Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

2 proc_MedaValstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau perveda paramą, kurią gyventojai 2 procentus nuo pajamų mokesčio skyrė įvairiems paramos gavėjams ir politinėms partijoms, meno kūrėjams.

Šilutės rajono savivaldybėje 254 paramos gavėjus 6122 šilutiškiai parėmė 119 000 Eur.

Daugiausiai paramos - apie 6000 Eur mūsų rajone sulauks asociacija „Gyvūnų užuovėja“. Daugiau kaip 3300 Eur gavo Šilutės ligoninė, 3170 Eur - Šilutės r. evangelikų liuteronų labdaros organizacija „Šilutės Sandora“. Iš politinių partijų daugiausiai paramos - 3 081,85 Eur gaus Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

„Šilutės naujienų“ kalbinti organizacijų atstovai paramą naudos įvairiai: pirks maistą ar priemones beglobiams gyvūnams, rūpinsis vienišais senoliais, vaikais, apmokės komunalines sąskaitas; pinigus skirs taip reikalingai reabilitacijai užsienyje, organizuos sporto varžybas. Vieniems paramos gavėjams pinigai „išeis“ per kelias dienas ar mėnesius, kiti savo biudžetą planuos visiems metams.

Paramą gaus šią savaitę

VMI informuoja, kad pirmiausia gyventojų lėšos pervedamos tiems paramos gavėjams, kuriems visi rėmėjai paramą paskyrė tik elektroniniu būdu. Taip pat nauja tai, kad nuo šiol informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas viešai skelbiama VMI interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/paramos-statistika.

„Planuojama, kad nuo 2020-ųjų bus priimami tik elektroniniu būdu užpildyti prašymai, o kiti metai bus paskutiniai, kai paramą bus galima skirti pildant ir popierinius prašymus. Jau keleri metai nebuvo galimybės prašymą pateikti per darbdavį, VMI taip pat nepriėmė ir prašymų, jei juos urmu bandė pristatyti paramos gavėjai. Nenagrinėjome ir pluoštais atsiųstų arba į VMI tiesiogiai atneštų prašymų, jeigu kartu su jais nebuvo pridėti dokumentai, patvirtinantys atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas yra teikiamas. Šių būtinų veiksmų VMI ėmėsi, kad identifikuodama prašymus teikiančius asmenis, galėtų užtikrinti skaidrumą ir savanorišką paramos skyrimą“, “ teigia Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

VMI primena, kad gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas - 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio. Iš viso šiemet Klaipėdos apskr. paramos gavėjams ir politinėms partijoms skirta apie 1,6 mln. Eur, paramą skyrė 56,8 tūkst. šalies gyventojų, iš jų 63 proc. prašymus pateikė elektroniniu būdu. Klaipėdos apskr. politines partijas iš viso parėmė 4394 gyventojai, joms skyrę daugiau kaip 75 tūkst. eurų.

Paramos įvairioms organizacijoms ir partijoms gali būti pervesta ir daugiau, jei gyventojai, kurie neteisingai užpildė pajamų deklaracijas bei jų nepatikslino, tą padarys. Paramos lėšos pervedamos dalimis kasdien. Kaip numato teisės aktai, visą paramą gavėjams VMI perves iki lapkričio 15 d.

Dosniausi gyvūnams

Šilutės asociacijai „Gyvūnų užuovėja“ 357 žmonės skyrė 6026,98 Eur. Organizacijos atstovė Andželika Bajorinaitė pasakojo, kad šią paramą asociacija gaus jau antrus metus. Pernai suma buvo gerokai mažesnė - apie 2450 Eur.

„Jau pernai tai buvo didžiulis pasiekimas, o šiemet gal daugiau žmonių išgirdo apie mūsų organizaciją. Žmonės iš visos Lietuvos rašė,  klausė, kaip skirti 2 proc. Esame visiems labai dėkingi“, - pasakojo gyvūnų globėja.

Ir nors 6000 Eur suma atrodo nemaža, tačiau, anot A.Bajorinaitės, gyvūnų prieglaudoje ji ištirps per pirmąsias dvi dienas. Jau dabar organizacija turi įsiskolinimų veterinarijos klinikoms, o ir išlaikyti 200 gyvūnų kainuoja daug. Šunų pašaras mėnesiui kainuoja 819 Eur, katinų - 500 Eur, sergančių gyvūnų pašarui skiriama apie 500 Eur. Vieno didelio šuns sterilizacija kainuoja apie 140 Eur, mažesnio - 70 Eur. „Sumos didžiulės, kiek išeina, tiek ir dirbame“, - sakė Andželika.

Beje, ir Klaipėdoje daugiausiai paramos gavo gyvūnus globojanti organizacija. VšĮ Gyvūnų globos namai „Linksmosios pėdutės“ 1766 gyventojai šiemet skyrė per 53 000 Eur. Kitos Šilutėje įsikūrusios gyvūnų globos organizacijos gavo kuklesnes sumas:  VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ - 1599,83, 90 Eur, VšĮ „Šilutės beglobiai“ - 177,44 Eur.

Rūpinsis senoliais ir vaikais

 Šilutės evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ rūpinasi vienišais seneliais jų namuose ar ligoninėje. Savanoriai ne tik lanko 115 senolių, bet ir perka jiems slaugos reikmenis, organizuoja šventes. Užuovėją pas Šilutės sandoriečius randa ir vaikai, kurie atėję į parapijos namus gali paruošti pamokas, pavalgyti šilto maisto, dalyvauti pamokėlėse ir stovyklose. Organizacijos vadovė Astrita Liepienė pasakojo, kad gautą paramą - 3170,6 Eur išleis einamiesiems reikalams: reikia apmokėti parapijos namų sąskaitas už šilumą, elektrą, pirkti kurą. Pinigai išeis per kelis mėnesius.

Gauta parama A.Liepienė džiaugiasi. „Tikriausiai mato mūsų darbą žmonės, juk kalbomis jų neįtikinsi“, - sako ji.

Pinigus skirs gydymui, sportui, kvalifikacijai kelti

Beveik 4500 Eur paramą gaus Medos Plungytės paramos fondas. Priminsime, kad beveik ketverių metų Meda gimė lydima įvairių sveikatos sutrikimų. Vienintelė jos tėvų viltis, kad mergaitė galės pati vaikščioti, kalbėti ir būti savarankiška - reabilitacija „Adeli“ centre Slovakijoje.
Kad žmonės šiemet skirs tokią sumą, mergaitės mama nesitikėjo ir yra be galo dėkinga visiems, paaukojusiems 2 procentus nuo savo pajamų mokesčio. „Žmonės, pervesdami 2 procentus Medai, padovanojo jai dviejų savaičių reabilitaciją Slovakijoje kartu su kelionės išlaidomis ir pragyvenimu“, - sakė mergaitės mama.

2621 Eur paramą gaus Šilutės dziudo klubas „Kumikata“. Klubo vadovas Rimvydas Lukošius džiaugiasi šiais pinigais, kuriuos daugiausia aukojo tėvai, pažįstami, visi, kam rūpi vaikų sportas. Pinigus „Kumikata“ skirs varžyboms, klubo transportui išlaikyti, bendruomenei skirtoms šventėms. „Išlaidų daug, visi pinigai bus panaudoti pagal paskirtį“, - sakė klubo metų biudžetą planuojantis R.Lukošius.

Jis tik apgailestavo, kad vaikų sportą mažai remia Savivaldybė.

Šilutės ligoninės vadovas Darius Steponkus sakė, kad tokio dydžio paramą, apie 3000 Eur, ligoninė gauna kasmet.

„Esame dėkingi tiems, kurie skyrė 2 proc. nuo savo pajamų mokesčio. Taip pat visiems pacientams, darbuotojams, jų artimiesiems, kurie skleidė žinią apie tokios paramos galimybę ligoninei“, - dėkojo D.Steponkus. Anot jo, ši suma Šilutės ligoninei yra reikšminga ir bus panaudota darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

Daugiausiai paramos Šilutės rajone gavusių organizacijų dešimtukas:

Asociacija „Gyvūnų užuovėja“ gavo 6026,98 Eur paramos, VšĮ „Šilutės ligoninė“ - 3 329,4 Eur, „Šilutės Sandora“ - 3 170,6 Eur, Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija „Viva femina“ - 2 873,2 Eur, dziudo klubas „Kumikata“ - 2 621 Eur, lopšelis - darželis „Žvaigždutė“ - 2 404,7 Eur, lopšelis - darželis „Pušelė“ - 2 334 Eur, sporto klubas „Šilutės kablys“ - 2 273,9 Eur, Gardamo Šv. Roko parapija - 2 107,9 Eur, Šilutės Šv. Kryžiaus parapija - 2 093,6 Eur.

Daugiausiai paramos Šilutės rajone gavusių politinių partijų dešimtukas:

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai - 3 049,31 Eur, Lietuvos socialdemokratų partija - 2 720,94 Eur, Partija Tvarka ir teisingumas - 1 448,08 Eur, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis - 1 418,66 Eur, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 682,65 Eur, Darbo partija - 560,70 Eur, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) - 121,48 Eur, Lietuvos centro partija - 30,21 Eur, Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga - 29,50 Eur, Lietuvos socialdemokratų darbo partija - 29,22 Eur, Lietuvos žaliųjų partija “ 20,96 Eur, Politinė partija „Profesinių sąjungų centras“ - 13,08 Eur.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt