Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

Image - Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

  Lietuvos vandenų taršai azoto ir fosforo junginiais mažinti yra skirtas neseniai aplinkos ministro Kęstučio Navicko patikslintas Nuotekų tvarkymo reglamentas. Jis įsigalios 2019 m. lapkričio 1-ąją. Dėl taršos azoto ir fosforo junginiais

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Image - Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Darbo partijos Šilutės skyriaus nariai praėjusį pirmadienį galimai jau paskutinį kartą naudojosi partijai skirtu kabinetu Šilutės seniūnijos pastate. Jį Savivaldybės vadovų ir rajono tarybos sprendimu iš darbiečių nutarta atimti.Apie tai

Antradienis, 16 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

Image - Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

  Kūdikį mirtinai sudraskęs šuo Ramzis jau turi naujus namus. Iš Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centro, kur dobermanas praleido pusantrų metų, jį išsivežė naujas

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Motina PrezidenturojeGegužės 2-ąją iš Saugų seniūnijos Lankupių kaimo į sostinę išskubės automobilis, vežantis daugiavaikę mamą Anicetą BAGDONIENĘ, - Motinos dienos proga lankupiškė bus pagerbta šalies Prezidentūroje.

Į kasmetinį labiausiai pagarbos vertų motinų pagerbimą Prezidentūroje kasmet sukviečiamos motinos iš visų Lietuvos kampelių, kasmet atrenkama ir viena mūsų krašto, tik vis kitos seniūnijos atstovė. Šiemet aukšto Prezidentės apdovanojimo vertos moters ieškota Saugų seniūnijoje.   

Lankupiškė A.Bagdonienė pagimdė ir dorai išagino 10 vaikų, ji bus apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Du vyrai, abu Bagdonai

Aniceta Bagdonienė gimė 1949-aisiais, kovo 6-ąją, netoli dabartinės savo gyvenamosios vietos - Priekulės seniūnijos Gropiškės kaime. Priekulės vidurinėje ji baigė vidurinę mokyklą. Pirmoji darbovietė buvo Priekulės miestelio paštas, dirbo laiškaneše. Vėliau įsidarbino Priekulės tarybiniame ūkyje inkubatorinėje operatore. Paskutinė moters darbovietė buvo Veiviržos tarybinis ūkis, kur Lankupių fermoje apie 15 metų dirbo melžėja.
Iš viso moteris turi apie 23 metus darbo stažo. Saugų seniūnijos parengtame teikime Prezidentūrai pažymima, jog Aniceta Bagdonienė visada buvo darbšti, pareiginga, atsakinga, sąžininga darbuotoja. Už gerą darbą ji ne kartą skatinta piniginėmis premijomis.

Šiandiena A.Bagdonienė jau pensininkė, jai mokama netekto darbingumo ir antrojo laipsnio valstybinė pensija.

A.Bagdonienė pagimdė ir užaugino 10 vaikų. Šios moters gyvenimas įdomus tuo, kad ji buvo susituokusi du kartus, ir abu kartus - su Bagdonais.
Su pirmuoju vyru Alfonsu Bagdonu, kuris buvo už ją porą metų vyresnis, moteris išgyveno apie 10 metų ir susilaukė 7 vaikų. Alfonsas mirė 1981 metais. Po kurio laiko moteris sako susipažinusi su Aleksandru Bagdonu, kuris visai nebuvo pirmojo jos vyro giminė - tik bendrapavardis. Antroje apie 25 metus trukusioje santuokoje su dešimtmečiu vyresniu Aleksandru Anicetai gimė dar 3 vaikai.

„Visko per gyvenimą buvo, gerą žmogų nelegva sutikti“, - aptakiai nuo tiesaus atsakymo išsisuka Aniceta, kai klausiame, ar geri jai buvo jos gyvenimo palydovai.

Į Vilnių nuveš vaikai

Klausiame, kaip Aniceta pasijautė, kai sužinojo, jog teks važiuoti į sostinę ir priimti aukštą apdovanojimą iš pačios Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų? Moteris neslepia, jog žinia, kurią pranešė seniūnija, buvo netikėta, ir širdis ją išgirdus suvirpėjo. Ji atsisakė rajono Savivaldybės pasiūlymo važiuoti Vilnių Savivaldybės transportu. Aniceta sako, kad ją nuveš vaikai: kartu važiuos sūnus Linas su marčia Lina, dukros Oksana ir Loreta ir žentas Tomas. 

Šiandien Anicetos sūnui Arnoldui jau 47-eri, jis dirba AB „Klaipėdos baldai“. Metais jaunesnis Žilvinas darbuojasi „Aisytės mėsinėje“, dar pora metų jaunesnis Vaidas - UAB „SLP žuvis“ darbuotojas.  Net trys Anicetos dukros - Ilona Budvytienė, Oksana Kaminskienė ir jauniausioji dukra Sandra Birbalienė dirba Sakūtėlių kaime įsikūrusioje UAB „Germanika“, dar viena dukra Loreta Bagdonaitė nedirba, jai nustatytas dalinis darbingumas. Sūnus Linas įsikūrė Klaipėdoje, dirba UAB „Klaipėdos ugnė“, Rolandas šiuo metu gyvena ir dirba Jungtinėje Karalystėje, bet, pasak mamos, jau irgi ketina grįžti gimtinėn. Dar vienas sūnus Romualdas dirba UAB „KS BYYG“.

Aniceta šiandien gyvena kartu su dukra Loreta ir anūke Laura. Moterų sodyba ant Minijos upės kranto, tad ne kartą buvo, kad ištvinusi upė grasina užlieti namus. Aniceta pasakoja, jog labiausiai jai įsiminė bene prieš 12 metų buvęs potvynis, kai vandens buvo ir kambariuose. Pastaraisiais metais šeima šiek tiek paaukštino savo sodybos vietą, tad dabar Minija į namus nebeįsiveržia.
 
Pasak seniūnijos vadovų, A.Bagdonienės šeimoje visada buvo skiepijamos žmogiškos vertybės: pagarba vienas kitam, draugiškumas, sąžiningumas. Šeima labai draugiška: visi 10 vaikų kartu su 21 anūku ir 4 proanūkiais visada noriai grįžta į mamos namus.

„Visais savo vaikais džiaugiuosi. Visi dirba, kurie tik gali, visi gyvena netoli - aplinkui, visi dažnai atvažiuoja“, - pasakoja moteris, dorais žmonėmis išauginusi 10 vaikų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos