Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

Image - Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

  Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln.

Ketvirtadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Image - Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Šeštadienio rytą tikrąja to žodžio prasme „prasiautę“ pro Šilutės turgavietės prekeivius ir pirkėjus, popietę kandidatai į Šilutės savivaldybės mero postą rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengti jų priešrinkiminiai debatai. Deja,

Ketvirtadienis, 28 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Buvusio vyro persekiojama šilutiškė priversta gyventi baimėje

Image - Buvusio vyro persekiojama  šilutiškė priversta gyventi baimėje

Prieš savaitę publicistikos laidoje „Prieš srovę“ buvo parodyta nelaimingai pasibaigusios meilės istorija iš Šilutės. „Žmogaus gyvenimą pakeičia meilė - ji išaugina sparnus, gražiausiomis spalvomis nudažo svajones. Tačiau kodėl svaigi meilė

Ketvirtadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

Image - Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

  Šiandien dėl mero posto Šilutės rajono savivaldybėje kovojo dabartinis vadovas, antros kadencijos siekiantis Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Tarybos narė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos

Sekmadienis, 17 kovas Komentarai (5)

Seniūnijose

Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

Image - Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

  Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai

Trečiadienis, 13 kovas Komentarai (0)

KAPSULE AUTOB_PARKAS_3Penktadienio vidudienį, birželio 13 dieną oficialiai startavo didžiosios Šilutės savivaldybės statybos, kurios leis iškeldinti Šilutės autobusų parką iš miesto centrinės Tilžės gatvės ir nukelti jį į Dariaus ir Girėno gatvės akligatvį vakariniame miesto pakraštyje.

Šilutės savivaldybės, autobusų parko vadovai bei investuotojo UAB „Projesta“ ir statybos įmonės UAB „Žibai“ vadovai pasirašė statybų pradžios raštą ir simbolinėje kapsulėje įbetonavo jį į būsimo autobusų parko pastato pamatus kaip žinią ateities kartoms.

Dar po savaitės oficialiai panaši procedūra bus įgyvendinta ir naujos Šilutės autobusų stoties bei prekybos centro „Lidl“ statybvietėje - ten, kur anksčiau buvo miesto vaizdą darkantis, gelžbetoninių plokščių tvora pridengtas Autobusų parko technikos kiemas.

Liko „lengviausias“ darbas - statybos

Leisdami simbolinę kapsulę į naujojo autobusų parko statinio pamatus valdžios atstovai neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau neliko jokių kliūčių sumanytoms statyboms įgyvendinti.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad jam, kaip savivaldybės politikui, yra žinoma, jog apie miesto vaizdą darkančio savivaldybės autobusų parko iškeldinimą buvo pradėta svarstyti net prieš porą dešimtmečių. Meras džiaugėsi, kad pagaliau pavyko suderinti savivaldybės bei investuotojų inetresus taip, kad ne tik bus pagerintas miesto vaizdas, bet ir iškils nauji pastatai, bemaž be žymių savivaldybės biudžeto išlaidų.
Beja, pasak mero, šis projektas Lietuvoje yra unikalus ir tuo, kad užleidžiant dalį buvusio autobusų parko teritorijos žemės Šilutės savivaldybei bus pastatyti net du nauji objektai - autobusų parkas ir autobusų stotis.

Investuotojų atstovas UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Darius Baliukevičius teigė, kad pagaliau oficialiai prasideda suplanuoto investicinio projekto įgyvendinimas. Jis pažymėjo, kad jo vadovaujamai bendrovei dar neteko įveikti tiek daug kliūčių parengiamiesiems statybų darbams, kaip buvo Šilutėje. Jis dėkojo ir Savivaldybės, ir autobusų parko admnistracijai už bendras pastangas kantriai įveikti visas kliūtis.

D.Baliukevičius tarsi juokaudamas, sakė, kad statybų generaliniam rangovui UAB „Žibai“ liko lengviausias darbas - nebetrukdomai įgyvendinti suplanuotas statybas. Jo nuomone, tik Šilutės krašto patriotas ir be abejonės didelę patirtį turintis statybos įmonės vadovas Steponas Kazlauskas galėjo sutikti įgyvendinti statybas, kurioms skirta tiek nedaug laiko ir yra tiek daug jas ribojančių sąlygų.

UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius Artūras Stonkus sakė, jog kartu su statybų pradžios simboline kapsule jis ir jo vadovaujamas kolektyvas pagaliau pamatė „šviesą tunelio“ gale. O tai jau viltis, kad anksčiau ar vėliau jie ir vėl turės savo įmonės namus.

„Nes, ypač šiuo metu, visi jaučiamės kaip benamiai - autobusų parko pastatai ir kiemas sugriauti, o naujųjų dar neturime“, - kalbėjo A.Stonkus.   
Raštą ateities kartoms apie šios statybos sumanytojus ir įgyvendintojus pasirašė Savivaldybės meras V.Laurinaitis, jo pavaduotojas Algis Bekeris, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, savivaldybės UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius A.Stonkus bei investuotojų UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius D.Baliukevičius. Raštas su šiuolaikiškų monetų pavyzdžiais simbolinėje kapsulėje buvo įbetonuotas į būsimo autobusų parko pastato pamatus.

Dabar jau niekas nebesutrukdysKAPSULE AUTOB_PARKAS_4

UAB „Žibai“ direktorius S.Kazlauskas net ir tokią iškilmingą - oficialios statybų pradžios dieną prisiminė nuoskaudas, patirtas dėl piktavalių, atitolinusių projekto įgyvendinimo pradžią. Pasak S.Kazlausko, 99 proc. šilutiškių nekantriai laukė ir jaudinosi dėl šio projekto įgyvendinimo pradžios bei sėkmės. O skundus, smarkiai sutrukdžiusius projekto ir statybų pradžią, rašė galimai tik saujelė piktavalių žmonių, kuriems geriau yra tuomet, kai Šilutėje niekas nesikeičia.

Dabar, pasak S.Kazlausko, jau atlaikytos visos įmanomos komisijos, baigti visi projektų derinimai statyboms įgyvendinti darbai. Labai gaila tik vieno - kad statybos darbams liko itin ribotas laikas: dar šiemet - iki spalio 15 dienos turi būti priduoti autobusų parko pastatai, šiek tiek vėliau - autobusų stotis, o gruodžio mėnesį ir pats „Lidl“ prekybos centras.

Statybose be UAB „Žibai“ subrangos pagrindais daugiau Šilutės statybos įmonių dar nedalyvauja, nors specialiems darbams atlikti bus kviečiami talkininkai. Pasak S.Kazlausko, kitoms Šilutės statybos įmonėms tokie glausti darbų terminai ir įtempti darbų įkainiai nėra patrauklūs, juolab, kad galimai jau visi šilutiškiai statybininkai pakankamai turi ir lengvesnių užsakymų.

S.Kazlauskas ir bendrovės statybos darbų vadovas Kęstas Savickas yra įsitikinę, kad iki spalio 15 dienos „Šilutės autobusų parkas“ turės savo kiemą ir naujus namus.        

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt