Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Nori atsikratyti senu šiferiu ar senais skudurais? Varyk į Klaipėdą ar Kretingą...

Image - Nori atsikratyti senu  šiferiu ar senais  skudurais? Varyk  į Klaipėdą ar Kretingą...

Kur dėti nuo garažo stogo nuimtą seną šiferį? Kodėl Šilutėje vis dar nėra konteinerių tekstilės gaminiams, kas kituose miestuose jau seniai nebe naujiena? Kodėl ant buitinių atliekų konteinerių atsirado brūkšniniai

Šeštadienis, 13 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prekyboje - prastomis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniai

Image - Prekyboje - prastomis sąlygomis  laikomų vištų kiaušiniai

„Dar pernai didieji Lietuvos prekybos tinklai viešai skelbė apie siekį prekiauti tik ant kraiko ar laisvai laikomų vištų kiaušiniais, o dabar pardavinėja iš Ukrainos įvežamus kiaušinius, kuriuos dėjusios vištos laikomos

Ketvirtadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

305 BuresNet 3 iš 7 nominacijų – tokia sėkmė šiemet tarptautiniame konkurse aplankė inovatyvius ir kūrybingus Europos Sąjungos (ES) investicijų projektų vykdytojus iš Klaipėdos. Jie buvo atrinkti tarp „Europos burių“ konkurso nominantų besivaržančių dėl pagrindinių apdovanojimų.

Tai įrodymas, kad klaipėdiečiai kupini energijos, idėjų ir įgyvendina įdomiausius projektus nuo moderniausių statybos technologijų diegimo iki sveikiausių šalyje saldėsių gamybos. Pokyčiai vyksta ne tik Klaipėdos mieste ar rajone, bet ir tarptautiniu mastu – Klaipėdos uoste sukurta ypatinga informacinė sistema, padėsianti išvengti gamtos nelaimių.

Inovatyvūs ne tik pavadinimu

Pamačius įmonės „Apsipučiam“ pavadinimą – ne vienam kilsteli antakiai, bet nepaisant to, ne tik Klaipėdos regiono, bet ir visos Lietuvos gyventojai skambina Deividui Choromanskiui. Jis yra pastatų šiltinimo paslaugas teikiančios įkūrėjas ir direktorius, sakantis, kad tokį įmonės pavadinimą pasiūlė tarptautinės verslo patirties turintis sūnus.
Vis dėlto, verslininko teigimu, geriausia reklama yra ne skambus pavadinimas, o atliktų darbų kokybė bei rekomendacijos, kuriomis patenkinti klientai dalinasi iš lūpų į lūpas.

„Ilgai domėjausi įvairiausiomis pastatų šiltinimo technologijomis, o dėmesį į poliuretaną atkreipiau vienoje medžiagų parodoje JAV dar 2011 metais. UAB „Apsipučiam“ atsirado neatsitiktinai – tvirtai žinojau, su kokiomis medžiagomis noriu dirbti ir kokią įrangą naudoti. Man labai svarbu yra kokybė, norisi kuo daugiau investuoti į darbo optimizavimą ir efektyvumą“, – sako D. Choromanskis.

ES investicijų lėšomis įmonė įsigijo modernią mobilią įrangą, kuria galima sutelkti 3 įrenginius į vieną ir dirbti visoje Lietuvoje. Geriausių ES investicinių projektų konkurse „Europos burės“ Klaipėdos regiono įmonė varžosi dėl galimybės gauti apdovanojimą „Už inovatyviausius sprendimus“.

„Dažnai žmonės klausia, kaip jiems geriausiai apsišiltinti namą – visuomet atsakau, kad nežinau. Man su švarku lauke šilta, o jums ir su striuke gali būti šalta, – šypsosi D. Choromanskis. Todėl mes kalbamės su klientais, įvertiname jų lūkesčius, namo perspektyvą, atliekame tyrimus, matavimus. Kiekvienas sprendimas turi būti priimtas pagrįstai ir atsakingai“.

Ar tortai gali būti sveiki?

Namams šilumą gali suteikti ne tik modernios šiltinimo technologijos, bet ir jaukumas jų viduje. Ant klaipėdiečių stalų jau kurį laiką duoną ir bandeles tiekia pirmoji ir vienintelė tokia Lietuvoje – Klaipėdoje įsikūrusi kepyklėlė „Namai be gliuteno“, kurioje visi rankų darbo kepiniai yra ypatingi.

Konkurse „Europos burės“ „Namai be gliuteno“ pretenduoja laimėti apdovanojimą „Už įdomiausią smulkaus verslo projektą“. O įmonės direktorė Loreta Želnienė pasakoja, kad jos sumanytas verslas yra ne tik įdomus – gaminama produkcija yra išsigelbėjimas nuo rimtų alergijų gliutenui ar laktozei kenčiantiems žmonėms.

„Šiuo metu vis daugiau žmonių skundžiasi jautrumu gliutenui ar laktozei. Mūsų produkcija sugrąžina ant jų stalo duoną ir bandeles, kurių paprastai alergiški žmonės negali valgyti. Mes net kepame tortus, kuriuos valgyti yra sveika“, – sako „Namų be gliuteno“ vadovė.

Jos teigimu, didelė dalis kepyklėlės klientų yra visavalgiai, kurie tampa vis atidesni savo sveikatai.
„Sakyčiau, maždaug 60 proc. mūsų lankytojų yra žmonės, kurie tokius gaminius renkasi dėl alergijų ar sveikatos sutrikimų, tačiau likusieji 40 proc. yra tie, kurie mus atranda ieškodami tiesiog ko nors skanaus. Tiesą sakant, mūsų tikslas nėra tik kepti ir parduoti, užsiimame ir informacijos apie sveikus gaminius sklaida, norime, kad mūsų visų vaikai augtų sveikesni“, – sako L. Želnienė.

„Namai be gliuteno“ savo produkciją platina ne tik Klaipėdoje, bet ir partnerių parduotuvėlėse visoje Lietuvoje.

Svarbiausias Lietuvai uostas – dar modernesnis ir saugesnis

Kalbant apie modernėjantį Klaipėdos regioną, būtina paminėti Klaipėdos uostą. Jis pastaraisiais metais tapo dar modernesnis ir ėmė rūpintis ne tik savo regiono, bet ir visų Baltijos šalių uostų saugumu ir poveikio aplinkai valdymu.

Klaipėdos uosto direkcija šiuo metu dalyvauja INTERREG Baltijos jūros regiono programos ES investicijų lėšomis finansuojamame projekte „Hazard“, kuris skirtas ekstremalių situacijų mažinimui Baltijos jūros regiono uostuose. „Europos burių“ konkurse projektas nominuotas tarptautinėje kategorijoje „Už Baltijos jūros regiono stiprinimą“ ir varžosi su geriausiais Latvijos ir Estijos projektais.

Projekto metu Klaipėdos uoste buvo sukurta viena moderniausių visame Baltijos jūros regione uosto informacinių sistemų. Ji leidžia uostą matyti kaip ant delno ir padeda skubiai reaguoti į bet kokį įvykį. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus pabrėžia, kad operatyvus reagavimas į bet kokį nelaimės signalą tokiame strateginiame objekte, kaip jūrų uostas, – be galo svarbus.

„Dabar žemėlapyje galime matyti visą reikiamą informaciją apie uostą, todėl bet koks taršos nuokrypis ar galimai įvykusi avarija yra akimirksniu fiksuojama ir matoma, informacija operatyviai perduodama atsakingiems asmenims ir institucijoms,“ – sako A. Vaitkus.

Konkurso „Europos burės“ laimėtojus renka visi šalies gyventojai. Palaikyti savo regiono ES investicinių projektų vykdytojus galima balsuojant internetu http://www.esinvesticijos.lt/. Šiame tinklalapyje sutelkta ir visa išsami informacija apie 2014–2020 m. ES investicijas Lietuvoje.

Balsavimas tęsis iki 2018 m. balandžio 27 d. Konkurso apdovanojimų renginys vyks Klaipėdoje 2018 m. gegužės mėnesį.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt