Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Image - Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai lapkričio 9 d., vykdydami akciją „Lašiša 2018“, Šilutės rajone, Švėkšnos seniūnijoje, Šalpės upėje sulaikė neteisėtai žvejojusį

Ketvirtadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Image - Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Valstiečių ir žaliųjų sajungos Šilutės skyriaus valdyme įvyko permainos: išrinktas naujas skyriaus pirmininkas ir pretendentas į mero postą.Virgilijus Pozingis, taip kaip ir pageidavo šios partijos valdyba, atsistatydino iš skyriaus vadovo

Penktadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Image - Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Šį rudenį Šilutės Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse, po galutinės ekspertizės, buvo iškirstas 121 medis, jie turės būti atsodinti naujais.Prėjusią savaitę Šilutėje viešėjo kraštovaizdžio architektė Aurelija Lozoraitienė ir dendrologė doc. dr.

Sekmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Darzeliu grupes_2Pastarosiomis dienomis rajono vaikų darželiuose - džiugios įkurtuvių nuotaikos: vieną įstaigą po kitos lankantys Savivaldybės vadovai atidarinėja naujas grupes, šoka kartu su mažaisiais ir klausosi darželių vadovių padėkų. Bet linksma ne visiems.

„Baigėsi kantrybė...“, - tai iš jaunos daugiavaikės mamos laiško, kuri laukia nesulaukia, kada du savo mažuosius galės vesti į darželį. Ji Savivaldybės vadovų pažadų sako besiklausanti nuo vasaros, ir galiausiai praėjusią savaitę supratusi, jog jie... „išgaravo kaip rūkas...“

Kad tikrai ne visiems tėveliams pasisekė, ir kad kai kurie iš jų pažadėtosios eilės vaikų darželyje gali sulaukti tik... kitą rugsėjį, patvirtina ir patys Savivaldybės atstovai.

Dar net nepradėti remontai

Jauna mama primena, jog dar vasaros viduryje visų mažų vaikų tėveliai pradėti raminti, kad rudeniop visi mažyliai pateks į vaikų darželius. Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad pateko ne visi. Tačiau Savivaldybės vadovai, anot moters, ir vėl suskubo žadėti, kad jau pradėta ieškoti sprendimų.

Moteris teigia pati tuomet sulaukusi Švietimo skyriaus specialistės skambučio, kuri patikino, kad jos vaikai pateks į darželį, tik teks sulaukti gal rugsėjo pabaigos ar spalio pradžios. Mat tada bus įkurtos naujos papildomos grupės. Tokį pažadą plačiai per rajoną skleidė ir Savivaldybės vadovai.

„Artėjant rugsėjui sulaukiau dar vieno skambučio iš Švietimo skyriaus. Tuomet man siūlė pasirinkti į kurį darželį noriu vesti vaikus. Kadangi buvau prašyme nurodžiusi „Gintarėlį“ ir „Ąžuoliuką“, pasirinkau pirmąjį. Mane dar kartą patikino, kad „Gintarėlį“ vaikai galės pradėti lankyti tik truputį vėliau - gal rugsėjo gale, gal spalį. Esą tai priklauso nuo to, kada bus paskirti pinigai naujoms grupėms įrengti“, - pasakoja moteris. Šeima sutarė, kad palauks to spalio, jei reikės - ir lapkričio.

Kodėl maitino pažadais?

Ir štai - spalio vidurys, ir praėjusią savaitę mama dar kartą renka „Gintarėlio“ direktorės telefoną. O uždavusi jai įprastą savo klausimą sako išgirstanti... atodūsį. „Dar net nepradėti remontai“, - toks buvo tas paskutinis lašas į moters kantrybės taurę.

„Tai ar aš galiu tikėtis, kad bent gruodį mano vaikai pateks į ugdymo įstaigą? Jaučiamės atsidūrę aklavietėje: laikas bėga, sėdim sukandę dantis ir tikimės, kad jau tuoj mūsų vaikai galės žygiuoti į darželį. Bet pasirodo, kad tai tik tuščios svajonės“, - guodžiasi moteris.

Lyg to būtų negana, ji sužinojo, kad „Ąžuoliuke“ grupės jau atidarytos, ir vaikai į papildomas grupes ten priimti jau nuo rugsėjo pradžios.
„Tai kodėl mus apgavo ir neperspėjo, kad „Gintarėlyje“ remontas taip vėluos? Kodėl maitino pažadais ir viltimi, kad „tuoj tuoj viskas bus sutvarkyta?“ Jei būtume žinoję tikrą situaciją, galbūt būtume pradėję vesti vaikus  į „Ąžuoliuką“. Šiandien mums ir skaudu ir neramu. Esame daugiavaikė šeima, išlaikyti ją reikia, vadinasi reikia eiti ir į darbus. O kur palikti vaikus ir kaip planuoti ateitį?“ - žeria klausimus moteris.

Ji pasvarsto, kad tikriausiai jei šeima būtų socialinės rizikos sąraše, gal tada ir darželį vaikams jau būtų gavusi. „Ar mums nedirbti ir tapti socialiai išlaikomais?“, - klausia ji.

Pirmumą turi tik priešmokyklinukai

Darzeliai 3Išgirdusi problemą atsidūsta ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė. Anot vedėjos, nieko naujo ji nepasakys sakydama, jog tai viešieji pirkimai, kaip įprasta, sujaukia visus planus ir pažadus. Bet, vedėjos nuomone, prašovė ir tie, kas į kairę ir į dešinę dalijo pažadus apie naujų grupių steigimą.

B.Tekorienė mano, kad realiai pasakyti kada naujos grupės darželiuose atvers duris galima tik tada, kai remontai pradėti. Tad apie situaciją „Gintarėlyje“ ji nieko negali pasakyti. Apskritai, pasak vedėjos, jei ne toji situacija „Gintarėlyje“, į darželius būtų buvę patalpinti visi rajono vaikai, kurių tėvai to pageidauja. Štai ir šios savaitės pradžioje viena grupė atidaryta Katyčiuose, dar po vieną - „Raudonkepuraitėje“ ir „Ąžuoliuko“ darželyje. Artėja prie pabaigos ir remontas Švėkšnos ugdymo įstaigoje, kurioje, jis beje, irgi buvo įstrigęs.  

Pasak B.Tekorienės, jei kam yra labai sunki situacija, ieškoma vietos bet kuriame kitame darželyje. Bet visiems tėvams, žinoma, taip padėti nepavyks.

B.Tekorienė paneigia nuomonę, jog socialinės rizikos sąrašuose įrašytos šeimos turi kokią nors pirmumo teisę gauti vietą vaikų įstaigose. Pirmumą turi tik vienintelė kategorija - priešmokyklinukai, kuriems įstatymais numatyta prievolė praeiti privalomą priešmokyklinio ugdymo programą.

„Ne viskas priklauso nuo Švietimo skyriaus ir ne viskas nuo Savivaldybės administracijos“, - sako B.Tekorienė.

Dar net projektavimas nebaigtas

Tai gal priklauso nuo Ūkio skyriaus? Tad kada prasidės tų dviejų „Gintarėlio“ grupių remontas, klausiame ir šio skyriaus vedėjos Stanislovos Dilertienės. Bet Ūkio skyriaus vedėja sako, jog tų nelaimingų grupių remonto dar tik projektavimo darbai prasidėję. O viskas taip stringa dėl to, kad pastaruoju metu buvo sugriežtinti priešgaisrinės saugos reikalavimai seniems pastatams, todėl priešgaisrinės saugos ekspertai nederina tų reikalavimų neatitinkančių projektų. Pertvarkymo darbų „Gintarėlyje“ suma sieks apie 200 tūkstančių eurų, todėl toks derinimas būtinas.

Kada išties ir „Gintarėlio“ bendruomenė galės priimti vaikus į naujas grupes, ir S.Dilertienė negali pasakyti. Pasak vedėjos, prognozuoti neįmanoma, bet niekas nenustebtų, jei tai nutiktų jau tik... kitų mokslo metų pradžioje...

Užtat pavyko tiems, kas laukė naujų grupių Katyčiuose, „Raudonkepuraitėje“ ir „Ąžuoliuke“ atidarymo. Pirmosiomis savaitės dienomis Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis su palyda lankėsi šiose įstaigose ir dalijo įkurtuvių dovanas. 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt