Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pirmą kartą Ventėje sugauta liepsnotoji pelėda

Image - Pirmą kartą Ventėje sugauta  liepsnotoji pelėda

Šis ruduo Ventės rago ornitologams svarbus ne tik rekordiniais kiekiais paukščių, bet ir netikėtais laimikiais gaudyklėse. Spalio 19 dieną pirmą kartą ornitologinės stoties darbo istorijoje buvo sugauta liepsnotoji pelėda. “Naktį begaudydamas

Antradienis, 30 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

Image - Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

 Šilutės savivaldybės tarybos opozicijos politikai, remdamiesi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamu tyrimu dėl savivaldybės mero, jo pavaduotojo, Šilutės autobusų parko direktoriaus bei Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo

Pirmadienis, 12 Lapkritis Komentarai (1)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Kovoje su kontrabanda padeda net kormoranai: numušė droną su cigaretėmis

Image - Kovoje su kontrabanda padeda net kormoranai: numušė droną su cigaretėmis

  Po to, kai buvo išguldytos stambiausios Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šilutės miestų grupuotės, situacija pasienyje su Rusija per pastarąjį dešimtmetį gerokai pasikeitė, nors grėsmės liko tos pačios – kontrabanda, nelegalus bandymas

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

konteineriai Kalinausko_gatvejIr Šilutėje, ir kone visų seniūnijų centruose, didesnėse gyvenvientėse jau nuo balandžio triūsia darbininkai, įrenginėjantys naujas atliekų konteinerių aikšteles. Tose aikštelėse stovi jau nebe senieji aprūdiję ir aplūžę antrinių žaliavų rūšiavimui skirti konteineriai, bet visai nauji, pusiau požeminiai konteineriai. Gražiai sutvarkoma ir aplinka, teritorija išdedama trinkelėmis.
Bendra tokios naujovės visame rajone kaina - arti milijono eurų.

 

Naujovė atsieis beveik milijoną

69 naujos aikštelės - tiek konteinerių aikštelių jau netrukus - liepos mėnesį bus baigta įrengti visame rajone. Iš jų Šilutėje 18-oje jau esančių buitinių atliekų konteinerių aikštelių bus pastatyti dar ir požeminiai konteineriai antrinėms žaliavoms. O apie 50 aikštelių bus visai naujai įrengtos.

Ir ne tik Šilutėje - taip pat ir Kintuose, Vainute, Žemaičių Naumiestyje, Juknaičiuose, Pagryniuose, Grabupiuose, Traksėdžiuose ir kitur.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, jog tai projekto „Buitinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerių aikštelių įrengimas Šilutės mieste“ įgyvendinimas. Šio projekto vertė - kiek daugiau nei 900 tūkst. eurų.
Dar beveik 80 tūkst. eurų atsieis penkių tokių aikštelių Rusnėje įrengimas.  

Generalinis projekto rangovas - UAB „Strefa“, aikštelėse jau nuo balandžio mėnesio darbuojasi UAB „Žibai“ darbininkai ir technika. Pasak R.Rimkaus, darbai turėtų būti baigti iki liepos mėnesio.

Neužilgo aikštelės bus rakinamos

Visgi ir tokia naujove, pasirodo, džiaugiasi ne visi šilutiškiai. Savivaldybėje jau sulaukta aplink aikšteles gyvenančių žmonių pretenzijų dėl to, kad jiems teks gyventi šiukšlių konteinerių kaimynystėje, kur ir musės skraidys, ir kvapai nemalonūs sklis.

Pasak R.Rimkaus, privalomi 10 metrų atstumai iki gyvenamųjų namų visada yra išlaikomi, nors tai padaryti ne visada yra lengva. Didžiausias trukdis - požeminės komunikacijos, kurių nevalia pažeisti, tad konteinerius statantiems žmonėms kartais nebūna lengva rasti pusiau požeminiams konteineriams tinkamą vietą.

Be to, pusiau požeminiai konteineriai yra betoniniai ir giliai įkasti į žemę, todėl net ir karštomis vasaros dienomis jie išlaiko vėsą. O dėl to ir kvapų šalia jų beveik nejaučiama. Gražiai sutvarkoma ir jų aplinka: aikštelės išgrįstos trinkelėmis, aptvertos tvora su varteliais.

R.Rimkus pasakoja, jog nebetoli tas laikas, kuomet atskiros aikštelės bus priskirtos konkretiems daugiabučiams. Tuomet jos bus užrakintos, o visiems gyventojams išdalinti raktai, kad niekas svetimas jų aikštelėse nebegalėtų palikti atliekų. Tada visi bus labiau suinteresuoti tvarkingai atsikratyti atliekomis ir jas rūšiuoti, nes pajus, jog dėl to mažėja mokestis už šiukšles.   
  
Aikšteles stebi vaizdo kameros

Naujosios aikštelės stebimos vaizdo kameromis, tad jose nepatariama atsikratyti  stambiagabaritėmis atliekomis - padangomis, baldais ar statybinėmis atliekomis. Pasak R.Rimkaus, tų kamerų dėka jau pavyko nustatyti keletą nesusipratėlių, tai vienur, tai kitur šalia konteinerių palikusių senas padangas ar kitas atliekas. R.Rimkus primena, kad ir padangas, ir kitas stambias atliekas nemokamai priima Rumšų sąvartynas.

Negalima į konteinerius mesti ir jokių pavojingų atliekų, pavyzdžiui, akumuliatorių, liuminescencinių lempų ar elementų. Tokios atliekos surenkamos parduotuvėse arba kitose iš anksto nurodytose vietose. 

Tiesa, Šilutė vis dar neturi šiukšlių vežimo operatoriaus, jam išrinkti netrukus bus skelbiamas naujas konkursas. 

Komentarai  

 
#1 Matas 2018-06-25 22:20
Smagu, kad Šilutė rūpinasi švara mieste, bet iškyla problema: Ką daryti jeigu kieme įkastas 1 konteineris, bet nėra rūšiavimo konteinerių, ir nežinia ar jie bus įkasti (rūšiavimo konteineriai). Tai ką daryt reikės gyventojams kurie neturės kur dėti antrines žaliavas? Juk į kitų gyventojų aikšteles negalės patekti, o šalia namo nėra antrinių žaliavų konteinerių. Tik vienas požeminis buitinių atliekų konteineris.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt