Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Neršiančias lydekas aplinkosaugininkai saugojo beveik tris mėnesius

Image - Neršiančias lydekas aplinkosaugininkai saugojo beveik tris mėnesius

  Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai akcijos „Lydeka 2019“ metu beveik tris mėnesius nuo brakonierių saugojo neršiančių lydekų ramybę. Jie nuo vasario 1d. iki balandžio 20 d. surengė

Pirmadienis, 13 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Politikos naujokai turi sumanymų, kaip gerins šilutiškių gyvenimą

Image - Politikos naujokai turi sumanymų,  kaip gerins šilutiškių gyvenimą

  Šilutės savivaldybės 9-ojo šaukimo taryboje darbą pradėjo 12 naujų, praėjusią kadenciją Tarybos nariais nebuvusių politikų. Tad ko tikėtis iš politikos naujokų gali rajono žmonės? Kodėl jie panoro tapti politikais, kas

Pirmadienis, 13 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Balkone uždarytas ir savo išmatas ėdęs šuo buvo įkalintas jau ne pirmą kartą

Image - Balkone uždarytas ir savo  išmatas ėdęs šuo buvo  įkalintas jau ne pirmą kartą

  Išsekęs šuo, gyvenantis savo išmatomis užterštame balkone Klaipėdoje, išgelbėtas gyvūno staugimo neapsikentusių kaimynų dėka. Šis šuns nepriežiūros atvejis pašiurpino ne tik daugiabučio kaimynus, bet ir kiekvieną, skaičiusį šią istoriją. Šiuo

Ketvirtadienis, 9 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rusnės estakadą planuojama atidaryti jau šią savaitę

Image - Rusnės estakadą planuojama atidaryti jau šią savaitę

  Rusnės estakada virš kasmet potvynio vandenų užliejamo kelio ruožo – baigta ir sunkiosios technikos išbandymus atlaikė. Priešingai nei premjeras Saulius Skvernelis, žadėjęs jos atidarymą rusniškiams prieš antrąjį rinkimų turą, į

Antradienis, 14 Gegužė Komentarai (5)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

SPAUDOS KONFERAntradienio spaudos konferencijoje savivaldybės vadovai informavo, kad suplanuotos didžiosios naujojo autobusų parko bei prekybos centro statybos netrukus prasidės. Tikimasi, kad jau šią savaitę bus gauti statybų leidimai.

Nors buvo planuota, kad Rusnės kelio rekonstrukcija ir estakados statybos darbai prasidės jau gegužės mėnesio pradžioje, tačiau ir šių statybų pradžia nusikėlė į vasaros pradžią - birželio mėnesio antrąją  pusę.

Abidvi statybos turi aiškias objektyvias priežastis, kurios prarijo gamtos padovanotą puikų, statyboms palankų laiką.

Vyksta 12-os skundų tyrimai

 Darbai Šilutės autobusų parko teritorijoje galėjo prasidėti mažiausiai mėnesiu ar net dviem anksčiau. Tačiau investuotojai, kurie  yra užsimoję įgyvendinti Savivaldybės sumanymą iškeldinti iš miesto centro autobusų parką, pastatyti naują autobusų stotį, užleidžiant dalį teritorijos naujam prekybos centrui - galimai LIDL, susidūrė su visai netikėtomis kliūtimis.

Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris žiniasklaidininkams pranešė, kad tyrimais įrodyta, jog ekologinės katastrofos Šilutėje, autobusų parko teritorijoje dėl užteršto grunto nebus. Gruntas baigiamas tvarkyti, taip kaip ir buvo planuota - labiausiai užterštoji dalis išvežta utilizuoti, o kita atiduota į Dumpių sąvartyną kaip žaliava laidojamų atliekų kaupui uždengti.

Pasak A.Bekerio, pastarasis gruntas, turintis nežymią dalį lakių naftos produktų teršalų, galėjo likti Šilutėje. Šiuo gruntu buvo pradėta dengti taip vadinamo Šanchajaus garažų išvalyta teritorija. Ketinta sumažinti teritorijos rekultivacijos  išlaidas. Deja, dėl sukelto „ekologinės katastrofos“ skandalo investuotojai, siekdami „šventos ramybės“, nusprendė gruntą padovanoti Dumpių sąvartynui.   Įvairiausioms aplinkosauginėms, kultūros paveldo institucijoms, prokuratūrai, ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybai ir netgi Telšių vyskupui buvo išsiuntinėta net 12 skundų, kuriems tirti buvo gaištamas laikas , ir taip vėlinamas statybų leidimų išdavimas.

A.Bekeris neatskleidė skundus rašiusių žmonių pavardžių. Jis pasakė tik tiek, kad kai kurios skundus rašiusiųjų pavardės kartojasi ir Rusnės kelio medžių bei Šilutės miesto centrinės gatvės medžių gynimo istorijose...

Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir vicemerui A.Bekeriui peršasi mintis, kad Šilutėje yra susiformavusi grupė žmonių, kurie yra pasirengę stabdyti bet kokius savivaldybės darbus turėdami politinių interesų. Tokia destruktyvia veikla norima sudaryti vaizdą, jog per kadenciją valdžia nesugebėjo nieko padaryti. V.Laurinaičio nuomone, yra žymiai daugiau žmonių, kurie supranta vykstančius procesus teisingai.

Kelio rekonstrukcijai - papildomi techniniai sprendimai

AB „Kauno tiltai“ atstovų duomenimis, pasak V.Laurinaičio, rekonstruojant Rusnės kelią  bus vykdomas papildomas kelio sankasos sustiprinimas, todėl prireikė papildomo darbų pirkimo ir užsitęsė statybos darbų leidimo išdavimo laikas. Tikimasi, kad darbai prasidės birželio antroje pusėje.
Pasak mero, estakados statybos pradžiai trukdžių nėra, jau gaminamos specialios konstrukcijos. Darbai prasidės galimai tik gavus visų statybos darbų leidimą. A.Bekeris replikavo, kad šių suplanuotų darbų trukdytojams nepavyko tiek įsismarkauti, kaip jiems pavyko Šilutėje. Vieninga Rusnės bendruomenė nesileido vedžiojama už nosies ir griežtai pasmerkė trukdytojus. Antraip gal dar ir dabar ant Rusnės kelio tomografais būtų tikrinama medžių „sveikata“, o arboristai ginčytųsi tarpusavyje dėl skirtingų išvadų ir atlygio.  

Yra gražių darbų

A.Bekeris  pasidžiaugė praėjusį  mėnesį atidarytais Šilutės pensionato pirmaisiais savarankiško grupinio gyvenimo namais. Jo nuomone, šių namų kaimynystėje gyvenantiems žmonėms nėra ko nuogąstauti - į šiuos namus atrinkti veiksnūs Šilutės pensionato gyventojai, kurie nuolat dalyvauja įvairiuose Šilutės renginiuose.

Panašių kaimynystės nuogąstavimų, pasak A.Bekerio, buvo ir Švėkšnoje, kai vienoje iš sodybų buvo apgyvendinta Saugų vaikų namų auklėtinių šeimyna. Tačiau praėjus metams jokių priekaištų niekas nebeturi, nes šeimyna puikiai tvarkosi.

Rajono vadovai džiaugėsi ir Užsienio reikalų ministerijos ambasadorės ypatingiems pavedimams Gitanos Grigaitytės vizitu Šilutėje. Pasak rajono vadovų, sutarta siekti, kad Macikų konclagerio kankinių palaikai iš Armalėnų gyvenvietės būtų perlaidoti į Macikų kapinaites. Bus siekiama Macikų konclagerį įregistruoti kaip valstybinės reikšmės paminklą.

Klaipėdos regiono taryboje, pasak A.Bekerio, yra gautas pasiūlymas savivaldybėms dotuoti Palangos aerouosto lėktuvų maršrutinį skrydį į Vokietiją - Hamburgą ar Diuserdolfo miestą. Toks pasiūlymas bus svarstomas, nors abejojama ar toks maršrutas Šilutės savivaldybei duotų naudos. A.Bekeris mano, kad tokio skrydžio atsiradimu turėtų būti  suinteresuotos verslo organizacijos.

Gera žinia visiems PSPC

Sveikatos ministerijos iniciatyva bus įgyvendinama programa pirminės sveikatos priežiūros centrams modernizuoti. Lėšų tokiems centrams bus skiriama nepriklausomai nuo to, ar tai savivaldybės įmonės, ar privačios. Lėšos bus padalintos pagal prisirašiusių gyventojų skaičių.

Pasak mero, Šilutėje sumos jau preliminariai paskirstytos: medicinos centrui „Puriena“ bus paskirta 98 tūkst. Eur, Juknaičių PSPC - 17 tūkst. Eur, „Šeimos gydytojų centrui“ - 71 tūkst. Eur, Kintų PSPC - 12 tūkst. Eur, „Sveikatos darnai“ - 57  tūkst. Eur, Šilutės PSPC - 78 tūkst. Eur, Švėkšnos PSPC - 30 tūkst. Eur, Vainuto PSPC - 16 tūkst. Eur.

Gali būti, kad projekto finansavimas dar šiek tiek padidės. Šešioms apskrities savivaldybėms gali būti padalinta dalis lėšų, kurių atsisakė Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gautas lėšas centrai galės skirti patalpų atnaujinimui, transportui bei įrangai atnaujinti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt