Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis jau skalauja Pamarį

Image - Potvynis jau skalauja Pamarį

  Oho, kokia pakilusi! - kiekvieną kartą nustembi eidamas pro Šyšos upę, kurios vandens lygis, atrodo, „auga“ akyse. Ketvirtadienio rytą pirmosios vandens balos pasirodė ir ant laikinojo kelio į Rusnę, šalia

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laikas parodė – gyventojai renkasi poilsį, o ne šluotą

Image - Laikas parodė –  gyventojai renkasi poilsį,  o ne šluotą

  Jau pusantrų metų daugiabučių namų kiemų teritorijas prižiūrinti bendrovė „Šilutės būstas“ išvadavo gyventojus nuo tvarkymosi rūpesčių, o vietiniai pastebi, kad aplinka kiemuose tapo ženkliai švaresnė ir tvarkingesnė.Nuo 2018 metų rugpjūčio

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia ir vaikų žaidimo aikštelė

Image - Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia  ir vaikų žaidimo aikštelė

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai, pradėję keliones po rajono seniūnijas, pristatyti gyventojams metinę savo veiklos ataskaitą, vasario 6-ąją atvyko ir į 3411 gyventojų turinčią Saugų seniūniją. Pirmą kartą susitikimas iš ankštų

Šeštadienis, 16 Vasaris Komentarai (0)

Vyskupas SilutejeSekmadienį Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Atvykęs pirmą sekmadienį po susitikimo su Popiežiumi Pranciškumi, vyskupas tarsi pratęsė Vatikano valstybės vadovo mintis, šilutiškiams linkėdamas tolerancijos, supratingumo vieni kitiems, bendruomeniškumo.

Po Šv. Mišių, Keliautojų ir vairuotojų dienos proga, K.Kėvalas pašventino tikinčiųjų ir policijos automobilius, bendravo su šilutiškiais.

Vizitas buvo planuotas

Šilutės klebonas Remigijus Saunorius pasakojo, kad vyskupo vzitas Šilutėje buvo planuotas iš anksto, o kad jis čia atvažiavo pirmą sekmadienį po Popiežiaus vizito, buvo sutapimas.

„Mes buvome ta laimingoji parapija, pas kurią vyskupas atvažiavo po Popiežiaus vizito“, - džiaugėsi dvasininkas.

Anot jo, Jo Ekselencija K.Kėvalas atvažiavo aplankyti šilutiškius, pažiūrėti, kaip sekasi Šv.Kryžiaus bažnyčios remonto darbai, pabendrauti su žmonėmis. Vyskupas visas savo parapijas turi aplankyti kas penkerius metus, tačiau Šilutėje lankėsi jau ne pirmą kartą.

Sekmadienio Šv. Mišių metu R.Saunorius vyskupui pristatė Šilutės parapiją - jos istoriją, tikinčiųjų skaičių, kiek parapiejiečių šiemet tapo naujais krikščionimis, o kiek jų iškeliavo į Amžinybę. Įdomu, kad Šilutės rajone gyvena net septynių konfesijų atstovai.

Sakydamas pamokslą K.Kėvalas šilutiškiams linkėjo tolerancijos, gerbti kitų žmonių pasirinkimus, o taip pat padėti vieni kitiems.

Daugelis tikinčiųjų prisimena, kaip rugsėjo 23 dieną, Popiežiaus vizito metu, Telšių vyskupas K.Kėvalas kreipėsi į tikinčiuosius Kauno Santakos slėnyje. Savokalboje jis priminė lietuvių bendrąją audienciją pas popiežių Pranciškų Vatikane, kuomet Šventasis Tėvas pasidalijo sapnavęs sapną, kuriame buvo kviečiamas atvykti į Lietuvą.

„Tai didelė Dievo malonė, kuri mus ištiko. Mes praėjome Sibiro išbandymus, kankinių krauju pirkome laisvę, šiandien galime švęsti Velykų rytą“, - tąkart kalbėjo Telšių vyskupas.

Šilutės parapijiečiams vyskupas paliko be galo šiltą įspūdį.

Palaimino automobiliusVyskupas

„Visa Lietuva ruošėsi sutikti Popiežių Pranciškų, o šilutiškiai  dar ruošėsi sutikti Telšių vyksupą“, - po Šv. Mišių kalbėjo Šilutės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasidžiaugė vyskupo dėmesiu Šilutei bei glaudžiu Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos bendradarbiavimu su Savivaldybe.

Su Keliautojų ir vairuotojų diena parapijiečius pasveikino Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas. Visiems jis linkėjo keliauti saugiai ir prašė niekada nesėsti prie vairo išgėrus.

„Tikėjimas, kad išgėręs pravažiuosiu nesustabdytas policijos yra pavojingas“, - sakė jis.

A.Mikalauskas taip pat priminė saugaus eismo taisykles: važiuoti tik saugiu greičiu, prisisegti saugos diržus, vaikams įrengti specialias kėdutes, taip pat būti matomais tamsoje - dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, segėti atšvaitus. Pėsčiuosius jis taip pat ragino gatvę kirsti tik per perėjas, visiems eismo dalyviams linkėjo padėti vieni kitiems.

Policijos viršininkas pasakojo, kad policija nuolat vykdo akcijas, pėstiesiems dalina atšvaitus, liemenes. Tačiau tenka pažinti tokių žmonių, kurie net ir gavę liemenę, atsisako ją dėvėti net ir baudžiami. Toks požiūris, anot A.Mikalausko, sunkiai suvokiamas.

Vėliau, po policijos viršininko kalbos,  Telšių vyskupas palaimino visus šalia bažnyčios buvusius automobilius, taip pat ir naujuosius policijos mikroautobusus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt