Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Image - Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Rusnės salos gyventojai pernai skundėsi, kad atvežtiniai danieliai, paleisti iš aptvarų, daro didžiulę žalą salos gyventojams - eina į sodybas, nuskabo vaismedžius ir kt. Rusniškius labiausiai piktino tai, kad gyvūnai

Trečiadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Image - Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Kiek benagrinėtume kaimynytės temą, - padėtis nesikeičia, dėl visomis prasmėmis „netikėlių“ kaimynų ir įvairių institucijų, ir laikraščių redakcijų durys varstomos dažniausiai.Šįkart guodžiasi ponia, daug metų gyvenanti Šilutėje, Tilžės gatvėje esančios

Ketvirtadienis, 19 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Image - Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Šilutės miesto Parko gatvėje esančių privačių sklypų savininkams nesmagi naujiena - rajono Eismo saugumo komisija pritarė UAB „Deltos projektai“ ir Šilutės seniūnijos pasiūlymui Parko gatvėje įvesti vienpusį eismą.Tai reiškia, kad

Šeštadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

konteineriai Kalinausko_gatvejIr Šilutėje, ir kone visų seniūnijų centruose, didesnėse gyvenvientėse jau nuo balandžio triūsia darbininkai, įrenginėjantys naujas atliekų konteinerių aikšteles. Tose aikštelėse stovi jau nebe senieji aprūdiję ir aplūžę antrinių žaliavų rūšiavimui skirti konteineriai, bet visai nauji, pusiau požeminiai konteineriai. Gražiai sutvarkoma ir aplinka, teritorija išdedama trinkelėmis.
Bendra tokios naujovės visame rajone kaina - arti milijono eurų.

 

Naujovė atsieis beveik milijoną

69 naujos aikštelės - tiek konteinerių aikštelių jau netrukus - liepos mėnesį bus baigta įrengti visame rajone. Iš jų Šilutėje 18-oje jau esančių buitinių atliekų konteinerių aikštelių bus pastatyti dar ir požeminiai konteineriai antrinėms žaliavoms. O apie 50 aikštelių bus visai naujai įrengtos.

Ir ne tik Šilutėje - taip pat ir Kintuose, Vainute, Žemaičių Naumiestyje, Juknaičiuose, Pagryniuose, Grabupiuose, Traksėdžiuose ir kitur.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, jog tai projekto „Buitinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerių aikštelių įrengimas Šilutės mieste“ įgyvendinimas. Šio projekto vertė - kiek daugiau nei 900 tūkst. eurų.
Dar beveik 80 tūkst. eurų atsieis penkių tokių aikštelių Rusnėje įrengimas.  

Generalinis projekto rangovas - UAB „Strefa“, aikštelėse jau nuo balandžio mėnesio darbuojasi UAB „Žibai“ darbininkai ir technika. Pasak R.Rimkaus, darbai turėtų būti baigti iki liepos mėnesio.

Neužilgo aikštelės bus rakinamos

Visgi ir tokia naujove, pasirodo, džiaugiasi ne visi šilutiškiai. Savivaldybėje jau sulaukta aplink aikšteles gyvenančių žmonių pretenzijų dėl to, kad jiems teks gyventi šiukšlių konteinerių kaimynystėje, kur ir musės skraidys, ir kvapai nemalonūs sklis.

Pasak R.Rimkaus, privalomi 10 metrų atstumai iki gyvenamųjų namų visada yra išlaikomi, nors tai padaryti ne visada yra lengva. Didžiausias trukdis - požeminės komunikacijos, kurių nevalia pažeisti, tad konteinerius statantiems žmonėms kartais nebūna lengva rasti pusiau požeminiams konteineriams tinkamą vietą.

Be to, pusiau požeminiai konteineriai yra betoniniai ir giliai įkasti į žemę, todėl net ir karštomis vasaros dienomis jie išlaiko vėsą. O dėl to ir kvapų šalia jų beveik nejaučiama. Gražiai sutvarkoma ir jų aplinka: aikštelės išgrįstos trinkelėmis, aptvertos tvora su varteliais.

R.Rimkus pasakoja, jog nebetoli tas laikas, kuomet atskiros aikštelės bus priskirtos konkretiems daugiabučiams. Tuomet jos bus užrakintos, o visiems gyventojams išdalinti raktai, kad niekas svetimas jų aikštelėse nebegalėtų palikti atliekų. Tada visi bus labiau suinteresuoti tvarkingai atsikratyti atliekomis ir jas rūšiuoti, nes pajus, jog dėl to mažėja mokestis už šiukšles.   
  
Aikšteles stebi vaizdo kameros

Naujosios aikštelės stebimos vaizdo kameromis, tad jose nepatariama atsikratyti  stambiagabaritėmis atliekomis - padangomis, baldais ar statybinėmis atliekomis. Pasak R.Rimkaus, tų kamerų dėka jau pavyko nustatyti keletą nesusipratėlių, tai vienur, tai kitur šalia konteinerių palikusių senas padangas ar kitas atliekas. R.Rimkus primena, kad ir padangas, ir kitas stambias atliekas nemokamai priima Rumšų sąvartynas.

Negalima į konteinerius mesti ir jokių pavojingų atliekų, pavyzdžiui, akumuliatorių, liuminescencinių lempų ar elementų. Tokios atliekos surenkamos parduotuvėse arba kitose iš anksto nurodytose vietose. 

Tiesa, Šilutė vis dar neturi šiukšlių vežimo operatoriaus, jam išrinkti netrukus bus skelbiamas naujas konkursas. 

Komentarai  

 
#1 Matas 2018-06-25 23:20
Smagu, kad Šilutė rūpinasi švara mieste, bet iškyla problema: Ką daryti jeigu kieme įkastas 1 konteineris, bet nėra rūšiavimo konteinerių, ir nežinia ar jie bus įkasti (rūšiavimo konteineriai). Tai ką daryt reikės gyventojams kurie neturės kur dėti antrines žaliavas? Juk į kitų gyventojų aikšteles negalės patekti, o šalia namo nėra antrinių žaliavų konteinerių. Tik vienas požeminis buitinių atliekų konteineris.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos