Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pelkių žygis po baltasniegę aukštapelkę širdį populiarėja

Image - Pelkių žygis po baltasniegę  aukštapelkę širdį populiarėja

  Šeštadienis žygio dalyviams po baltasniegę Aukštumalos širdį nieko gero nežadėjo, jau iš vakaro buvo aišku, kad oras bus bjaurus ir pūs įkyrus rytys. Tačiau šios gamtos išdaigos dar kartą parodė,

Penktadienis, 8 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

Image - Gera žinia Šilutės aviatoriams - kariuomenė sparnų jiems nekirps

  Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad Lietuvos kariuomenė (LK) užsimojo iš Armalėnų aerodromo iškeldinti čia beveik 60 metų veikiantį aeroklubą. Pasipiktinę aviacijos sporto megėjai parengė peticiją „Dėl užimto aerodromo grąžinimo aviatoriams“,

Trečiadienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

Image - Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

  Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai -

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (1)

SPAUDOS KONFERAntradienio spaudos konferencijoje savivaldybės vadovai informavo, kad suplanuotos didžiosios naujojo autobusų parko bei prekybos centro statybos netrukus prasidės. Tikimasi, kad jau šią savaitę bus gauti statybų leidimai.

Nors buvo planuota, kad Rusnės kelio rekonstrukcija ir estakados statybos darbai prasidės jau gegužės mėnesio pradžioje, tačiau ir šių statybų pradžia nusikėlė į vasaros pradžią - birželio mėnesio antrąją  pusę.

Abidvi statybos turi aiškias objektyvias priežastis, kurios prarijo gamtos padovanotą puikų, statyboms palankų laiką.

Vyksta 12-os skundų tyrimai

 Darbai Šilutės autobusų parko teritorijoje galėjo prasidėti mažiausiai mėnesiu ar net dviem anksčiau. Tačiau investuotojai, kurie  yra užsimoję įgyvendinti Savivaldybės sumanymą iškeldinti iš miesto centro autobusų parką, pastatyti naują autobusų stotį, užleidžiant dalį teritorijos naujam prekybos centrui - galimai LIDL, susidūrė su visai netikėtomis kliūtimis.

Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris žiniasklaidininkams pranešė, kad tyrimais įrodyta, jog ekologinės katastrofos Šilutėje, autobusų parko teritorijoje dėl užteršto grunto nebus. Gruntas baigiamas tvarkyti, taip kaip ir buvo planuota - labiausiai užterštoji dalis išvežta utilizuoti, o kita atiduota į Dumpių sąvartyną kaip žaliava laidojamų atliekų kaupui uždengti.

Pasak A.Bekerio, pastarasis gruntas, turintis nežymią dalį lakių naftos produktų teršalų, galėjo likti Šilutėje. Šiuo gruntu buvo pradėta dengti taip vadinamo Šanchajaus garažų išvalyta teritorija. Ketinta sumažinti teritorijos rekultivacijos  išlaidas. Deja, dėl sukelto „ekologinės katastrofos“ skandalo investuotojai, siekdami „šventos ramybės“, nusprendė gruntą padovanoti Dumpių sąvartynui.   Įvairiausioms aplinkosauginėms, kultūros paveldo institucijoms, prokuratūrai, ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybai ir netgi Telšių vyskupui buvo išsiuntinėta net 12 skundų, kuriems tirti buvo gaištamas laikas , ir taip vėlinamas statybų leidimų išdavimas.

A.Bekeris neatskleidė skundus rašiusių žmonių pavardžių. Jis pasakė tik tiek, kad kai kurios skundus rašiusiųjų pavardės kartojasi ir Rusnės kelio medžių bei Šilutės miesto centrinės gatvės medžių gynimo istorijose...

Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir vicemerui A.Bekeriui peršasi mintis, kad Šilutėje yra susiformavusi grupė žmonių, kurie yra pasirengę stabdyti bet kokius savivaldybės darbus turėdami politinių interesų. Tokia destruktyvia veikla norima sudaryti vaizdą, jog per kadenciją valdžia nesugebėjo nieko padaryti. V.Laurinaičio nuomone, yra žymiai daugiau žmonių, kurie supranta vykstančius procesus teisingai.

Kelio rekonstrukcijai - papildomi techniniai sprendimai

AB „Kauno tiltai“ atstovų duomenimis, pasak V.Laurinaičio, rekonstruojant Rusnės kelią  bus vykdomas papildomas kelio sankasos sustiprinimas, todėl prireikė papildomo darbų pirkimo ir užsitęsė statybos darbų leidimo išdavimo laikas. Tikimasi, kad darbai prasidės birželio antroje pusėje.
Pasak mero, estakados statybos pradžiai trukdžių nėra, jau gaminamos specialios konstrukcijos. Darbai prasidės galimai tik gavus visų statybos darbų leidimą. A.Bekeris replikavo, kad šių suplanuotų darbų trukdytojams nepavyko tiek įsismarkauti, kaip jiems pavyko Šilutėje. Vieninga Rusnės bendruomenė nesileido vedžiojama už nosies ir griežtai pasmerkė trukdytojus. Antraip gal dar ir dabar ant Rusnės kelio tomografais būtų tikrinama medžių „sveikata“, o arboristai ginčytųsi tarpusavyje dėl skirtingų išvadų ir atlygio.  

Yra gražių darbų

A.Bekeris  pasidžiaugė praėjusį  mėnesį atidarytais Šilutės pensionato pirmaisiais savarankiško grupinio gyvenimo namais. Jo nuomone, šių namų kaimynystėje gyvenantiems žmonėms nėra ko nuogąstauti - į šiuos namus atrinkti veiksnūs Šilutės pensionato gyventojai, kurie nuolat dalyvauja įvairiuose Šilutės renginiuose.

Panašių kaimynystės nuogąstavimų, pasak A.Bekerio, buvo ir Švėkšnoje, kai vienoje iš sodybų buvo apgyvendinta Saugų vaikų namų auklėtinių šeimyna. Tačiau praėjus metams jokių priekaištų niekas nebeturi, nes šeimyna puikiai tvarkosi.

Rajono vadovai džiaugėsi ir Užsienio reikalų ministerijos ambasadorės ypatingiems pavedimams Gitanos Grigaitytės vizitu Šilutėje. Pasak rajono vadovų, sutarta siekti, kad Macikų konclagerio kankinių palaikai iš Armalėnų gyvenvietės būtų perlaidoti į Macikų kapinaites. Bus siekiama Macikų konclagerį įregistruoti kaip valstybinės reikšmės paminklą.

Klaipėdos regiono taryboje, pasak A.Bekerio, yra gautas pasiūlymas savivaldybėms dotuoti Palangos aerouosto lėktuvų maršrutinį skrydį į Vokietiją - Hamburgą ar Diuserdolfo miestą. Toks pasiūlymas bus svarstomas, nors abejojama ar toks maršrutas Šilutės savivaldybei duotų naudos. A.Bekeris mano, kad tokio skrydžio atsiradimu turėtų būti  suinteresuotos verslo organizacijos.

Gera žinia visiems PSPC

Sveikatos ministerijos iniciatyva bus įgyvendinama programa pirminės sveikatos priežiūros centrams modernizuoti. Lėšų tokiems centrams bus skiriama nepriklausomai nuo to, ar tai savivaldybės įmonės, ar privačios. Lėšos bus padalintos pagal prisirašiusių gyventojų skaičių.

Pasak mero, Šilutėje sumos jau preliminariai paskirstytos: medicinos centrui „Puriena“ bus paskirta 98 tūkst. Eur, Juknaičių PSPC - 17 tūkst. Eur, „Šeimos gydytojų centrui“ - 71 tūkst. Eur, Kintų PSPC - 12 tūkst. Eur, „Sveikatos darnai“ - 57  tūkst. Eur, Šilutės PSPC - 78 tūkst. Eur, Švėkšnos PSPC - 30 tūkst. Eur, Vainuto PSPC - 16 tūkst. Eur.

Gali būti, kad projekto finansavimas dar šiek tiek padidės. Šešioms apskrities savivaldybėms gali būti padalinta dalis lėšų, kurių atsisakė Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gautas lėšas centrai galės skirti patalpų atnaujinimui, transportui bei įrangai atnaujinti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt