Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

Image - Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

  Gegužės pradžioje ornitologams pavyko sugauti į pamarį grįžusias meldines nendrinukes, kurioms praėjusiais metais buvo uždėti į kuprinėles panašūs prietaisai – geolokatoriai. Juose sukaupta informacija padės nustatyti, kur žiemoja lietuviškos meldinės

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

Image - Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

  Naujieji savivaldybės politikai ima valdžią, - taip galima pasakyti pabuvojus 9-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmajame posėdyje. Jo nariais Tarybos posėdyje buvo paskirti 9 politikai, jie atstovauja

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Kančias kentusios karvės šeimininkė nubausta 25 eurais

Image - Kančias kentusios karvės šeimininkė nubausta 25 eurais

Šią savaitę Lietuvos internautus pašiurpino nukankintos karvės vaizdai iš Šilutės rajono Usėnų seniūnijos Meišlaukių kaimo. Vienoje nuotraukoje gyvulys, iš kurio likę tik kaulai, oda ir galva, guli (o gal dvesia?)

Penktadienis, 17 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Savivaldybių švietimo reitingas: Šilutė 38-oje vietoje

Image - Savivaldybių švietimo reitingas: Šilutė 38-oje vietoje

Slauga, programų sistemos, grožio terapija, teisė, veterinarinė medicina, kineziterapija - tai penkios populiariausios profesijos, kurias 2018 metais rinkosi Šilutės abiturientai.Šiuos ir kitus rodiklius pateikia žurnalas „Reitingai“, pagal švietimo parametrus sudaręs

Šeštadienis, 18 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Untitled-1 copyDažniausiai rašome, kaip policijos pareigūnai apgina, gelbsti, paslaugiai padeda žmogui. Dažnai dėl to juos ir „angelais sargais“ vadiname. Tačiau katytiškė Nijolė Vykertienė nuo šių metų balandžio 5-osios policijos pareigūnų tokiu vardu nebevadina.

Tądien Žalpių kaime, vakarėjant, jos vairuojamą automobilį sustabdė policininkų ekipažas. Atliekant automobilio apžiūrą policininkus sudomino vaistai su rusiškomis etiketėmis. Vaistų rankinėje buvo tik menkas kiekis, tad galimai todėl kartu su įtariama „kontrabanda“ pareigūnai priglaudė ir tuos, kurie įsigyti Šilutės vaistinėje, pagal šeimos gydytojo receptą - skirtus kraujospūdžio priepuoliui malšinti.

Iškratyto automobilio savininkei tapo negera, ji prašėsi iškviesti greitąją pagalbą. Tačiau policijos ekipažui tai buvo nesvarbu. „Esi sąmoninga - gali išsikviesti pati“, - atrėžė policininkas ir įbrukęs protokolą apie medikamentų paėmimą nuėjo sau.

Nepatikėjo, kad vaistai įsigyti legaliai

Pasak p.Nijolės, policininko dėmesį patraukė jos rankinė, kurioje buvo ir vaistai: 5 vnt. stiklinių buteliukų po 100 ml medicininio spirito, dvi pakuotės po 20 vnt. tablečių „Kaptopril“, 3 lapeliai po 10 vnt. tablečių „Omeprazol“, 4 lapelius po 10 vnt. tablečių „Tetraciklin“, 1 lapelis su 50 vnt. tablečių „Pentovit“.   Policininkai, pasak N.Vykertienės, naršė uoliai, tačiau daugiau nieko nerado ir negalėjo rasti. Ji aiškino, kad lankėsi Rusijos Federacinėje respublikoje, Sovetsko mieste, vaistus įsigijo savo vartojimui ir kad jie per sieną vežti legaliai - deklaruoti prisilaikant visų taisyklių.

Pervežamų vaistų kiekis irgi atitinka leistinas normas. Tačiau jokie moters aiškinimai policininkams buvo neįdomūs. Jie surašė vaistų sąrašą ir protokolą atidavė. Vaistų išėmimo protokolą pasirašė Tauragės AVPK Šilutės r. PK RS tyrėjas Mantas Povilaitis.    N.Vykertienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad tuo metu pasijuto įžeista, nes pareigūnai su ja elgėsi lyg su kokia didžiausia nusikaltėle - kontrabandininke.

„Jaučiausi bejėgė ir apiplėšta uniformuotų pareigūnų. Juk jie aiškiai žinojo, kad toks iš kaimyninės šalies parsivežtas vaistų kiekis yra leistinas, juk viskas yra užfiksuota pasieniečių patikros protokole. Be to, sakiau, kad tie medikamentai reikalingi man pačiai“, - pasakojo moteris.

Todėl pasak N.Vykertienės, jau nebeaišku, kam policijos ekipažų automobiliuose yra sumontuoti kompiuteriai su interneto ryšiu, kam jiems mobilieji telefonai? Juk jeigu iškyla koks neaiškumas, jie galėtų pasiklausti labiau išprususių kolegų ar pavartyti duomenis apie leidžiamas įsivežti prekes ir jų kiekius? 

Nijolė neslepia, kad tas įvykis ją labai nuvylė ir smarkiai pakeitė nuomonę apie mūsų policijos pareigūnų požiūrį į žmogų.

„Gal krata automobiliuose jiems įprastas ir malonus darbas, tačiau man tokie policininkų veiksmai sukėlė stresą, ir aš pasijutau blogai: atsirado spaudimas širdies plote, drebėjo rankos. Paprašiau pagalbos - iškviesti greitąją pagalbą, bet sulaukiau, galima sakyti, įžeidaus atsakymo: „Esi sąmoninga - gali išsikviesti pati“.

Labiausiai moteriai pikta dėl to, kad kartu su „kontrabanda“ pareigūnai išsivežė ir šeimos gydytojos jai paskirtuosius vaistus „Kaptopril“, kurie būtų numalšinę kraujospūdį. Per kelis kartus, drebančiomis rankomis jai vis dėlto pavyko išsikviesti greitąją pagalbą. Po pirminės medikų apžiūros N.Vykertienė buvo skubiai nuvežta į Šilutės ligoninės Priėmimo - skubios pagalbos skyrių, kur buvo suteikta būtinoji pagalba.

„Taip man baigėsi tos dienos susitikimas su „angelais sargais“ Žalpių kaimo kelyje“, - guodžiasi moteris.

Vaistų neatgavo lig šiol

Tačiau istorija nesibaigė, nes N.Vykertienė net ir dabar - po incidento su policijos ekipažu Žalpių kaime praėjus daugiau nei mėnesiui taip ir neatgavo iš jos konfiskuotų, nors ir teisėtai įsigytų ir jai asmeniškai skirtų vaistų. 

Iškart po incidento ji surašė skundą Policijos departamentui prie LR Vidaus reikalų ministerijos. Praėjus tik savaitei po skundo išsiuntimo moteris jau gavo Policijos departamento Imuniteto valdybos laiško kopiją. Departamento Korupcijos tyrimų skyriaus viršininkė Rūta Svirnelienė prašė Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininką Marių Draudvilą įvertinti galbūt netinkamus policijos ekipažo pareigūnų veiksmus.

M.Draudvila balandžio 27 d. rašytame rašte N.Vykertienei atsakė, jog tikslinant jos prašyme nurodytas aplinkybes objektyvių duomenų, kad būtų pažeistos jos teisės, nenustatyta. Todėl tarnybinis patikrinimas nebuvo pradėtas, nes informacijos apie galimą tarnybinį nusižengimą nerasta.

Vėliausiai N.Vykertienę pasiekė Šilutės r. PK Reagavimo skyriaus viršininko Mariaus Mulskio raštas, rašytas tai pat balandžio 27 d., prie kurio pridėtas ir nutarimas nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną N.Vykertienės atžvilgiu.

Vyriausioji tyrėja Agnė Auksorienė nutarime aiškina, kad N.Vykertienės paaiškinimai apie legaliai įsigytus medikamentus pasitvirtino, kad jų įsigijimo teisėtumą patvirtino Valstybės vaistų kontrolės tarnyba ir Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto viršininkas. Pastarasis patvirtino, kad N.Vykertienės automobilyje rastas medicininio spirito kiekis deklaruotas ir leistinas įsivežti.

Vyriausioji tyrėja  A.Auksorienė nutarė: nutraukti administracinę teiseną N.Vykertienės atžvilgiu, išimtus vaistus ir medicininį spiritą grąžinti N.Vykertienei.

Tačiau kaip teigė redakcijoje apsilankiusi N.Vykertienė, dar ir gegužės 7  d. jai niekas neteisėtai atimtų vaistų nebuvo sugražinęs, ir neinformavo kur juos galėtų atsiimti. Moteris svarsto, kad gal jie, kaip neva įkalčiai jau sunaikinti, juolab, kad tarp jų buvo ir medicininio spirito buteliukai?..

Komisariato pareigūnų nuomonė

Šilutės komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas apie incidentą galimai žinojo, tačiau komentaro patarė teirautis įvykio tyrėjos Agnės Auksorienės, kuri turi daugiausiai informacijos.

A.Auksorienė „Šilutės naujienoms“ teigė, kad policijos pareigūnų veiksmai buvo teisėti ir kad vaistai buvo ne konfiskuoti, bet paimti tolimesniam tyrimui dėl jų teisėto įsigyjimo. Kodėl pareigūnai prigriebė ir Lietuvoje pirktus vaistus „Kaptopril“? Tyrėjos teigimu, policijos pareigūnams buvo pasakyta, jog vaistai įsigyti Rusijoje. Kad dalis vaistų yra įsigyti ir Lietuvoje, pasak A.Auksorienės, paaiškėjo vėliau.

Apie N.Vykertienės pagalbos prašymą iškviesti greitąją medicinos pagalbą ir policininkų atsisakymą tai padaryti, A.Auksorienė nieko negalėjo pakomentuoti. Ji aiškino, kad jos tyrimo medžiagoje tokios informacijos nebuvo.

Kodėl vaistai iki šiol dar nesugrąžinti? Pasak A.Auksorienės, įprastai, kai tiriamieji gauna nutartį jie patys atvyksta į komisariatą. Todėl ir dabar ji prašo N.Vykertienės užeiti pas komisariato sekretorę ir jai bus išaiškinta, kaip susigrąžinti išimtus vaistus.     
 
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt