Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

KONTROLES _7Šilutės savivaldybėje šiuo metu yra vykdomi 25 projektai, tarp kurių yra tokių, kurie pradėti nuo 2017 m. liepos mėnesio. Kontrolės komitetas, kuriam vadovauja Zigmantas Jaunius, surengė vykdomų projektų apžiūrą. Spalio 12 dieną buvo aplankytos penkios gyenvietės, kurioms pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 metų programą skirta iki 200 00 tūkst Eur, ir dar 20 proc. Šilutės savivaldybės biudžeto lėšų. Už šias lėšas gyvenvietėse galėjo būti rekonstruojami visų rūšių kaimo kultūros ir gamtos paveldo, kraštovaizdžio objektai.

Kontrolės komiteto narius sudomino faktas, kad visų lėšų panaudojimu rūpinosi ir atliekamų darbų vietas parinko ne Savivaldybės administracijos specialistai, bet pačios seniūnijų bendruomenės. Tai, anot komiteto narių, teigiamai charakterizuoja mūsų valdžią, bet tuo pat metu sudarė ir nemažai rūpesčių projekto vykdytojams.

Juknaičių seniūnas yra patenkintas

Juknaičiuose Kontrolės komiteto narius Z.Jaunių, Alfonsą Vanagą bei Savivaldybės administracijos ir sekretoriato narius pasitiko seniūnas Alfredas Gaubys. Plėtros ir planavimo skyriaus vyr. specialistė Indrė Peteraitytė - Nausėdienė pasakojo, kad Juknaičiuose bendruomenė nusprendė atlikti seniūnijos ir susisiekimo komunikacijų (Šiloko g.1, Šiloko g.3, šaligatvio atkarpos nuo Savarankiško gyvenimo namų iki Rūtų g.) sutvarkymo darbus, tvarkyti dalį senelių savarankiško gyvenimo patalpų, taip pat įrengti daugiafunkcę vaikų žaidimų bei lauko treniruoklių aikšteles. Tokiems darbams atlikti paskirta 226 147,1 Eur, iš kurių 45 230,1 Eur - iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto.

Seniūnas A.Gaubys vedžiojo Kontrolės komiteto narius ir rodė, ką jau padarė statybininkai. Paklaustas, ko seniūnijoje dar trūksta, jis sakė, jog nerimauja dėl šalia seniūnijos likusių aikštelių ir šaligatvių, kurie priklauso privatiems savininkams ir liko nesutvarkyti. Be to, seniūnas turi abejonių dėl atliktų darbų Savarankiško gyvenimo namuose baigties, tačiau visais atliekamais darbais jis yra patenkintas.

Laučių bendruomenė investuoja į aktyvią veiklą

Laučių bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė pati, o ne Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus aprodė įgyvendinamus darbus. Jai pačiai tenka daug bendrauti su statybininkais ir liūdėti su jais kartu, kad dirbanti bendrovė laiku gautų lėšas darbui. Juk visi žino, kad tokio tipo darbai yra atliekami su įvairiausiomis patikromis ir dirbančios bendrovės negauna iš karto visų darbams reikalingų lėšų.

Visi Kontrolės komiteto išvažiuojamojo posėdžio dalyviai stebėjosi kiek daug S.Dauskartė žino apie atliekamus darbus. Čia atliekamas bendruomenei skirto pastato dalies Mokyklos g. patalpų kapitalinis remontas, įrengiamos lauko sporto aikštelės bei parkas.

Darbams atlikti skirta 226 439,77  Eur, iš jų tik 45 487,77 Eur iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto. Pasak bendruomenės pirmininkės, bendruomenė turės puikiai sutvarkytus namus. Nors darbai turi būti užbaigti tik 2019 m. vasario mėnesio, ji tikisi, kad Naujuosius metus Laučių bendruomenė jau švęs naujose patalpose.

O kad bendruomenės namus sektųsi sėkmingai išlaikyti, S.Dauskartė, tikisi dalį patalpų naudingai išnuomoti, o dėl šildymo išlaidų ieškoti Savivaldybės pagalbos, nes žino, kad taip daro ir kitos bendruomenės.

Vainute - puikus takas į kultūros namus

Vainute politikus pasitiko seniūnas Vitalijus Mockus. Jis sakė, kad Vainuto bendruomenė seniai norėjo sutvarkyti taką iki Kultūros namų bei čia pat esančią automobilių stovėjimo aikštelę iškloti plytelių danga. Kontrolės komiteto pirmininkas Z.Jaunius juokavo, jog jeigu vainutiškiai dar gaus kokią nors finansinę paramą, visi takai bus nukloti plytelėmis, nes galimai taip stengiamasi įtikti merui Vytautui Laurinaičiui. Tačiau apžiūrėję jau atliktus darbus visi buvo patenkinti, ir pastebėjo, kad jų pabaiga nebetoli, nors projektas turi būti užbaigtas iki 2019 m. kovo 6 d.
Darbams apmokėti bus gauta 212 999,18 Eur, o iš jų 42 600,18 Eur - iš Savivaldybės biudžeto.

Pasak V.Mockaus, ši vieta yra dažniausiai naudojama Vainuto seniūnijos šventėms, čia vyksta ir turgūs. Tad džiugu, kad dabar vieta jau bus tvarkinga ir graži.

KONTROLES _6Gardamiškiai sutvarkė mokyklos pastatą ir aplinką

Gardamo bendruomenės pirmininkė ir seniūnė Birutė Pocevičienė atvykusiems rodė jau sutvarkytas ir dar tvarkomas pagrindinės mokyklos aplinkos ir pastato vietas. Ji džiaugėsi, kad bendruomenė nusprendė sutvarkyti viešosios infrastruktūros objektus Gardamo centre. Taip bus sutvarkyti pėsčiųjų takai, apšvietimas, bėgimo takai stadione, įrengta daugiafunkcinė sporto aikštelė, lauko treniruokliai ir vaizdo stebėjimo kameros.

Politikams kilo klausimų ar nebus kontrolierių priekaištų, kad dalis darbų atlikti mokykloje. Pasak seniūnės B.Pocevičienės bei Plėtros ir planavimo skyriaus pirmininko Remigijaus Budriko, visos pastato patalpos Savivaldybės tarybos sprendimu yra perduotos tiems savininkams, kurie gali panaudoti skirtas lėšas. Akivaizdu, kad aštuonias klases turinčiai mokyklai tiek patalpų nereikia.

Darbams įgyvendinti skirta 220 738  Eur, iš jų 44 148,00 Eur - iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto. Tiesa, viename take prie mokyklos pastato pastebėtos jau į žemę įsmukusios plytelės, tad teks tučtuojau kitur nukreipti lietaus vandenis ir iš naujo perkloti plyteles.

Saugose treniruokliai jau kliba  

Saugose visi darbai atlikti Saugų pagrindinės mokyklos kaimynystėje. Čia sutvarkyti pėsčiųjų takai, atnaujintas apšvietimas, bėgimo takai stadione ir daugiafunkcinė sporto aikštelė, įrengti lauko treniruokliai, vaizdo stebėjimo kameros, mažosios architektūros įrengimai. Šiems darbams atlikti prireikė 226 794,94 Eur iš Kaimo plėtros programos, 45 358,94 Eur iš tos sumos - iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto.

Seniūnė Dalia Rudienė atvykusiems politikams nelabai džiugiai aprodė atliktus darbus. Nerimą kelia įrengti treniruokliai, iš kurių keli jau dabar yra neteisingai įmontuoti ar apgadinti. Bemaž visi treniruokliai jau ir kliba. Taigi teks šauktis įmonę, kuri juos sumontavo, kad sutvarkytų. Pasak seniūnės, nepatogu prieš žmones, bet nepavyko išsaugoti, kad sumontuotus treniruoklius vietiniai nepradėtų naudoti per anksti. Jaunimas „pasidarbavo“ per anksti - kai dar nebuvo sutvirtėjęs treniruoklių pamato betonas.

Z.Jaunius Kontrolės komiteto posėdyje sakė, kad nors ir matė trūmumų, tačiau yra patenkintas atliktais darbais. Jo nuomone svarbu, kad projektai būtų užbaigti taip kaip ir priklauso.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt