Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Image - Šilutės rajone sulaikytas povandeninį šautuvą naudojęs pažeidėjas

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai lapkričio 9 d., vykdydami akciją „Lašiša 2018“, Šilutės rajone, Švėkšnos seniūnijoje, Šalpės upėje sulaikė neteisėtai žvejojusį

Ketvirtadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Image - Šilutės „valstiečiai“ išsirinko naują vadovą ir pretendentą į mero postą

Valstiečių ir žaliųjų sajungos Šilutės skyriaus valdyme įvyko permainos: išrinktas naujas skyriaus pirmininkas ir pretendentas į mero postą.Virgilijus Pozingis, taip kaip ir pageidavo šios partijos valdyba, atsistatydino iš skyriaus vadovo

Penktadienis, 16 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Image - Šilutės medžių atsodinimo projektas iš naujo kaitina aistras

Šį rudenį Šilutės Lietuvininkų ir Tilžės gatvėse, po galutinės ekspertizės, buvo iškirstas 121 medis, jie turės būti atsodinti naujais.Prėjusią savaitę Šilutėje viešėjo kraštovaizdžio architektė Aurelija Lozoraitienė ir dendrologė doc. dr.

Sekmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

MEDZIOTOJIA 2Bemaž 60 narių vienija Žemaičių Naumiesčio medžiotojų klubas „Šustis“, ir visi jie susirinko praėjusį sekmadienį į mišias Žemaičių Naumiesčio Arkangelo Mykolo katalikų bažnyčioje.

Pasitikdamas Šv. Huberto - medžiotojų globėjo dieną parapijos klebonas Stanislovas Anužis aukojo mišias, kurių metu buvo paminėti jau Anapilin iškeliavę medžiotojai bei šventinami čia suėję žmonės.

Vėliau medžiokliai su šeimomis rinkosi ką tik užbaigtuose statyti būrelio namuose ir pasidžiaugė įkurtuvėmis.

Pašventinti naujieji medžiotojų namai

Medžiotojų klubo „Šustis“ pirmininkas Vytautas Petrošius „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šie metai klubo nariams yra ypač puikūs ir įsimintini. Labiausiai dėl to, kad pagaliau pavyko užbaigti klubo namų ir lupyklos statybą. Klubo namai pradėti statyti prieš 5 metus - 2013-aisiais, nors pats klubas veiklą pradėjo dar 1962 metais.

Taigi, per tuos daugiau nei pusšimtį metų iš tuometinio medžiotojų būrelio išaugo medžiotojų klubas „Šustis“. Jo nariai - atsakingi medžiotojai, kurie ne tik tvarkingai medžioja, bet ir prižiūri žvėrelius Žemaičių Naumiesčio ir Degučių apylinkių miškuose.

Medžiotojai savo bendrus namus, kuriuose nuo šiol galės vykti visi jų susirinkimai, pasistatė gyvenvietėje netoli Žemaičių Naumiesčio. Anksčiau čia buvusį krūmais apaugusį žemės sklypą medžiokliai pavertė tvarkinga vieta. Joje dabar stovi apie 70 kv. metrų medžiotojų susirinkimų pastatas, žvėrių lupyklos pastatėlis, įrengtos ir automobilių stovėjimo vietos.

Sekmadienį, po mišių visi medžiotojai su savo žmonomis, o kai kurie ir su vaikais suvažiavo į savo naujuosius namus. Buvo pakviestas ir klebonas S.Anužis, kuris pašventino naujuosius pastatus ir kartu su visais pasimeldė.

Ne tik šaudo, bet ir saugo

Pasak klubo pirmininko V.Petrošiaus, didesnė dalis medžiotojų klubo „Šustis“ narių yra čia pat - Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje gyvenantys žmonės, kurie šeštadieniais renkasi būrin ir traukia į medžiokles. Tačiau pirmininkas V.Petrošius primena, kad medžiotojai renkasi ne tik medžioti, jie turi ir daug kitokios veiklos. Jie stebi žvėrelius, juos suregistruoja, stengiasi nuo jų apsaugoti ūkininkų pasėlius.

Visgi pirmininkas sako, kad kaip nebūtų keista, bet pasitaiko, kad reikia ir kompensuoti ūkininkams miško žvėrių padarytą žalą.
Medžiotojai yra tie žmonės, kurie dar ir saugo miško žvėris nuo brakonierių - piktavalių žvėrelių žudikų, kuriems svarbu tik parsigabenti grobį. Ir „Šusties“ vyrai jau ne vieną tokį piktavalį sugavo ir perdavė teisėsaugai.  

„Šusties“ medžiotojų klubo medžioklės plotuose šiuo metu gyvena 10 - 12 briedžių, per metus būrelio nariai jų sumedžioja ne daugiau nei 1 ar du. Gyvena ir keli  elniai, tačiau jais medžiotojai tik džiaugiasi ir nemedžioja. Kasmet medžiokliai sumedžioja apie 50 - 60 stirnų, kurių jų plotuose ganosi apie 300. Be jokių apribojimų medžiojamos lapės, kurių pasiseka kasmet sumedžioti apie 60. Tačiau rudosios yra išties labai gudrios - jos persikėlė gyventi ir urvus kasasi vis arčiau gyvenamųjų namų, kur medžiotojai negali šaudyti.

Pasak V.Petrošiaus, viena lapė savo guolį yra susisukusi net prie Žemaičių Naumiesčio bažnyčios pastato. Dabar vietos žmonės prašo ją iš ten išguiti.

Degutiškis V.Petrošius sakė, kad jis tik prieš kelis metus persikėlė gyventi Šilutę. Tačiau kai kurie „Šusties“ klubo nariai gyvena Kaune ir kituose didžiuosiuose miestuose. Jie nepatingi medžioklėms suvažiuoti į Pamarį, nes tai kartu tampa ir proga aplankyti čia gyvenančius giminaičius.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt