Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Nori atsikratyti senu šiferiu ar senais skudurais? Varyk į Klaipėdą ar Kretingą...

Image - Nori atsikratyti senu  šiferiu ar senais  skudurais? Varyk  į Klaipėdą ar Kretingą...

Kur dėti nuo garažo stogo nuimtą seną šiferį? Kodėl Šilutėje vis dar nėra konteinerių tekstilės gaminiams, kas kituose miestuose jau seniai nebe naujiena? Kodėl ant buitinių atliekų konteinerių atsirado brūkšniniai

Šeštadienis, 13 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prekyboje - prastomis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniai

Image - Prekyboje - prastomis sąlygomis  laikomų vištų kiaušiniai

„Dar pernai didieji Lietuvos prekybos tinklai viešai skelbė apie siekį prekiauti tik ant kraiko ar laisvai laikomų vištų kiaušiniais, o dabar pardavinėja iš Ukrainos įvežamus kiaušinius, kuriuos dėjusios vištos laikomos

Ketvirtadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

seimynu atidarymas_2Likus savaitei iki Kalėdų, Šilutėje – Naujakuriuose ir Pagryniuose – buvo oficialiai atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai „Šypsena“ ir „Spindulys“. Kiekviename name jau gyvena po šeimyną – 9 įvairaus amžiaus vaikus, kurie, auklėtojų padedami, kuria savo namų jaukumą.
Vaikus, namų darbuotojas arba mamytes su įkurtuvėmis sveikinę Šilutės valdžios atstovai džiaugėsi, kad čia jaukiau negu Saugų vaikų globos namuose, o gyvendami čia vaikai gali pasijausti, kaip tikruose namuose.

Šių namų atidarymas - svarbus žingsnis vykdant institucinės globos pertvarką, kurios tikslas iš šeimų paimtiems vaikams suteikti kuo labiau šeimai artimą aplinką. Pagal šią reformą, nuo 2020 metų Saugų vaikų globos namai bus uždaryti, o tėvų globos netekę vaikai gyvens tokiose šeimynose.

Sveikino garbūs svečiai

Bendruomeniniai vaikų globos namai Naujakuriuose ir Pagryniuose veikia nuo spalio, įrengti įgyvendinant projektą „Šeimos modelio bendruomeninių vaikų globos namų paslaugos vaikams, netekusiems tėvų globos, ir jų šeimoms Klaipėdos regione pirkimo“.

„Man teko matyti ne vieną vaikų globos reformą ir aš sakau, kad ši reforma geriausia. Pagal ją vaikai gali pasijausti gyvenantys tikruose namuose, visaverčiais visuomenės nariais“, - atidarymo metu kalbėjo Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis.

Anot jo, tik artimiausi šių namų kaimynai žino, kad čia gyvena vaikai iš globos namų, kitiems gatvės gyventojams atrodo, kad čia gyvena tokia pat šeima, kaip visos kitos. E. Judeikis tuo džiaugiasi ir viliasi, kad ateityje vaikai dalyvaus visuose bendruomenės renginiuose.

Meras Vytautas Laurinaitis „Šypsenos“ ir „Spindulio“ šeimynoms padovanojo po Lietuvos vėliavą, nes, anot jo, negali būti namai be valstybinės vėliavos.

„Norime, kad jaustumėtės saugiai, jaukiai ir turėtumėte tikrą namų aplinką“, - vaikams linkėjo meras.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, kad šio projekto esmė yra šeimos modelio įgyvendinimas, o šeimoje nėra tik šventės, įkurtuvės, artėjančių Kalėdų laukimas. Yra ir nuolatinis gyvenimas, maisto ruošimas, tvarkymasis. Todėl šeimynoms jis dovanojo praktiškas dovanas - po kibirą su šluota.

Rasti namus buvo nelengva

E. Judeikis pasakojo, kad namai, kuriose gyvena vaikai, turėjo atitikti griežtus reikalavimus. Juose turėjo būti du sanitariniai mazgai, ne mažiau 5 miegamųjų, ne mažesnių kaip 12 kv. m. Žemės plotas šalia namų turėjo būti didesnis kaip 20 a. Tad ieškant tinkamų namų Šilutėje E. Judeikis apžiūrėjo apie 25 namus. Jis matė 4 namus, kurių plotas didesnis kaip 400 kv. m. Ir nors vienas namas būtų tikęs ideliai, tačiau šeimynai jis buvo per didelis.

A. Šimelionis pasakojo, kad pradžioje šie namai iš savininkų metams bus nuomojami, su sąlyga, kad vėliau bus nupirkti. Ne visiems pardavėjams tokios sąlygos tiko, vieni norėjo gauti pinigus iškart, kiti baiminosi išnuomoti namą šeimynai, kurioje gyvens vaikai.

Visgi ilgos paieškos davė rezultatus. E. Judeikis džiaugėsi, kad Naujakuriuose, Ragainės gatvėje esantis namas atitiko daugelį sąlygų, jame jau buvo du sanitariniai mazgai, erdvūs kambariai, yra net du garažai. Namo kieme - ūkinis pastatas, šiltnamis, tad vaikai vasaros metu galės auginti daržoves, žaisti kieme. Tiesa, šis namas šildomas kietu kuru, bet anot E. Judeikio, užtenka kartą per parą pakurti ir patalpos šildomos visą parą. Jo skaičiavimais, Naujakurių namo šildymas, taip pat karštas vanduo, metams kainuos apie 1000 Eur.

Tuo tarpu Pagryniuose esantį namą, prieš įsikeliant šeimynai, reikėjo remontuoti. Čia buvo vienas sanitarinis mazgas, tad reikėjo įrengti antrą, antrajame aukšte buvo vienas didžiulis kambarys, kuriame reikėjo įrengti pertvaras, teko remontuoti ir šildymą.

E. Judeikis dėkojo namų šeimininkams, kurie paliko dalį baldų, žoliapjovę (Naujakuriuose). Patogias sofas abiejų namų gyventojams dovanojo Šilutės baldų parduotuvė „Odinė sofa“. Įkurtuvių dieną Pagrynių šeimyna džiaugėsi nauju šaldytuvu, kurį dovanojo sveikos gyvensenos klubas .

Pusė vaikų sugrįžta pas tėvus

E. Judeikis pasakojo, kad iki 2020 m. Saugų vaikų globos namai išliks, tai privaloma pagal ES vykdomą projektą. Šiuo metu čia gyvena tik 16 vaikų, dar 33 - šeimynose. Per metus apie 20-25 vaikai iš globos namų ar šeimynų sugrįžta į tikrąsias savo šeimas.

Pasak direktoriaus, didžioji dalis vaikų norėjo gyventi atskirose šeimynose, tačiau yra ir tokių, kurie nenori keisti gyvenamosios vietos, nes ten jų draugai, klasiokai. Šiuo metu Šilutės šeimynose gyvena po 9 įvairaus amžiaus vaikus - nuo 3 mėnesių iki paauglių. Šeimynų namuose jauku, vaikai čia šeimininkauja, patys gamina maistą. Tai ir didžiulis auklėtojų nuopelnas, nes nėra lengva didelėje šeimoje sukurti gerą atmosferą.

„Šiuose namuose kvepia pyragais, atvykęs matau vaikus šeimininkaujančius virtuvėje, pjaunančius žolę, grėbiančius lapus. Vaikų nereikia prašyti atlikti šių darbų, jie tai daro patys“, - džiaugėsi E. Judeikis.

Įgyvendinant projektą, turėtų būti atidaryti dar vienos šeimynos namai, tačiau tikriausiai jau nebe Šilutėje.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt