Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Želdinių ir žėlinių apsauga nuo žvėrių

Image - Želdinių ir žėlinių apsauga nuo žvėrių

Želdiniams ir žėliniams stipriai pakenkti arba juos sunaikinti gali stirnos, elniai, briedžiai, peliniai graužikai, kiškiai, prie griovių ar kitų vandens telkinių - bebrai, retais atvejais - šernai. Apsaugai nuo pažeidimų

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Socialdemokratas A.Bekeris ryžosi kandidatuoti į mero postą

Image - Socialdemokratas A.Bekeris ryžosi kandidatuoti į mero postą

Ketvirtadienį įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus susirinkimas, kuriame galėjo vykti arši kova dėl pretendavimo į mero postą. Susirinkime buvo parinkti dalyvauti tik trečdalis Šilutės skyriaus narių - apie 120 nari

Penktadienis, 12 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajone – milžiniškos jauno vaikino paieškos: prašo žmonių pagalbos

Image - Šilutės rajone – milžiniškos jauno vaikino paieškos: prašo žmonių pagalbos

  Šeštadienį vakare Šilutės rajone be žinios dingo jaunas vyras. Pranešama, kad Audrius Martinkus Šnyplių kaime Šilutės rajone šeštadienį vakarop išėjo iš namų ir iki šiol

Pirmadienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Vyskupas SilutejeSekmadienį Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Atvykęs pirmą sekmadienį po susitikimo su Popiežiumi Pranciškumi, vyskupas tarsi pratęsė Vatikano valstybės vadovo mintis, šilutiškiams linkėdamas tolerancijos, supratingumo vieni kitiems, bendruomeniškumo.

Po Šv. Mišių, Keliautojų ir vairuotojų dienos proga, K.Kėvalas pašventino tikinčiųjų ir policijos automobilius, bendravo su šilutiškiais.

Vizitas buvo planuotas

Šilutės klebonas Remigijus Saunorius pasakojo, kad vyskupo vzitas Šilutėje buvo planuotas iš anksto, o kad jis čia atvažiavo pirmą sekmadienį po Popiežiaus vizito, buvo sutapimas.

„Mes buvome ta laimingoji parapija, pas kurią vyskupas atvažiavo po Popiežiaus vizito“, - džiaugėsi dvasininkas.

Anot jo, Jo Ekselencija K.Kėvalas atvažiavo aplankyti šilutiškius, pažiūrėti, kaip sekasi Šv.Kryžiaus bažnyčios remonto darbai, pabendrauti su žmonėmis. Vyskupas visas savo parapijas turi aplankyti kas penkerius metus, tačiau Šilutėje lankėsi jau ne pirmą kartą.

Sekmadienio Šv. Mišių metu R.Saunorius vyskupui pristatė Šilutės parapiją - jos istoriją, tikinčiųjų skaičių, kiek parapiejiečių šiemet tapo naujais krikščionimis, o kiek jų iškeliavo į Amžinybę. Įdomu, kad Šilutės rajone gyvena net septynių konfesijų atstovai.

Sakydamas pamokslą K.Kėvalas šilutiškiams linkėjo tolerancijos, gerbti kitų žmonių pasirinkimus, o taip pat padėti vieni kitiems.

Daugelis tikinčiųjų prisimena, kaip rugsėjo 23 dieną, Popiežiaus vizito metu, Telšių vyskupas K.Kėvalas kreipėsi į tikinčiuosius Kauno Santakos slėnyje. Savokalboje jis priminė lietuvių bendrąją audienciją pas popiežių Pranciškų Vatikane, kuomet Šventasis Tėvas pasidalijo sapnavęs sapną, kuriame buvo kviečiamas atvykti į Lietuvą.

„Tai didelė Dievo malonė, kuri mus ištiko. Mes praėjome Sibiro išbandymus, kankinių krauju pirkome laisvę, šiandien galime švęsti Velykų rytą“, - tąkart kalbėjo Telšių vyskupas.

Šilutės parapijiečiams vyskupas paliko be galo šiltą įspūdį.

Palaimino automobiliusVyskupas

„Visa Lietuva ruošėsi sutikti Popiežių Pranciškų, o šilutiškiai  dar ruošėsi sutikti Telšių vyksupą“, - po Šv. Mišių kalbėjo Šilutės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasidžiaugė vyskupo dėmesiu Šilutei bei glaudžiu Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos bendradarbiavimu su Savivaldybe.

Su Keliautojų ir vairuotojų diena parapijiečius pasveikino Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas. Visiems jis linkėjo keliauti saugiai ir prašė niekada nesėsti prie vairo išgėrus.

„Tikėjimas, kad išgėręs pravažiuosiu nesustabdytas policijos yra pavojingas“, - sakė jis.

A.Mikalauskas taip pat priminė saugaus eismo taisykles: važiuoti tik saugiu greičiu, prisisegti saugos diržus, vaikams įrengti specialias kėdutes, taip pat būti matomais tamsoje - dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, segėti atšvaitus. Pėsčiuosius jis taip pat ragino gatvę kirsti tik per perėjas, visiems eismo dalyviams linkėjo padėti vieni kitiems.

Policijos viršininkas pasakojo, kad policija nuolat vykdo akcijas, pėstiesiems dalina atšvaitus, liemenes. Tačiau tenka pažinti tokių žmonių, kurie net ir gavę liemenę, atsisako ją dėvėti net ir baudžiami. Toks požiūris, anot A.Mikalausko, sunkiai suvokiamas.

Vėliau, po policijos viršininko kalbos,  Telšių vyskupas palaimino visus šalia bažnyčios buvusius automobilius, taip pat ir naujuosius policijos mikroautobusus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos