Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Draudimas žvejoti vėgėles šiemet įsigalios dviem dienom vėliau

Image - Draudimas žvejoti vėgėles šiemet įsigalios dviem dienom vėliau

  Siekiant apsaugoti migruojančias neršti ir neršiančias vėgėles paprastai jas draudžiama žvejoti, kaip nustato Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. Tačiau šiemet šis draudimas

Ketvirtadienis, 13 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Savivaldybės tarybos posėdyje - „tvarkiečių“ praskydimo ir opozicijos erzelio nuotaikos

Image - Savivaldybės tarybos posėdyje - „tvarkiečių“ praskydimo ir opozicijos erzelio nuotaikos

Lapkričio 29-osios Savivaldybės tarybos posėdis priminė artėjančius Savivaldybės tarybos ir mero rinkimus, kurie įvyks kovo 3 dieną. Be svarbių klausimų dienotvarkėje buvo ir tokių, kurie tarsi jau ir beprasmiai, tačiau

Penktadienis, 7 Gruodis Komentarai (0)

Problema

Naujoji Matuko reforma - virš visų šeimų pakibęs Damoklo kardas?

Image - Naujoji Matuko reforma - virš visų šeimų pakibęs Damoklo kardas?

Sulaikiusi kvapą visuomenė stebėjo kauniečių šeimos dramą, kuomet viešai pliaukštelėjusi mažamečiui sūnui, mama buvo uždaryta į areštinę, o vaikai grubiausiu būdu išplėšti iš niekuo šioje istorijoje dėto tėvo rankų. Po

Pirmadienis, 3 Gruodis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Sužibo Šilutės eglė: vieni džiaugiasi, kiti kritikuoja

Image - Sužibo Šilutės eglė: vieni džiaugiasi, kiti kritikuoja

Penktadienį Kalėdinio maratono pradžią paskelbė ir Šilutė – miesto centre buvo įžiebta Kalėdinė eglė. Šventiniais žiburiais sutvisko ir Lietuvininkų gatvė, o geltonasis tiltas sužibo trispalvės spalvomis.Šiemet, kaip niekada Lietuvos miestams

Trečiadienis, 12 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės darželinukai įkurdinti „baltojoje“ mokykloje

Image - Rusnės darželinukai įkurdinti „baltojoje“ mokykloje

Rusnės bendruomenė ir miestelio pedagogai šiuo metu pažymi, jog pagrindiniam Rusnės mokyklos pastatui, kuris dar vadinamas „baltąja mokykla“ šiuo metu sukanka 50 metų nuo veiklos pražios. Nors prieš tiek pat

Šeštadienis, 1 Gruodis Komentarai (0)

H SCHOJAUS_PARKO_3Savivaldybės projektų, kuriuos trukdo įgyvendinti pilietinio judėjimo „S.O.S. Šilutės medžiai“ skraiste prisidengę asmenys, sąrašas plečiasi: aktyviais visuomenininkais save įvardijantys asmenys dabar įsikibo žlugdyti dar vieną projektą - „Šilutės dvaro sodybos, vadinamos H.Šojaus, parko teritorijos sutvarkymas“.

H.Šojaus parko takelius atnaujinti neseniai pradėjusią įmonę UAB „Kavesta“ minėto judėjimo nariai apskundė Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Bendrovė apkaltinta nukapojusi senų medžių šaknis, kurios trukdė atnaujinti takus. Birželio 4 dieną prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. Projekto vykdymas nesustabdytas, tačiau darbai kurie vyko prie tako ties medžiais laikinai nutraukti.

Projektas remiamas ES

„Šilutės naujienoms“ Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasakojo, kad H.Šojaus dvaro parko rekonstravimo darbai yra finansuojami iš Europos struktūrinių fondų. Projekto įgyvendinimui iš minėtų fondų skirta 275 138,5 eurų, o Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų - 176 511,11 eurų. Nei prokuratūra, nei kitos institucijos gavusios skundus projekto vykdymo nesustabdė. Tik savivaldybės iniciatyva rangovas pristabdė veiklą toje vietoje, kur skundo autoriai pastebėjo galimus medžių šaknų pažeidimus.

Savivaldybė, kaip darbų užsakovas su rangovu yra sutarę, kad projekto darbai turi būti atlikti iki š.m. rugpjūčio 14 dienos. O statybos darbus leidžiančio dokumento galiojimo terminas yra iki rugsėjo 8 dienos.

Nebaigus darbų iki minėto dokumento galiojimo pabaigos bus patirta papildomų išlaidų naujam techniniam

projektui parengti, projekto įgyvendinimas persikeltų į 2019 metus. Taip pat gali būti prarasta ES fondų parama.
Savivaldybės duomenimis, Klaipėdos apygardos prokuratūrai pranešimą parašė šilutiškis M.J., o kitoms institucijoms išsiųstų pranešimų autorius yra S.N.

Pasak S.Šepučio, gegužės 29 dieną H.Šojaus parke lankėsi ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodo specialistai. Jie atsiuntė savivaldybei raštą su išvada, kad pažeidimai padaryti medžių šaknims nėra esminiai ir medžiams neigiamos įtakos nepadaryta. Be to, specialistai pateikė rekomendacijas tolimesniems projekto vykdymo darbams bei parko medžių priežiūrai.   

Komisija nustatė: medžiams pavojaus nėraH SCHOJAUS_PARKO_1

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės r. agentūros viršininkė Galina Misevičienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gegužės 23 dieną ji vykdė KRAAD nurodymą ištirti skundą. Ji kartu su kolegomis tądien nuvyko apžiūrėti H.Šojaus parke vykdomų darbų. Komisijos nariai apžiūrėjo rekonstruojamus takus, šalia takų esančių medžių šaknų pažeidimus, vykdomo projekto dokumentus. Komisija nenustatė, kad vykdomų darbų rangovė UAB „Kavesta“ būtų pažeidusi darbų planą, parengtą pagal su visomis institucijomis suderintą techninį projektą.  

„Rekonstruojamų parko takų vietoje yra pažeistų medžių šaknų, tačiau jos yra paviršinės ir medžių gyvybinėms funkcijoms neturės didelės įtakos. Giluminės medžių šaknys nepažeistos“, - sakė G.Misevičienė. Tyrėjai surašė apžiūros aktą, o Šilutės agentūros vadovės G.Misevičienės išvadas su argumentuotais paaiškinimais gaus ir skundą rašiusieji.

Pasak G.Misevičienės, dėl Šilutės medžių gerovės susirūpinę entuziastai, galimai dėl biologijos žinių trūkumo perdėtai reaguoja į H.Šojaus parke vykdomus darbus šalia suaugusių medžių. Medžių paviršinių šaknų nežymius pažeidimus, anot specialistės, galima prilyginti žmogaus nagų ar plaukų apkarpymui - jos taip pat atauga.

„Šilutės naujienų“ žiniomis, dabar komisijos, kurios tyrimo akto tekstas neįtiko skundus rašantiems entuziastams, kai kurių narių adresu pastarieji svaido nepagarbius komentarus apie kompetencijos stoką ir t.t., filmuoja juos bei publikuoja tokius filmukus internete su tendencingais pareiškimais. Kitaip tariant, savo darbą dirbę žmonės dabar patiria brutalų spaudimą dėl to, kad atsisakė pataikauti „medžių gerovės“ sergėtojams. O pastarieji visa tai daro net nesulaukę oficialaus tyrimo išvadų ir atsakymo į savo skundą.

Gaila darbams palankaus laiko

Savivaldybės mero pavaduotojas, kuruojantis savivaldybės investicinių projektų įgyvendinimą Algis Bekeris „Šilutės naujienoms“ sakė, kad labiausiai gaila gaištamo laiko ir palankių oro sąlygų projektams vykdyti. H.Šojaus parko takelių rekonstrukcija šalia medžių laikinai pristabdyta, vykdomi kiti projekte numatyti darbai. Tenka tik apgailestauti, kad bendrovė dėl laikinų trukdžių patiria laiko ir finansinių nuostolių.

Pasak A.Bekerio, jis neabejoja, kad prokuratūros tyrimas baigsis palankiai projekto vykdytojams, nes jie darbus vykdo tiksliai pagal suderintą projektą. Be to, jokių priekaištų neturi ir tų pačių jau minėtų asmenų skundus tyrusios Klaipėdos apskrities aplinkos apsaugos departamento ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus komisijos. Be kita ko, pastarojo departamento komisija pastebėjo, kad H.Šojaus parke auga net trys invazinės rūšies gluosniai, dabar savo lajomis jau stelbiantys parko ąžuolus. Vienas iš jų, beja sulaukęs daugiausiai medžių gerovės sergėtojų užuojautos, yra ir šalia rekonstruojamo tako ir neleidžia normaliai augti dviem ąžuolams.

Kultūros paveldo departamento atstovų nuomone, invaziniai gluosniai nedera šalia parko medžių ir reikėtų juos pašalinti.

Pasak A.Bekerio, nėra oficialių žinių, kad piliečių judėjimas „S.O.S Šilutės medžiai“ yra kaip nors oficialiai registruotas. Šalia poros taip prisistatančių entuziastų akcijose pastebimi ir vienas kitas politinės partijos atstovas. Totalios pastangos žlugdyti dabartinės kadencijos Savivaldybės tarybos projektus, pasak A.Bekerio, yra sietinos su politinėmis ambicijomis, prisidengiant kilnia aplinkos apsaugos veiklos priedanga.

Komentarai  

 
#1 Klausimelis 2018-06-17 19:04
Kiek atkatu gaunat uz propaganda?
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt