Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

Image - Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

  Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln.

Ketvirtadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Image - Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Šeštadienio rytą tikrąja to žodžio prasme „prasiautę“ pro Šilutės turgavietės prekeivius ir pirkėjus, popietę kandidatai į Šilutės savivaldybės mero postą rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengti jų priešrinkiminiai debatai. Deja,

Ketvirtadienis, 28 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Buvusio vyro persekiojama šilutiškė priversta gyventi baimėje

Image - Buvusio vyro persekiojama  šilutiškė priversta gyventi baimėje

Prieš savaitę publicistikos laidoje „Prieš srovę“ buvo parodyta nelaimingai pasibaigusios meilės istorija iš Šilutės. „Žmogaus gyvenimą pakeičia meilė - ji išaugina sparnus, gražiausiomis spalvomis nudažo svajones. Tačiau kodėl svaigi meilė

Ketvirtadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

Image - Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

  Šiandien dėl mero posto Šilutės rajono savivaldybėje kovojo dabartinis vadovas, antros kadencijos siekiantis Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Tarybos narė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos

Sekmadienis, 17 kovas Komentarai (5)

Seniūnijose

Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

Image - Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

  Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai

Trečiadienis, 13 kovas Komentarai (0)

Jaruskeviciaus pastatas_6Jau visai netrukus Šilutėje, Taikos gatvėje, duris atvers verslo ir paslaugų centras „Atrastėja“, kuriame veiks sporto klubas, grožio bei masažo salonai, įvairių įmonių biurai, ir net gruziniškos virtuvės kavinukė.

Pastatą, kuriame tarybiniais laikais dirbo projektuotojai, užpernai nusipirko trys šilutiškiai verslininkai. Jie namą kapitaliai remontavo, pritaikė, kad jis būtų patogus lankytojams.

 

„Tikimės, kas šis pastatas įsilies į Šilutės pastatų ansamblį ir papuoš apleistą miesto dalį“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo vienas iš namo savininkų Rimantas Jaruškevičius.

Padarė patrauklųJaruskeviciaus pastatas_3

Šalia Šilutės centrinio šviesoforo, Taikos gatvėje esantis pastatas buvo pastatytas 1964 metais, taigi šiandien jau yra įpusėjęs šeštą dešimtį. R.Jaruškevičius pasakojo, kad anuomet Šilutės rajone vyko daug melioracijos darbų, dirbo daug šios srities projektuotojų. Tuometinė valdžia nusprendė, kad juos reikia įkurdinti viename pastate. Ilgą laiką namas buvo vadintas „Hidrostatybos projektai“. Pastatas pagal paskirtį veikė ilgą laiką. Nedidelė projektavimo darbų dalis jame buvo vykdoma iki 2016 m.

Prieš patekdamas į dabartinių šeimininkų rankas pastatas buvo du kartus perparduotas. „Buvo daug verslininkų, kurie domėjosi šiuo namu, bet niekas nematė to pastato galimybės funkcionuoti“, - pasakojo R.Jaruškevičius. Anot jo, pastatas nebuvo patrauklus pirkėjams, nes jame buvo statūs nepatogūs laiptai ir aukštai pakeltas pusrūsis. Juk šiandieniniai žmonės įpratę prie patogumų, o lipti stačiais laiptais nenori niekas.
„Sunkiausias uždavinys buvo padaryti, kad jis taptų patrauklus ir pirkėjams, ir pardavėjams, nes čia įsikurs ir prekybininkai. O jeigu pirkėjui patogu, tada ir pardavėjui gerai“, - sakė verslininkas.

Taigi verslininkai fasadinėje namo pusėje padarė nuolydį, kurį puošia Šilutei būdingos architektūros detalės (geltonojo tilto fragmentus nupiešė šilutiškis dailininkas Izidorius Katauskas). Padarius šį sprendimą, į visus tris pastato aukštus vedantys laiptai tapo patogesni. Jie taip pat įrengė patalpas pusrūsyje, padarė įėjimą iš Lietuvininkų gatvės pusės.

Namas perdarytas ir viduje: išgriautos kai kurios sienos, pakeisti visi sanitariniai mazgai, įrengtos modernios šildymo ir elektros sistemos.

Sutvarkys ir aplinką

Jaruskeviciaus pastatas_1Verslininkai užsimojo sutvarkyti ne tik pastatą, bet ir aplinką šalia jo. Namo kieme jau įrengta patogi automobilių stovėjimo aikštelė. Bus sutvarkytas ir kaimynystėje esantis valstybinės žemės plotelis, Lietuvininkų gatvės 48 namo kieme. R.Jaruškevičius pasakojo, kad kai rajono Tarybai pasiūlė už savo lėšas sutvarkyti tą vietą, susidūrė su keblumais. Šiai iniciatyviai iš pradžių nepritarė Savivaldybės architektai.

„Labai buvo keista, kad Taryba šiai idėjai pritarė, tačia kliūtis statė architektai. Jie užsispyrė, kad toje vietoje privalo būti vaikų žaidimo aikštelė. Anot jų, to reikalauja įstatymas“, - stebėjosi verslininkas.

Jis dėkoja merui Vytautui Laurinaičiui, kuris padėjo išspręsti šią problemą ir davė žalią šviesą, kad ir šis miesto centre esantis lopinėlis būtų sutvarkytas.

Tvarkant namo aplinką būta ir daugiau kliūčių. Norėdamas, kad labiau atsidengtų pastato fasadas, 2016 metais verslininkas stipriai apgenėjo gatvėje šalia namo augusius medžius. „Norėjau medžius suvienodinti, o po to juos tvarkingai prižiūrėti“, - tokį savo sprendimą grindžia jis.

Tačiau ne visiems, šis su seniūnija nesuderintas poelgis patiko. Verslininkas buvo nubaustas daugiau kaip 2600 eurų bauda. Jis teigia susitaikęs su mintimi, kad baudą teks mokėti, tačiau viliasi, jog ji bus sumažinta.

Veiks įvairios įmonės

Ir nors oficialiai „Atrastėjos“ centras atsidarys už kelių dieną, pastate jau veikia ne viena įmonė, o netrukus jų atsidarys dar daugiau. R.Jaruškevičius džiaugiasi iniciatyviais jaunais žmonėmis, norinčiais savo verslą vykdyti moderniai įrengtose patalpose Šilutės centre.
Dar viena šilutiškiams tikrai patiksianti naujiena, kad gruzinas Džamalas netrukus čia atidarys kavinukę, kurioje gamins savo šalies patiekalus - tradicinius šašlykus, chačapurius.

„Papildomai statysime kaminą, kad šašlykai būtų tokie pat skanūs, kaip Gruzijoje“, - šypteli R.Jaruškevičius. Jis džiaugiasi, kad šilutiškiai galės paragauti kitokių patiekalų. Nes kuo įvairesnių kavinių, ir pramogų galime pasiūlyti žmogui, tuo smagiau jam gyventi tame mieste.

Pastate numatytos ir prekybinės vietos. Jau yra žmonių, norinčių čia pradėti prekybą drabužiais, batais. Dar nenuspręsta, kas bus apatiniame aukšte. Verslininkai norėtų, kad šį plotą išsinuomotų viena įmonė, nes taip pritaikytos erdvės.

Vienas iš UAB „Atrastėja“ savininkų yra ir „Halės“ akcininkas. Verslininkai dėkoja visiems šilutiškiams, perkantiems halėje, nes tik jų dėka gautas pajamas investavo į naują verslą mūsų mieste.

„Šilutiškių dėka pelną, gautą iš prekybos „Halėje“ mes investavome į pastato miesto centre sutvarkymą. Smagu, kai šilutiškiai remia mūsų vietines įmones, kurios tada turi galimybes ir toliau plėtoti verslą Šilutėje“, - mano R.Jaruškevičius.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt