Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Vicemero S. Šepučio atleidimas: valdantieji surengė „kojų balių“

Image - Vicemero S. Šepučio atleidimas:  valdantieji surengė „kojų balių“

Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas

Trečiadienis, 9 Spalis Komentarai (1)

Problema

Kelis dešimtmečius asfalto laukiantys naujakuriškiai pakilo į kovą

Image - Kelis dešimtmečius asfalto laukiantys naujakuriškiai  pakilo į kovą

Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 26 dieną, dvylika Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojų, su plakatais rankose surengė piketą priešais Šilutės savivaldybės administracijos pastato langus - vorele išsirikiavo kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje. Pusvalandį prieš

Ketvirtadienis, 3 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gyvūnų diena Šilutėje: mieste pasiklydusi avis, kiškis prie bažnyčios, katinas medyje

Image - Gyvūnų diena Šilutėje:  mieste pasiklydusi avis, kiškis  prie bažnyčios, katinas medyje

Avis rupšnoja žolę šalia buvusio muziejaus pastato, avis bėga pro degalinę, avis žvelgia į skanumynais viliojančią parduotuvės vitriną - tokiomis ir panašiomis nuotraukomis pirmąjį spalio savaitgalį mirgėjo feisbukas. Tai ne

Sekmadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

GETTY 82248264 Rajono gyventojus išgąsdinęs vandentiekininkų užmojai pabranginti vandens tiekimo ir nuotekų valymo paslaugas net 58 procentais dabar šiek tiek sumažėjo.

Šilutės rajono tarybos komitetuose savivaldybės įmonė UAB „Šilutės vandenys“ pristatė naują centralizuotai tiekiamo vandens ir nuotekų valymo paslaugų kainų sprendimo projektą - paslaugą siūlo branginti 35,3 procento.

Jeigu rajono Taryba tam pritars, nuo gegužės 1 dienos centralizuotai vandenį gaunantiems ir nuotekas į kanalizacijos tinklus išleidžiantiems vartotojams už 1 kubinį metrą vandens reikės mokėti 8,26 Lt. Iki šiol vartotojai mokėjo po 6,11 Lt/kub. m.

Netvirtinti naujų kainų - pažeidimas

Prieš mėnesį rajono politikai nepritarė neįtikėtinam vandens kainos šuoliui ir visai nebalsavo, kai „Šilutės vandenys“ paprašė pritarti jų apskaičiuotoms paslaugų kainoms.

Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskričiai Daivos Kerekeš nuomone, rajono Taryba, nebalsavusi už „Šilutės vandenų“ apskaičiuotas paslaugų kainas, pažeidė LR Vyriausybės nustatytą tvarką, nes tos kainos jau buvo suderintos su Vyriausiaja energetikos ir kainų kontrolės komisija. Todėl Vyriausybės atstovė įpareigojo rajono Tarybą svarstyti savo vandens įmonės paslaugų kainas iš naujo ir pritarus teikti tvirtinti minėtai kainų kontrolės komisijai.

Įmonė atsisakė pelno

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas rajono Tarybos komitetų posėdžiuose politikams kalbėjo, kad ieškota kompromiso, kaip sumažinti kainas ir pasiekti, jog jos būtų priimtinos ir įmonei, ir vartotojams.

A.Markvaldas ir Savivaldybės administracijos Turto poskyrio vedėja Zita Tautvydienė sakė, jog rado būdą, kaip sušvelninti kainos smūgį vandens vartotojams: įmonė sutinka atsisakyti anksčiau planuoto pelno (5 proc.), į kainą iki 2013 metų bus neįskaičiuotos ir dumblo apdorojimo įrenginių nusidėvėjimo sąnaudos.

Pasak A.Markvaldo, ši sušvelninta kaina galiotų tik iki metų galo, nes nuo 2013-ųjų pradžios dumblo apdorojimo įrenginių nusidėvėjimo sąnaudos jau būtų įskaičiuotos į vandens ir nuotekų tvarkymo kainą. Todėl kaina, palyginant su dabartine - 6,11 Lt/kub. m, vis dėlto padidėtų 58 proc. ir siektų 9,66 Lt/kub.m. Ši kaina galiotų iki pat 2015 metų pabaigos.

Trumpalaikis atokvėpis

Teritorijų ir kaimo reikalų komitete kilo didesnė diskusija, ar daug laimės vandens vartotojai patvirtinus naujai paskaičiuotas kainas. Komiteto narys Vytautas Laurinaitis tokį kainos sumažinimą pavadino trumpalaikiu atokvėpiu. Jis stebėjosi, kad kelių dešimčių milijonų litų europinės investicijos į vandentvarkos ūkį vartotojams nedavė jokios ekonominės naudos - tik kylančias kainas.

A.Markvaldo nuomone, ES paramos investicijos buvo gautos geriamojo vandens kokybei ir nuotekų tvarkymui gerinti - turėti švarią aplinką yra didelis turtas.

„Šilutės vandenų“ vadovas mano, kad kalbėti apie didesnį vandens ir nuotekų kainos mažėjimą galima būtų tik tuomet, kai visi centralizuoto geriamojo vandens vartotojai taps ir nuotekų tvarkymo paslaugos klientais.

Naujas kainas politikai turės patvirtinti ketvirtadienio rajono Tarybos posėdyje.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt