Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Image - Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai lapkričio 9 d., vykdydami akciją „Lašiša 2018“, Šilutės rajone, Švėkšnos seniūnijoje, Šalpės upėje sulaikė neteisėtai žvejojusį

Ketvirtadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Image - Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Valstiečių ir žaliųjų sajungos Šilutės skyriaus valdyme įvyko permainos: išrinktas naujas skyriaus pirmininkas ir pretendentas į mero postą.Virgilijus Pozingis, taip kaip ir pageidavo šios partijos valdyba, atsistatydino iš skyriaus vadovo

Penktadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Image - Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Šį rudenį Šilutės Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse, po galutinės ekspertizės, buvo iškirstas 121 medis, jie turės būti atsodinti naujais.Prėjusią savaitę Šilutėje viešėjo kraštovaizdžio architektė Aurelija Lozoraitienė ir dendrologė doc. dr.

Sekmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

MISKININKAS _2Buvusi Šilutės miškų urėdija, o dabar 101 darbuotoją turintis regioninis Valstybės įmonės „Valstybinė miškų urėdija“ Šilutės padalinys pagaliau turi vadovą. Antradienį, rugpjūčio 28 dieną minėtos įmonės direktoriaus pavaduotojas Valdas Kaubrė pristatė kolektyvui laikinuoju padalinio vadovu be termino paskirtą Romą Gečą.

Tiesa, pristatymas buvo labai simbolinis, nes R.Gečas Šilutės urėdijoje yra savas - dirba jau tris dešimtmečius.

R.Gečas sako, kad jam sunku pasakyti, kodėl jis paskirtas laikinuoju padalinio vadovu. Jis dalyvavo antrajame konkurso vadovauti Šilutės padaliniui etape ir jį laimėjo. 

Iki pertvarkos miškų urėdijų Lietuvoje buvo 42, o po reorganizacijos liko tik 26. Buvo urėdijų, kurios buvo sujungtos po dvi ar net tris į vieną padalinį.

Šilutės urėdija po šių metų sausio 8 d. tapo naujosios VĮ „Valstybinė miškų urėdija“ Šilutės regioniniu padaliniu. Tuomet, atleidus urėdą Vaidą Bendaravičių, įstaigai laikinai vadovauti buvo paskirtas vyr. miškininkas Viktoras Aušbikavičius. Dabar jis ir toliau eina savo pagrindines pareigas.

R.Gečas dalyvauti konkurse vadovauti padaliniui apsisprendė pats, niekieno neraginamas.

R.Gečas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gimė Šilalėje, tačiau nuo 5 klasės gyveno Šilutėje. 1984 metais jis baigė Lietuvos miškų technikumą ir buvo paskirtas dirbti Šilutės urėdijoje. Tačiau trejiems metams nuo 1984 iki 1987 metų teko viską palikti ir atitarnauti tuometinėje sovietmečio kariuomenėje. Vėliau baigė magistro studijas dabartiniame A.Stulginskio universitete. 

Nuo 1987 metų R.Gečas dirbo Šilutės urėdijos girininkų pavaduotoju, o vėliau savo noru buvo išėjęs dirbti Aplinkos apsaugos inspektoriumi. Nuo 2005 metų R.Gečas vėl sugrįžo į Šilutės urėdiją ir čia ėjo miško apsaugos inžinieriaus pareigas.

Einant tokias pareigas jam teko rūpintis Šilutės miškų priešgaisrine apsauga bei profesionaliąja medžiokle. Šilutės urėdija turi tik du medžioklės plotus - Kintų ir Svencelės miškuose bei Švėkšnos seniūnijoje Jomantų ir Begėdžių miškuose. Šiuose plotuose ir vyksta profesionalioji medžioklė.
Šilutės regioninio padalinio vadovas R.Gečas „Šilutės naujienoms“ taip ir neišdavė ar imsis įstaigoje kokių pertvarkų. Pasak R.Gečo, įstaiga kaip dirbo, taip dirbs ir toliau. Jis tik paminėjo, kad per šiuos metus administraciniame pastate dirbančių specialistų sumažėjo pusantro karto, ir dabar dirba 11 žmonių. Pasak R.Gečo, visi jie yra puikūs specialistai, tad viskas ir toliau bus gerai.

„Urėdijos miškai saugomi, kertama mediena ir viskas vyksta taip kaip ir seniau, tik esame nebe savarankiška įstaiga, o padalinys“, - sakė pašnekovas.

Iš ankstesnės praeities jis baiminasi tokių gaisrų, koks 2011-aisiais nusiaubė Šilutės durpyno teritoriją. Tomet Šilutės urėdijos ugniagesiai dirbo kartu su durpyno ir Šilutės PGT gaisrininkais. Vėliau buvo daug mokymų ir atlikta nemažai konkrečių veiksmų, kad tokios nelaimės nesikartotų.

Komentarai  

 
#3 Vytautas 2018-09-13 15:49
Seniai laikas buvo užimti šias pareigas, sėkmės
 
 
#2 Zaprūdnas 2018-09-10 10:41
Kęstai,koks jis tau miškininkas ?jis tikras nekorumpuotas gamtos inspektorius,to kius kaip Romas,reik įrašyt į gineso knygą ,žodiu,Taip,Rom uk .Esi nepartinis,tai sunkus tavo kelias į tavo svajones,net prezidentas nebūsi be suknistos "partijos".Atskleisiu-paslaptį,,ne,ga l geriau pskambink,Pranu kas,jisirgi .........,nukentėjo,kaip jis-Čeliausks ?
 
 
#1 Kęstas 2018-09-08 13:13
pagaliau tikras miškininkas,sėk mės jums.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt