Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

MAJUS _1UAB „Pamario altergrana“ yra unikali įmonė, kuriai sekasi šienauti nelabai ūkininkams reikalingą žolę ir ją paversti eksportine preke. Šiemet ši bendrovė, veikianti Saugų seniūnijos Alkos kaime, apie 90 proc. savo pajamų gauna iš užsienio, o bendrovės metinė apyvarta jau pasiekė 300 tūkst. Eur. Pinigai gaunami už parduotą produkciją iš Vokietijos, Švedijos, Norvegijos bei Suomijos klientų, kurie pirko šieno granules, skirtas pašarams.

Tai puikus kokybinis produkcijos šuolis, kuris įvyko vos per trejus pastaruosius metus. Prieš penkerius metus bendrovės visa produkcija buvo skirta tik Lenkijos katilinėms, o dabar kuro pagamina tik 10 proc. nuo visos produkcijos.

Pakeitė produkcijos rūšį ir sulaukė naujų pirkėjų

Bendrovės „Pamario altergrana“ direktorius Sigitas Majus pasakoja, kad šiuo metu įmonė savo reikmėms naudoja pievas, esančias maždaug 8 kilometrų spinduliu aplink Alkos kaimą ir šiek tiek link Vilkyčių kaimo. Šiose pievose nušienauta žolė džiovinama ir rulonais suvežama į sandėlius, o vėliau įmonės įrengimai ją paverčia kokybiškomis pašarų granulėmis.

„Per trejus metus pakeitėme gaminamos produkcijos rūšį. Anksčiau gaminamos žolės granulės kurui, dabar jau tapo puikiu pašaru arkliams ir galvijams. Be to dalį granulių, užsienyje pašarų gamintojai perdirba pagal savo poreikius - taip, kad jos tiktų kitokių smulkių gyvūnų pašarui“, - pasakoja S.Majus.

Šiuo metu jau apie 90 proc. „Pamario altergranos“ gaminamos ir realizuojamos produkcijos sudaro žolės granulės pašarams. Pasak direktoriaus S.Majaus, ir dabar dirbama su tais pačiais įrengimais, kaip buvo nuo pat bendrovės įkūrimo pradžios, tik dabar gaminama paklausesnė ir brangesnė produkcija. „Džiugu, kad viskas ką pagaminame yra parduodama, ir paklausa tik auga“, - sako S.Majus. 

Gamina ir pigų kurą

Pasak direktoriaus, šienaujant tokius plotus pievų, apie 500 ha, pasitaiko ir nekokybiškos žolės ar šiaudų. Todėl, kad pievos būtų pilnai nušienautos kelis kartus, o pašarams netinkama žolė irgi būtų sunaudota, bendrovė iš žolės ir šiaudų dar gamina ir granules kurui.

Nemažą dalį tokio kuro nuperka Šilutės rajono ir visos šalies privačių namų šeimininkai, kurie yra įsirengę tokį kurą deginančius katilus savo namuose ir yra sudarę sutartis su „Pamario altergrana“. Pasak S.Majaus, įmonės specialistai jau yra suskaičiavę, kad toks kuras yra perpus ar trečdaliu pigesnis, nei granuliuota mediena ir kitų rūšių kuras. Tad galima prognozuoti, kad ateityje tokio kuro naudotojų atsiras vis daugiau.

Pokyčius gamyboje užtikrino darbuotojaiMAJUS _2

Penktus metus bendrovei „Pamario altergrana“ vadovaujantis S.Majus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nuo 2009 metų veikiančioje įmonėje nėra labai paprasta pakeisti gaminamą produkciją ir jos pirkėjus. Pasak jo, dirbti ir gyventi geriau norėjo visas kolektyvas, tik todėl permainos ir įvyko.

Dabar bendrovė savo sandėliuose jau turi tiek sušienautos žolės, kad jos granulių gamybai užtektų net iki kito derliaus.

Bendrovėje be vadovo dirba dar 8 žmonės. S.Majus džiaugiasi, kad darbuotojų kaita įmonėje visai nedidelė - per trejus metus kolektyvą papildė tik pora naujų žmonių. Darbuotojai atlyginimu nesiskundžia. Įmonė dirba dviem pamainomis po 8 valandas.

Pasak S.Majaus, jau sulaukiama pageidavimų pirkti dar daugiau bendrovės gaminamos produkcijos, todėl svarstoma, kad galbūt netrukus su tais pačiais įrengimais dirbs ir trečiosios pamainos žmonių grupė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt