Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

DARBININKAI _1Šilutės savivaldybės vadovai ketvirtadienį, rugsėjo 20 dieną susitiko su seniūnais ir Darbo biržos atstovais, kad aptartų situaciją darbo rinkoje, Darbo biržos teikiamas paslaugas, sužinotų nedarbo lygio prognozes.

Kaip informavo Šilutės darbo biržos atstovai, šiandien Šilutės rajono savivaldybė pagal nedarbo lygį gali būti lyginama su Kauno ir Alytaus miesto, Tauragės, Vilniaus rajono savivaldybėmis.

Šilutės darbo biržos l. e. vadovo pareigas Inga Girdenienė pranešė, kad situacija Šilutėje keičiasi į gerąją pusę: nedarbo lygis nuo šių metų gegužės mėnesio palaipsniui mažėja, o pasibaigus vasaros sezonui, planuojama, kad bedarbių bus ne daugiau kaip iki 9 proc.
Bedarbystė labiausiai sumažėjo Šilutės, Kintų ir Vainuto seniūnijose.

Savivaldybė veiks kartu su darbdaviais ir biržos darbuotojais

Pasak Šilutės savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, Šilutės rajono seniūnijos nuo metų pradžios ėmėsi aktyviai domėtis seniūnijose esančiais ūkiais, kaimo turizmo sodybomis ir jų šeimininkais. Taip siekiama nustatyti ar nėra taip, kad dirbdami savo namų ūkiuose tuo pat metu vienas iš šeimos narių yra registruotas Darbo biržoje.

Savivaldybės vadovas teigia, kad yra neteisinga, jog savivaldybėje yra bendrovių, kurios į darbus savo įmonėse atsiveža dešimtis nekvalifikuotų ir kvalifikuotų darbininkų iš kitų gretimų rajonų, kai darbo neturintys mūsų rajono žmonės tik registruojasi Darbo biržoje. Pasak mero, Darbo biržos Šilutės skyriaus buvęs vadovas Andrius Šašilkinas net neieškojo priežasčių kaip mažinti darbo neturinčių žmonių skaičius. Jis tik kalbėdavo, jog rajono darbdaviai patys kalti, nes žmonėms siūlo per mažus atlyginimus.

Kintuose nedarbo lygis mažėja, bet... 

Kintų seniūnas Antanas Kližentis teigė, kad jo seniūnijoje nėra daug darbo stokojančių žmonių. Prieš trejus metus viešuosius darbus aktyviai dirbančių žmonių buvo iki 40. Pastaruosius kelis mėnesius tokio darbo seniūnijoje ateina tik apie 10 bedarbių.

Kai skaičiai nedideli, pasak A.Kliženčio, ir kelių žmonių gyvenimo būdo pasikeitimai padaro didelius pokyčius statistikoje.

Pasak A.Kliženčio, gerai kad pavyko susiderinti darbuotojų pavežėjimą į „Germanikos“ įmonę, ir dabar ten dirbti jau važiuoja apie 10 žmonių. Įmonė juos pavėžėja, pamaitina, suderina pamainas ir taip ilgainiui pripratina dirbti.

Seniūno nuomone, yra žmonių, kurie dirbdami viešuosius darbus seniūnijoje po kelis mėnesius pradeda suprasti, jog dirbant gyventi yra įdomiau. Tokiems žmonėms etatinės darbo vietos yra surandamos greit. Tačiau, pasak A.Kliženčio, seniūnijoje dar yra apie 15 žmonių, kurie jau 20 metų jokio darbo neieško ir jiems nieko neįsiūlysi, nors jie registruoti Darbo biržoje.nedarbas su_seniunais

A.Kližentis žino, jog netrukus - jau lapkričio mėnesį seniūnijos bedarbių gretos ir vėl išaugs, mat tada į gimtinę sugrįš laikinai užsienyje dirbantys vietiniai. Jie namuose gyvens žiemos laikotarpiu iki kito pavasario, tad sumažėjusiu nedarbo lygiu nėra ko labai džiaugtis.

Vainute bedarbystė stipriai sujudinta

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus pasidžiaugė darbais, kurie buvo atlikti pavasarį. Pasak jo, visos seniūnijos buvo gavusios sąrašus visų Darbo biržoje registruotų žmonių. Taip paaiškėjo ir ūkininkų žmonos, ir į užsienį išvažiavę žmonės, kurie realiai dirba. Nemažai tokių žmonių buvo pakviesta dirbti. Taip ankstesnis 12 proc. darbo nerandančių šios seniūnijos gyventojų rodiklis sumažėjo net iki 8 proc.

Pasak V.Mockaus, akivaizdu, kad Darbo biržos Šilutės padalinio darbuotojai tinkamai neatliko savo pareigų, tai ir buvo pagrindinė aukšto nedarbo lygio rajone priežastis.

Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame seniūnų, rajono valdžios ir Darbo biržos atstovų susitikime Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis irgi pateikė įdomių pavyzdžių. Jis pagrįstai stebėjosi, kad jo seniūnijoje yra net milijoninės vertės ūkį valdanti šeima, o ūkio šeimininko žmona registruota Darbo biržoje... Seniūnas kėlė klausimą ar tai teisinga?

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt