Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

Image - Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

  Rytą per apsemtą teritoriją dėl tankaus rūko visureige amfibija buvo perkelti

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos metai: vagystės ir kumščiais mojuojantys tautiečiai

Image - Šilutės policijos metai: vagystės ir kumščiais mojuojantys tautiečiai

  Visuomenėje pastaruoju metu pastebimas augantis pasitikėjimas policijos darbu: tokį pasitikėjimą apklausų metu išreiškė 75 proc. šalies, ir 81 proc. visos Tauragės apskrities, kuriai priklauso ir Šilutės rajono policijos komisariato (PK)

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusniškiams rūpi tušti pastatai ir piktina nekokybiškas vanduo

Image - Rusniškiams rūpi tušti pastatai  ir piktina nekokybiškas vanduo

  Savivaldybės valdžios bei seniūnijos ataskaitų susirinkime pabuvoję rusniškiai turėtų įsivaizduoti, kad gyvena tikrai išskirtinėje rajono vietoje.Jie sužinojo, jog per 2018 metus geresniam ir patogesniam vietinių gyvenimui čia investuota apie 1,5

Pirmadienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

gaisrasDaug nerimo dėl šalį užplūdusių karščių turėję Šilutės ugniagesiai regis jau gali lengviau atsikvėpti: didelių gaisrų karščiausiomis pastarojo mėnesio savaitėmis Šilutės rajone išvengta.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) atstovas Arūnas Ališauskas sako, jog kelias pastarąsias savaites šalį kepinant karščiams jam su kolegomis nerimo būta. Tačiau panašu, kad ugniagesių globėjas šventasis Florijonas kaip reikiant pasistengė ir apsaugojo Pamarį nuo viską savo kelyje naikinančios stichijos proveržių.

Tiesa, per gegužės ir birželio mėnesius kelios nelaimės visgi įvyko: Versmininkų kaime sudegė ūkiniai pastatai, dar viena daržinė supleškėjo Kintuose, o neseniai Juškaičiuose ugnis sunaikino laukuose dirbusio ūkininko traktorių. Tačiau šių gaisrų priežastys ne aukšta aplinkos temperatūra: pirmuoju atveju tai buvo pašalinis ugnies šaltinis (kitaip tariant, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi), Kintuose įtartas padegimas, o trečiuoju atveju nustatytas elektros instaliacijos gedimas.

Gaisrų kone visai išvengta miškuose. Pasak A.Ališausko, gali būti, jog tai todėl, kad ir žmonių juose kol kas dar mažai, nes nėra nei uogų, nei grybų. Tačiau vienas nedidelis gaisras visgi kilo Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaime esančiame privačiame miške. Liepsnos įsiplieskė dieną, kai miške darbavosi miškakirčiai, jas pastebėjo pats miško savininkas.

Į gaisravietę suskubo trys ugniagesių ir viena Šilutės urėdijos autocisterna, bendromis pajėgomis liepsnos numalšintos per kelias valandas. Didelių nuostolių jos nepadarė, išdegė maždaug 28 arų plotas.

„Laimė, kad gaisras buvo greit pastebėtas, o jo priežastis - koks nors pašalinis ugnies šaltinis, galbūt netgi technikos darbo metu įskelta žiežirba“, - sakė Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas. 

Daug mažiau incidentų šiemet pavasarį būta ir pievose, kurias gesinti ankstesniais metais ugniagesiai tiesiog nespėdavo važiuoti. Šį pavasarį gesinti tik pavieniai pievų gaisrai. Kur kas rečiau šiemet dega ir šiukšlių konteineriai: gegužę sudegintas vienas, o birželį degė du.

Šilutės PGT vadovai pastebi, jog šilutiškiai jau tapo sąmoningi ir išgirdo nuolatinius jų prašymus nepilti į konteinerius karštų pelenų ir jų neniokoti, nedeginti pernykštės žolės.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt