Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

DSC 0610Praėjusią savaitę įvyko žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės (VVG) „Žuvėjų kraštas“ valdymo organų pertvarka: šios asociacijos susirinkime buvo atstatydinti 4 valdybos nariai ir juos pakeitė nauji.

Žuvininkystės regiono VVG įstatuose yra įtvirtinta nuostata, kad valdybos pertvarkymo įgyvendinimo metu, ne rečiau kaip kas 3 metus pasikeistų mažiausiai trečdalis valdybos narių, tačiau joje būtų ne mažiau kaip po vieną iš kiekvieno - pilietinės visuomenės, verslo ir vietos valdžios - sektoriaus atstovą.

Tačiau tokią pertvarką, kuri įvyko dabar, rajono žvejai pavadino... griovimu, nes gali būti, kad dėl to bus neigiamai įvertintas žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ valdymas ir nefinansuojami projektai.

Perrinko valdybą ir suklydo

Žvejų atstovai teigia, kad VVG „Žuvėjų kraštas“ valdymo pertvarkos galimai ėmėsi rajono savivaldybės administracija. Ji ir sustiprino savo galias. Šios asociacijos visuotiniame narių susirinkime priimtas sprendimas dėl trečdalio valdybos narių atšaukimo ir naujų valdybos narių išrinkimo. Spalio 4 d. įvykusiame „Žuvėjų krašto“ visuotiniame narių susirinkime atšaukti 4 valdybos nariai, tiek pat išrinkta naujų. Tik po susirinkimo žvejai pastebėjo, kad Valdybos rinkimuose yra pasikeitęs savivaldybės valdžios tikrųjų narių santykis. Jų yra 6, o atstovaujančiųjų kitas organizacijas liko tik 5. Taigi susidarė vaizdas, kad žuvininkystės plėtros tūkstančius eurų skirstančioje Žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ savivaldybės valdžios atstovai ėmėsi vienvaldystės.    Asociacijos valdybai vadovauja Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Pasak Žvejų verslininkų asociacijos „Lampetra“ pirmininkės Sigos Jakubauskienės, labiau pasidomėję Valdybos atnaujinimo sprendimu žvejai sunerimo. Tik po susirinkimo jie suprato, kad į „Žuvėjų krašto“ valdybą, kaip pilietinės visuomenės atstovė išrinkta Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, o nuo žvejybos ir (arba) akvakultūros verslo - Rusnėje įsikūrusio Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.

Esą D.Drobnienę į valdybą delegavo Rusnės bendruomenė, o B.Servienės kandidatūra buvo pasiūlyta todėl, kad ji yra individualios veiklos atstovė.

S.Jakubauskienė, sakė, kad spalio 9 d. ji elektroniu paštu kreipėsi į Žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ valdybos pirmininką V.Pozingį, ir prašė suteikti informacijos apie asociacijos visuotiniame narių susirinkime priimtus sprendimus.

„Šilutės naujienoms“ ji sakė, kad žvejai tikrai neabejoja, jog Rusnės seniūnė D.Drobnienė puikiai galėtų būti į valdybą deleguota, kaip valdžios atstovė, nes ji puikiai žino žvejų gyvenimą. Tačiau D.Drobnienė „Žuvėjų krašto“  valdyboje pakeitusi Rusnės gamtos fondo atstovę Rasą Stankutę, yra Savivaldybės administracijos struktūrinio padalinio - Rusnės seniūnijos vadovė. Vadinasi ji asociacijos valdyboje turi teisę atstovauti tik vietos valdžios sektoriui, bet ne pilietinei visuomenei.

Žvejai sužinojo, kad į „Žuvėjų krašto“ valdybą taip pat yra išrinkti Savivaldybės politikai Ričardas Stonkus ir Vaidas Pavilonis. R.Stonkus valdyboje pakeitė Vainuto jaunimo klubo „Saulėtekis“ atstovę Daivą Juraškienę, o V.Pavilonis - bendrapartietį rajono politiką Vaidą Bendaravičių.

Valdyba bus renkama iš naujo

S.Jakubauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad jau gavo pranešimą apie naują „Žuvėjų krašto“ asociacijos susirinkimą. Kvietime jame dalyvauti pažymėta, jog susirinkimas kviečiamas norint išrinkti naują valdybą, ir ji tikisi, kad klaidos bus pataisytos.

„Žuvėjų krašto“ valdybos pirmininkas V.Pozingis patvirtino informaciją, kad įvyko asociacijos valdybos narių pertvarka, ir kad galimai tie rinkimai neatitinka Žuvininkystės regiono VVG įstatų. Žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ asociacijos pirmininkas Remigijus Budrikas irgi sakė, kad po valdybos pertvarkos išaiškėjo nesklandumų. Valdyba iš naujo bus išrinkta neeiliniame asociacijos susirinkime spalio 23 d. 17 val. Į šį susirinkimą kviečiami visi 36 asociacijos nariai.

Pasak R.Budriko, visuotinis asociacijos susirinkimas yra aukščiausioji valdžia, todėl galės pakeisti valdybą. Visi atstatydinti valdybos nariai taip ir liks atstatydinti, o iš keturių naujų valdybos narių liks tik vienas V.Pavilonis, kurį į valdybą delegavo Savivaldybės taryba.

Atsistatydinę valdybos nariai R.Stonkus, D.Drobnienė ir B.Servienė bus pakeisti tokiais, kurie atitiks Žuvininkystės regiono VVG įstatus. „Juk niekas nenori jokių nesklandumų“, - sakė R.Budrikas.
  

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt