Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pirmą kartą Ventėje sugauta liepsnotoji pelėda

Image - Pirmą kartą Ventėje sugauta  liepsnotoji pelėda

Šis ruduo Ventės rago ornitologams svarbus ne tik rekordiniais kiekiais paukščių, bet ir netikėtais laimikiais gaudyklėse. Spalio 19 dieną pirmą kartą ornitologinės stoties darbo istorijoje buvo sugauta liepsnotoji pelėda. “Naktį begaudydamas

Antradienis, 30 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

Image - Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

 Šilutės savivaldybės tarybos opozicijos politikai, remdamiesi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamu tyrimu dėl savivaldybės mero, jo pavaduotojo, Šilutės autobusų parko direktoriaus bei Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo

Pirmadienis, 12 Lapkritis Komentarai (1)

Problema

Pažadai darželinukų tėvams: vieniems išpildyti, kitiems išgaravo it rūkas...

Image - Pažadai darželinukų  tėvams: vieniems išpildyti, kitiems išgaravo it rūkas...

Pastarosiomis dienomis rajono vaikų darželiuose - džiugios įkurtuvių nuotaikos: vieną įstaigą po kitos lankantys Savivaldybės vadovai atidarinėja naujas grupes, šoka kartu su mažaisiais ir klausosi darželių vadovių padėkų. Bet linksma

Antradienis, 23 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Lietuva - kibernetinio karo fronto linijoje: ką privalome žinoti prieš artėjančius rinkimus

Image - Lietuva - kibernetinio karo fronto linijoje: ką privalome žinoti prieš artėjančius rinkimus

2017 m. nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje rašoma, kad praėjusiais metais buvo stebėtas elektroninių ryšių tinklų žvalgybos ir kibernetinių atakų intensyvėjimas. Tirtų incidentų skaičius siekė net 54 950 (tiek viešajame,

Pirmadienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

politikaiAntradienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė Lietuvos politikų metines turto deklaracijas. Atskirai paviešintas ir 200 pavardžių sąrašas viešų asmenų, pernai deklaravusių didžiausią turtą.

Turtingiausių Lietuvos politikų dešimtuke, aštuntoje vietoje, buvęs Šilutės rajono savivaldybės meras ir dabartinis Tarybos narys Arvydas Jakas, deklaravęs turto už 4,11 mln. eurų. Tačiau jis turi ir nemažai skolų.

Daugiau milijonierių Šilutės politikų tarpe neturime, o kitų politikų turtai kiek kuklesni.    

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis VMI deklaravo turto už 38 500 Eur, vicemeras Algis Bekeris - 295 668 Eur, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis - 235 000 Eur, o jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis - 178 617 Eur.

Straipsnio pabaigoje rasite ir Šilutės rajono savivaldybės Tarybos narių deklaruotą turtą.

Vieši turto duomenys - kaip ant delno

VMI informuoja, jog interneto svetainėje www.vmi.lt atnaujinus Metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų teikimo formą, duomenys peržiūrai pateikiami pagal papildomus kriterijus, taip pat skelbiamas 200 didžiausią turtą už 2017 m. deklaravusių viešų asmenų sąrašas, kurį vartotojai galės atsisiųsti ir Excel formatu.

„Šiemet ženkliai išaugo skelbiamų gyventojų turto deklaracijų išrašų kiekis, kadangi nuo 2018 m. sausio mėn. papildomai viešinami tam tikras pareigas užimančių asmenų ir jų sutuoktinių duomenys. Šie asmenys ir anksčiau teikdavo turto deklaracijas, tačiau iki šiol jų deklaracijų išrašai nebuvo skelbiami viešai. Vartotojų patogumui atnaujinome ir kai kuriuos išrašų teikimo ypatumus - atsirado galimybė palyginti pasirinktų metų bei pasirinktos turto grupės duomenis, kurie greta atvaizduojami ir grafiškai“, - teigia VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pažymėdama, kad taip pat bus galima pamatyti, ar asmeniui ir jo sutuoktiniui priklausantys statiniai, žemės sklypai bei piniginės lėšos yra Lietuvoje ar užsienyje.

VMI primena, kad paskelbti išsamesni tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei, todėl atsižvelgus į šiuos poreikius, turto deklaracijų išrašų teikimo forma atnaujinta patogesnei duomenų peržiūrai. Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI naudoja nustatant rizikingiausius mokesčių mokėtojus: ši informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas.

Šiuo metu VMI svetainėje skelbiama apie 51,8 tūkst. turto deklaracijų išrašų. Gyventojų deklaruoto turto išrašų informaciją galima rasti VMI interneto svetainės skyrelyje „Informacijos rinkmenos“ (Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos -> Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai (www.vmi.lt/cms/metines-gyventojo-seimos-turto-deklaracijos-duomenu-israsai). Didžiausią turtą už 2017 m. deklaravusių viešų asmenų sąrašas pasiekiamas skiltyje „Gyventojų turto deklaracijų duomenys išsamiau“.

Šeimų turtai daug solidesni

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie politikų turto deklaracijas pasigirdo kalbų, kad VMI duomenys nepatikimi, nes turtingiausių 500 Lietuvos žmonių sąraše kai kurių turtingiausių politikų - verslininkų turtas yra nuo kelių iki keliasdešimties kartų didesnis. Ekspertai taip pat sako, kad sudarant turtingiausiųjų sąrašus skiriasi turto vertinimo kriterijai, o VMI pateikia tai, ką deklaruoja patys mokesčių mokėtojai - politikai.

Žurnalo „Top“ žurnalistas Ovidijus Lukošius sako, kad tarp Lietuvos politikų daugybė milijonierių, tačiau tą jie vengia įvardinti, ypač tie, kurie save vadina apačių atstovais. „Tai nesutampa su jų kalbomis apie skurdą ir nelygybę, kita vertus, jeigu tas turtas uždirbtas legaliai, kodėl to reikėtų gėdytis“, - lrytas.TV sakė O.Lukošius.

Visgi dauguma lietuvių turtuolių ne politikai, o verslininkai, taip pat sportininkai. Skelbiama, kad 500  turtingiausių Lietuvos žmonių turi tiek pinigų (15,78 mlrd. Eur), kiek per 2018 m. planuojama surinkti į Lietuvos biudžetą (16,08 mlrd. Eur).

Žvelgiant į Šilutės politikų turto deklaracijas, jos stipriai padidėja, o kartais net padvigubėja, pridėjus ir sutuoktinių duomenis. Visgi šiame straipsnyje pateikiame ne šeimos turto deklaracijas, o asmenų, veikiančių rajono politiniame gyvenime.

Politikai deklaravo savo nekilnojamąjį turtą, žemės sklypus, kelių transporto priemones, meno kūrinius, juvelyrinius dirbinius, akcijas, taip pat kredito įstaigose ir ne jose turimas pinigines lėšas.

Turtingiausių Šilutės politikų dešimtukas

Turtingiausių Šilutės politikų viršūnėje - buvęs Šilutės rajono meras Arvydas Jakas, deklaravęs turto net už 4 115 111 Eur. Politikas taip pat deklaravo, kad jo pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma - 379 820 Eur, o paskolintų ir nesusigrąžintų lėšų suma - 111 500 Eur.

Antroje vietoje - Savivaldybės įmonės direktoriaus pavaduotojas Saulius Vytuvis, deklaravęs 313 245 Eur turto. Jo paskolintų ir nesusigrąžintų lėšų suma yra 65 000 Eur, o pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma - 36 077 Eur.

Trečiasis - statybų bendrovės savininkas Steponas Kazlauskas, kurio turto vertė - 307 062 Eur. Jo paskolintų ir nesusigrąžintų lėšų suma yra 8 689 Eur, o pasiskolintų ir negrąžintų - 15 929 Eur.

Į ketvirtą poziciją užkopė dabartinis vicemeras ir Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus kandidatas į merus - Algis Bekeris. Jis deklaravo turto už 295 668 Eur.

Penktoji - Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė, kurios turtas - 214 540 Eur.

Šeštoje vietoje - veterinarijos gydytojas Arūnas Kurlianskas, VMI deklaravęs 175 500 Eur turto. Jo pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma 6 000 Eur.

Septintoje vietoje - draudimo bendrovės darbuotojas Zigmantas Jaunius, kurio turtas siekia 159 327 Eur. Paskolintų ir nesusigrąžintų lėšų suma sudaro 14 481 Eur.

Aštuntasis - prekybos centro  vienas iš vadovų Vladas Kainovaitis, deklaravęs turto už 157 500 Eur. Jo paskolintų ir nesusigrąžintų lėšų suma - 28 000 Eur.

Devintoje vietoje - verslininkas Alfonsas Vanagas, kurio turto vertė - 129 847 Eur.

Turtingiausių Šilutės politikų dešimtuką užbaigia veterinarijos gydytojas Vidmantas Gečas, deklaravęs turto už 114 000 Eur.

Toliau rikiuojasi:

Pedagogas Algirdas Gečas, deklaravęs turto už 96 868 Eur.

Pagėgių savivaldybės tarnautojas Vaidas Bendaravičius, deklaravęs turto už 96 840 Eur. Jo pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma yra 17 300 Eur.

Buvęs „Šilutės uosto“ direktorius Vaidas Pavilonis, deklaravęs turto už 88 665 Eur.

Jau pensininkas, buvęs kelininkas Antanas Kubaitis, deklaravęs turto už 66 062 Eur.

Įmonės direktorius Raimundas Ambrozaitis, deklaravęs turto už 63 161 Eur.

Verslininkė Daiva Žebelienė, deklaravusi turto už 60 739 Eur.

Švietimo įstaigos direktorius Jonas Jatautas, deklaravęs turto už 55 000 Eur. Jo pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma 5 000 Eur.

Pedagogė Sandra Tamašauskienė, deklaravusi turto už 54 000 Eur. Jos pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma yra 42 902 Eur.

Dabartinis Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis deklaravo turto už 38 500 Eur.

Verslininkas Antanas Martinkus deklaravo turto už 27 950 Eur.

Įmonės vadovas Arūnas Pupšys deklaravo turto už 27 545 Eur. Jo pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma 4 500 Eur.

Statybų įmonės vadovas Tomas Budrikis deklaravo turto už 22 000 Eur.

Pedagogė Laimutė Uselienė deklaravo turto už 17 149 Eur.

Šilutės Žemės ūkio mokyklos darbuotojas Ričardas Stonkus deklaravo turto už 10 000 Eur.

Pasidomėjome ir kokias pajamas deklaravo Seimo nariai, rinkti Šilutės krašte:

LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda deklaravo turto už 254 701 Eur.

LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis deklaravo turto už 352 117 Eur. Jo pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma 84 665 Eur.

         

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt