Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Bedarbių darbas seniūnijoms - ir parama, ir galvos skausmas

Image - Bedarbių darbas seniūnijoms - ir parama, ir galvos skausmas

Rajono seniūnijų seniūnai dažnai gauna pranešimus telefonu, kad jų viešosiose erdvėse dirbantys socialinės paramos gavėjai ne dirba, o tik sėdi arba stovi, pasiramstę kastuvais ar grėbliais. Kitaip tariant, sąžiningu darbu

Šeštadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gyvensime švariau: Šilutėje - naujos šiukšlių konteinerių aikštelės

Image - Gyvensime švariau: Šilutėje - naujos šiukšlių konteinerių aikštelės

Ir Šilutėje, ir kone visų seniūnijų centruose, didesnėse gyvenvientėse jau nuo balandžio triūsia darbininkai, įrenginėjantys naujas atliekų konteinerių aikšteles. Tose aikštelėse stovi jau nebe senieji aprūdiję ir aplūžę antrinių žaliavų

Sekmadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

Karsiu zvejyba_1Gegužės 20-ąją baigėsi visą mėnesį trukusi akcija „Karšis - 2018“, kurios metu buvo draudžiama žvejoti šias visų mėgiamas žuvis. Visgi skaičiai rodo, kad jokie aplinkosaugininkų gąsdinimai ir tūkstantinės baudos vis dar neatgraso brakonierių nuo minties nelegaliai pasigauti vieną kitą žuvį.

Dviejų metų akcijų rezultatai panašūs

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos inspekcijos inspektoriai per mėnesį trukusią akciją surengė 45 reidus, patikrino 1393 žvejus mėgėjus ir nustatė 112 žvejybos taisyklių pažeidimų. 34 pažeidimai įvardijami kaip šiurkštūs dėl akcijos metu sugautos žuvies, bet tik 21 atveju buvo skaičiuojama gamtai padaryta žala. Kitais atvejais žalos gamtai nebuvo padaryta. Bendra paskaičiuotos žalos gamtai dėl sugautos žuvies suma siekia 6912,10 Eur.

Taip pat per tą laiką konfistuotos dvi brakonierių valtys, 1 variklis, 4 vienetai statomų tinklų, 3 tinkliniai samčiai ir 25 mėgėjiškos žvejybos įrankiai. Ištraukti ir 9 statomi tinklai, kurių savininkai nenustatyti.

Taip pat surašyti 6 verslinės žvejybos patikrinimo aktai.

Pasak inspekcijos viršininko Stanislovo Sudeikio, pernykštės pavasarinės karšių apsaugos akcijos metu surašyti skaičiukai beveik identiški šiemetiniams. Pernai buvo nustatyti 122 žvejybos taisyklių pažeidimai, konfiskuota šiek tiek daugiau nei šiemet tinklų, tačiau gamtai buvo padaryta mažesnė žala - apie 5300 eurų. 

Iš viso Klaipėdos apskrities aplinkos apsaugos departamento prižiūrimoje teritorijoje per akcijos mėnesį surengti 75 reidai, kurių metu patikrinta daugiau nei 1700 žvejybos mėgėjų. Surašyta 140 administracinio teisės pažeidimo protokolų, skirtos baudos. 25 atvejais suskaičiuota 25 000 eurų žalos, padarytos žuvų ištekliams.

Pranešama, kad 59 žvejai neturėjo žvejo mėgėjo bilieto ar nesusirinko šiukšlių aplink žvejybos vietą, 18 žvejojusių asmenų neturėjo žvejo mėgėjo kortelės, 26 atvejais buvo gaudomi šiuo laikotarpiu draudžiami gaudyti karšiai. Iš pažeidėjų konfiskuotos 4 valtys, 1 variklis, 7 statomi tinklai, 3 tinkliniai samčiai. Išimta 16 besavininkių tinklų.

25 atvejais nustatyti Nemuno deltos regioninio parko apsaugos reglamento pažeidimai - žvejybą vykdę asmenys jiems priklausančius automobilius buvo pastatę ne tam tikslui skirtose vietose.

Nepasisekė dviem atvykėliams

S.Sudeikis pastebi, kad pastaraisiais metais gyvosios gamtos inspektoriams įkliūva vis mažiau draudžiamu metu žvejojančių vietinių, o didesnė dalis yra atvykėliai iš kitų Lietuvos kraštų. Jis pasvarsto, kad tai galbūt todėl, jog vietiniai pasidalija informacija apie vykusius reidus ir pelnytas baudas, ir taip nuo brakonieriavimo atgraso savo bičiulius. Tuo tarpu tolimesnių kraštų gyventojai tokios informacijos neturi, tad vis dar ryžtasi rizikuoti. 

Vieno draudžiamu metu pagauto karšio žala gamtai siekia 60 eurų, be to dar skaičiuojama ir bauda, kuri siekia nuo 120 iki 300 eurų.

Šiemet, anot S.Sudeikio, bene labiausiai nepasisekė dviem iš kito rajono į Pamarį atvykusiems vyrams, kurie sumanė pažvejoti Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje. Kuomet šį jų darbą sutrukdė gyvosios gamtos inspektoriai, vyrai dugninėmis meškerėmis jau buvo sugavę 17 karšių. Už tai kiekvienas jų „premijuotas“ bauda ir bendra 1020 eurų žalos gamtai sumele. 

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas žuvų neršto metu ir toliau vykdys sustiprintą mėgėjiškos žūklės kontrolę.

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d. draudžiama gaudyti žiobrius.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos