Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Image - Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Šilutės kraštas negali be skandalų. Išgarsinome kraštą perkamų balsų bylomis ir net panaikintais savivaldos rinkimų rezultatais, pašalintu parlamentaru. Kelerius metus Lietuvą juokinome savivaldos politikų žaidimais - per kadenciją pakeitėm net

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (6)

Savivaldybėje

Braškių augintojai Undžiai: „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Image - Braškių augintojai  Undžiai:  „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Dviejų paskutiniųjų metų net palyginti neįmanoma: pernai lietūs žemę laistė ko gero visas 365 dienas per metus, o šiemet visus žinomus rekordus muša sausra. Bet ir tokiomis skirtingomis sąlygomis Pamario

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

 

Autobusai 1Kelionė į sostinę techniškai netvarkingu Šilutės autobusų parko autobusu, kuri baigėsi tik prasidėjusi - Viešvilėje, - tokia nuoskauda su „Šilutės naujienomis“ pasidalijo šilutiškis Paulius.

Vyras piktinasi, kad į tarpmiestines keliones yra išleidžiami techniškai netvarkingi Šilutės autobusai, kurie negali pasiekti kelionės tikslo. Anot jo, tądien jau Šilutėje buvo matyti, kad autobusas „neatlaikys“ kelionės, bet naivumo kupini keleiviai, tarp kurių prisipažįsta buvęs ir pats, į jį visgi sulipo. Tačiau visų keliauninkų planams tądien buvo lemta žlugti - sostinę jie pasiekė gerokai vėluodami.

Šis gegužės 1-osios įvykis - toli gražu ne vienintelis, kuomet keliaujantys šilutiškiai skundžiasi nevykusiomis ir pirma laiko pasibaigusiomis kelionėmis. Ne kartą, ir ne du panašius įvykius komentavęs „Šilutės autobusų parko“ direktorius Artūras Stonkus sako suprantantis  keliautojų nepasitenkinimą, bet primena, kad technika toks dalykas, kuris genda, tad įmonė nuolat papildo savo parką ir naujesniais autobusais.

 

Direktorius supranta pasipiktinimą

Žinia, malonumo maža, kai susiplanavęs kelionę, numatęs ir suderinęs savo atvykimo laiką patiri fiasko - nuvyksti keliomis valandomis vėliau.

Jei tavęs laukia tik išsiilgę giminaičiai, tai dar pusė bėdos - pasitikti atvažiuos ir vėliau. Bet jei sostinėje turi derinti kokius reikalus valstybinėse įstaigose ar privačiose firmose, arba - dar blogiau - važiuoji į gydymo įstaigą, jau visai ne kas. Pačiu geriausiu atveju verslo kompanjonų ar valdininkų požiūris į tave smarkiai kris žemyn, o blogesniuoju - vizito pas gydytoją specialistą lauksi dar kelis mėnesius.

Šilutiškiams jau yra buvę ir tokių, ir kitokių atvejų, ir „Šilutės naujienos“ apie tai ne kartą rašė.

„Šilutės autobusų parko“ direktorius A.Stonkus visiškai pritaria tokioms mūsų skaitytojo Pauliaus mintims ir sako suprantantis kiekvieno keleivio pasipiktinimą, jei kelionė baigiasi ne taip, kaip planuota.  „Tačiau gyvenime būna visko,  ir nė vienas mes, nė viena įmonė nėra apsaugota nuo netikėtumų. Nemalonių - taip pat“, - sako jis.

Anot A.Stonkaus, technika toks dalykas,  kuris visada genda. Būna, kad sugenda net ir nauji autobusai, genda net ir nuosavi automobiliai, ką jau kalbėti apie senus“, - sako jis.

Pasaulinėje praktikoje yra ir blogiauIMG 20180130_134619

Žinomas direktoriui ir tas gegužės 1-osios įvykis, kuomet kelionės viduryje subyrėjo į Vilnių važiavusio autobuso generatoriaus guolis. Nemalonu buvo ne tik keleiviams - autobuso vairuotojui bei įmonės vadovybei - taip pat.

„Visada tokiais atvejais kažkaip sukamės: arba keleiviams grąžiname pinigus už kelionę, arba į vietą nuvežame kitu autobusu. Taip buvo ir tąkart - išsiuntėme kitą autobusą“, - pasakojo A.Stonkus.   

Pasak jo, genda ne tik šilutiškių technika - ne kartą buvo sugedę ir į Šilutę važiavę kitų miestų autobusai. O pasaulinėje praktikoje priimta vadovautis nuostata, kad jei dėl autobusų gedimų ar gamtos sąlygų nebaigtos nutrūksta 3 proc. kelionių, tai yra labai geras rezultatas.

Tuo tapu Šilutės autobusų parko vadovybė paskaičiavo, kad mūsų krašte nebaigiamų kelionių procentas nesiekia ir 1 proc.

Autobusų perka kasmet

Visgi neteisinga būtų sakyti, jog „Šilutės autobusų parko“ vadovybė miega ramindamasi tokiomis mintimis. Priešingai, pasak A.Stonkaus, kiekvienais metais ieškoma ir perkama ir naujesnės technikos. Kasmet nuperkami bent 1 - 2 naujesni ir modernesni autobusai.

„Būtent naujesni, bet ne nauji“, - patikslina A.Stonkus, ir pastebi, kad Šilutės autobusų parko vadovai, žinoma, labai norėtų įsigyti ką tik nuo pasaulinio garso gamintojų „Mercedes“ ar „Mann“ konvejerių nuriedėjusias transporto priemones, kurių ir detalės pigiau kainuoja, ir gauti jas yra paprasčiau. Tačiau to daryti įmonei neleidžia finansinė padėtis. Tokie nauji, šiuolaikiškai sukomplektuoti autobusai šiandien kainuoja apie 700 - 800 tūkstančių eurų, ir mūsų miesto parkui tai yra neįkandami pirkiniai.

Kiek paprastesni yra Turkijoje, Korėjoje ar Kinijoje pagaminti autobusai, bet ir jų kainos siekia 300 - 400 tūkstančių eurų. Šilutiškiams ir tai yra per daug. Tad perkami jau šiek tiek pariedėję, apie 100 tūkstančių eurų ar dar mažiau kainuojantys autobusai.

Štai ir šiuo metu rengiamasi įsigyti nedidelį - iki 30-ies vietų autobusą, kurio kaina būtų apie 60 - 70 tūkstančių eurų. „O gal šiemet net ir du išeis, žiūrint kokių kainų užsiprašys pardavėjai“, - garsiai pasvajoja direktorius.

Apie naująją stotį ir parką... nekalba

Pabaigoje A.Stonkui užduodame visiems šilutiškiams pastaruoju metu ne mažiau rūpimus klausimus: kada įmonė turės naują autobusų parką ir kada jos autobusai keleivius paims naujoje autobusų stotyje?

Į abu šiuos klausimus nuskamba vienodi direktoriaus atsakymai: „Kitas klausimas...“ Apie tai jis sako prabilsiantis tik tada, kai pamatys įkasamus naujųjų statinių kertinius polius.

O kol kas šilutiškių autobusai, direktoriaus žodžiais, suspausti stovi toje pačioje teritorijoje, kur dirba ir naująjį prekybos centrą statančių statybininkų technika.    

Komentarai  

 
#1 Onutė 2018-05-18 18:19
Faktas, direktorius yra užkerpėjęs savo kėdėje, problemos senos ir įsišaknijusios, todėl reikėtų naujo oro gūsio bendrovėje. Dabar situacija apgailėtina. Vairuotojai chamai, autobusai nevalyti po savaitę ir daugiau laiko, tvarkarščių nesilaikymas. Stotis baisi, išdaužytais langais. GĖDA.
 

Ukmergės naujienos