Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Image - Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai lapkričio 9 d., vykdydami akciją „Lašiša 2018“, Šilutės rajone, Švėkšnos seniūnijoje, Šalpės upėje sulaikė neteisėtai žvejojusį

Ketvirtadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Image - Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Valstiečių ir žaliųjų sajungos Šilutės skyriaus valdyme įvyko permainos: išrinktas naujas skyriaus pirmininkas ir pretendentas į mero postą.Virgilijus Pozingis, taip kaip ir pageidavo šios partijos valdyba, atsistatydino iš skyriaus vadovo

Penktadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Image - Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Šį rudenį Šilutės Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse, po galutinės ekspertizės, buvo iškirstas 121 medis, jie turės būti atsodinti naujais.Prėjusią savaitę Šilutėje viešėjo kraštovaizdžio architektė Aurelija Lozoraitienė ir dendrologė doc. dr.

Sekmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

AUTOBUSU PARKO_LIDLL_1Naujosios autobusų stoties, parko ir prekybos centro statybos jau įsibėgėja - šiuo metu buvusioje parko teritorijoje vyksta pastatų griovimo darbai, o Dariaus ir Girėno gatvėje netrukus iškils autobusų parko materialinės bazės kontūrai.

Daug aistrų sukėlusio Šilutės miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių želdinių tvarkymo projektas atidėtas iki rudens. Vasaros metu ekspertų komisija dar kartą senųjų medžių sveikatą tikrins akustiniu tomografu, kuris parodys tiksliausius duomenis.

Šiuos ir daugybę kitų rajono aktualijų aptarė Šilutės rajono savivaldybės vadovai - meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis, tradiciškai paskutinį mėnesio antradienį žurnalistus pakvietę į spaudos konferenciją.

Atsidarys 6 naujos vaikų darželių grupės

Kalbėdamas apie svarbiausius birželio įvykius, meras V.Laurinaitis pasidžiaugė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadiono atidarymu. Dabar ne tik moksleiviai, o ir miestelio bendruomenė turės modernų stadioną.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas buvo sutvarkytas naudojant švietimo įstaigų modernizavimo programos lėšas. Per du etapus buvo skirta 289 620 eurų, 10 procentų šios sumos padengė Savivaldybė.

Šiuo metu prasčiausias iš rajono gimnazijų stadionų - Žemaičių Naumiesčio, tačiau Savivaldybės vadovai tikisi, kad ir jis greitu laiku bus renovuotas.

Birželio mėnesį Savivaldybės vadovai priėmė sprendimą dėl naujų grupių steigimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Naujais mokslo metais rajone bus atidarytos 6  naujos  grupės: 4 Šilutės mieste („Ąžuoliuko“ ir „Gintarėlio“ lopšeliuose-darželiuose) ir po vieną Katyčiuose bei Vilkyčiuose.
„Praeitais metais buvo atidaryta 11 naujų grupių, šiemet - 6. Per dvejus metus įsteigta 17 grupių - daugiau kaip 200 vaikų patenka į darželius. Tai džiugina ir tai darome su malonumu“, - sakė meras V.Laurinaitis.

Statybos jau vyksta

Šilutiškiai su nekantrumu laukia žinių apie naujai statomą autobusų stotį ir prekybos centrą. Administracijos direktorius S.Šeputis pasakojo, kad senojoje autobusų parko vietoje Tilžės gatvėje šiuo metu vyksta statybos darbai, kol kas senų pastatų griovimo darbai. Iš teritorijos į Klaipėdą išvežti užteršto grunto židiniai.AUTOBUSU PARKO_LIDLL_2

Kai tik statybininkai nugriaus senus pastatus, bus statoma naujoji stotis, kuri stovės ten, kur buvo autobusų remonto garažai. Nugriauta ir kitoje vietoje pastatyta telefono ryšio antena, kuri trukdė  gyventojams. Pagal projektą, griaunamos ir teritoriją juosiančios tvoros, nors vieną tvoros dalį nuo Vydūno gatvės nuspręsta palikti ir apželdinti.

Statybos darbai prasidėjo ir Dariaus ir Girėno gatvėje 30, kur stovės autobusų parko materialinės bazės pastatai. Birželio pabaigoje buvo užbaigti pamatai ir pradėtos montuoti pastato kolonos. „Netrukus pamatysite autobusų parko materialinės bazės rėmus“, - sakė S.Šeputis.

Pagal grafiką, tiek autobusų parkas, tiek stotis, tiek prekybos centras turėtų būti užbaigti dar šiais metais. Naujasis prekybos centras, galimai „LIDL“ duris lankytojams turėtų atverti gruodžio pradžioje.

Kalbėdami apie šias statybas Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad nebėra jokių klausimų, kurie nebūtų suderinti su visuomene. Visgi jie pripažįsta, kad ne viskas vyksta sklandžiai - yra skundų, kad buvo nugriautas Tilžės g. 22 pastatas. Anot S.Šepučio, šis namas jokių vertingų savybių neturėjo. Prieš jį nugriaunant buvo sudaryta 5 ekspertų komisija, kuri statinį apžiūrėjo. Tuomet tik viena komisijos narė susilaikė balsuojant, nes rūsyje aptiko siją su užrašais. Ši sija, pasak S.Šepučio, bus išimta ir atiduota į muziejaus fondą.

Medžius kirs rudenį

V.Laurinaitis sakė, kad tikrai bus vykdomas projektas dėl medžių kirtimo ir atsodinimo Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse. Tiesa, šio projekto vykdymo darbai bus nukelti į rudenį. „Tikrai seni medžiai bus pakeisti“, - patikino meras.

Kad nekiltų jokių dvejonių, Savivaldybės atstovai žada susitarti su Lietuvos Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkais, kurie turi patį naujausią dviejų juostų akustinį tomografą. Šis įrenginys tiksliai parodys, kokia medžio dalis yra pažeista, kiek dar likę sveikos jo dalies.
„Kompiuteris neklysta, jo parodymai nebeturėtų sukelti ginčų“, - sakė Savivaldybės vadovai.

Pagrindiniai medžių kirtimo, genėjimai darbai bus atliekami rugsėjo mėnesį, nes visi pripažįsta, kad vasara - ne pats geriausias laikas kirsti žaliuojančius medžius.

S.Šeputis pripažino, kad šis projektas buvo parengtas ne visai kokybiškai, nes buvo atlikta medžių inventorizacija, o ne ekspertizė.
Anot administracijos direktoriaus, projektai ne visada parengiami kokybiškai, nes pagal viešųjų pirkimų įstatymą, konkursą projektui paruošti laimi žemiausią kainą pasiūliusi įmonė. Tai dažniausiai būna vilniečių įmonės. Pasirinkti šilutiškių pagal viešųjų pirkimą įstatymą neina, todėl, kad jie dalyvaudami pasiūlo didesnę kainą. „Kai tik maža kaina, taip ir kokybė ne aukščiausia“ - sakė jis.

Požeminiai konteineriai patinka ne visiems

Iki rudens Šilutės rajone turės būti pastatyti 52 požeminiai konteineriai, dar 7 bus įrengti pagal kitą projektą.

S.Šeputis pripažino, kad sunkiai sekėsi parinkti vietas šiems konteineriams statyti, nes po žeme yra labai daug inžinerinių tinklų (vandentiekio ir šilumos tinklų vamzdžių), elektros ir ryšio linijų kabelių.

Kai kur numatytomis konteinerių statybos vietomis ypač piktinasi gyventojai.

„Jiems pro langą žiūrint atrodo, kad konteinerius galima pastumti, tačiau požeminiai tinklai to neleidžia daryti“, - sakė administracijos direktorius.
Kur buvo įmanoma, į gyventojų norus atsižvelgta ir konteineriai patraukti toliau nuo namų. Tačiau Liepų gatvėje, kur ypač piktinasi viena gyventoja, to padaryti neįmanoma ir konteineriai vis tiek ten bus statomi. Anot S.Šepučio, visos konteinerių vietos buvo suderintos su Visuomenės sveikatos centru ir atitiko visas higienos normas.

Renovuos Knygnešių kvartalą

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad Melioratorių alėjoje jau sutvarkyti kiemai. Dauguma darbų baigti, beliko tik įrengti keletą treniruočių aikštelių suaugusiesiems.

Šiuo metu sprendžiama, kaip pradėti darbus Knygnešių kvartale - projektuoti ir pradėti šiemet, o kitais metais užbaigti. „Ten pats kvartalas gražus, bet aikštelės suprojektuotos pagal senas normas. Netelpa mašinos“, - sakė S.Šeputis.

Jis neslėpė nusivylimo, kad, gyventojams paprieštaravus, nėjo sutvarkyti Laisvės alėjos. Savivaldybės vadovai naują Šimtmečio gatvę nutiesti ir renovuoti Laisvės alėją norėjo vien dėl to, kad gyventojai aktyviai dalyvavo modernizuojant pastatus.

Šiandien žmonės jo klausia: „Ar tikrai nieko čia nebedarysite?“ S.Šeputis jiems atsako, kadangi gyventojai nenorėjo to projekto, jis buvo perkeltas į kitas gatves. Visgi viltis dar išlieka. 

„Ateityje tvarkysime, juk tai - miesto širdis“, - sakė S.Šeputis.

Paskelbė konkursą Žemaičių Naumiesčio kelio tvarkymui

Šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą tilto tvarkymui kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis.

Savivaldybės vadovai pripažįsta, kad reikia remontuoti ir patį kelią, vedantį iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį. Jis patenka tarp 40 prasčiausių kelių šalyje. Tai - valstybinės reikšmės kelias ir Savivaldybė į jo tvarkymo darbus nelabai gali kištis.

Visgi meras, jo žodžiais sakant, apie šį kelią nuolat primena aukštesnių institucijų vadovams. Apie šią problemą kalbėjo ir su Kelių direkcijos laikinai einančiu direktoriaus pareigas Vitalijumi Andrejevu, kai jis buvo atvažiavęs į Rusnės estakados statybos darbų pradžios šventę.
Šiuo metu Automobilių kelių direkcija paskelbė konkursą kelio rekonstrukcijai su pėsčiųjų taku.

Kitas kelias, kurį žūtbūt reikia tvarkyti, yra žvyrkelis, vedantis į Mingę iš Povilų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt