Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis jau skalauja Pamarį

Image - Potvynis jau skalauja Pamarį

  Oho, kokia pakilusi! - kiekvieną kartą nustembi eidamas pro Šyšos upę, kurios vandens lygis, atrodo, „auga“ akyse. Ketvirtadienio rytą pirmosios vandens balos pasirodė ir ant laikinojo kelio į Rusnę, šalia

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laikas parodė – gyventojai renkasi poilsį, o ne šluotą

Image - Laikas parodė –  gyventojai renkasi poilsį,  o ne šluotą

  Jau pusantrų metų daugiabučių namų kiemų teritorijas prižiūrinti bendrovė „Šilutės būstas“ išvadavo gyventojus nuo tvarkymosi rūpesčių, o vietiniai pastebi, kad aplinka kiemuose tapo ženkliai švaresnė ir tvarkingesnė.Nuo 2018 metų rugpjūčio

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia ir vaikų žaidimo aikštelė

Image - Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia  ir vaikų žaidimo aikštelė

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai, pradėję keliones po rajono seniūnijas, pristatyti gyventojams metinę savo veiklos ataskaitą, vasario 6-ąją atvyko ir į 3411 gyventojų turinčią Saugų seniūniją. Pirmą kartą susitikimas iš ankštų

Šeštadienis, 16 Vasaris Komentarai (0)

8. propaganda_kiekvienamJauna mama Evelina žino, ką Kalėdoms pirks 4-metei dukrai.  Tai - lėlė Maša, nes mergaitė yra didelė rusiško animacinio serialo „Maša ir lokys“ gerbėja.

„Dėl to serialo ji kraustosi iš proto, - šypsosi kaunietė, bet staiga veidu perbėga abejonė. - Dažnai girdžiu, kad mus supa daug rusiškos propagandos. Bet vyras sako, kad neieškočiau problemų, kur jų nėra. Vis dėlto neramu - gal reikėtų nerodyti to filmuko?“, - klausia Evelina.

Politologas dr. Nerijus Maliukevičius mano, kad tokį klausimą sau užduoti turėtų kiekvienas, žiūrintis rusiškus filmus, laidas, serialus.

Kaip atpažinti?

„Rusijos produkcija ypatinga tuo, kad viskas labai gražiai sukurta. Bet taip esame išlaikomi Kremliaus įtakos zonoje ne teritorijos, o kultūros prasme. Pavyzdžiui, rodoma laida apie namų remontą ir įterpiama žinutė apie sovietinę istoriją, sovietinę didybę.

Šnekant apie „Mašą ir lokį“ sunku prikibti, kol pamatome seriją, kur Maša, užsidėjusi NKVD pulkų kepurėlę, saugo savo ir meškos teritoriją.

Atrodo, juokinga, bet tai iliustruoja, kaip subtiliai siunčiami politiniai šablonai“, - atkreipė dėmesį Vilniaus universiteto mokslininkas.

Dar pavojingesnė informacinė Kremliaus propaganda: ji įtraukia lyg agresyvi sekta. Kaip ją atpažinti ir nepasiduoti?

Išnaudoja silpnybes

„Kremliaus propagandos genialumas tame, kad yra išnaudojamos mūsų silpnybės. Opios socialinės temos, kurios Lietuvoje iš tiesų egzistuoja, iškraipomos iki absurdo.

Jei lietuviai susirūpino Labanoro girios kirtimu, įsikišusi Rusijos propaganda ima pasakoti apie neva NATO plečiamus poligonus ir dėl to kertamus miškus. Jei kalbame apie vaikų teises, propaganda ima platinti žinią apie atimamus ir gėjams atiduodamus vaikus. Pirmu atveju visuomenės pyktis nukreipiamas į NATO, antruoju - į Europos Sąjungą“, - pateikė pavyzdžių N.Maliukevičius.

Pasak informacinio karo eksperto, propaganda visada taikosi į mūsų jausmus, emocijas. Negana to, žmogaus jausmais bandoma manipuliuoti taip, kad jis atliktų tai, ko šiaip nedarytų. Pavyzdžiui, sėdėtų prie televizoriaus ir būtų abejingas. Arba atvirkščiai: kiltų nuo sofos ir eitų priešintis.

Nemaitinkime trolių!

Vienas pagrindinių kanalų, kaip Kremliaus propaganda pasiekia Lietuvos gyventojus, yra Feisbukas. Pastarajame uoliai darbuojasi vadinamieji troliai. Juos atpažinti nėra sunku.

„Trolis yra socialinių tinklų būtybė, kuri atakuoja, o kartais net persekioja. Trolis nebando užmegzti racionalios diskusijos, kuria sensaciją, dramą ar paprasčiausią informacinį triukšmą“, - apibūdino N.Maliukevičius.

Troliai dažniausiai slepia asmenybę - naudoja ne savo nuotrauką, o paveiksliuką. Jie kartoja žinutes, kurios jau daug kartų kartotos anksčiau. Politologas patarė su tokiais neprasidėti.

„Jei trolis puola, nemaitinkite jo savo jausmais ir komentarais. Jis minta ginčais, gyvena tavo emocijomis, nepasitenkinimu. Trolis nuleis tave iki savo lygio ir įveiks patirtimi“, - šypsojosi pašnekovas.

Įtikėjo ir neteko visko

Bene didžiausias pavojus kyla įsijungus Rusijos valstybinių televizijų kanalus. Čia žiūrovų smegenys užbombarduojamos propagandos žinutėmis. N.Maliukevičius įspėjo, kad tokių naujienų negalima vadinti alternatyvia informacija - tai paprasčiausias melas.

„Tokių kanalų kaip „Russia Today“ arba Rusijos valstybinių televizijos kanalų kartais net liežuvis nesiverčia vadinti žiniasklaidos priemonėmis. Kartais tiksliau juos vadinti informacinio karo priemonėmis. O Leontjevo ar Solovjovo vedamos laidos panašesnės į Orwello dviejų minučių pykčio seansus.

Ukrainiečiai suprato, į kokias pinkles pateko, kai pajuto skausmą savo kailiu. Donbaso gyventojai metų metus sėdėjo prie televizoriaus, tada paėmė ginklus ir išėjo imti valdžios. Jie neteko visko ką turėjo, nes įtikėjo Rusijos propaganda“, - apgailestavo N.Maliukevičius.

Kaip padėti artimiesiems?

Propaganda pasižymi tuo, jog žmogus taip įtiki melu, kad nebegali suvokti tikro pasaulio vaizdo.

„Siūlau įsivaizduoti žmones, patekusius į agresyvias totalitarines sektas. Jie izoliuojami ir bombarduojami tik viena neva teisinga informacija, jų įtikinti negali net artimieji. Tai yra savotiška ideologinė sekta ir ištraukti iš tos terpės žmones iš tikro sunku. Ypač tai veikia per socialinius tinklus, kur žmonės užmezga ryšius ir leidžia laiką be saiko.

Jeigu pajutote tokio įsitraukimo signalus, svarbu ištiesti ranką, šnekėti faktais, ieškoti argumentų, remtis logika. Ir jokiu būdu nereikia nurašyti tokio žmogaus, juo labiau - kaip nors pravardžiuoti“, - patarė N.Maliukevičius.

Komentarai  

 
#2 Romas 2018-11-20 06:09
Kiek uzmoketa uz tokia rasliava?Propaganda raso apie propaganda. :lol: :lol:
 
 
#1 politologą N 21 2018-11-17 19:13
Maliutkevičių neišvengiamai būtina pasodinti bibliotekos ikimokyklinės literatūros skyriuj:
Pakomentuos "u Luki - more, v dub zelionyj...", a "e, žik vtu mane" a, v bab jem ja"re, batia, nado žyt-družboj".
A, vot bas, nes Krylovo, pakometuos taip, kad Haufas nuo lentynos nupuls ir tarpan Brolių Grimų pasislėps.

"Ho, roševa v meru - malo, na stol ješčik na do. Limon na otkat. Davai 3DES i mo4i sėj4as!"
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt