Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

Image - Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

  Rytą per apsemtą teritoriją dėl tankaus rūko visureige amfibija buvo perkelti

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos metai: vagystės ir kumščiais mojuojantys tautiečiai

Image - Šilutės policijos metai: vagystės ir kumščiais mojuojantys tautiečiai

  Visuomenėje pastaruoju metu pastebimas augantis pasitikėjimas policijos darbu: tokį pasitikėjimą apklausų metu išreiškė 75 proc. šalies, ir 81 proc. visos Tauragės apskrities, kuriai priklauso ir Šilutės rajono policijos komisariato (PK)

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusniškiams rūpi tušti pastatai ir piktina nekokybiškas vanduo

Image - Rusniškiams rūpi tušti pastatai  ir piktina nekokybiškas vanduo

  Savivaldybės valdžios bei seniūnijos ataskaitų susirinkime pabuvoję rusniškiai turėtų įsivaizduoti, kad gyvena tikrai išskirtinėje rajono vietoje.Jie sužinojo, jog per 2018 metus geresniam ir patogesniam vietinių gyvenimui čia investuota apie 1,5

Pirmadienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

Mokyklines prekes_VagaJau už trijų savaičių tūkstančiai Šilutės rajono vaikų sugrįš į mokyklas. Rugsėjo 1-osios šventė mokiniams ir jų tėvams atneša ne tik džiaugsmą, bet ir gerokai patuština kišenes. Didysis pirmoko apipirkimas - kantrybės ir net sumanumo pareikalaujanti užduotis, nes parduotuvių lentynose gausu prekių, kurios skiriasi ne tik kokybe, bet ir kaina.

„Šilutės naujienų“ kalbinti tėvai ir prekybininkai sako, kad minimaliai būtiniausiomis priemonėmis aprūpinti pirmoką kainuoja apie 100 - 135 eurus, tačiau jeigu dar pirksite pratybas, uniformą, sportinę aprangą, batus, piniginę turėsite paploninti ir 300 - 400 eurų.

Knygų, sąsiuvinių ir pieštukų gausoje pasimetusiems pirkėjams specialistai primena, kad svarbiausia įvertinti savo biudžetą ir pradėti nuo būtiniausių priemonių.

„Pirmokui tikrai nereikia 20 spalvų flomasterių ar pieštukų rinkinio, todėl tėvams visada patariame pirkti mažesnį kiekį“, - sako Šilutės kanceliarinių prekių parduotuvės  „Charlot“  vedėja Sigita Jurkienė.

Išleis nuo 100 iki 400 eurų

Sūnų į ketvirtą klasę išleisianti šilutiškė Rima šiemet gali lengviau atsikvėpti: uniforma dar tinkama pernykštė, kaip ir kuprinė. Reikės nupirkti tik būtiniausių kanceliarinių prekių: sąsiuvinių, aplankalų, rašymo ir piešimo priemonių, kurios kainuos apie 50 eurų. Dar 50 eurų, kaip ir kasmet, reikės skirti pratyboms.

Dukrą į trečią klasę išleisianti Dovilė sako, kad būtiniausios priemonės mergaitei kainuos apie 100 eurų. „Labai daug pinigų neišleisiu, nes dukra į mokyklą eina jau ne pirmus metus, tačiau trečiokei vien pratybos kainuos apie 50 eurų“, - sako mama.

Tuo tarpu pirmoko mama Kristina paskaičiavo, kad visos sūnaus mokyklinės priemonės - „nuo A iki Z“ kainuos apie 300 - 400 eurų. Mokyklai būtinas prekes moteris pirko jau nuo birželio, tad staigių išlaidų nepajaus. „Po truputį perkant taip skaudžiai nesijaučia“, - sako ji.

Parodė pirmoko kuprinęmokyklines prekes_Sigita_Jurkiene

„Vasara karšta, saulėta, todėl pirkėjai dar neskuba pirkti mokyklinių prekių, tikriausiai laukia paskutinių rugpjūčio dienų“, - sako S.Jurkienė. Šiuo metu labiau perkamos kuprinės, kurių, lyginant su pernai metų liepa, parduota daugiau.

Prekybininkė pastebi, kad tėvams svarbiau ne mažesnė kaina, bet geresnė kokybė, todėl jie renkasi brangesnes kuprines, kurioms yra suteikiama dviejų metų garantija. Šiuo metu, pritaikius akcijos nuolaidą, viena tokia kuprinė kainuoja 40 eurų.

S.Jurkienė surinko būtiniausias prekes pirmokui: kuprinę, sąsiuvinius, aplankalus, pieštuką, drožtuką, popierių ir t.t.  „Dėjome tik kokybiškas prekes, ne pačias pigiausias, bet reikalingiausias“, - sako ji. Todėl be nuolaidų šio krepšelio kaina gavosi 135 eurai. Jeigu kuprinei nebūtų akcijos, ši kaina išaugtų dar 20 eurų.  Liepos mėnesį šis krepšelis būtų kainavęs dar pigiau, apie 100 eurų, nes visoms prekėms buvo taikoma 20  proc. nuolaida.

Sigita juokiasi, kad yra bloga pardavėja, nes pirmokų tėvams pataria pirkti minimalų kiekį flomasterių, pieštukų, vandeninių dažų ar guašo.
Apsirūpinti mokyklinėmis prekėmis vyresnių klasių moksleiviams yra paprasčiau, nes dažnai jiems lieka kuprinė, sportinis maišelis, žirklės, penalai. Iš savo patirties moteris žino, kad kuo vaikas vyresnis, tuo mažiau mokyklinių priemonių jam reikia.

Yra modernių kuprinių

Pastarosiomis dienomis didėjantį pirkėjų skaičių pastebi Šilutės knygyno „Vaga“ darbuotojos Kristina ir Karolina. Pirmokų tėvai į parduotuvę ateina su sąrašu iš mokyklos ir perka pagal jį. Vyresnių klasių moksleiviai perka mažiau, nes daugumą dalykų turi. Ir šios prekybininkės pastebi, kad pirkėjams svarbiau kokybė nei kaina. Pirmokų tėvai negaili brangiau mokėti už geresnius sąsiuvinius ryškesnėmis linijomis, kokybiškas kuprines ar už parkerius keičiamomis plunksnomis. Kai kurie ir į kainas nežiūri. Visgi turintys ribotą biudžetą, gali rinktis iš pigesnių prekių.

Apipirkdami pirmokus tėvai išleidžia apie 40-50 eurų, jeigu dar perka kuprinę, priklausomai nuo jos kainos, išleidžia 100 ir daugiau eurų.

Kristina ir Karolina parodė šių metų naujovę - kuprinę su tvirtinamomis detalėmis, kurios dizainą galima susikurti patiems. Šis daiktas ypač mėgstamas berniukų, kuriems patinka LEGO konstruktoriai. Tokia kuprinė kainuoja 36 eurus.

„Vagoje“ galima įsigyti ir pratybų, kurias pradinukams užsako mokytojos. Priklausomai nuo mokytojos pasirinkimo, pratybos kainuoja 40 - 50 eurų. 5-12 klasių mokiniai pratybas perka patys, dažniausiai rugsėjį, kai jau žino ko reikia.

Apsipirkimui pasiruošti iš anksto

Nors laiko apmąstyti pirkinius dar yra, prekybos tinklo „Iki“ duomenimis, didžioji dalis tėvų ir vaikų apsiperka iki rugsėjo 1-osios likus vos savaitei ar net pirmąją mokslų savaitę. Tikėtina, jog apsilankymą parduotuvėje atidėjus iki paskutinės akimirkos, impulsyvių pirkinių ir išlaidų bus gerokai daugiau. Specialistai rekomenduoja remtis priemonių sąrašu, kurį įprastai pateikia kiekviena mokykla, kuriuo galima naudotis kaip orientyru. Į jį įeina penalas su rašymo priemonėmis, kokybiški sąsiuviniai, aplankalai, spalvotas popierius, piešimo priemonės. Vertėtų iš anksto pasidomėti, ką pirmokas ras mokykloje, o ką būtina įsigyti pačiam, taip pat - ar mokykloje reikės nešioti uniformas, kokios reikės aprangos sportiniams užsiėmimams.

„Iki“ komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė teigia, kad preliminari suma būtiniausioms prekėms (be kuprinės) šiais metais turėtų siekti 25-35 eurus. Kaip ir kasmet, į populiariausių mokyklinių pirkinių krepšelį patenka sąsiuviniai (12 ir 48 lapų), piešimo sąsiuvinys, spalvotas popierius, klijai, rašikliai ir paprasti pieštukai.

Kaip ir bet kurių kitų, taip ir mokyklinių prekių kiekvienas pirkėjas gali rasti nuo pačių pigiausių iki brangesnių. Tad tėvai gali pasiruošti naujiems mokslo metams neviršydami savo suplanuoto biudžeto. Visgi, B. Čaikauskaitė pažymi, kad nors pirkėjai turi galimybę rinktis pigesnes ar brangesnes tos pačios rūšies mokyklines prekes, bendra tendencija rodo, kad jie linksta mokėti kiek brangiau, nei pirkti pačias pigiausias.

Atmintinė tėvams: pirkite tik tas priemones, kurios nurodytos rekomenduojamų mokyklinių prekių sąraše; nepamirškite, kad nebūtina visų prekių įsigyti prieš mokslo metus, pritrūkus visko galėsite įsigyti  vėliau; inventorizuokite jau turimas mokyklines prekes - didelė tikimybė, kad rasite naujų arba dar tinkamų kanceliarinių priemonių; bendraukite su kitų moksleivių tėvais, pasitarkite dėl bendrų kanceliarinių prekių pirkimo; brangiausias - nebūtinai tinkamiausias, ne visada vaikui reikia brangiausių flomasterių, pieštukų, ypač pirmaisiais mokslo metais; įvertinkite, kurias kanceliarines prekes galite pirkti pigesnes, pvz. sąsiuvinius, nes jų reikės dažniau.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt