Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Nori atsikratyti senu šiferiu ar senais skudurais? Varyk į Klaipėdą ar Kretingą...

Image - Nori atsikratyti senu  šiferiu ar senais  skudurais? Varyk  į Klaipėdą ar Kretingą...

Kur dėti nuo garažo stogo nuimtą seną šiferį? Kodėl Šilutėje vis dar nėra konteinerių tekstilės gaminiams, kas kituose miestuose jau seniai nebe naujiena? Kodėl ant buitinių atliekų konteinerių atsirado brūkšniniai

Šeštadienis, 13 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prekyboje - prastomis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniai

Image - Prekyboje - prastomis sąlygomis  laikomų vištų kiaušiniai

„Dar pernai didieji Lietuvos prekybos tinklai viešai skelbė apie siekį prekiauti tik ant kraiko ar laisvai laikomų vištų kiaušiniais, o dabar pardavinėja iš Ukrainos įvežamus kiaušinius, kuriuos dėjusios vištos laikomos

Ketvirtadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

Pamario 10Daugiau nei 1,3 mln. Eur Šilutės rajono savivaldybė investuoja į rajono mokyklų atnaujinimą ir naujų patalpų įrengimą net šešioms darželinukų grupėms. Savivaldybės vadovams bei administracijai pavyko tokią sumą sukaupti sukrapščius ne vien rajono biudžeto lėšas, bet ir gaunant finansavimą iš dviejų ministerijų: Vidaus reikalų ministerijos - mažųjų gyvenviečių infrastruktūrai gerinti bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Intensyviausi darbai šiuo metu vyksta Šilutės Pamario pagrindinėje mokloje, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėjė mokykloje bei Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijose. Iš visų 6 suplanuotų naujų darželinukų grupių rugsėjo 1-ąją duris vaikams vargu ar atvers „Gintarėlio“ darželio naujosios grupės, nes ten statybininkai pradėjo dirbti tik dabar.

Mokslo metai - bus pradėti laiku. Tačiau...

Visos rajono mokyklos ir darželiai naujus mokslo metus pradės laiku, nors kai kuriose mokyklose remonto darbai dar nebus baigti.

Intensyviausiai statybininkai dabar darbuojasi Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje. Ją ir miesto darželius praėjusią savaitę aplankė rajono vadovas Vytautas Laurinaitis. Šios mokyklos remonto darbams yra paskirta 296,2 tūkst. Eur. Čia į mokyklą įžengiančius moksleivius pasitiks jau atnaujinta fojĖ, nebeatpažįstamai bus pertvarkyta ir rūbinė. Buvusios bendros klasių rūbinių kamaraitės panaikintos, o naujojoje rūbinėje moksleiviai turės individualias spinteles.Pamario 7

Deja, pasak savivaldybės vadovo V.Laurinaičio, statybininkai mokslo metų pradžiai nesugebės pabaigti remontuoti sporto salės. Tačiau mokykla turi puikiai rekonstruotą sporto aikštyną, todėl meras mano, kad didelių problemų dėl kūno kultūros pamokų nebus.

Remonto darbai baiginėjami Saugų J.Mikšo pagrindinėje mokykloje, kurioje remontuojamos mokyklos trečiojo aukšto patalpos. Šiems darbams buvo paskirtas 152 tūkst. Eur finansavimas. Taip pat darbai netrukus bus pabaigti ir Vainuto gimnazijoje, kurioje už 160 tūkst. Eur bus sutvarkytos patalpos, skirtos jaunimo edukacinėms erdvėms.

Šiokių tokių nepatogumų mokslo metų pradžioje patirs Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviai. Šioje ugdymo įstaigoje pertvarkomos vidaus patalpų erdvės - didinamas klasių skaičius. Tačiau tik rugsėjo mėnesį atskiromis grupėmis bus atnaujinami tualetai ir kitos sanitarinės patalpos.
 
Beja, savivaldybės mero V.Laurinaičio nuomone, Žemaičių Naumiesčio gimnazija netolimoje perspektyvoje turės ir daugiau statybos reikalų.

Gimnazijos bendruomenė ir Savivaldybės vadovai jau galutinai apsisprendė, kad mokykla nebesikels į pastatą, kuris priklauso Šilutės žemės ūkio mokyklai. Taigi anksčiau ar vėliau, gimnazijai reikės statyti priestatą. Čia planuojama sukelti ir pradinės mokyklos moksleivius.

Be jau paminėtų mokyklų, remonto darbai atliekami Traksėdžių mokyklos pradinių klasių skyriuje, kur darbams skirta 70 tūkst. Eur, ir Katyčių pagrindinėje mokykloje - 12 tūkst. Eur.

Šilutėje pasiekta darželinukų grupių riba

Azuoliukas 4Pavasarį, baigiantis mokslo metams Šilutės savivaldybė buvo apsisprendusi Šilutės mieste įsteigti tris naujas darželinukų grupes: po vieną „Ąžuoliuko“, „Raudonkepuraitės“, bei „Gintarėlio“ darželiuose. Tačiau pabaigus tyrinėti darželio paslaugos pageidaujančių tėvų poreikį paaiškėjo, kad Šilutės mieste yra būtina dar viena darželio grupė. Todėl dabar apsispresta, kad „Gintarėlio“ darželyje bus įrengiamos dvi naujos grupės.
Įprastai vienai darželio grupei įruošti patalpas savivaldybei vidutiniškai kainuoja apie 40 tūkst. Eur.

Tačiau dviem naujoms darželių grupėms „Gintarėlyje“ įrengti bus panaudota 256,191 tūkst. Eur. Šias lėšas pavyko gauti iš Švietimo ir mokslo ministerijos, todėl šios grupės bus įrengtos bus pagal naujausius ministerijos reikalavimus ir aprūpintos visa nauja įranga bei baldais.

Pasak V.Laurinaičio, dabar jau visos Šilutės miesto darželių galimybės įsteigti juose naujas darželių grupes yra išnaudotos. Savivaldybės vadovai yra pasiryžę steigti ir daugiau darželių grupių, jeigu tik bus toks poreikis, tačiau dabar darželių grupių plėtra jau galės vykti tik visiškai atnaujinant anksčiau buvusį vaikų darželį Liepų gatvėje.

Be to, šiemet nuo mokslo metų pradžios pradės veikti naujos darželių grupės Vilkyčiuose ir Švėkšnoje, kurioms patalpos jau baigiamos įrengti.
    

Komentarai  

 
#1 Šilutiškė 2018-08-24 10:06
Negaliu neparašyti apie Pamario m-klą- keli metai praėjo po renovacijos, o sienos visos skylėtos, laiptai išgriuvę, nesuvokiama protu, kodėl niekas nekontroliuoja darbų kokybės...Tegul dabar taiso broką atsakingi asmenys...Ir vėl skiriamos naujos lėšos...( TAIP IR GYVENAME..)
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt