Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

MISKININKAS _2Buvusi Šilutės miškų urėdija, o dabar 101 darbuotoją turintis regioninis Valstybės įmonės „Valstybinė miškų urėdija“ Šilutės padalinys pagaliau turi vadovą. Antradienį, rugpjūčio 28 dieną minėtos įmonės direktoriaus pavaduotojas Valdas Kaubrė pristatė kolektyvui laikinuoju padalinio vadovu be termino paskirtą Romą Gečą.

Tiesa, pristatymas buvo labai simbolinis, nes R.Gečas Šilutės urėdijoje yra savas - dirba jau tris dešimtmečius.

R.Gečas sako, kad jam sunku pasakyti, kodėl jis paskirtas laikinuoju padalinio vadovu. Jis dalyvavo antrajame konkurso vadovauti Šilutės padaliniui etape ir jį laimėjo. 

Iki pertvarkos miškų urėdijų Lietuvoje buvo 42, o po reorganizacijos liko tik 26. Buvo urėdijų, kurios buvo sujungtos po dvi ar net tris į vieną padalinį.

Šilutės urėdija po šių metų sausio 8 d. tapo naujosios VĮ „Valstybinė miškų urėdija“ Šilutės regioniniu padaliniu. Tuomet, atleidus urėdą Vaidą Bendaravičių, įstaigai laikinai vadovauti buvo paskirtas vyr. miškininkas Viktoras Aušbikavičius. Dabar jis ir toliau eina savo pagrindines pareigas.

R.Gečas dalyvauti konkurse vadovauti padaliniui apsisprendė pats, niekieno neraginamas.

R.Gečas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gimė Šilalėje, tačiau nuo 5 klasės gyveno Šilutėje. 1984 metais jis baigė Lietuvos miškų technikumą ir buvo paskirtas dirbti Šilutės urėdijoje. Tačiau trejiems metams nuo 1984 iki 1987 metų teko viską palikti ir atitarnauti tuometinėje sovietmečio kariuomenėje. Vėliau baigė magistro studijas dabartiniame A.Stulginskio universitete. 

Nuo 1987 metų R.Gečas dirbo Šilutės urėdijos girininkų pavaduotoju, o vėliau savo noru buvo išėjęs dirbti Aplinkos apsaugos inspektoriumi. Nuo 2005 metų R.Gečas vėl sugrįžo į Šilutės urėdiją ir čia ėjo miško apsaugos inžinieriaus pareigas.

Einant tokias pareigas jam teko rūpintis Šilutės miškų priešgaisrine apsauga bei profesionaliąja medžiokle. Šilutės urėdija turi tik du medžioklės plotus - Kintų ir Svencelės miškuose bei Švėkšnos seniūnijoje Jomantų ir Begėdžių miškuose. Šiuose plotuose ir vyksta profesionalioji medžioklė.
Šilutės regioninio padalinio vadovas R.Gečas „Šilutės naujienoms“ taip ir neišdavė ar imsis įstaigoje kokių pertvarkų. Pasak R.Gečo, įstaiga kaip dirbo, taip dirbs ir toliau. Jis tik paminėjo, kad per šiuos metus administraciniame pastate dirbančių specialistų sumažėjo pusantro karto, ir dabar dirba 11 žmonių. Pasak R.Gečo, visi jie yra puikūs specialistai, tad viskas ir toliau bus gerai.

„Urėdijos miškai saugomi, kertama mediena ir viskas vyksta taip kaip ir seniau, tik esame nebe savarankiška įstaiga, o padalinys“, - sakė pašnekovas.

Iš ankstesnės praeities jis baiminasi tokių gaisrų, koks 2011-aisiais nusiaubė Šilutės durpyno teritoriją. Tomet Šilutės urėdijos ugniagesiai dirbo kartu su durpyno ir Šilutės PGT gaisrininkais. Vėliau buvo daug mokymų ir atlikta nemažai konkrečių veiksmų, kad tokios nelaimės nesikartotų.

Komentarai  

 
#3 Vytautas 2018-09-13 15:49
Seniai laikas buvo užimti šias pareigas, sėkmės
 
 
#2 Zaprūdnas 2018-09-10 10:41
Kęstai,koks jis tau miškininkas ?jis tikras nekorumpuotas gamtos inspektorius,to kius kaip Romas,reik įrašyt į gineso knygą ,žodiu,Taip,Rom uk .Esi nepartinis,tai sunkus tavo kelias į tavo svajones,net prezidentas nebūsi be suknistos "partijos".Atskleisiu-paslaptį,,ne,ga l geriau pskambink,Pranu kas,jisirgi .........,nukentėjo,kaip jis-Čeliausks ?
 
 
#1 Kęstas 2018-09-08 13:13
pagaliau tikras miškininkas,sėk mės jums.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt