Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

Image - Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

  1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis

Trečiadienis, 19 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

medziu protestas_parasu_rinkimasŽinią, kad netrukus Šilutės pagrindinėje gatvėje bus iškirstas 261 senas medis, o jų vietoje pasodinti nauji, vieni šilutiškiai priėmė santūriai, o kiti rimtai priešinasi jau pradedančiam įsibėgėti projekto vykdymui.

Sekmadienį grupelė tokių medžių mylėtojų organizavo parašų rinkimo akciją, kuria siekia, kad Šilutės centre beveik 100-metį augę medžiai būtų išsaugoti. Anot jų, Šilutės valdžios sprendimas iškirsti medžius buvo nesuderintas su Aplinkos ministerija.

„Neatiduokim malkoms savo brangių medžių, jau daugiau nei amžių ištikimai stovinčių mūsų miestelio sargyboj ir saugančių mus nuo triukšmo, užteršto oro, ir dulkių, ir vėjo!“, - šilutiškius ir visus neabejingus Lietuvos piliečius kvietė akcijos sumanytojai.

Trūko informacijos?..

Savaitgalį feisbuke Marius Jatkonis įkūrė grupę „S.O.S. Šilutės medžiai“, kurioje visus kvietė ateiti į parašų rinkimo akciją. Anot medžiams neabejingų šilutiškių, Tilžės ir Lietuvininkų gatvėse iškirtus 261 seną medį, jų vietoje planuojama pasodinti menkaverčius genetiškai modifikuotus augalus. Projektas esą vykdomas ir derinamas patylomis, visuomenė informuota tik formaliai (beje, priminsime, kad vien tik „Šilutės naujienos“ apie šį projektą rašė jau bent 5 kartus...).

Akcijos organizatoriai siekia, jų žodžiais sakant, sustabdyti medžių genocidą bei surengti visuomenėje tikrą ir platų ketinamo įgyvendinti želdinių projekto svarstymą. Surinkti gyventojų parašai bus pridėti po kreipimusi į Lietuvos aplinkos ministeriją bei Šilutės savivaldybę, reikalaujant sustabdyti medžių kirtimą.

Šilutės miesto valdžia taip pat raginama surengti miestiečiams patogiu metu viešą susirinkimą, kur problema būtų viešai aptariama ir iki smulkmenų išdiskutuojama. Nes iškirtus medžius, kelio atgal - į gražų, jaukų, sveiką, žalią, gyvybingą miestą - nebebus....

„Pamąstykite. Tad, kol nevėlu, nebūkime abejingi šiai per visą Lietuvą besiritančiai medžių pjovimo miestuose aferai, už kurios slypi vien verslo interesai ir grobuoniškas, ciniškas ir isteriškas noras įsisąvinti paskutines europines lėšas. Žodžiu, valdžia kaip visad - galvoja tik apie savo lovį, o į gamtą, grožį, žmones, viešąjį gėrį jai nusispjaut“, - sakė kitas medžių mylėtojas Simonas Norbutas.

Dauguma internautų pritarė  projektui

Šeštadienį feisbuke pasirodžiusi informacija sukėlė diskusijas. Panašu, kad daugelis šilutiškių palaikė valdžios ketinimus iškirsti medžius ir siūlė nelaukti, kol seni medžiai užgrius kam nors ant galvos.

„Tai juk atsodins į vietą, ko čia dar parašus rinkti.O tie seni dar ant galvos nukris. Juk visais laikais taip buvo“, - rašė Romaldas.

„Tegul iškerta tuos senus medžius. Seniai jau reikėjo juos pašalinti. Atsodins naujus ir bus gražiau“, - jam antrino Tautvydas.

„Ar prisimenat kaip prie tilto atsitiko nelaimė, žuvo moteris. O kur tada buvo protestuotojai, ar nors vienas padėjo? Tai gal baikim kovot už senus medžius ir leiskim dirbti ir sodint jaunus medžius“, - savo nuomonę išsakė Vida.

„Nejuokinkit su savo parašų rinkimu.Kai atsitiks nelaimė, ką tada pasakysit“, - Marijus.

Laimutė išsakė priešingą nuomonę: „Žmonės, išprotėjot, norit, kad būtų kaip Palangoj Basanavičiaus gatvėj, Klaipėdoj Liepų gatvėj... Visuose miestuose visos gatvės vienodos, miestai beveidžiai - šitas madingas verslas visus suniveliavo. Šilutę visoj Lietuvoj įsidėmi kaip žalią miestą. Tokio medžių kirtimo verslo kategoriškai nepalaikau ir džiaugiuosi, kad Simonas imasi iniciatyvos suburti neabejingus savo miestui žmones. Aš BŪTINAI prisijungsiu ir kviečiu visus. Seni užaugę medžiai nėra blogybė, tik sveikata ir grožis, kurio reikia laukti ilgus dešimtmečius“.

Informacijos neteikė - tik prašė pasirašyti

Sekmadienio pavakary Tilžės gatvės parkelyje išties aptikome keletą žmonių. M.Jatkonį palaikė ne vienos panašios akcijos organizatorius Rimas Jaruškevičius. Tas pats R.Jaruškevičius, kuris 2016 -ųjų pavasarį buvo gerokai sudarkęs Taikos gatvėje augusius klevus - juos nugenėjęs taip, kad styrojo tik pliki kuolai.

Sekmadienį R.Jaruškevičius prošal einantiems šilutiškiams įrodinėjo kaip nelikus senųjų liepų jų namus „plikins“ saulės spinduliai... O Šilutės valdžia, anot pašnekovo, turėjusi eiti į kiekvienus šilutiškių namus (priminsime, kad Šilutėje gyvena bent 17 000 tūkst. žmonių) ir asmeniškai informuoti apie planuojamus pokyčius.

16.30 val. medžių saugotojai jau buvo surinkę kelias dešimtis parašų. Beje stebint situaciją tapo aišku, kad tai padaryti buvo visai nesunku, kai pakalbinus prošal einančias paaugles buvo pasakyta tik tiek, jog reikia pasirašyti už Šilutės medžių išsaugojimą... Nei kokios informacijos apie viso projekto esmę, nei paaiškinimo, kad iškirtus medžius žadama jų vietoje atsodinti naujus, akcijos organizatorius nepateikė. Merginos nieko neklausdamos čia pat ir dėjo savo parašus...

M.Jatkonis sakė, kad surašyti tekstą, po kuriuo renkami parašai, šilutiškiams padėjo kaunietis advoktas Saulius Dambrauskas. Iš viso tądien surinkta 156 parašai, vakar tie lapai su parašais turėjo būti perduoti Aplinkos ministerijai.

Ko tuo siekiama? Pasak M.Jatkonio, tikimasi išreikalauti, kad būtų atlikta medžių ekspertizė, nes iki iol buvę procesai buvo tik inventorizacija.

„Nieko panašaus. Buvo atlikta techninio projekto ekspertizė, projektas viešinamas jau daugiau nei metai, o vien Savivaldybės svetainėje su juo susipažinti galima jau bent pusmetį“, - priminė Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos