Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

Image - Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

  Gegužės pradžioje ornitologams pavyko sugauti į pamarį grįžusias meldines nendrinukes, kurioms praėjusiais metais buvo uždėti į kuprinėles panašūs prietaisai – geolokatoriai. Juose sukaupta informacija padės nustatyti, kur žiemoja lietuviškos meldinės

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

Image - Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

  Naujieji savivaldybės politikai ima valdžią, - taip galima pasakyti pabuvojus 9-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmajame posėdyje. Jo nariais Tarybos posėdyje buvo paskirti 9 politikai, jie atstovauja

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Kančias kentusios karvės šeimininkė nubausta 25 eurais

Image - Kančias kentusios karvės šeimininkė nubausta 25 eurais

Šią savaitę Lietuvos internautus pašiurpino nukankintos karvės vaizdai iš Šilutės rajono Usėnų seniūnijos Meišlaukių kaimo. Vienoje nuotraukoje gyvulys, iš kurio likę tik kaulai, oda ir galva, guli (o gal dvesia?)

Penktadienis, 17 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Savivaldybių švietimo reitingas: Šilutė 38-oje vietoje

Image - Savivaldybių švietimo reitingas: Šilutė 38-oje vietoje

Slauga, programų sistemos, grožio terapija, teisė, veterinarinė medicina, kineziterapija - tai penkios populiariausios profesijos, kurias 2018 metais rinkosi Šilutės abiturientai.Šiuos ir kitus rodiklius pateikia žurnalas „Reitingai“, pagal švietimo parametrus sudaręs

Šeštadienis, 18 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

 

174255271-4bc1d0ab-9dc9-4456-849b-9775d2fcf7b5Rusnės gyventojai šiandien pasveikino estakadą į jų salą tiesiančios statybų bendrovės „Kauno tiltai“ specialistus, iškėlusius pabaigtuvių vainiką ant sumontuoto sijų karkaso, kurį laiko į žemę įkaltų polių kolonos. Statybininkai žada visus darbus baigti iki kitų metų gegužės vidurio - tada vienintelė apgyvendinta Lietuvo sala visais metų laikais bus sujunga su žemynu.

Statytojams – šiltos kojinės

Pabaigtuvių vainiką ant Šilutės-Rusnės kelyje statomos estakados karkaso iškėlusius „Kauno tiltų“ ir statybų įmonės „Alkesta“ darbuotojus šiltai pasveikino šio statinio ilgai laukę Rusnės salos gyventojai. Statybininkams įteiktos moterų numegztos šiltos vilnonės kojinės.

„Šis kelio ruožas bus rekonstruojamas ir žiemą. Nenorime, kad šalčiai pristabdytų mums gyvybiškai svarbaus objekto statybą. Šiltai aprengti žmonės dirbs žvaliau, numegsime jiems ir pirštinių, jeigu tik reikės“, - kalbėjo estakados statybą akylai kontroliuojanti Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Rekonstruojamo kelio ruože Šilutė-Rusnė statomą 750 metrų ilgio estakada iškilusi ant 435 į žemę įgręžtų polių, ant jų sumontuota 18 galvenų. Kiekvieną galveną sudaro keturios kolonos su rigeliais, ant jų užklotos gelžbetonio sijos. Estakadai prireikė 170 tokių sijų.

Stebi potvynius ir meldžiasi

Asfaltuotas kelias, kuriame statoma estakada, yra vienintelis, vedantis į Rusnę. Žemiausią 400 metrų ilgio ruožą kiekvieną rudenį ir pavasarį užlieja patvinę Nemuno žemupio vandenis. Tada žmones ir autotransportą užlietu kelio ruožu ant platformų į salą perkelia traktoriai.

Lengvieji automobiliai užlieta kelio juosta gali važiuoti, kai vanduo virš plento pakyla iki 15 centimetrų. Traktoriais jie keliami, kai vandens gylis pasiekia 80 centimetrų.

„Vandens lygiui šoktelėjus virš metro – autotransporto eismas draudžiamas. Tada rusniškiai gyvena aklinai atkirsti nuo žemyno – meldžiasi ir laukia potvynio pabaigos“, - pasakojo D.Drobienė.

Per potvynius Atmatos upei išsiliejus į pievas, žemiausia Šilutės-Rusnės kelio atkarpa kasmet apie 40 dienų būna apsemta ir nepravažiuojamas lengvaisiais automobiliais. Tada rusniškiai negali laiku atvykti į darbą, gaišta laiką eilėse laukdami, kad traktoriai juos perkels.

Estakada jau sumontuota

Automobilių kelių direkcija buvo pareiškusi, jog semiamam kelio tvarkyti ras lėšų tik 2020 metais. Tuomet rusniškių nervai neišlaikė - siekdami atkreipti dėmesį į daugybę metų nesprendžiamą problemą jie piketavo prie Seimo rūmų, skandavo šūkius „Trokštame susijungti su Lietuva“.

Po to reikalai pajudėjo - estakados per užliejama ruožą ir 1,8 kilometrų ilgio kelio juostos rekonstravimo projektui skirta 9, 4 mln. eurų. Čia dabar pluša Susisiekimo ministerijos konkursą laimėjusi ūkio subjektų grupė, kurioje pagrindiniu smuiku groja „Kauno tiltai“.

Šiame kelio ruože bus įrengta nauja dangos konstrukcija, maždaug 1,8 kilometro ilgio atkarpą numatyta paaukštinta. Žemiausiame potvynių užliejama kelio ruože dvejų eismo juostų estakada iš gelžbetonio konstrukcijų jau sumontuota.

Privalės atsodinti medžius

Kita darbų etapas – uždengti estakados karkasą patvariomis betono plokštėmis, užlieti asfalto danga. Statybininkų technikai reikalinga kelio atkarpa tokiomis plokštėmis išklota laikinai.

Nemuno deltos regioninio parke didėja turistų srautai, tad projektuotojai atsižvelgė ir jų poreikius – Šilutės-Rusnės keliu ir per estakadą bus nutiestas 4,5 kilometrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų takas. Numatyta kelkraščiuose iškirsti 228 pavojų saugiam eismui keliančius medžius. Statybų pabaigą, tiek pat medžių palei rekonstruojamą 5 kilometrų ilgio kelio ruožą kelininkai privalės atsodinti.

Toks pamario vietovės kraštovaizdžio atkūrimo planas fiksuotas Automobilių kelių direkcijos ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos memorandume. Medžiai abipus rekonstruojamo kelio išpjauti dar nesulapoję.

Žada užtikrinti susisiekimą

Statybos parengiamųjų darbų pradžia buvo atidėliojama dėl nesutvarkytų dokumentų, bet paskui reikalai pajudėjo. Rusniškiams dar reikės iškentėti šio rudens ir kitų metų pavasario potvynius.

„Kauno tiltų“ vadovai tvirtina, jog visos problemos jau išspręstos, kitų metų vasarą automobiliai esą jau galės važiuoti rekonstruotu Šilutės-Rusnės keliu ir naująja estakada. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis kartoja tą patį: „Užliejamas kelias – skaudi problema Rusnei. Apmaudu, kad tiek metų tūpčiota vietoje kalbant apie estakadą. Kitąmet susisiekimas su Rusne, bus užtikrintas“.

Lengvųjų automobilių nemokamo kėlimo per užliejamą Šilutės-Rusnės kelio ruožą sąnaudos Automobilių kelių direkcija visą laiką kompensuoja iš valstybės biudžeto. Pernai tam iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta 250 tūkst. eurų.

Taupumas virto nuostoliais

Žvelgdami į statomą estakada rusniškiai anaiptol negalvoja, kad išmaldautas objektas – išskirtinė premjero Sauliaus Skvernelio vyriausybės dovana vienintelei šalies salai, kurioje gyvena žmonės.

Paklausta, ar visų valstybės jau skirtų lėšų kilnoti žmones ir transportą per užliejamą kelią pakaktų tokiai estakadai, D.Drobnienė tik šypsojosi ir sakė nebenorinti prisiminti anų laikų.

„Tų pinigų neskaičiavome, bet įvertinus visus mūsų bendruomenės, taip pat ir kelininkų nuostolius bei nepatogumus, manau, jų užtektų šešioms estakadoms“, - svarstė Rusnės seniūnė.

Šilutės-Rusnės kelyje statomas estakados ilgio atkarpoje autotransporto eismas šiuo metu apribotas – rekonstruojamu keliu galima važiuoti iki 50 kilometrų per valandą greičiu.

lrytas.lt inf.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt