Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

Image - Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

  Lietuvoje jau ne vieneri metai siekiama netradiciškai ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą. Šią vasarą pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ bendras projektas „Žalioji olimpiada“ kviečia mokyklų

Penktadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Paramos saulės elektrinėms įsirengti ir šildymo katilams pasikeisti paprašė per 7 tūkst. gyventojų

Image - Paramos saulės elektrinėms įsirengti ir šildymo katilams pasikeisti paprašė per 7 tūkst. gyventojų

  Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal jos skelbtą kvietimą teikti paraiškas paramai gauti saulės elektrinėms įsirengti ir seniems šildymo katilams pasikeisti gavo 7112 prašymų. Juos gyventojai teikė visą

Trečiadienis, 26 Birželis Komentarai (0)

Politika

Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Image - Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Savivaldybės tarybos posėdyje birželio 12 d. politikai ir toliau dalijosi valdžią ir postus, kuriuose dirbs iki devintojo šaukimo Tarybos pabaigos. Tarybos mažumos politikams, kitaip tariant opozicijai, atiduota vadovauti Antikorupcijos komisijai,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Problema

„Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

Image - „Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos  ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

ABF „Šilutės Rambynas“ kryptingai siekia per trejus metus pasiekti beatliekinės gamybos. Įmonės gamyboje naudojamo vandens nuotekos valomos bendrovėje sumontuotais valymo įrenginiais. Nuotekos išvalomos net kelis kart švariau, nei nustatyta bazinė

Sekmadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Image - Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Pastarosiomis savaitėmis visą Lietuvos teritoriją alinantys rekordiniai karščiai regis atsitraukti nežada. Kaip karštis paveikė mūsų krašto gyventojų kasdienybę? Ar daug buvo sunegalavusių? Kaip sekėsi troškiose klasėse sėdintiems moksleiviams įsisavinti naujus

Pirmadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Image - Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atsiminimas apie jį, kol pasakojama, kol prisimenama. Minint Gedulo ir vilties dieną Kukorų geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje – saugiškiai kūrė meninę instaliaciją „Pravirko aušra...“,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Vyskupas SilutejeSekmadienį Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Atvykęs pirmą sekmadienį po susitikimo su Popiežiumi Pranciškumi, vyskupas tarsi pratęsė Vatikano valstybės vadovo mintis, šilutiškiams linkėdamas tolerancijos, supratingumo vieni kitiems, bendruomeniškumo.

Po Šv. Mišių, Keliautojų ir vairuotojų dienos proga, K.Kėvalas pašventino tikinčiųjų ir policijos automobilius, bendravo su šilutiškiais.

Vizitas buvo planuotas

Šilutės klebonas Remigijus Saunorius pasakojo, kad vyskupo vzitas Šilutėje buvo planuotas iš anksto, o kad jis čia atvažiavo pirmą sekmadienį po Popiežiaus vizito, buvo sutapimas.

„Mes buvome ta laimingoji parapija, pas kurią vyskupas atvažiavo po Popiežiaus vizito“, - džiaugėsi dvasininkas.

Anot jo, Jo Ekselencija K.Kėvalas atvažiavo aplankyti šilutiškius, pažiūrėti, kaip sekasi Šv.Kryžiaus bažnyčios remonto darbai, pabendrauti su žmonėmis. Vyskupas visas savo parapijas turi aplankyti kas penkerius metus, tačiau Šilutėje lankėsi jau ne pirmą kartą.

Sekmadienio Šv. Mišių metu R.Saunorius vyskupui pristatė Šilutės parapiją - jos istoriją, tikinčiųjų skaičių, kiek parapiejiečių šiemet tapo naujais krikščionimis, o kiek jų iškeliavo į Amžinybę. Įdomu, kad Šilutės rajone gyvena net septynių konfesijų atstovai.

Sakydamas pamokslą K.Kėvalas šilutiškiams linkėjo tolerancijos, gerbti kitų žmonių pasirinkimus, o taip pat padėti vieni kitiems.

Daugelis tikinčiųjų prisimena, kaip rugsėjo 23 dieną, Popiežiaus vizito metu, Telšių vyskupas K.Kėvalas kreipėsi į tikinčiuosius Kauno Santakos slėnyje. Savokalboje jis priminė lietuvių bendrąją audienciją pas popiežių Pranciškų Vatikane, kuomet Šventasis Tėvas pasidalijo sapnavęs sapną, kuriame buvo kviečiamas atvykti į Lietuvą.

„Tai didelė Dievo malonė, kuri mus ištiko. Mes praėjome Sibiro išbandymus, kankinių krauju pirkome laisvę, šiandien galime švęsti Velykų rytą“, - tąkart kalbėjo Telšių vyskupas.

Šilutės parapijiečiams vyskupas paliko be galo šiltą įspūdį.

Palaimino automobiliusVyskupas

„Visa Lietuva ruošėsi sutikti Popiežių Pranciškų, o šilutiškiai  dar ruošėsi sutikti Telšių vyksupą“, - po Šv. Mišių kalbėjo Šilutės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasidžiaugė vyskupo dėmesiu Šilutei bei glaudžiu Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos bendradarbiavimu su Savivaldybe.

Su Keliautojų ir vairuotojų diena parapijiečius pasveikino Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas. Visiems jis linkėjo keliauti saugiai ir prašė niekada nesėsti prie vairo išgėrus.

„Tikėjimas, kad išgėręs pravažiuosiu nesustabdytas policijos yra pavojingas“, - sakė jis.

A.Mikalauskas taip pat priminė saugaus eismo taisykles: važiuoti tik saugiu greičiu, prisisegti saugos diržus, vaikams įrengti specialias kėdutes, taip pat būti matomais tamsoje - dėvėti šviesą atspindinčias liemenes, segėti atšvaitus. Pėsčiuosius jis taip pat ragino gatvę kirsti tik per perėjas, visiems eismo dalyviams linkėjo padėti vieni kitiems.

Policijos viršininkas pasakojo, kad policija nuolat vykdo akcijas, pėstiesiems dalina atšvaitus, liemenes. Tačiau tenka pažinti tokių žmonių, kurie net ir gavę liemenę, atsisako ją dėvėti net ir baudžiami. Toks požiūris, anot A.Mikalausko, sunkiai suvokiamas.

Vėliau, po policijos viršininko kalbos,  Telšių vyskupas palaimino visus šalia bažnyčios buvusius automobilius, taip pat ir naujuosius policijos mikroautobusus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt