Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

Image - Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

  Lietuvoje jau ne vieneri metai siekiama netradiciškai ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą. Šią vasarą pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ bendras projektas „Žalioji olimpiada“ kviečia mokyklų

Penktadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Image - Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Savivaldybės tarybos posėdyje birželio 12 d. politikai ir toliau dalijosi valdžią ir postus, kuriuose dirbs iki devintojo šaukimo Tarybos pabaigos. Tarybos mažumos politikams, kitaip tariant opozicijai, atiduota vadovauti Antikorupcijos komisijai,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Problema

„Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

Image - „Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos  ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

ABF „Šilutės Rambynas“ kryptingai siekia per trejus metus pasiekti beatliekinės gamybos. Įmonės gamyboje naudojamo vandens nuotekos valomos bendrovėje sumontuotais valymo įrenginiais. Nuotekos išvalomos net kelis kart švariau, nei nustatyta bazinė

Sekmadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Image - Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Pastarosiomis savaitėmis visą Lietuvos teritoriją alinantys rekordiniai karščiai regis atsitraukti nežada. Kaip karštis paveikė mūsų krašto gyventojų kasdienybę? Ar daug buvo sunegalavusių? Kaip sekėsi troškiose klasėse sėdintiems moksleiviams įsisavinti naujus

Pirmadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Image - Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atsiminimas apie jį, kol pasakojama, kol prisimenama. Minint Gedulo ir vilties dieną Kukorų geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje – saugiškiai kūrė meninę instaliaciją „Pravirko aušra...“,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Labdaros krautuveYpatingą darbą dirbančios - visų geradarių aukojamus daiktus dalijančios Šilutės katalikių moterų draugijos narės savo globotinių jau laukia naujoje vietoje.

Trečiadienį, liepos 25-ąją katalikių moterų kuruojama labdaros krautuvė „Parama“ oficialiai atvėrė duris Liepų gatvės 16 name. Tad nuo šiol čia turės sukti visi, kieno namuose susikaupė dar gerų, bet nelabai reikalingų daiktų, ir kurie norėtų tuos daiktus dovanoti mažiau pasiturintiems kraštiečiams. Čia laukiami ir tie, ką šiandien spaudžia nepriteklius, ką ištiko skaudi nelaimė, kam pritrūksta net būtiniausių drabužių ar apavo, ir kam sunku suruošti atžalas mokyklon.

Visuomeniniais pagrindais jau trečią dešimtmetį šį darbą dirbančios moterys katalikės jau buvo sutarusios baigti šią savo veiklą. Tačiau kai apie tai pranešė rajono savivaldybės vadovams, sulaukė netikėto efekto - prašymų ir įkalbinėjimų dirbti toliau, nes jų darbas akivaizdžiai yra be galo reikalingas šiandienos visuomenei.

O kad tik jos sutiktų, Savivaldybės vadovai nedelsdami pažadėjo ir geresnes sąlygas - erdvesnes ir šviesesnes patalpas labdaros krautuvei.

Priima ir tvarko daugybę suneštų daiktų

Iki šiol 3 metus labdaros krautuvė veikė Šilutės Tilžės gatvėje, UAB „Šilutės modemas“ patalpose. Tie šilutiškiai, kurie nuolat nešė daiktus į labdaros krautuvę arba ateidavo jų pasirinkti, gerai žino, jog moterys katalikės dėl darbo sąlygų pernelyg nesiguodė. Jos džiaugėsi dėl to, kad bent jau turėjo galimybę išsikelti iš visai ankštų ankstesnių patalpų Tulpių gatvėje, ir nuolat dėkojo joms talkinantiems „Šilutės modemo“ darbuotojams.

„Tačiau visos esame vyresnio amžiaus, ir jau tiesiog pavargome“, - sakė ilgametė Katalikių moterų draugijos pirmininkė Albina Gečienė.
Kiekvienas, kam  teko lankytis labdaros krautuvėje, žino, jog šis darbas išties yra nelengvas. Moterims tenka priimti, tvarkyti, sudėlioti  ir sukabinti šimtus įvairių drabužių, avalynės, rankinių, patalynės komplektų ir kitokių daiktų. Būna, kad šilutiškiai nori pasidalinti ir baldais ar buities technika.     Labdaros krautuve_1

Galiausiai katalikės sutarė, jog baigs savo veiklą, ir pranešė apie tai Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjui Alvidui Šimelioniui.

„Suskubau įkalbinėti, kad tik jos persigalvotų, nes kiekvienam aišku, kad jų darbas be galo svarbus visai bendruomenei“, - neslėpė A.Šimelionis.

Penktosios patalpos - geriausios

Prie įkalbinėjimų nenutraukti veiklos prisidėjo ir pats Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, taip pat atvykęs į oficialų krautuvės atidarymą.

Pasak mero, jis irgi gerai supranta kokia svarbi kraštui yra šių moterų veikla, todėl pats asmeniškai prašė jų dirbti toliau. O sužinojęs, kad 22 metus veikiančios draugijos moterys dirba jau ketvirtoje vietoje, pasižadėjo parūpinti joms dar geresnes - jau penktąsias patalpas.

Moterys neslėpė, kad pamačiusios joms skiriamą salę ir dar du kambarius Liepų gatvėje esančiame buvusio vaikų darželio „Saulutė“ pastate, netruko persigalvoti. Kaip kitaip, kai vietos šiame Savivaldybei priklausančiame pastate joms skirta dvigubai daugiau, nei turėjo iki šiol - apie 100 kvadratinių metrų.

„Šiandien esu labai laiminga. Dar niekada per tuos du dešimtmečius neturėjome tokių gražių patalpų ir tokių patogumų, kaip turime čia. Kitur tai remonto, tai saulės trūko, o čia visko yra“, - džiaugėsi svečius priiminėjanti A.Gečienė. Ir savo bičiulių vardu davė pažadą: „Dabar kiek jėgos leis, tiek dirbsim“.

Ir išties naujoji labdaros krautuvė ne tik labai erdvi, todėl buvusio vaikų darželio salėje išdėlioti suaukoti daiktai yra gerai matomi. Čia esančios patalpos dar ir labai šviesios, o dirbančios moterys turi ir visus komunalinius patogumus.

Daro tai, kam mes visi siųsti

„Gražiai įsikūrėte“, - gyrė po krautuvę apsižvalgęs garbus svečias - Šilutės katalikų šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas ir dekanato dekanas Remigijus Saunorius. 

Savo garbiu amžiumi pabandžiusioms skųstis katalikėms jis nieko nelaukdamas nurodė „negalvoti apie mirtį“. O šventindamas patalpas Dievo palaimos dvasiškis linkėjo ir čia dirbančioms moterims, ir ateinantiems varguoliams, kuriems labai reikia jų pagalbos.

„Jūs darote tuos gerus darbus, kuriems mes visi esame siųsti į žemę, tačiau kartais apie tai pamirštame. Labai ačiū jums už tai“, - kalbėjo dekanas R.Saunorius.

Be kita ko, jis palinkėjo, kad labdaros krautuvės patalpose netrūktų ir padėkos geradariams žodžių.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas A.Šimelionis taip pat sakė, jog šių moterų veikla yra labai reikalinga, nes labai padeda spręsti rajone socialines problemas, todėl - gerbiama ir vertinama.

Bene labiausiai netikėtą dovaną katalikėms įteikė meras V.Laurinaitis - tai buvo persirengimo kabina. Išgirdus kas slepiasi po dailiu įpakavimu per salę nuaidėjo šurmulys, nes krautuvėje, kad ir labdaros, tai yra išties būtinas daiktas. Tad nuo šiol daiktų pasirinkti ateinantys žmonės „nebepirks katės maiše“, o viską galės kultūringai pasimatuoti.

„Jei reikės pagalbos - tik pasakykite, atsiųsime ir vyrų į talką“, - pažadus dalijo meras. O A.Gečienė čia pat priminė, jog draugijos veiklai moterims būtų gerai ir bent pusę apmokamo etato gauti.

Savo globotinių neužmiršo ir nuolat jas savo keptais šakočiais vaišinanti verslininkė Daiva Žebelienė, naujomis kaimynėmis pasidžiaugė tame pačiame pastate įsikūrusios „Moterų seklyčios“ narės.   

Dėkoja aukojantiems

Labdaros krautuve_2Krautuvės „Parama“ šeimininkės pasakojo, jog per tą mėnesį, kai krautuvė jau dirbo, čia apsilankė apie pusantro šimto varguolių, ieškančių sau ar savo vaikams geresnio drabužio ar avalynės. Tų, kurie tuos daiktus čia vežė ir nešė, irgi buvo gana daug - apie 70.

„Mes atvežėm vaikiškų žaislų ir batelių“, - tarė tuo pat metu per duris įžengusi pusamžė moteris. Ir čia pat pasiuntė jaunesnį ją atlydėjusį vyrą atnešti tų daiktų.

„Kodėl tai darote? Kodėl jums tai rūpi?“ - klausiame kitos su labdara atvykusios poros. „Nes žinome, kad yra daug žmonių, neišgalinčių nusipirkti būtiniausių daiktų, kurie šiandien kainuoja labai nepigiai. O jei pas mus liko dar naudoti tinkamų drabužių ir avalynės, kodėl nepasidalijus su tais, kam sunkiau?“ - klausimu į klausimą atsakė šilutiškiai.    

„Išties tai ne mes čia labiausiai svarbios, ir ne mums reikėtų dėkoti. Dėkoti reikia tiems žmonėms, kurie negailėdami savo laiko, darbo, o neretai ir išlaidų degalams tvarko, neša ir veža čia tuos daiktus. Nes dalinti gali tik tas, kas turi ką dalinti. Jei mums niekas neatneštų, mes neturėtume ką dalinti“, - tiksliausiai situaciją įvardijo viena iš katalikių moterų narių Kristina Šveikauskienė.

Labdaros krautuvė „Parama“ dirba pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 10 iki 13 valandos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt