Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Želdinių ir žėlinių apsauga nuo žvėrių

Image - Želdinių ir žėlinių apsauga nuo žvėrių

Želdiniams ir žėliniams stipriai pakenkti arba juos sunaikinti gali stirnos, elniai, briedžiai, peliniai graužikai, kiškiai, prie griovių ar kitų vandens telkinių - bebrai, retais atvejais - šernai. Apsaugai nuo pažeidimų

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Socialdemokratas A.Bekeris ryžosi kandidatuoti į mero postą

Image - Socialdemokratas A.Bekeris ryžosi kandidatuoti į mero postą

Ketvirtadienį įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus susirinkimas, kuriame galėjo vykti arši kova dėl pretendavimo į mero postą. Susirinkime buvo parinkti dalyvauti tik trečdalis Šilutės skyriaus narių - apie 120 nari

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajone – milžiniškos jauno vaikino paieškos: prašo žmonių pagalbos

Image - Šilutės rajone – milžiniškos jauno vaikino paieškos: prašo žmonių pagalbos

  Šeštadienį vakare Šilutės rajone be žinios dingo jaunas vyras. Pranešama, kad Audrius Martinkus Šnyplių kaime Šilutės rajone šeštadienį vakarop išėjo iš namų ir iki šiol

Pirmadienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

 

Susitikimas su_Popieziumi_kunigas_Remigijus_2„Popiežiaus Pranciškaus vizitas - dovana visiems Lietuvos žmonėms, nesvarbu tikintiems ar netikintiems. Nes Jis atvažiavo ne maldų mokyti, ne tikėjimo doktrinas skelbti, bet visiems atvežė viltį ir šilumą, parodė, kaip reikia gyventi vienybėje. Manau, tai svarbiausias Popiežiaus vizito akcentas“, - mintimis po susitikimo su Pontifiku dalinosi Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Remigijus Saunorius.

Dalyvauti Šventojo Tėvo aukojamose Šv. Mišiose Kauno Santakos slėnyje važiavo ir Šv.Kryžiaus bažnyčios parapijiečiai - Šilutės piligrimai. Klebono R.Saunoriaus žiniomis, iš viso Šilutės dekanato (kuriam priklauso ir Pagėgiai) važiavo apie 500 žmonių. Tačiau tikrasis skaičius yra kur kas didesnis, nes nemažai šilutiškių važiavo savo automobiliais, nesibūrė į grupes, kurias vežė autobusai.

Popiežiaus aukojamose Šv. Mišiose Kauno Santakos slėnyje dalyvavo apie 100 000 žmonių iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių, jas aukojo daugiau kaip 800 kunigų, giedojo 260 choristų.


Žmonės rinkosi nuo 5 val. ryto

 Sekmadienio rytą Popiežius Pranciškus atvyko į Kauną. Prie vienos iš seniausių Kauno gotikinės Šv. Jurgio bažnyčios jis persėdo į papamobilį ir atvyko į Santakos parką, kuriame jo jau laukė daugiau nei 100 tūkst. tikinčiųjų iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Papamobiliu Pontifikas apvažiavo Santakos parką, laimino žmones ir su jais sveikinosi.

Skelbiama, kad Santakos parke žmonės rinkosi jau nuo 5 val. ryto. Jie meldėsi ir giedojo priešais Trakų Dievo Motinos paveikslą, stovintį ant scenos, skirtos Popiežiui ir jo palydai. Ekrane buvo rodomas filmas apie Popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje prieš 25-erius metus. Šeimos ir pavieniai asmenys dalijosi savo tikėjimo patirtimi, kalbėjo apie tai, iš kur semiasi vilties kasdienybėje.

Šv. Mišios buvo aukojamos lotynų kalba. Šventajai Komunijai dalyti pasitelkta daugiau kaip 200 žmonių: kunigų, paruoštų pasauliečių, seminaristų.

Šventasis Tėvas, sakydamas homiliją paragino prašyti Jėzaus, kad „sutaikytų mus su mūsų praeitimi ir lydėtų mus dabartyje“. Taip pat jis kvietė būti „išeinančia“ Bažnyčia ir nebijoti „išeiti ir eikvoti save net tada, kai atrodo, kad tampame nematomi, prarasti save dėl pačių mažiausių, užmirštųjų, dėl tų, kurie gyvena egzistencijos pakraščiuose.“

Pamojavo šilutiškiams

Kunigas R.Saunorius pasakojo, kad ši kelionė Šilutės parapijoje buvo pradėta planuoti bene prieš pusmetį. „Žmonėms skelbėme, kad atvyks Popiežius, kvietėme važiuoti į susitikimą su juo. Iš pradžių žmonės registravosi vangiai, tačiau prieš pat kelionę trūko ir vietų, ir bilietų“, - pasakojo R.Saunorius, kurį šis faktas džiugino.


Taigi, ankstų rugsėjo 23-osios rytą į Kauną išvažiavo trys Šilutės piligrimų autobusai iš Šv. Kryžiaus parapijos.

Popiežiaus pasirodymo šilutiškiai laukė apie dvi valandas, nes į Santakos slėnį atvažiavo apie 8 val. ryto. Jie labai džiaugėsi, kai papamobiliu pravažiuodamas Pontifikas pamojavo ir jiems. Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos feisbuke yra filmuota šios akimirkos medžiaga. Ir nors reikėjo laukti, buvo šaltoka, pamatę Popiežių dalyvavusieji Šv. Mišiose šilutiškiai grįžo pakylėti, kunigo žodžiais sakant, patyrę stebuklą.

„Buvo nepakartojama. Be galo geras jausmas matyti Popiežių iš taip arti. Jaučiuosi palaiminta. Ačiū organizatoriams“, - įspūdžiu dalinosi šilutiškė Regina.

Tikinčiuosius džiugino ir tai, kad Šv. Mišių metu švietė saulė, kai tuo pat metu daugelyje Lietuvos vietų lijo.

Patyrė žodžiais nenusakomą jausmą

 Pasibaigus Šv. Mišioms, Vatikano valstybės vadovas pietavo su Lietuvos vyskupais. Iškart po pietų Kauno arkikatedroje bazilikoje jis susitiko su dvasininkais, pašvęstaisiais bei seminaristais, atvykusiais iš visų trijų Baltijos šalių. Susirinkusiesiems Popiežius priminė, kad jie yra pašaukti gyventi, ilgėtis gyvojo Dievo, ieškoti kasdieninio dialogo su Viešpačiu per adoraciją ir maldą.

Tarp šių 800 kunigų buvo ir Šilutės klebonas R.Saunorius. Jis pasakojo, kad pamatyti, išgirsti Popiežių buvo žodžiais nenusakomas jausmas.
„Jaučiausi taip, lyg Popiežius būtų atvažiavęs pas mane asmeniškai. Pasaulyje yra milijardas ir 200 milijonų tikinčiųjų, o jis atvažiavo pas 2 milijonus. Tai nenusakomas jausmas“, - pasakojo dvasininkas.

Ir nors Šventasis Tėvas buvo šiek tiek pavargęs, į visus jis žiūrėjo su šypsena. Anot R.Saunoriaus, Popiežius kalbėjo, kad kunigai turi eiti į žmones, būti su jais, kad jie neturėtų užsidaryti savo raštinėse. Šio vizito šūkis buvo „Kristus Jėzus - mūsų viltis“, taigi svarbu padėti vieni kitiems, būti bendrystėje, neužsisklęsti savyje.

R.Saunorius yra buvęs susitikimuose ir su ankstesniais popiežiais. Prieš 25-erius metus jis važiavo į Kryžių kalną, kur Šv. Mišias aukojo Popiežius Jonas Paulius II-asis. „Anuomet buvau paauglys, tada rūpėjo pamatyti Popiežių, o dabar - išgirsti ir suprasti, ką reiškia jo vizitas Lietuvoje“, - pasakojo dvasininkas.

Kai R.Saunorius studijavo Romoje, ne kartą audijencijose, šventėse sutiko ir Popiežių Benediktą.

Šilutės jaunimas su Vatikano valstybės vadovu susitiko šeštadienį, Vilniaus katedros aikštėje, kur buvo vienintelis susitikimas su katalikiškuoju jaunimu Baltijos šalyse. Apie Šilutės jaunimo įspūdžius skaitykite 8 puslapyje.

Komentarai  

 
#1 contra mundum 2018-10-01 00:50
„Popiežiaus Pranciškaus vizitas - dovana visiems Lietuvos žmonėms, nesvarbu tikintiems ar netikintiems. Nes Jis atvažiavo ne maldų mokyti, ne tikėjimo doktrinas skelbti, bet visiems atvežė viltį ir šilumą, parodė, kaip reikia gyventi vienybėje. Manau, tai svarbiausias Popiežiaus vizito akcentas“, - mintimis po susitikimo su Pontifiku dalinosi Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Remigijus Saunorius.

„Yra žmonių gimusių daryti gerus darbus. Yra žmonių gimusių...kažką gal skųsti...kažką gal kitaip daryt... Yra žmonių, kurie gal... kovodami prieš...prieš kažką...kurie nė patys nežino prieš ką kovoja, kad nu...tiesiog įnešti...tą į šiandieną...kažkokį sąmyšį... dar kažko...“ - samprotauja tik ką palaimintas Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas savo išpažintyje "suvargusio kraštelio" Penktadienio kavai (nuo 10:27).
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos