvedei. Tai geriau nė nerizikuoju“, - sako vyras.
Jam pritaria greta laukianti Vida. Pasak moters, nors ir valdo kompiuterį, šis darbas jai būtų pernelyg sudėtingas. „Geriausia kai kiekvienas dirba savo darbą. Tada ir laiko sutaupai, ir rezultatas būna geresnis“, - reziumuoja moteris.

Rita - jaunosios kartos atstovė, ir ji pajamas deklaravo jau pirmąją dieną ir tai padarė pati internetu. Pajamas internetu ji deklaruoja jau kone 10 metų.

„Tai visai nesudėtinga: prelimenari deklaracija jau būna suformuota, tad tereikia tik ją atidžiai peržiūrėti ir įrašyti tam tikrus skaičius, jeigu jų trūksta. Tai visai nesudėtinga, o jeigu kažko nesuprantu, visada galiu paskambinti VMI konsultantui“, - džiaugiasi moteris, elektroniniu būdu deklaraciją padedanti užpildyti ir savo mamai.

Pareigingieji taupo visų pinigus

„Šiemet 1,3 mln. gyventojų pajamas deklaruos vieno mygtuko paspaudimu. 1,8 mln. šalies gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos“, - teigiama Klaipėdos AVMI išplatintame pranešime.

Visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti, šiemet paruoštos 1,3 mln. gyventojų. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse deklaracijos suformuotos 360 tūkst. gyventojų.

Pasak Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Laimutės Mačernienės, daugumai gyventojų deklaravimas neturėtų kelti įtampos, nes deklaracijos tvarka ir forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia, o naujovės aktualios nedidelei daliai žmonių. Deklaravimo startas šiemet taip pat paskelbtas anksčiau, tad iki termino pabaigos - gegužės 2 d., bus ir kiek daugiau laiko.

Pernai Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse 142,3 tūkst. gyventojų prašė grąžinti beveik 18,5 mln. eurų permokos. VMI 138,5 tūkst. regiono gyventojų grąžino 17,26 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio permokos. Pernai 95,5 tūkst. regiono gyventojų paramai skyrė beveik 2,6 mln. eurų, iš jų 129,7 tūkst. eurų - politinėms partijoms.

Iš 704 tūkst. gyventojų, kurie privalėjo pateikti deklaracijas, apie 80 proc. tai padarė laiku. VMI dėkoja jiems už tai. Nes matematika čia paprasta: savo pareigą laiku atliekantys gyventojai sutaupo nemenkas biudžeto lėšas, kurias kasmet tenka skirti siųsti laiškams, priminimams bei kitoms procedūroms.

Permoką grąžins iki rugpjūčio

Šiemet pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai bei gyventojai, kuriems, buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio arba susigrąžinti šį mokestį. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo šiais metais turi deklaruoti apie 253 tūkst. gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti tie, kas praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Apsidraudę gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantys III pakopos pensijų fonduose 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio šiemet galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų ir/ar įmokų į pensijų fondus išlaidų sumos, neviršijančios 2 tūkst. eurų. Dėl tokių įmokų sumokėjimo grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.

Mokesčių mokėtojai, kurie deklaruoja mokėtiną gyventojų pajamų mokestį, jį turi sumokėti iki gegužės 2 dienos, nelaukdami VMI deklaracijos patvirtinimo. L.Mačernienė primena, jog pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvata, permoką VMI grąžina iki liepos 31 d.

Privalančiųjų deklaruoti daugiau

Šiemet prievolė deklaruoti 2017 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą ir 2017 m. gautas pajamas atsirado visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovams, jų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, viešųjų įstaigų ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojams ir jų šeimų nariams. PVM mokėtojais neįregistruoti ūkininkai ir jų partneriai, pageidaujantys, kad VSD įmokos jiems būtų apskaičiuojamos įvertinus 2017 m. pajamas bei išlaidas arba kandidatuojantys į politikus, šiemet turi deklaruoti visas iš žemės ūkio veiklos gautas pajamas bei su ja susijusias išlaidas. Kokia suma ir iš kokio šaltinio buvo gauta, šiuo atveju nėra svarbu.

Visi norintys galės pateikti pajamų deklaraciją ir per išmaniąją programėlę „e.VMI“. Šiuo metu dar vyksta duomenų perkėlimo į procesas, kuris artimiausiu metu bus baigtas. Pernai per „e.VMI“ pajamas deklaravo beveik 3,5 tūkst. gyventojų.
Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą gyventojai ras VMI interneto svetainėje www.vmi.lt (Gyventojams -> Aktualu -> Gyventojų pajamų ir turto deklaravimas už 2017 metus).

Savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais galima telefonais 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt