Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

Image - Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

  Rytą per apsemtą teritoriją dėl tankaus rūko visureige amfibija buvo perkelti

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos metai: vagystės ir kumščiais mojuojantys tautiečiai

Image - Šilutės policijos metai: vagystės ir kumščiais mojuojantys tautiečiai

  Visuomenėje pastaruoju metu pastebimas augantis pasitikėjimas policijos darbu: tokį pasitikėjimą apklausų metu išreiškė 75 proc. šalies, ir 81 proc. visos Tauragės apskrities, kuriai priklauso ir Šilutės rajono policijos komisariato (PK)

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusniškiams rūpi tušti pastatai ir piktina nekokybiškas vanduo

Image - Rusniškiams rūpi tušti pastatai  ir piktina nekokybiškas vanduo

  Savivaldybės valdžios bei seniūnijos ataskaitų susirinkime pabuvoję rusniškiai turėtų įsivaizduoti, kad gyvena tikrai išskirtinėje rajono vietoje.Jie sužinojo, jog per 2018 metus geresniam ir patogesniam vietinių gyvenimui čia investuota apie 1,5

Pirmadienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

 

water-3266211 960_720Vasarą vandens telkiniai kaip magnetas traukia atgaivos nuo karščių ištroškusius gyventojus. Nenuostabu, nes vandens pramogos daugeliui yra vienas didžiausių šiltojo metų laiko malonumų. Tačiau saulės vonios gamtos prieglobstyje, gaivus vanduo ir linksma kompanija ne visada gali garantuoti saugų poilsį. Ekspertai atkreipia dėmesį į tai, kad lietuviai ne visuomet moka atsakingai laiką leisti prie ežerų ar kitų vandens telkinių, dėl to nerūpestingas poilsis gali baigtis ypač liūdnai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki liepos mėnesio pabaigos ugniagesiai–gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 98 nuskendusius žmones, iš jų – keturis vaikus. Daugiausia žmonių nuskendo Kauno (19), Vilniaus (17) ir Panevėžio (12) apskrityse. Kasmet liūdniausia statistika pastebima šilčiausiais – liepos ir rugpjūčio – mėnesiais.

ERGO Lietuvoje Asmens ir Civilinės atsakomybės draudimo skyriaus vadovė Aušra Jusė sako, kad maudydamiesi atviruose vandens telkiniuose, gyventojai pernelyg atsipalaiduoja ir dažnai užmiršta pasirūpinti ne tik savo, bet ir artimųjų saugumu.

Svarbiausia – tinkamai įvertinti savo jėgas

A. Jusės teigimu, viena pagrindinių gyventojų vandenyje daromų klaidų – savo jėgų pervertinimas ir per didelis atsipalaidavimas.

„Neretai poilsiaujant prie jūros ar ežero ir įbridus į vandenį, žmonės nuplaukia per toli nuo kranto, įvairiais būdais tarpusavyje varžosi, kas nuplauks toliau, nuners giliau ar į vandenį šoks iš aukščiau. Nors šie veiksmai nėra draudžiami, tačiau tai darant retai įvertinamos visos galimos rizikos ir pavojai. Taip pat reikia nepamiršti, kad vaiko saugumas vandenyje priklauso nuo suaugusiojo, todėl juos prižiūrėti reikia ypač akylai ir be suaugusiųjų priežiūros neleisti plaukioti ant pripučiamų žaislų, čiužinių ar kitų maudynės skirtų priemonių“, – sako A. Jusė.

Draudimo ekspertė taip pat pataria į vandenį nešokti įkaitus ar prieš tai neapsipratus prie šalto vandens.
„Dėl didelio kūno ir vandens temperatūrų skirtumo žmogų gali ištikti šalčio šokas. Be to, šaltame vandenyje nereikėtų užsibūti per ilgai. Vaikai vandenyje dažniausiai pamiršta saiką ir maudosi iki pradeda kalenti dantimis. Reikėtų nepamiršti, kad per ilgas buvimas šaltame vandenyje gali daryti neigiamą poveikį sveikatai. Apie prastėjančią būseną dažniausiai išduoda drebėjimas ir pamėlusios lūpos, todėl pajutus šiuos simptomus, reikėtų nedelsiant lipti iš vandens ir sušilti, o vandenyje per ilgai mirkstančius vaikus – paraginti lipti į krantą“, – pasakoja A. Jusė.

Saugaus elgesio vandenyje pamokos

Anot draudimo ekspertės, ypač atsargiems reikėtų būti maudantis nepažįstamuose vandens telkiniuose ir poilsiaujant naujai atrastose pakrantėse. Net ir gerai žinomi vandens telkiniai gali keistis – tapti gilesni, duobėti, o jų dugne atsirasti didelių akmenų ar kitų pavojingų objektų.

„Maudantis taip pat reikia atsižvelgti ir į laiką, kurį galima išbūti vandenyje. Jis priklauso nuo vandens temperatūros, tačiau vasarą vandeniui įšilus iki 22 laipsnių ir daugiau, ežeruose ir upėse rekomenduojama maudytis iki 15 minučių. Esant vėsesniam vandeniui, maudynių laiką reikėtų trumpinti“, – sako draudimo ekspertė.

A. Jusės teigimu, vasarą poilsiautojus ypač vilioja pajūris, tačiau maudantis jūroje reikėtų būti dar atsargesniems.

„Visuomet derėtų paisyti gelbėtojų paplūdimiuose pateikiamų rekomendacijų ar draudimų ir ypač – neplaukti už maudynėms skirtą zoną atskiriančių plūdurų. Jūros pakrantė ir vanduo gali būti itin apgaulingi – sekluma labai greitai gali virsti giluma, o jūros bangavimas ir srovės visai nepastebimai įtraukti žmogų gilyn. Be to, nepatyrusiems plaukikams jūroje plaukti yra sunkiau, todėl bangai nunešus toliau nuo kranto išplaukti savo jėgomis tampa neįmanoma“, – sako A. Jusė.

Draudikų atstovės teigimu, maudytis prie jūros ar kituose vandens telkiniuose taip pat jokiu būdu nereikėtų žaibuojant, esant stipriam vėjui ar liūčiai. Taip pat į vandenį bristi griežtai draudžiama apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Pamačius skęstantį žmogų, anot A. Jusės, pirmiausia reikia šauktis pagalbos ir atkreipti kitų žmonių dėmesį, o tuomet, prieš tai įvertinus visas galimas rizikas savo paties saugumui, bandyti savarankiškai gelbėti žmogų bei kviesti gelbėjimo tarnybas numeriu 112. Jei įmanoma, skęstančiajam reikia paduoti virvę, storą lazdą ar kitą priemonę, kad galėtumėte jį ištraukti į krantą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt