Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Image - Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai lapkričio 9 d., vykdydami akciją „Lašiša 2018“, Šilutės rajone, Švėkšnos seniūnijoje, Šalpės upėje sulaikė neteisėtai žvejojusį

Ketvirtadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Image - Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Valstiečių ir žaliųjų sajungos Šilutės skyriaus valdyme įvyko permainos: išrinktas naujas skyriaus pirmininkas ir pretendentas į mero postą.Virgilijus Pozingis, taip kaip ir pageidavo šios partijos valdyba, atsistatydino iš skyriaus vadovo

Penktadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Image - Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Šį rudenį Šilutės Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse, po galutinės ekspertizės, buvo iškirstas 121 medis, jie turės būti atsodinti naujais.Prėjusią savaitę Šilutėje viešėjo kraštovaizdžio architektė Aurelija Lozoraitienė ir dendrologė doc. dr.

Sekmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

boy-1854107 960_720Šilutės rajono socialinis gyvenimas šiuo metu yra ant pertvarkų slenksčio. Daug pokyčių socialinėje srityje įvyko šių metų pradžioje, dar daug jų laukia ir nuo liepos 1 dienos, kuomet nuo Savivaldybės atsijungs Vaiko teisių skyrius, su sunkumus išgyvenančiomis šeimomis pradės dirbti 4 nauji specialistai - atvejo vadybininkai.

Šių metų gale Šilutės kraštą turėtų pasiekti 553 000 eurų injekcija, skirta socialinei sričiai. Šie pinigai bus skirti globos centrų veiklai iš dalies finansuoti (globos centro funkcija pavesta vykdyti Šilutės socialinių paslaugų centrui), Saugų vaikų globos namų pertvarkai, rajono vaikų dienos centrams.

„Pertvarkų labai daug, teisės aktai keičiasi. Laukia daug neaiškumų ir galvojame, tikimės, kad viskas bus gerai“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo Audra Barauskienė - Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja.

Atsiras 4 atvejo vadybininkai

Pasak A.Barauskienės, svarbūs pokyčiai prasidėjo jau šių metų pradžioje, kuomet 25 seniūnijose su rizikos šeimomis dirbančios socialinės darbuotojos perėjo į Socialinių paslaugų centrą. Šios darbuotojos prižiūri 250-270 šeimų, apie 1000 žmonių.

11-oje Savivaldybės seniūnijų liko socialinio darbo organizatorės, kurios atsakingos už komisijos stebimas šeimas. Kiekvienoje seniūnijoje yra sudaryta komisija, kuri stebi sunkumus patiriančias šeimas, kurios į stebimų šeimų sąrašą įtrauktos gavus informacijos, kad kažkas jų gyvenime negerai.

„Kartais šeimai reikia nedidelės pagalbos: psichologo ar pozityvios tėvystės mokymų ir viskas susitvarko. Specialistai kartu su šeima sudaro individualų pagalbos šeimai planą, ko jai reikia, kaip dirbti su šeima ir pan.“, - sako specialistė.

Šeimos gali būti stebimos iki pusės metų ir jeigu problemų neišsisprendžia, tada socialinės darbuotojos gali kreiptis į Vaiko teisių skyrių, kad šeima būtų įtraukta į socialinės rizikos šeimų apskaitą.

Nuo liepos 1-osios Šilutės socialinių paslaugų centre bus patvirtinti 4 atvejo vadybininkų etatai. Jie taip pat dirbs su riziką patiriančiomis šeimomis. Šie žmonės turėtų padėti šeimoms spręsti problemas, kad vaikai galėtų saugiai augti savo biologinėje šeimoje.

Tačiau, anot A.Barauskienės, kritiškų atvejų peržiūros Šilutės rajone vykdomos jau nuo 2014 metų. Susitikimų metu policijos pareigūnai, medikai, socialinės darbuotojos, Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai kartu su šeima sudaro planą, kurio jai reikia laikytis. Šiame plane būna pažymėti kitiems savaime suprantami dalykai, pvz.: kad vaikas būtų išsimiegojęs, švariai aprengtas ir t.t.

Beje, iki 2019 metų pabaigos nebeliks socialinės rizikos šeimų sąvokos. Bus riziką patiriančios šeimos, kurioms reikalinga pagalba ir kurioms Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai vertins grėsmės vaikui lygius.

Nuo liepos 1 d. Vaiko teisių skyrius bus prijungtas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Įvaikinimo tarnybos. Tačiau šios institucijos bendradarbiavimas su Savivaldybe nenutrūks.

Iš 3 budinčių globėjų liko 2

Socialinių paslaugų centras vykdo daug funkcijų: teikia nakvynės namų, laikino apnakvindinimo, krizių įveikimo, pagalbos į namus, dienos globos institucijoje ir namuose, pagalbos globėjams ir rūpintojams paslaugas. Šiame centre veikia ir Vaikų dienos centras, šiai įstaigai pavaldūs ir Savarankiško gyvenimo namai Juknaičiuose.

Jau daugiau kaip metai Socialinių paslaugų centre vyksta mokymai žmonėms, kurie nori tapti globėjais. 2017 metais globoti vaikus panoro 18 šeimų, o šiemet - 6 . Šiuos mokymus veda keturios atestuotos socialinės darbuotojos.Anksčiau šią paslaugą centras pirkdavo iš Gargždų, o dabar ją gali suteikti Šilutėje. Tai kur kas patogiau dirbantiems ir kaimiškose vietovėse gyvenantiems žmonėms.

Šiuo metu rajone yra tik vienas budintis globėjas, nors kursus praėjo trys. Budintis globėjas gauna minimalų darbo užmokestį, 75 eurus pagalbos pinigų, 30 eurų už vaiką, 152 eurų globos išmoką ir 152 eurų tikslinį priedą. Jis turi dirbti apskritą parą, o tai yra sunku.

Anot A.Barauskienės, padėti nuskriaustiems, iš šeimų paimtiems vaikams yra sudėtingas darbas, kurį ne kiekvienas gali atlikti. Juk paimtą iš šeimos vaiką pas budintį globėją tarnybos gali atvežti bet kuriuo paros metu. Vėliau vaikas grįžta pas tėvus arba pas kitus globėjus.

Rajoną pasieks 553 000 eurų

2018 metų pabaigoje Šilutės rajoną turėtų pasiekti 553 000 eurų - ES struktūrinių fondų lėšų, skirtų socialinėms reikėms (šeimai artimos aplinkos bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų plėtrai) Vaikų dienos centrų veiklai įgyvendinti turės būti numatyta ne mažiau kaip 30 proc. nuo projektui įgyvendinti skirtų lėšų sumos (nuo 379 215 eurų).

174 940 eurų iš ES lėšų bus skirta globos centro, kuris jau veikia Socialinių paslaugų centre, funkcijoms gerinti, taip pat įsteigti reikalingus etatus.
Pasak A.Barauskienės, dalis šių pinigų bus skiriama Saugų vaikų globos namų pertvarkai. Kaip žinia, iki 2020 metų Lietuvoje turi  nebelikti vaikų globos namų, institucinės globos. Šia linkme kryptingai eina ir Šilutės savivaldybė, kuri lėšas ketina investuoti namams, kuriuose gyventų tėvų globos netekę vaikai, pirkti. Saugų vaikų globos namuose jau dabar sumažėjo vaikų, nes dalis jų gyvena mažesnėmis grupėmis Švėkšnoje ir Rusnėje. Vaikai turi savo namus, kiemą, netgi daržą ir naminius gyvūnus.

O kad Saugų vaikų globos namų pastatas neliktų tuščias, politikai pritarė, kad ten veiktų Šilutės senelių globos namų padalinys.

Šiuo metu socialinių paslaugų rajone laukia 61 žmogus, o iš jų vietos Šilutės miesto senelių globos namuose laukia 21 žmogus, kito pavaldumo globos namuose - 18 asmenų, dienos globos namuose - 4, dienos globos institucijoje - 3 ir 15 asmenų laukia pagalbos į namus paslaugų.

Pranoko lūkesčius

A.Barauskienė pasidžiaugė ir jau daugiau kaip metus gyvuojančiais bendruomeniniais namais Žemaičių Naumiestyje. Šiuo projektu siekiama, kad rajono šeimos, išgyvenančios sudėtingą gyvenimo  laikotarpį  dėl vaikų auklėjimo, skyrybų, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo, bedarbystės, netekčių, ligos ir kitų veiksnių, kompleksiškai gautų joms reikalingas paslaugas.

Poskyrio vedėja prisipažino, kad iš pradžių bijojo, jog niekam nereikės centre teikiamų socialinių paslaugų. Tačiau jau dabar projektas pranoko lūkesčius ir šiandien turi 614 dalyvių (iš planuotų 814 per 4 metus). Į užimtumo kambarį mielai ateina Žemaičių Naumiesčio vaikai, daug darbo turi ir dvi čia dirbančios psichologės, kurios veda individualias ir grupines terapijas. Bendruomeninių namų paslaugomis daugiau naudojasi kaimiškų vietovių gyventojai. Paaiškėjo, kad labiausiai reikia individualių psichologo paslaugų, o neprigijo tik mediacijos paslauga.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt