Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

Image - Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

  Lietuvoje jau ne vieneri metai siekiama netradiciškai ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą. Šią vasarą pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ bendras projektas „Žalioji olimpiada“ kviečia mokyklų

Penktadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Paramos saulės elektrinėms įsirengti ir šildymo katilams pasikeisti paprašė per 7 tūkst. gyventojų

Image - Paramos saulės elektrinėms įsirengti ir šildymo katilams pasikeisti paprašė per 7 tūkst. gyventojų

  Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal jos skelbtą kvietimą teikti paraiškas paramai gauti saulės elektrinėms įsirengti ir seniems šildymo katilams pasikeisti gavo 7112 prašymų. Juos gyventojai teikė visą

Trečiadienis, 26 Birželis Komentarai (0)

Politika

Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Image - Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Savivaldybės tarybos posėdyje birželio 12 d. politikai ir toliau dalijosi valdžią ir postus, kuriuose dirbs iki devintojo šaukimo Tarybos pabaigos. Tarybos mažumos politikams, kitaip tariant opozicijai, atiduota vadovauti Antikorupcijos komisijai,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Problema

„Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

Image - „Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos  ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

ABF „Šilutės Rambynas“ kryptingai siekia per trejus metus pasiekti beatliekinės gamybos. Įmonės gamyboje naudojamo vandens nuotekos valomos bendrovėje sumontuotais valymo įrenginiais. Nuotekos išvalomos net kelis kart švariau, nei nustatyta bazinė

Sekmadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Image - Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Pastarosiomis savaitėmis visą Lietuvos teritoriją alinantys rekordiniai karščiai regis atsitraukti nežada. Kaip karštis paveikė mūsų krašto gyventojų kasdienybę? Ar daug buvo sunegalavusių? Kaip sekėsi troškiose klasėse sėdintiems moksleiviams įsisavinti naujus

Pirmadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Image - Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atsiminimas apie jį, kol pasakojama, kol prisimenama. Minint Gedulo ir vilties dieną Kukorų geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje – saugiškiai kūrė meninę instaliaciją „Pravirko aušra...“,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

katinas partrenktasNegyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam nerūpėjo gyvūną paimti ir palaidoti.

Nemažiau juknaitiškius papiktino šalia geležinkelio bėgų rastas didelis negyvas šuo. Žmonės klausė, kodėl šeimininkai šuns nepalaidojo, o tiesiog atvežė ir išmetė.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sako, kad tokiais atvejais visada reikia informuoti seniūniją - gyvūno kūnas bus paimtas ir išvežtas utilizuoti. O benarpliojant šią problemą sužinojome ir įdomių naujienų: greit Šilutėje atsiras gyvūnų kapinės, o gretimuose Žygaičiuose jau veikia ir gyvūnų krematoriumas.

Piktino abejingumas

Gyvūnus gelbstinčios organizacijos VšĮ „Šilutės beglobiai“ įkūrėją Rimutę Vismantienę labai liūdina žmonių abejingumas ir netvarka mieste. Ji pasakojo, kad važiuojamojoje kelio dalyje partrenktas ir ant šaligatvio numestas katinas ten pragulėjo daugiau kaip parą. Pro tą vietą praėjo šimtai žmonių: vaikai tadien skubėjo į mokyklas.

Apie tai, kad prie medžio Tilžės gatvėje guli negyvas katinas, moteriai pranešė praeiviai, tačiau atvykti ir paimti gyvūno ji pati negalėjo - tuo metu buvo užsienyje. Grįžusi tos pačios dienos naktį, moteris galvojo, kad ryte nelaimėlį paims miestą tvarkantys „Šilutės komunalininko“ darbuotojai. Tačiau jie to nepadarė ir katinas liko gulėti dar visą dieną.

Rimutės žodžiais sakant, vaikai ėjo į mokyklas, žmonės į parduotuves, tačiau negyvas gyvūnas nebuvo niekam įdomus. Galiausiai R.Vismantienė sulaukė dar vienos žinutės iš mergaitės, kuri labai gailėjo negyvo katino ir prašė jį palaidoti. Ir nors Rimutė to neturėtų daryti, atvažiavo apie 23 val., paėmė katiną ir vėliau palaidojo.

„Padėti visiems mes nespėjame. O ir surinkinėti gyvūnus mes neprivalome. Nejaugi tiek daug abejingų žmonių gyvena Šilutės mieste?“, - klausia moteris.

Prašo leisti teikti paslaugą

„Šilutės beglobiai“ - prieglauda, kurioje šiuo metu glaudžiasi apie 50 šunų ir kačių, gyvuoja tik iš žmonių aukų, jokio kito finansavimo negauna. Dauguma šių gyvūnų surinkti gatvėse, partrenkti ar patyrę kitokias negandas.

R.Vismantienė pasakojo, kad jeigu žmogus randa partrenktą gyvūną, skambina bendruoju pagalbos centro numeriu 112, o šie praneša jai. Tuomet moteris važiuoja į įvykio vietą, pasiima gyvūną, jį gydo, ieško naujų šeimininkų.

Visai šiai pagalbai gyvūnams teikti reikia lėšų. Moteriai apmaudu, kad iš Šilutės r. savivaldybės ji negauna nė cento. Gyvūnais rūpinasi tik iš žmonių geranoriškai suaukotų pinigų. Kiekvieną kartą ji kelia gyvūno nuotraukas į feisbuką, tikėdamasi, kad kas nors atsilieps į pagalbos prašymą.

R.Vismantienė nebijo pasakyti, kad per mėnesį „Šilutės beglobių“ prieglaudai suaukojama maždaug 300 Eur, taigi kiekvienam gyvūnui - vaistams, skiepams, mikroschemoms - lieka po 6 Eur per mėnesį. O kur dar gyvūnų maistas, kraikas, kitos būtinos priemonės? Tad ko nepakanka iš aukų, Rimutė dengia iš asmeninių lėšų.

Savivaldybės ji prašo leisti jos organizacijai surinkti gyvūnų gaišenas iš gatvių ir žmonių namų. Moteris sutinka gauti perpus mažesnį atlygį, negu šiuo metu Šilutėje tą daranti įmonė iš Klaipėdos. Tai būtų didžiulė paskata jos prieglaudai toliau gyvuoti ir rūpintis beglobiais gyvūnais, kurių nuo balandžio mėnesio Šilutės mieste išgelbėjo 250.

Šiuo metu R.Vismantienė yra pateikusi visus reikiamus dokumentus Savivaldybei ir viliasi, kad Tarybos posėdžio metu bus priimtas jai palankus sprendimas, leisiantis jos prieglaudai surinkti gyvūnų gaišenas iš gatvių, o taip pat žmonių namų. R.Vismantienė šią paslaugą atliktų kur kas greičiau, negu iš Klaipėdos atvažiuojanti įmonė. Beje, negyvo gyvūno paėmimas iš namų gyventojams nieko neikainuotų ir būtų nauja paslauga mūsų mieste.

Reikia pranešti

Apie parą laiko gatvėje gulėjusį katiną  papasakojome Šilutės seniūnui R.Steponkui. Jis nieko apie tai nežinojo, niekas jo neinformavo. Anot seniūno, pamačius kritusį gyvūną gatvėje, parke, prie upės, apie tai reikia pranešti seniūnijai.

„Būdami kabinetuose mes nepajėgūs sužinoti, kas, kurioje miesto dalyje įvyksta“, - sako seniūnas.

Mieste rasti negyvi gyvūnai yra vežami utilizuoti į Rietavo įmonę. Tuo tarpu gatvėje valkataujančius beglobius gyvūnus surenka Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba, su kuria seniūnija yra sudariusi sutartį. Anot seniūno, šiuo metu mieste beglobių gyvūnų yra smarkiai sumažėję, anksčiau jie bėgiodavo būriais. Pavieniai ir tokie atvejai, kai randami negyvi gyvūnai.

Apie tai, kad pamačius negyvą gyvūną reikia pranešti, seniūnui, pritaria ir Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus specialistas Mindaugas Būdvytis. Jis taip pat sakė, kad šeimininkai savo mirusius globotinius gali laidoti savo sklypuose. Artimiausiu metu Šilutėje numatyta įsteigti ir gyvūnų kapines.

Beje, visai neseniai, gegužės mėnesį, Tauragės rajone esančioje Žygaičių seniūnijoje (kuri ribojasi su Vainuto seniūnija) pradėjo veikti gyvūnų krematoriumas. Tai pirmasis Lietuvoje krematoriumas gyvūnams, kuriame kremuojami augintiniai, kurių svoris neviršija 100 kilogramų.

Paslauga, priklausomai nuo gyvūno svorio, kainuoja nuo 75 iki 220 Eur. Kremavimo kaina apima augintinio palaikų paėmimą iš veterinarijos klinikų, gyvūno kremavimą bei augintinio pelenų pristatymą standartinėje urnoje atgal į veterinarijos kliniką.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt