Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

inkakliai LIEPA_5Tikra nelaimė ar tik paprastas užsispyrimas? Paprasta lietuviška netolerancija kaimynui?.. Taigi, ir vėl tas magiškas žodis „kaimynystė“, kurį laikraščio puslapiuose minime nuolat, ir ne visada iš gražiosios pusės.

Šįkart dviejų artimiausių Švėkšnos seniūnijos Inkaklių kaimo gyventojų nesantaikos priežastimi tapo liepa, auganti jų sklypų riboje, Eglių gatvėje esančioje eglių alėjoje. Tokia rimta priežastimi, kad karas dėl jos tęsiasi jau kone dešimtmetį, o į tą karą įtraukti dalyviai irgi skaičiuojami dešimtimis: jais jau buvo tapę vietos bendruomenės vadovai, seniūnijos valdžia ir žemėtvarkininkai, rajono architektai ir želdinių tvarkymo komisija, miškininkai, net

dvasiškiai ir rajono savivaldybės galvos... Visi jau bent po kelis kartus aplankė Inkaklius. Dėl vienos liepos...

Kvietėsi komisijas ir patį merą

Garbaus amžiaus ponia Elena apie savo bėdą pasipasakoti užsuka į redakciją. Moters tikinimu, šalia jos sodybos, bet jau kaimyno Stasio teritorijoje auganti liepa - tikra Dievo bausmė, per kurią ji seniai nebeteko ramybės. Medis yra taip pavojingai pasviręs, kad jau visai rimtai grasina virsti ant senolės malkinės. Tad ji negalinti ramiai miegoti, nes nuolat baiminasi nelaimės.

Lyg to dar būtų negana, aukštas išlakus medis kiekvieną rudenį numeta galybę lapų, tad senolei tenka nuolat grėbti tuos lapus ir sukti galvą kur juos dėti. „Maišų maišus tų lapų prigrūdu, o padėti nėra kam“, - guodžiasi viena gyvenanti Elena.

Dar jai tenka pririnkti maišus kankorėžių, kuriuos meta toje alėjoje augančios eglės. Ir vėl - tvarkyti vienai pačiai.

Klausiame ar Elena žino, kad gali kreiptis į Savivaldybės želdinių priežiūros komisiją, kuri sprendžia panašias problemas ir kiekvieno medžio mieste ar kaimuose likimą. Elena tik rankomis sumosuoja: neslepia, kad dėl savo bėdos jau ne tik tą komisiją, bet ir patį rajono merą buvusi išsikvietusi. Niekas nepadeda - kaimynas pjauti liepą nesutinka nors tu ką. O jei savivaliausianti, dar ir teismu pagrasina.

Istorija mena gilų sovietmetį

Išgirdęs jog klausinėsime apie šių dviejų inkakliškių bėdą, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ištaria ilgą „o o o ...“ Pasak seniūno, jis jau irgi nebesuskaičiuotų, kiek kartų visais įmanomais būdais bandė spręsti šį konfliktą. Ir ne tik vienas - ir bendruomenę telkėsi, ir Švėkšnos seniūnijos žemėtvarkininkus į vietą siuntė, su vietos bažnyčios dvasiškiais į Inkaklius važiavo, - niekas negelbėjo.

Seniūnui gerai žinoma ir šios istorijos priešistorė. O mena ji gilius sovietmečio laikus, kuomet toje vietoje dar žaliavo kaimyno Stasio a.a. tėvų sodintas sodas - arti pusšimčio obelų. Elenos šeima tas obelis iškirto ir toje vietoje sau namą pasistatė. Žinia, ne savavališkai tą padarė - toks buvo sovietų valdžios leidimas. Tik kaimynas gal dėl to vis dar tebepykstantis.

Kažin ar kas beprisimena, kuriuo metu kaimyno Stasio tėvai abiejų sklypų riboje užsodino eglių alėją, o joje įsimaišė ir kelios liepaitės. Viena jų ir tapo jau gal dešimtmetį besitęsiančios kaimynų nesantaikos priežastimi. 

Seniūnas nebemato išeities

Išklausę Elenos pasakojimą įsivaizdavome, kad senolės gyvenimo trukdis yra pasviręs mažų mažiausiai kokių 45 laipsnių kampu. Tačiau pamačius buvo ko nustebti: pasvirimas toks menkas, kad medžio griūties į jos kiemą prognozuoti nesiryžtume.

Bet, kaip sakoma, Dievulis saugo tą, kuris saugosi pats, o ir kiekvieno žmogaus noras savame kieme gyventi taip kaip norisi visai suprantamas. Juolab suprantamas ir garbaus amžiaus močiutės noras netampyti medžio lapų prigrūstų maišų.  

A.Šeputis sako, jog ir jam pačiam nesinorėtų, kad toks medis į jo kiemą nuvirsti grasintų, ir kelis mėnesius jo krentančius lapus reikėtų grėbti.
Tačiau liepa auga privačioje kaimyno erdvėje, o tokiose erdvėse visos komisijos bejėgės - nieko nei padaryti, nei įpareigoti kaimyną ją nupjauti negali. Tai mums patvirtina ir rajono želdinių priežiūros komisija, kurios nariai yra ir visi seniūnai.

Be to, medį apžiūrėję ūkio darbus išmanantys vyrai tikina, kad ir nupjauti tą liepą nebūtų taip paprasta. Medis senas ir didelis, tad jį šalinant reikėtų ir specialios technikos, ir lynais jį įtempti. Vadinasi tai dar ir nemažai kainuotų, anot kai kurių pašnekovų, bent porą šimtų eurų.

Tačiau Elenos tai nė kiek negąsdina, senolė tvirtina, jog sutiktų ir pati prisidėti, kad tik nekenčiamos liepos jos akyse nebeliktų.  
Seniūnas sako, jog paskutinis patarimas, kurį jis davė Elenai, buvo išsikviesti TV pagalbą...

Kaimynas primena praeitį

Atskubės ta Pagalba į Inkaklius ar ne, dar matysime, bet kol kas kaimynas Stasys dar daugiau įdomių faktų pateikia. Tačiau Stasio balse, nei pykčio, nei kokių nuoskaudų - vienas tik nesupratimas, ko Elena, kuriai, anot jo, jau laikas būtų ramiau gyventi, vis dar ieško prie ko prikibti. Stasys pasakoja daugybę kartų apie tai kaimynei kalbėjęs, bet tuščiai - ji į geranoriškas kalbas nereaguoja.

Kaimynas pasakoja, jog Elena yra papildomai apie 500 kvadratinių metrų jo žemės gavusi už ačiū. Tiksliau - neteisėtai užėmusi, ir tai jai jau ne kartą buvę išaiškinta žemėtvarkininkų. Visgi Stasys neketina nei apie tai jai dar kartą priminti, nei bylinėtis.

„Ar eisi su kaimynu pyktis? Tegu naudojasi, man užtenka tos žemės. Aš jai sakiau, kad abu jau esame tokiame amžiuje, kai reikėtų geranoriškai vienas į kitą žvelgti, nes greitai toje žemėje galim susitikti. Bet kaimynė nė už ką nenori taikos“, - ramiai dėsto vyras.

Stasys dar prideda, kad senolė ir pati bandė tą liepą sunaikinti - mėsos rasalą ant jos pylė, bet šioji tik kiek pagelto toje pusėje, o daugiau nieko nesidarė. Bandė ji ir genėti liepą, nes ji pasakęs: „Kiek tau reikia, tiek nupjauk tų šakų“. Bet jai vis negana.

Anot jo, eglių konkorėžius Elena galėtų į krosnį kišti - visai neblogas kuras būtų. O apskritai nereikėjo kaimynei kažkada statant namą lįsti ten, kur kažkas nepatiko, nes matė ir egles, ir tą liepą. Toji alėja, anot jo, jau bent 70 metų stovi, o jo tėvų statytai sodybai ir visas 100 bus, o Elenos namai statyti gal tik prieš pusšimtį metų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt