Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Nori atsikratyti senu šiferiu ar senais skudurais? Varyk į Klaipėdą ar Kretingą...

Image - Nori atsikratyti senu  šiferiu ar senais  skudurais? Varyk  į Klaipėdą ar Kretingą...

Kur dėti nuo garažo stogo nuimtą seną šiferį? Kodėl Šilutėje vis dar nėra konteinerių tekstilės gaminiams, kas kituose miestuose jau seniai nebe naujiena? Kodėl ant buitinių atliekų konteinerių atsirado brūkšniniai

Šeštadienis, 13 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prekyboje - prastomis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniai

Image - Prekyboje - prastomis sąlygomis  laikomų vištų kiaušiniai

„Dar pernai didieji Lietuvos prekybos tinklai viešai skelbė apie siekį prekiauti tik ant kraiko ar laisvai laikomų vištų kiaušiniais, o dabar pardavinėja iš Ukrainos įvežamus kiaušinius, kuriuos dėjusios vištos laikomos

Ketvirtadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

SPAUDOS 2Į Savivaldybės vadovų spaudos konferenciją, apie veiklą spalio mėnesį, savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis atsivedė ir Autobusų parko, stoties ir galimai prekybos centro „Lidl“ statybos investuotojus - UAB „Projestos projektai“ direktorių Darių Baliukevičių ir UAB „Pireka“ atstovą Kęstutį Navicką.

Pasak V.Laurinaičio, žinant Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų veiksmus Šilutės savivaldybėje praėjusią savaitę, savo nuomonę ir paaiškinimus rajono visuomenei nori pasakyti ir investuotojai. Jie dirba sklype, kuris dabar apaugo gandais dėl užterštumo ir savivaldybės vadovų sulaikymo. Investuotojai akcentavo, kad Autobusų parko grunto tvarkymui sugaišo 8 mėnesius ir išleido 230 tūkst. Eur. Jie stebėjosi, kad žiniasklaidoje po savivaldybės vadovų suėmimo nebuvo tiksliai nurodoma, kas atliko grunto valymo darbus, kieno lėšos sumokėtos.

Statybininkai jau padarė 90 proc. darbų

UAB „Projestos projektai“ direktorius D.Baliukevičius, kalbėdamas apie 2016 metais pradėtą vykdyti Šilutės autobusų parko, stoties ir prekybos centro statybos projektą, užtruko net 40 minučių. Savo kalboje jis užsiminė apie savivaldybės vykdytą investuotojų atranką, statybų sklypo tyrimus, nustatytus užterštumo lygius, užteršto grunto utilizavimą ir šalinimą bei vykdytus projekto derinimus su visuomene.

Konkretūs statybos darbai tiek naujo UAB „Šilutės autobusų parko“ statybos vietoje, tiek Autobusų stoties bei prekybos centro statybos vietose pradėti šių metų liepos mėnesį. O dabar galima sakyti, kad statybos projektai jau įgyvendinti apie 90 proc. Bendrovė išleido apie 3 mln. Eur.
Pasak D.Baliukevičiaus, Šilutės savivaldybės vadovai bei administracija žino statybų pabaigos terminus - š.m. gruodžio 9 diena. Todėl džiugu, kad Savivaldybės administracija kur tik galėjo, padėjo derinti klausimus dėl vandens, elektros tiekimo ir kt.

Investuotojų bendrovės vadovas pasakojo, kad panašius objektus bendrovė jau statė keturiuose Lietuvos miestuose. „Kad ir kur tai buvę, tokių priekaištų, skundų ir net teisėsaugos tyrimų tiek nebuvo“, - sakė D.Baliukevičius. Pasak jo, UAB „Projestos projektai“ saugo savo reputaciją, visus projektus įgyvendina teisėtai, viešai ir taip, kad galėtų ir toliau dirbti tose savivaldybėse.

Projektui viešumo netrūko

Pasak D.Baliukevičiaus, projekto įgyvendinimui viešumo netrūko. Buvo paskelbta daug informacijos, kuri skelbta tiek investuotojų bendrovės iniciatyva, tiek savivaldybės vadovų ir administracijos. Viešai buvo užkastos ir statybų pradžios kapsulės.

Spaudos konferencijoje D.Baliukevičius papasakojo ir apie interesantų skambučius, o jų sulaukė ir piktų, ir džiaugsmingų, palaikančių. Paklaustas apie Savivaldybės politikų domėjimąsi projektų vykdymu, D.Baliukevičius papasakojo, kad įmonės biurą Vilniuje buvo aplankęs tik vienas Savivaldybės politikas Algirdas Jakas. Jis atvykęs pasakojo, kad yra Autobusų parko teritorijos permainų autorius.
Pasak D.Baliukevičiaus, su A.Jaku jis išgėrė kavos ir viskas tuo baigėsi. Beje, A.Jakas klausė ar UAB „Projestos projektai“ ateityje įgyvendintų ir kitus projektus Šilutėje.

Projekte didžiulio pelno nesitiki

D.Baliukevičius kalbėjo, kad investuotojai, imantys įgyvendinti bet kokį projektą, tikisi naudos ir pakankamo pelno. Šilutėje įgyvendinamame projekte didelio pelno nesitikima. Dabar jau svarbiausia, kad objektai būtų baigti laiku - taip kaip sutarta su UAB “Lidl Lietuva” projekte ir jų nurodytu laiku. Jis neabejoja, kad ir visi šilutiškiai nori naujame prekybos centre įsigyti kalėdinių - naujametinių švenčių prekių.

UAB „Pireka“ atstovas K.Navickas sakė, kad naujojo prekybos centro veiklos pradžios laukia ne tik Šilutės savivaldybė, investuotojai, bet ir 32 rajono gyventojai, kurie parinkti dirbti naujajame prekybos centre ir jau mokosi savo pareigų. Vargu ar jie norėtų prieš pat Naujuosius metus sužinoti, kad viskas veltui.

Abejojantiems dėl investicijos kainos K.Navickas patarė paskaičiuoti. Jo nuomone, tokios brangios investicijos už Savivaldybės prekybininkams suteiktą 90 arų sklypą statyboms Šilutėje dar nebuvo. Čia jau investuota 3 mln. Eur.

Baigdamas pasisakymus D.Baliukevičius minėjo, kad jau norėtų paskelbti statybų pabaigos datą, tačiau dabar nebedrįsta taip tiksliai prognozuoti. Savivaldybės meras V.Laurinaitis sakė, kad dar yra laiko. Jo nuomone, viskas bus užbaigta sėkmingai.
Meras V.Laurinaitis apie STT vykdytą tyrimą dar nieko negalėjo papasakoti. Jo teigimu, pasibaigus tyrimui bus viskas aiškiai išdėstyta ir žiniasklaidai.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#1 2018-11-06 00:33
Algirdas Jakas?...
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt