Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

lektyvo avarija_3Antradienio vakarą šalį apskriejo žinia, kad Šilutės rajone nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas su vienu lakūnu, kuris įvykio metu žuvo. Paaiškėjo, kad žuvęs vyras - 40 metų švėkšniškis verslininkas Egidijus.

Švėkšniškio gedi ir tik geru žodžiu mini miestelio ir aplinkinių kaimų bendruomenės. Ne vieną kartą Saugų ir Vilkyčių miestelių šventėse Egidijus iš lėktuvo yra barstęs saldainius. Egidijus skraidė ne tik lėktuvu, bet ir parasparniu, kuriuo dažnai pakildavo į Švėkšnos padangę, juo skraidindavo ir kitus.

Žmonės tik spėlioja, kodėl patyrusio lakūno pilotuojamas lėktuvas patyrė avariją. Šį įvykį tiria ir policija.

 

Neišskleidė parašiuto

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, rugsėjo 18 dieną, 18 val. 59 min. buvo gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Armalėnų kaime nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas „Rans“ su vienu lakūnu.

Išsiųstos 3 autocisternos ir štabų automobilis. Gaisras likviduotas apie 19 val. 23 min. Informuotas „Oro navigacijos“ budintis.
Įvykio metu lakūnas žuvo. Gaisro metu nudegė lėktuvo sparnai, sulūžo konstrukcijos.

Liudininkai pasakojo matę, kad lėktuvėlis danguje skraidė ilgai, o kai nukrito, sukilo daug juodų dūmų. Manoma, jog lėktuvas prarado greitį, o aukštis buvo per mažas, kad lakūnas spėtų išskleisti parašiutą. Kiti galvoja, kad galėjo įvykti lėktuvo variklio gedimas ar sutrikti žmogaus sveikata. Visgi, kas nutiko iš tikrųjų, dar aiškinasi specialistai.

Pasak gaisrininkų, lėktuvėlis atitiko visus reikalavimus, o lakūnas turėjo didelę skraidymo patirtį.

Kaip „Šilutės naujienas“ informavo šaltiniai, tai ne pirmasis atvejis, kada Šilutės aerodrome nukrito vieno žmogaus pilotuojamas lėktuvas. Prieš eilę metų, iš Armalėnų pakilęs lėktuvėlis taip pat skrido per žemai, tačiau nukrito ne ant žemės, o pakibo ant pušies viršūnies. Tąkart žmonių aukos pavyko išvengti. Kažkur iš 10 metrų aukščio pilotas nusileido ugniagesių ištiestomis kopėčiomis.

Lėktuvas krito žemyn nevaldomas

Kaip rašo aviacijospasaulis.lt, LR Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas informavo, kad įvykis yra tiriamas. Žinoma, kad lėktuvas staigiai ir stačiai smigo žemyn, po smūgio į žemę pasigirdo sprogimas ir orlaivis užsiliepsnojo, sudegė. Gelbėtojai rado apdegusio lakūno kūną.

Lėktuvas buvo dar neužregistruotas Orlaivių registre, nors registracijos raidžių derinys jau buvo rezervuotos ir dokumentai orlaivio registracijai pateikti.

„Lėktuvas staigiai nėrė aukštyn, viršutiniame taške „nusirovė“ ir smigo žemyn, tapo nevaldomas, smūgis buvo didelis. Nemalonus atvejis“, - portalui aviacijospasaulis.lt sakė A. Šumskas.

Šilutės aeroklubo viršininkas Valdemaras Marčiulionis avarijos nematė, bet tą patį vakarą atvyko į įvykio vietą. Lakūnas, pasak V. Marčiulionio, buvo ne naujokas aviacijoje, skraidęs skraidyklėmis, parasparniais, patyręs.  „Jis nebuvo mūsų klubo nariu, lėktuvą laikė taip pat ne pas mus, atskrisdavo į mūsų aerodromą pasisvečiuoti iš Švėkšnos. Aukštasparnis lėktuvas „Rans“ buvo suremontuotas, tinkamai paruoštas. Apmaudu, bet lakūnas padarė grubią klaidą. Nedideliame aukštyje darydamas viražą pateko į suktuką“, - sakė V. Marčiulionis.

Parasparniu skraidė daug metų

„Tvarkingas, geranoriškas, padedantis - tik patys gražiausi atsiliepimai apie jį“, - tokiais žodžiais apie žuvusį lakūną atsiliepia Švėkšnos gyventojai.

Prieš keletą metų „Šilutės naujienos“ publikavo straipsnį apie Egidijų ir jo pomėgį skraidyti parasparniu. Tąkart vyras pasakojo, kad skraidymu pirmą kartą susidomėjo, kai pirmą kartą pakėlė akis į dangų ir pamatė lėktuvą. Lakūnu netapo, tačiau atsiradus galimybei įsigijo parasparnį, su kuriuo padangėn kilo daugybę kartų, turėdamas kad ir keliolika minučių laisvo laiko.

Įdomiausia jam būdavo iš viršaus pamatyti savo gatvę, savo namus. Jis iš viršaus matė ir jūrą, ir aplinkinius miestus - Klaipėdą, Palangą, Šilutę.
Egidijus ore yra sutikęs netgi Naujuosius metus.

Lakūnui parasparniu ne kartą teko skraidinti kitus ekstremalių pojūčių mėgėjus - savo artimuosius, Švėkšnos bendruomenės narius, fotografus, netgi šunį. Kartu su kitais skraidymo entuziastais švėkšniškiais buvo sukūręs savitą parasparnininkų klubą.

Jis yra pasakojęs, kad skraidant jam ne kartą teko pajusti mirties dvelksmą. Labiausiai įsiminė vienas atvejis, kai gyvas liko tik visai menkučio atsitiktinumo dėka - skrisdamas parasparniu palietė aukštos įtampos laidus. Nemenku išgąsčiu šis susidūrimas baigėsi tik todėl, kad aparatas palietė tik vieną linijos laidą.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt