Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Šilutės policijos pareigūnai prašo gyventojų pagalbos

Image - Šilutės policijos pareigūnai prašo gyventojų pagalbos

2018 m. spalio 7 d., apie 4.00 val. ryto naktiniame klube „Golden room“ Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 7, rūkymui skirtoje patalpoje, nepažįstamas vyriškis sudavė kumščiu 35 metų vyriškiui A.L.

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Šilalės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamus asmenis

Image - Šilalės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamus asmenis

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti vagyste įtariamus

Trečiadienis, 12 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Naminės degtinės „fabrikėlis“ Vainuto miestelyje (VIDEO)

Image - Naminės degtinės „fabrikėlis“ Vainuto miestelyje (VIDEO)

  Spalio 1 d. po pietų, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos apie galimai vykdomą nusikalstamą veiką, atliko kratą Šilutės rajone, Vainuto miestelyje

Penktadienis, 5 Spalis Komentarai (0)

Šilutės r. policijos komisariate sulaikytas vyras padegė savo drabužių rankovę

Image - Šilutės r. policijos komisariate sulaikytas vyras padegė savo drabužių rankovę

  Penktadienio vakarą Šilutės rajono policijos komisariato trumpalaikio sulaikymo patalpose vyras padegė savo rūbų rankovę. Jam buvo suteikta medicininė pagalba, jis grąžintas į laikino sulaikymo

Pirmadienis, 24 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

„Kelių priežiūra” pradėjo žiemos sezoną

Image - „Kelių priežiūra” pradėjo žiemos sezoną

Nors už lango vasariška šiluma, kelių valymą, slidumą mažinančių medžiagų barstymą ir kitą priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė „Kelių priežiūra” spalio 15 d. pradeda žiemos sezoną. Nuo vakar visos kelių tarnybos,

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Žiedinėse sankryžose - inscenizuotų avarijų pinklės

Image - Žiedinėse sankryžose - inscenizuotų avarijų pinklės

Tyčia sukelti eismo įvykiai siekiant pasipelnyti - neretas sukčiavimo būdas užsienyje, ne naujiena ir Lietuvoje. Inscenizuoti eismo įvykiai sukeliami tiek iš anksto sutarus abiem vairuotojams, tiek vienam jų siekiant „prigauti”

Antradienis, 9 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Kelyje Šilutė - Klaipėda užsiliepsnojo vilkikas

Image - Kelyje Šilutė - Klaipėda užsiliepsnojo vilkikas

  Trečiadienio paryčiais, apie 4 val., netoli Lapynų kaimo užsidegė Klaipėdos kryptimi važiavęs vilkikas "DAF". Tuo metu stipriai lijo, tačiau tai nepadėjo užgesinti fakelu virtusios transporto

Trečiadienis, 3 Spalis Komentarai (0)

Tragedija Atmatoje - nuskendo vaikas (PAPILDYTA)

Image - Tragedija Atmatoje - nuskendo vaikas (PAPILDYTA)

  Didžiulė tragedija šią pavakarę įvyko Rusnės saloje, Atmatos upės pradžioje, dar vietinių vadinamoje Atmatos, Pakalnės ir Skirvytės upių sankirtoje. Maždaug 19 val. maudynių vietoje nuskendo 15 metų berniukas iš Šilutės.

Penktadienis, 27 Liepa Komentarai (9)

krepsininkas istrigo_Gvildzio_nuotraukaBaigėsi trečia savaitė, kai Jeffery Charlesas Perkinsas buvo atleistas iš „Šilutės“ klubo, bet amerikietis krepšininkas vis dar Lietuvoje. „Viską padarysime, kad jis čia sėdėtų dar ilgai“, - sakė Tomas Kazlauskas, kurį krepšininkas nustūmė nuo laiptų per incidentą paryčiais prie Šilutės naktinio klubo durų.

J.Ch.Perkinsas vis dar Šilutėje, kur atvyko žaisti krepšinį, bet dabar jau nežinia, kada vėl galės tai padaryti. Iš Sietlo kilęs 25 metų krepšininkas giliai įklimpo, kai sužalojo T.Kazlauską per kraupų incidentą, užfiksuotą vaizdo kamerų.

Iš pirmo žvilgsnio ramiai prasidėjęs pokalbis baigėsi liūdnai abiem jo dalyviams.

T.Kazlauskas patyrė kojos lūžį ir turėjo atlaikyti klubo sąnario operaciją, o J.Ch.Perkinsui gresia keleri metai nelaisvės, jei jis nesusitars su nukentėjusiuoju dėl žalos atlyginimo.

„Veikėjas, kuris mane kaltina, prašo 100 tūkst. eurų - negaliu su tuo sutikti, nes neturiu tokių pinigų. Nesu net arti to, - sakė amerikietis, iki konflikto žaidęs Nacionalinėje krepšinio lygoje - antroje pagal pajėgumą po LKL. - Aš sakiau, kad negaliu to padaryti, bet man pasakė, kad tada mane laikys čia tiek ilgai, kiek galima.“

Konfliktas įvyko kovo 25 dieną pusę penkių ryte prie Šilutės kokteilių baro „Golden Room“ lauko durų. Jos yra antrajame aukšte, pakilus apie 2,3 metro nuo šaligatvio.

Štai kaip situaciją pasakojo T.Kazlauskas: „Aš paprašiau, kad mane praleistų, nes ėjau į vidų pasikviesti draugo. Jis (J.Ch.Perkinsas) nelabai norėjo įleisti manęs. Prieš tai jie buvo išvaryti iš klubo. Tiesiog aš pasitaikiau ne laiku ir ne vietoje. Konfliktų nebuvo, bet vyrai jau buvo pradėję banguoti viduje ir apsaugos jau buvo išprašyti lauk. O išėjus lauk pasitaikiau aš. Dariau viską, kad išvengčiau konflikto. Puikiai pamenu, kad sakiau jam „give me five“ (duok penkis). Pažiūrėkite įrašą ir įsitikinsite, kad aš keliu ranką nepiktai: duok penkis ir eik, žmogau, šalin, nes nesame nusiteikę boksuotis.“

J.Ch.Perkinso versija buvo kiek kitokia.

- Papasakokite, kas nutiko tą naktį, tiksliau, paryčiais prie naktinio baro, kur krepšininkų neturėtų būti tokiu metu, - 15min paklausė J.Ch.Perkinso.

- Tai buvo vakaras po rungtynių, kita diena mums buvo laisva. Aš nuobodžiavau namie, tad sutikau su pasiūlymu prasiblaškyti ir džiaugiausi lietuvių kompanija. Ketinau keliauti namo, kai prie manęs pristojo vyras. Jis kalbėjo tik lietuviškai, bet agresyviu tonu. Nežinojau, ką jis kalba, galbūt kažką neteisingai supratau, bet pasakiau jam, kad turiu eiti namo, ačiū, bet nesuprantu, ką tu sakai. Tada jis prisiartino, pagriebė mano ranką. Aš tiesiog atstūmiau jį šalin. Nenorėjau sužeisti, tik nustumti nuo savęs. Bet jis buvo pakankamai girtas, neišlaikė balanso ir nukrito.
Aš tikrai nenorėjau jo sužaloti, tiesiog pasidaryti sau erdvės.

- Tad šis konfliktas įvyko jums abiem nežinant, apie ką kalbatės?

- Taip. Tai net nebuvo konfliktas. Aš rengiausi eiti, stengiausi nekreipti dėmesio, nors jis kažką kalbėjo. Lietuviškai žinau tik „labas“, tad ir sakiau jam, kad turiu eiti. Beveik visi supranta, kai sakai, kad nori eiti, bet nebuvau tikras, kad jis suprato. Jis pagriebė ranką, tad jį nustūmiau.

- Pastūmėte stipriai.

- Ne, nelabai stipriai, jis tiesiog nelaikė pusiausvyros, deja, už jo nebuvo turėklų.

- Ar bandėte sužinoti, kas jam nutiko?

- Ne tą naktį, nes tada iškart išėjo jo draugas, kuris norėjo su manimi susimušti. Kai ištrūkau iš jo draugo, tiesiog pabėgau. Nenorėjau toliau tęsti kovos.

- Ar incidento metu jūs buvote paveiktas alkoholio?

- Taip, bet ne tiek, kad norėčiau ką nors sužeisti ar nežinočiau, ką darau.

- O kitą dieną jus sulaikė policija?

- Kitą dieną treneris man pranešė, kad viskas yra nufilmuota. Pirmadienį įvyko pokalbis su policija.

Klubas poelgio netoleravo

Dėl naktinių žygių J.Ch.Perkinsas tuoj pat buvo atleistas iš „Šilutės klubo. 202 cm ūgio amerikietis rinko po 11 taškų ir atkovojo po 4,6 kamuolio NKL pirmenybėse, bet „Šilutės“ komandos vadovas Dainius Gricevičius iškart priėmė sprendimą.

„Tai buvo skaudi netektis - jis buvo vienas pagrindinių žaidėjų ir kas žino - gal vienas jo atkovotas kamuolys ar blokas būtų mums padėjęs iškopti į finalo ketvertą, - sakė D.Gricevičius, kurio vadovaujama komanda ketvirtfinalio serijoje 2:3 nusileido Kauno „Žalgirio-2“ komandai. - Jis atsiprašė, pripažino klaidą ir net atsisveikino su ašaromis akyse. Tačiau mes negalėjome toleruoti tokio poelgio, todėl abipusiu susitarimu santykius nutraukėme.

Klubas nutraukė sutartį, sustabdė krepšininko būsto nuomos sutartį, maitinimą ir tęsė gyvenimą be J.Ch.Perkinso. O šis pateko į sudėtingą padėtį. Policijos teigimu, ikiteisminio tyrimo byloje J.Ch.Perkinsui yra paskirtos kardomosios priemonės - rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš Lietuvos. Iš pradžių krepšininkas tikėjosi, kad tardytoja baigs ikiteisminį tyrimą iki balandžio 17 dienos - būtent tai dienai, po NKL finalo ketverto, klubas jau seniai yra nupirkęs bilietus į Jungtines Valstijas.

„Aš bandžiau kalbėtis su JAV ambasada, tačiau tik vienas asmuo pasiūlė pagalbą. Susisiekiau su teisininku, bet neturiu pinigų jo paslaugoms sumokėti. Man buvo skirtas valstybinis juristas, bet vyresnio amžiaus žmogus nelabai gali mane suprasti, nes nemoka angliškai. Jokio bendradarbiavimo, jis tik atidirba savo valandas, - sakė J.Ch.Perkinsas. - Bandžiau vėl kreiptis į ambasadą, bet jie atsisakė man padėti, nes mano pasas yra policijoje.“

Skaičiuoja, kad trauma atsilieps ir verslui

Amerikiečiui talkina tik „Šilutės“ komandos treneris Laimonas Eglinskas, laisvai kalbantis angliškai.

Jis patvirtino, kad krepšininkas kelis kartus buvo susitikęs su žemės ūkio srityje dirbančiu T.Kazlausku, kuris reikalauja 100 tūkst. eurų žalos atlyginimui. To neslepia ir nukentėjęs vyras. „Taip, taip, - dėl 100 tūkst. eurų patvirtino T.Kazlauskas, kuris ieškiniui teisme sukurti pasitelkė advokatą. - Mūsų ieškinys paskaičiuotas pagal verslo balansus, piniginius srautus. Tai nėra iš kosmoso paimti skaičiai. Visa tai atsilieps mano verslui, be to, prieš akis dar laukia operacijos, reabilitacijos. Tai ne piršto įpjovimas, viskas nėra taip paprasta.

Aš negaliu vairuoti. Manau, kad teismas nuspręs, ar mano prašoma suma yra didelė. Derybų negali būti, jei žmogus sako, kad nieko neturiu ir neturėsiu. Jei jis tartųsi ir siūlytų išmokėjimų grafiką - jei ne dabar, tai po metų sumokės, galima būtų derėtis, bet noro nerodo. Tad tegu sprendžia teismas.“

J.Ch.Perkinsui pagal straipsnį už atitinkamą nusikaltimą gresia bausmė laisvės atėmimu iki trejų metų. Jis teigė, jog santaupos jau beveik ištirpo, tad jis niekaip negali atlyginti prašomos sumos, kuri jam atrodo nereali. „Ji tokia didelė todėl, kad esu amerikietis. Tai vienintelė priežastis,“ - skundėsi J.Ch.Perkinsas. Jis tikisi išsikapstyti kažkaip be pagalbos iš JAV. „Nenoriu velti į savo problemas kitų“, - sakė krepšininkas, kilęs iš daugiavaikės šeimos Sietle - jis turi šešis brolius bei seseris.

Krepšininkui padedantis treneris L.Eglinskas įsitikinęs, kad žaidėjas turėtų atlyginti žalą, bet prašoma žalos atlyginimo suma ir jam atrodo nesąžininga, juo labiau kad nukentėjusiam koja jau buvo lūžusi keturis kartus anksčiau. Šiuo metu padėtis atrodo prasta ne tik kojos lūžį patyrusiam lietuviui, bet ir jį nustūmusiam amerikiečiui.

„Aš nežinau, kas bus toliau. Man tai pirmas toks atvejis, dar nesu buvęs tokioje situacijoje, nežinau, kaip tai atsilieps mano krepšinio karjerai, - sakė J.Ch.Perkinsas. - Lietuvoje tai tapo dideliu įvykiu, bet gal man dar pavyks kažkur žaisti krepšinį. Galbūt kiti atsižvelgs į tai, kad taip man nutiko pirmą kartą, kad tai tiesiog buvo blogas sprendimas. Ne man vienam nutinka tokių dalykų. Tikiuosi, kad nenusikaltau taip baisiai, kad visiškai sugadinčiau savo karjerą.“

Bet kuriuo atveju jo karjera ir pajamos nelabai įdomu T.Kazlauskui, kuriam nerūpi NKL žaidėjo uždarbio dydis. Jis nelinkęs daryti nuolaidų: „Ar tai turėtų mane jaudinti? Jis turėjo prieš nusikaltimą įvertinti. Dabar tai jo problemos, o ne mano.“

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos