Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Bedarbių darbas seniūnijoms - ir parama, ir galvos skausmas

Image - Bedarbių darbas seniūnijoms - ir parama, ir galvos skausmas

Rajono seniūnijų seniūnai dažnai gauna pranešimus telefonu, kad jų viešosiose erdvėse dirbantys socialinės paramos gavėjai ne dirba, o tik sėdi arba stovi, pasiramstę kastuvais ar grėbliais. Kitaip tariant, sąžiningu darbu

Šeštadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gyvensime švariau: Šilutėje - naujos šiukšlių konteinerių aikštelės

Image - Gyvensime švariau: Šilutėje - naujos šiukšlių konteinerių aikštelės

Ir Šilutėje, ir kone visų seniūnijų centruose, didesnėse gyvenvientėse jau nuo balandžio triūsia darbininkai, įrenginėjantys naujas atliekų konteinerių aikšteles. Tose aikštelėse stovi jau nebe senieji aprūdiję ir aplūžę antrinių žaliavų

Sekmadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

Kameros foto2Daugelis šilutiškių sutiktų, kad paskutiniais metais viena opiausių miesto problemų yra komunalinių atliekų vežimas. Miestiečiai piktinasi, kad jie moka sąskaitas už šiukšlių vežimą, o paslaugos dažnai negauna... Tokius skundus dažnai tenka girdėti tiek žurnalistams, tiek patiems valdininkams.

Problemos kyla dėl to, kad jau 6 metai Savivaldybei nepavyksta surasti tinkamo operatoriaus, atsakingo už buitinių atliekų vežimą, o dabartinis operatorius dirba pagal nebegaliojančią sutartį, kurioje nebuvo numatytos sankcijos už pareigų nevykdymą.

Konkursą naujam atliekų operatoriui surasti Savivaldybė paskelbė dar pavasarį, tačiau jis patyrė fiasko: laimėjusi įmonė nepateikė tolimesnių dokumentų, o likę du dalyviai už savo paslaugas užsiprašė per aukštą kainą.

Praėjusią savaitę aptarti ir šios problemos į posėdį rinkosi rajono Tarybos kontrolės komitetas.

Laimėtojas pabėgo

„Dėl mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų Šilutės rajono savivaldybėje“, - tai buvo pirmasis darbotvarkės klausimas, kurį prieš savaitę svarstė komisijos nariai. Komiteto pirmininkas konservatorius Zigmantas Jaunius sakė, kad komitetas šį klausimą yra nagrinėjęs jau ne kartą.

„Bet ir toliau neleidžia gatvėje praeiti nei visuomenininkai, nei gyventojai. Problema tęsiasi, šiukšlės kaip nevežamos, taip nevežamos. Visuomenininkai pirštu baksnoja, kad 6 metai Šilutės r. savivaldybė nesugeba konkurso paskelbti. Iš paskutiniojo konkurso atvirai šaiposi dabartinis operatorius“,  - problemą pasakojo Z.Jaunius.

Savivaldybės atstovų jis klausė, kada baigsis „bardakas“ su operatoriaus rinkimu ir apskritai su šiukšlių vežimu?

„Operatoriaus nėra šiai dienai - problema“, - pripažįsta meras.

Anot jo, problema užsitęsė net 6 metus todėl, kad praeitoje kadencijoje pasikeitė net keturi merai. Taipogi tąkart jau paruoštą konkursą buvo sustabdžiusi Viešųjų pirkimų tarnyba.

V.Laurinaitis pasakojo, kad šių metų pavasarį buvo paskelbtas atliekų operatoriaus konkursas, kuriame dalyvavo trys įmonės. Buvo ir laimėtojas, kurio buvo prašyta sutarčių ir nurodyti iš kokios įmonės jis žada pirkti svėrimo įrangą. Operatoriui taip pat buvo suteiktas 3 mėnesių terminas suinstaliuoti svėrimo įrangą.

Tačiau šios informacijos Savivaldybė nesulaukė. Pats meras skambino šios įmonės vadovei ir klausė, kodėl jie nepateikė pirkimo komisijai duomenų. Buvo atsakyta, kad darbuotojai apsiriko dėl kainos ir iš konkurso pasitraukia.

Antra pagal eilę konkurse dalyvavusi įmonė buvo pasiūliusi aukštesnę kainą negu Savivaldybės nurodytos „lubos“, taigi priimti jos pasiūlymo nebuvo galima.

Artimiausiu metu Savivaldybė ketina skelbti naują atliekų operatoriaus konkursą. „Belieka tikėtis, kad jis bus laimėtas“, - viliasi V.Laurinaitis.

Anot mero, dabartinio operatoriaus sutartis yra pasibaigusi prieš 10 metų, joje nėra numatyta jokių sankcijų, esant nusižengimams. Kai bus sudarinėjama sutartis su naujuoju operatoriumi, bus numatytos sankcijos ir už nekokybišką paslaugos atlikimą.

Darbo grupė nepriėjo vieningos nuomonės

Norėdamas daugiau skaidrumo viešųjų paslaugų pirkimo procese, V.Laurinaitis buvo sudaręs darbo grupę iš visuomenininkų ir Tarybos narių, su kuria buvo derinamos paslaugos pirkimo sąlygos su naujuoju operatoriumi.

Darbo grupė turėjo ištirti situaciją, susijusią su buitinių atliekų tvarkymu - surinkimu, rūšiavimu ir apmokėjimu. Darbo grupės nariai savivaldybės politikai Tomas Budrikis (grupės pirmininkas), Vladas Kainovaitis, Raimundas Ambrozaitis, savivaldybės administracijos atstovai Artūras Losius, dabar jau nebedirbantis buvęs gamtosaugininkas Pranas Sirtautas ir visuomenininkai entuziastai Stasys Blinkevičius bei Edvardas Jurjonas mero buvo įpareigoti teikti pasiūlymus buitinių atliekų tvarkymo (surinkimo, rūšiavimo ir apmokėjimo) gerinimo klausimais Savivaldybės merui ir administracijai.

Anot mero, darbo grupė posėdžiavo 6 mėnesius, bet taip ir nesutarė dėl sąlygų.

„Tai dar sykį parodė, kad įjungiant visuomenininkus, nebuvo prieita vieningos nuomonės“, - sakė jis.

Kontrolės komiteto narys, taip pat priklausęs šiai darbo grupei R.Ambrozaitis merui oponavo, kad darbo grupė buvo tik patariamasis balsas, sprendimų ji nepriėmė. Anot jo, ne veltui ruošiant pirkimo dokumentus buvo pasamdyti ekspertai.

Nepateikė pasiūlymo garantijos

Z.Jaunius klausė, kodėl viešųjų pirkimų konkurse dalyvavę kandidatai nepateikė pasiūlymų garantijos. Tokiu atveju, iš konkurso sugalvojęs išeiti rangovas turėtų padengti išlaidas.

Anot Administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio, rengdama konkursą Savivaldybė pasitikėjo juristais, kurie išmano tą darbą ir iš kurių pirko paslaugą. Iš teisininkų buvo tikimasi, kad jie paruoš tinkamas sąlygas ir šiandien mes turėsime paslaugos teikėją.

Anot V.Pozingio, problemos su šiukšlių vežimu egzistuoja visoje Lietuvoje: sunkiai vyksta viešieji pirkimai, vėliau būna apskundimai, nutraukimai. „Čia toks verslas, kuriame gali būti tarpusavio susikalbėjimai, teritorijų pasidalinimai“, - komentavo V.Pozingis.

Problema ir rūšiavimas

Šilutės rajone yra apie 8000 konteinerių. Daugelis šilutiškių jau pastebėjo, kad ant daugumos jų atsirado užrašai, pranešantys, kad vaizdą stebi kameros.

Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad ši prevencinė priemonė ir Šilutėje veikia jau trys savaitės. Jau yra nustatinėjami ir pirmieji pažeidėjai šalia konteinerių palikę padangas.

R.Ambrozaitis pasisakė už sąmoningą rūšiavimą. Jis siūlė eiti į darželius ir mokyti rūšiuoti vaikus, kad jie vėliau galėtų rodyti pavyzdį savo tėvams. Anot jo, Savivaldybė turėtų išplatinti instrukcijas, kas į kokius konteinerius gali būti dedama. Rūšiavimą mūsų mieste R. Ambrozaitis įvertino 4 balais iš 10.

Atsakydamas į tai R.Rimkus kalbėjo, kad informacijos apie rūšiavimą yra pakankamai. Pernai vaikų darželiams buvo nupirkti rūšiavimo konteineriai ir išplatinta 14 000 lankstinukų. Taip pat paruoštas lankstinukas dėl statybinių atliekų, išplatinti skelbimai apie stambiagabaričių atliekų išvežimą.

Anot Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo, rūšiavimas plinta. Jis taip pat sakė, kad iš buitinių atliekų srauto galima išimti 2-3 proc atliekų. Tai, kas į buitines atliekas patenka kaip antrinė žaliava, yra suteršta ir netinka perdirbimui. Tinkamos perdirbimui atliekos turi būti švarios ir išmestos į rūšiavimo konteinerius.

Ukmergės naujienos