Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Nori atsikratyti senu šiferiu ar senais skudurais? Varyk į Klaipėdą ar Kretingą...

Image - Nori atsikratyti senu  šiferiu ar senais  skudurais? Varyk  į Klaipėdą ar Kretingą...

Kur dėti nuo garažo stogo nuimtą seną šiferį? Kodėl Šilutėje vis dar nėra konteinerių tekstilės gaminiams, kas kituose miestuose jau seniai nebe naujiena? Kodėl ant buitinių atliekų konteinerių atsirado brūkšniniai

Šeštadienis, 13 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prekyboje - prastomis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniai

Image - Prekyboje - prastomis sąlygomis  laikomų vištų kiaušiniai

„Dar pernai didieji Lietuvos prekybos tinklai viešai skelbė apie siekį prekiauti tik ant kraiko ar laisvai laikomų vištų kiaušiniais, o dabar pardavinėja iš Ukrainos įvežamus kiaušinius, kuriuos dėjusios vištos laikomos

Ketvirtadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

MEDZIOTOJIA 2Bemaž 60 narių vienija Žemaičių Naumiesčio medžiotojų klubas „Šustis“, ir visi jie susirinko praėjusį sekmadienį į mišias Žemaičių Naumiesčio Arkangelo Mykolo katalikų bažnyčioje.

Pasitikdamas Šv. Huberto - medžiotojų globėjo dieną parapijos klebonas Stanislovas Anužis aukojo mišias, kurių metu buvo paminėti jau Anapilin iškeliavę medžiotojai bei šventinami čia suėję žmonės.

Vėliau medžiokliai su šeimomis rinkosi ką tik užbaigtuose statyti būrelio namuose ir pasidžiaugė įkurtuvėmis.

Pašventinti naujieji medžiotojų namai

Medžiotojų klubo „Šustis“ pirmininkas Vytautas Petrošius „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šie metai klubo nariams yra ypač puikūs ir įsimintini. Labiausiai dėl to, kad pagaliau pavyko užbaigti klubo namų ir lupyklos statybą. Klubo namai pradėti statyti prieš 5 metus - 2013-aisiais, nors pats klubas veiklą pradėjo dar 1962 metais.

Taigi, per tuos daugiau nei pusšimtį metų iš tuometinio medžiotojų būrelio išaugo medžiotojų klubas „Šustis“. Jo nariai - atsakingi medžiotojai, kurie ne tik tvarkingai medžioja, bet ir prižiūri žvėrelius Žemaičių Naumiesčio ir Degučių apylinkių miškuose.

Medžiotojai savo bendrus namus, kuriuose nuo šiol galės vykti visi jų susirinkimai, pasistatė gyvenvietėje netoli Žemaičių Naumiesčio. Anksčiau čia buvusį krūmais apaugusį žemės sklypą medžiokliai pavertė tvarkinga vieta. Joje dabar stovi apie 70 kv. metrų medžiotojų susirinkimų pastatas, žvėrių lupyklos pastatėlis, įrengtos ir automobilių stovėjimo vietos.

Sekmadienį, po mišių visi medžiotojai su savo žmonomis, o kai kurie ir su vaikais suvažiavo į savo naujuosius namus. Buvo pakviestas ir klebonas S.Anužis, kuris pašventino naujuosius pastatus ir kartu su visais pasimeldė.

Ne tik šaudo, bet ir saugo

Pasak klubo pirmininko V.Petrošiaus, didesnė dalis medžiotojų klubo „Šustis“ narių yra čia pat - Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje gyvenantys žmonės, kurie šeštadieniais renkasi būrin ir traukia į medžiokles. Tačiau pirmininkas V.Petrošius primena, kad medžiotojai renkasi ne tik medžioti, jie turi ir daug kitokios veiklos. Jie stebi žvėrelius, juos suregistruoja, stengiasi nuo jų apsaugoti ūkininkų pasėlius.

Visgi pirmininkas sako, kad kaip nebūtų keista, bet pasitaiko, kad reikia ir kompensuoti ūkininkams miško žvėrių padarytą žalą.
Medžiotojai yra tie žmonės, kurie dar ir saugo miško žvėris nuo brakonierių - piktavalių žvėrelių žudikų, kuriems svarbu tik parsigabenti grobį. Ir „Šusties“ vyrai jau ne vieną tokį piktavalį sugavo ir perdavė teisėsaugai.  

„Šusties“ medžiotojų klubo medžioklės plotuose šiuo metu gyvena 10 - 12 briedžių, per metus būrelio nariai jų sumedžioja ne daugiau nei 1 ar du. Gyvena ir keli  elniai, tačiau jais medžiotojai tik džiaugiasi ir nemedžioja. Kasmet medžiokliai sumedžioja apie 50 - 60 stirnų, kurių jų plotuose ganosi apie 300. Be jokių apribojimų medžiojamos lapės, kurių pasiseka kasmet sumedžioti apie 60. Tačiau rudosios yra išties labai gudrios - jos persikėlė gyventi ir urvus kasasi vis arčiau gyvenamųjų namų, kur medžiotojai negali šaudyti.

Pasak V.Petrošiaus, viena lapė savo guolį yra susisukusi net prie Žemaičių Naumiesčio bažnyčios pastato. Dabar vietos žmonės prašo ją iš ten išguiti.

Degutiškis V.Petrošius sakė, kad jis tik prieš kelis metus persikėlė gyventi Šilutę. Tačiau kai kurie „Šusties“ klubo nariai gyvena Kaune ir kituose didžiuosiuose miestuose. Jie nepatingi medžioklėms suvažiuoti į Pamarį, nes tai kartu tampa ir proga aplankyti čia gyvenančius giminaičius.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt