Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

Image - Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

  Upėmis virtusios Šilutės gatvės, vėtros išvartyti medžiai ir mistiški debesys, nukloję Švėkšnos miestelį, - tai vaizdai, kuriais tūkstančiai internautų savaitgalį dalinosi socialiniuose tinkluose.Patinka mums ar ne, tačiau atėjusi vasara demonstruoja

Trečiadienis, 12 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Vadovauti Savivaldybės administracijai sugrįžo V. Pozingis

Image - Vadovauti Savivaldybės  administracijai sugrįžo V. Pozingis

  Antrasis naujosios Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo iškilmingomis sveikintojų kalbomis. Tačiau bene svarbiausiu tos dienos įvykiu tapo Savivaldybės administracijos direktoriaus rinkimai. Nors vienas opozicijos politikas bandė abejoti mero Vytauto Laurinaičio pasiūlyta

Penktadienis, 31 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senienų išvežimas – pačių gyventojų reikalas

Image - Senienų išvežimas –  pačių gyventojų reikalas

Ko griebtis daugiabutyje gyvenančiai senai močiutei, sumaniusiai iš namų išmesti senutėlę velionio vyro lovą? Ką daryti atokaus kaimo gyventojai, kuriai prireikė išgabenti nebeveikiantį šaldytuvą?.. Tokie ir panašūs klausimai kamuoja ne

Antradienis, 11 Birželis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių, 21 knyga ir V. Bergo premija

Image - Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių,  21 knyga ir V. Bergo premija

Birželio 5-ąją, minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę žmonės. Vieną garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugos srityje – Viktoro Bergo premiją

Ketvirtadienis, 13 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

lektyvo avarija_3Antradienio vakarą šalį apskriejo žinia, kad Šilutės rajone nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas su vienu lakūnu, kuris įvykio metu žuvo. Paaiškėjo, kad žuvęs vyras - 40 metų švėkšniškis verslininkas Egidijus.

Švėkšniškio gedi ir tik geru žodžiu mini miestelio ir aplinkinių kaimų bendruomenės. Ne vieną kartą Saugų ir Vilkyčių miestelių šventėse Egidijus iš lėktuvo yra barstęs saldainius. Egidijus skraidė ne tik lėktuvu, bet ir parasparniu, kuriuo dažnai pakildavo į Švėkšnos padangę, juo skraidindavo ir kitus.

Žmonės tik spėlioja, kodėl patyrusio lakūno pilotuojamas lėktuvas patyrė avariją. Šį įvykį tiria ir policija.

 

Neišskleidė parašiuto

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, rugsėjo 18 dieną, 18 val. 59 min. buvo gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Armalėnų kaime nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas „Rans“ su vienu lakūnu.

Išsiųstos 3 autocisternos ir štabų automobilis. Gaisras likviduotas apie 19 val. 23 min. Informuotas „Oro navigacijos“ budintis.
Įvykio metu lakūnas žuvo. Gaisro metu nudegė lėktuvo sparnai, sulūžo konstrukcijos.

Liudininkai pasakojo matę, kad lėktuvėlis danguje skraidė ilgai, o kai nukrito, sukilo daug juodų dūmų. Manoma, jog lėktuvas prarado greitį, o aukštis buvo per mažas, kad lakūnas spėtų išskleisti parašiutą. Kiti galvoja, kad galėjo įvykti lėktuvo variklio gedimas ar sutrikti žmogaus sveikata. Visgi, kas nutiko iš tikrųjų, dar aiškinasi specialistai.

Pasak gaisrininkų, lėktuvėlis atitiko visus reikalavimus, o lakūnas turėjo didelę skraidymo patirtį.

Kaip „Šilutės naujienas“ informavo šaltiniai, tai ne pirmasis atvejis, kada Šilutės aerodrome nukrito vieno žmogaus pilotuojamas lėktuvas. Prieš eilę metų, iš Armalėnų pakilęs lėktuvėlis taip pat skrido per žemai, tačiau nukrito ne ant žemės, o pakibo ant pušies viršūnies. Tąkart žmonių aukos pavyko išvengti. Kažkur iš 10 metrų aukščio pilotas nusileido ugniagesių ištiestomis kopėčiomis.

Lėktuvas krito žemyn nevaldomas

Kaip rašo aviacijospasaulis.lt, LR Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas informavo, kad įvykis yra tiriamas. Žinoma, kad lėktuvas staigiai ir stačiai smigo žemyn, po smūgio į žemę pasigirdo sprogimas ir orlaivis užsiliepsnojo, sudegė. Gelbėtojai rado apdegusio lakūno kūną.

Lėktuvas buvo dar neužregistruotas Orlaivių registre, nors registracijos raidžių derinys jau buvo rezervuotos ir dokumentai orlaivio registracijai pateikti.

„Lėktuvas staigiai nėrė aukštyn, viršutiniame taške „nusirovė“ ir smigo žemyn, tapo nevaldomas, smūgis buvo didelis. Nemalonus atvejis“, - portalui aviacijospasaulis.lt sakė A. Šumskas.

Šilutės aeroklubo viršininkas Valdemaras Marčiulionis avarijos nematė, bet tą patį vakarą atvyko į įvykio vietą. Lakūnas, pasak V. Marčiulionio, buvo ne naujokas aviacijoje, skraidęs skraidyklėmis, parasparniais, patyręs.  „Jis nebuvo mūsų klubo nariu, lėktuvą laikė taip pat ne pas mus, atskrisdavo į mūsų aerodromą pasisvečiuoti iš Švėkšnos. Aukštasparnis lėktuvas „Rans“ buvo suremontuotas, tinkamai paruoštas. Apmaudu, bet lakūnas padarė grubią klaidą. Nedideliame aukštyje darydamas viražą pateko į suktuką“, - sakė V. Marčiulionis.

Parasparniu skraidė daug metų

„Tvarkingas, geranoriškas, padedantis - tik patys gražiausi atsiliepimai apie jį“, - tokiais žodžiais apie žuvusį lakūną atsiliepia Švėkšnos gyventojai.

Prieš keletą metų „Šilutės naujienos“ publikavo straipsnį apie Egidijų ir jo pomėgį skraidyti parasparniu. Tąkart vyras pasakojo, kad skraidymu pirmą kartą susidomėjo, kai pirmą kartą pakėlė akis į dangų ir pamatė lėktuvą. Lakūnu netapo, tačiau atsiradus galimybei įsigijo parasparnį, su kuriuo padangėn kilo daugybę kartų, turėdamas kad ir keliolika minučių laisvo laiko.

Įdomiausia jam būdavo iš viršaus pamatyti savo gatvę, savo namus. Jis iš viršaus matė ir jūrą, ir aplinkinius miestus - Klaipėdą, Palangą, Šilutę.
Egidijus ore yra sutikęs netgi Naujuosius metus.

Lakūnui parasparniu ne kartą teko skraidinti kitus ekstremalių pojūčių mėgėjus - savo artimuosius, Švėkšnos bendruomenės narius, fotografus, netgi šunį. Kartu su kitais skraidymo entuziastais švėkšniškiais buvo sukūręs savitą parasparnininkų klubą.

Jis yra pasakojęs, kad skraidant jam ne kartą teko pajusti mirties dvelksmą. Labiausiai įsiminė vienas atvejis, kai gyvas liko tik visai menkučio atsitiktinumo dėka - skrisdamas parasparniu palietė aukštos įtampos laidus. Nemenku išgąsčiu šis susidūrimas baigėsi tik todėl, kad aparatas palietė tik vieną linijos laidą.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt