Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

 

konteineriai 3Jau kuris laikas nerimsta aistros dėl po visą rajoną įrenginėjamų naujų, pusiau požeminių šiukšlių konteinerių aikštelių. Žmonės nepatenkinti parinktomis konteinerių stovėjimo vietomis: Šilutės seniūnijai rašomi raštai, vaikštoma į redakcijas, tačiau kai kuriuose kiemuose, kaip sakoma, jau „šaukštai po pietų“ - vargu, ar kas nors įkastus į žemę konteinerius perkels kur nors kitur. Juolab, kad ir vietas jiems parinkti nėra lengva: tenka laviruoti ir tarp gyventojų pageidavimų, ir techninių galimybių, kurios smarkiai riboja visas suinteresuotas puses tenkinančius sprendimus.

Baiminasi kvapų

Prieš įkasant pusiau požeminius šiukšlių konteinerius į žemę, ne mėnesį ir ne du jie tiesiog stovi ten, kur planuojama juos galutinai įtvirtinti. Redakciją užlūdusių gyventojų skambučiai ir vizitai parodė, kad kol nepradedami realūs žemės kasimo darbai, žmonės kažko laukia ir tikisi, kad konteineriai čia stovi tik laikinai.
Panašiai nutiko ir Stoties g. 7 ir 9 namo gyventojams. Rinkti parašus ir kreiptis į seniūniją jie suskubo tada, kai pradėti vykdyti žemės kasimo darbai. Įvyko susirinkimas su Šilutės seniūnijos atstovais, kuriame dalyvavo ir 4-ojo namo gyventojai. Tačiau tai nieko nepakeitė – konteineriai jau įmontuoti, o žmonės svarsto, ar tikrai nebuvo galima jų pastatyti kitur.

„Paprasto žmogaus balsas nesvarbus. Seniūnas pasakė, kad ir jam po langais konteineriai stovi, tai ir mums nuo to nieko nenutiks, o jei dar trukdysim darbus, patiems teks susimokėti už prastovas“, - pasakojo Stoties g. gyvenančios Irena ir Ona. Šiuo metu keturi gyventojų nepasitenkinimą keliantys šiukšlių konteineriai jau įkasti į žemę šalia šaligatvio, dviejų namų apsuptyje.

Moterys sako, kad 7, 9 ir 4 namo gyventojai siūlė juos statyti už pastarojo namo – ten plyti niekieno laukai, be to, žemėje nėra ir jokių požeminių komunikacijų. Tačiau tam paprieštaravo šiukšlių vežėjai: esą, jie ten neįvažiuos su 30 tonų sveriančia technika. O gyventojai svarsto, ar tik ta žemė nėra ruošiama privatizavimui. Kad ir toliau nuo namų, kad ir tektų paėjėti galiuką – žmonės tam neprieštarautų.

„Netikime, kad kas nors dabar pasikeistų, bet gaila, kad taip trūksta žmogiškumo. Juk prieš statant konteinerius su mumis niekas nesitarė, nebuvo jokio susirinkimo. Ir pasodintas braškes su technika išdraskė. Žinoma, žemė čia valstybinė, nieko negalime sakyti. Bet bijomės ir kvapų vasarą – čia pat skalbinius džiauname. Sako, kad aptvertą aikštelę filmuos kamera, bet kas sutrukdys šiukšles sumesti tiesiog per tvorą?“, - baiminosi moterys.

Sugadino žaidimų aikštelę

Paini situacija ir Klaipėdos g. 1A name. Iš pradžių prie namo norėta pastatyti net dvi pusiau požeminių konteinerių aikšteles: prie namo kampo iš gatvės pusės – per arti langų, ir dar vieną aikštelę Klaipėdos g. 1 numeriu pažymėto namo kieme. Surinkę parašus gyventojai kreipėsi į Šilutės seniūniją, motyvuodami tuo, kad dviejų aikštelių įrengimas prieštarauja tvarkai, pagal kurią 800 gyventojų turi būti įrengta tik viena tokia konteinerių aikštelė.

Tada minėti konteineriai nuo namo kampo atsidūrė pačiame kieme – šalia gyventojų lėšomis ir rankomis vaikams įrengtos krepšinio aikštelės. Iš greta stovinčio namo kiemo konteineriai dings išvis.

„Ir taip varganas mūsų kiemas. Nei suoliukų nėra prisėsti, seni žmonės grynu oru kvėpuoja tik prasivėrę langus, nei žaidimų aikštelės vaikams nebuvo. Patys suvežėme skaldą, įrengėme krepšinio aikštelę. O atvažiavusi technika viską išmaurojo, sugadino aikštelės dangą. Kiemas irgi baisus, duobėtas, kai palyja vienos balos, kas iš jo liks, kai pradės važinėti šiukšliavežės?“, - piktinosi žmonės.

Nepatenkinti dėl naujos konteinerių vietos, kuri yra šalia sugadintos krepšinio aikštelės ir stovų skalbiniams džiauti, gyventojai kol kas niekur nesikreipė. Bet kaip ir pirmuoju atveju, konteineriai jau įmontuoti, tad ir čia žmonės nebesitiki, kad juos būtų įmanoma perkelti į kitą vietą. Pavyzdžiui, prie gatvės, kur dar tebestovi senieji konteineriai. Kaip ir daugumoje kitų vietų, tai neįmanoma dėl po žeme suklotų komunikacijų.

Dabar šilutiškiai tik viliasi, kad Šilutės seniūnija ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis laikysis duoto žodžio – bus sutvarkytas ir namo kiemas, ir kitoje vietoje įrengta nauja žaidimų aikštelė vaikams.

Seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas tikino, kad tokie planai išties egzistuoja, ir darbų planuojama imtis jau pavasarį, nepaisant to, kad krepšinio aikštelė buvo įrengta savavališkai, nederinus su seniūnija.

Pagryniškiai išsikovojo

Vasarą „Šilutės naujienose“ rašėme apie Pagryniuose, Aušros g. gyvenančių žmonių problemą: dviejų daugiabučių kieme valdininkai sumanė pastatyti 4 šiukšlių konteinerius - tris rūšiuojamoms ir vieną bendrosioms atliekoms.

Pagryniškiai sukilo: kreipėsi į savivaldybę ir seniūniją, kvietėsi komisijas ir žurnalistus. Jie sutiko, jog konteineriai būtų kitoje gatvės pusėje, už kelių dešimčių metrų esančioje aikštelėje, bet tik ne kieme, kur džiaustomi skalbiniai, žaidžia jų vaikai ir ilsisi senoliai. Ir šie žmonės baiminosi musių ir smarvės, kurių šiltuoju metų laiku nepavyksta išvengti jokiose konteinerių aikštelėse. Jie tikino verčiau sugulsiantys greta tų konteinerių, negu leisiantys juos įkasti jiems po langais. Ir jie savo pasiekė: problema buvo dar kartą svarstyta Savivaldybėje, dar viena komisija važiavo aiškintis situaciją. Ir nutarė, kad nėra ko kišti šiukšlių konteinerius žmonėms po langais, jie sėkmingai galės stovėti kitoje gatvės pusėje.

Stengėsi rasti kompromisus

Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui skundai dėl konteinerių stovėjimo vietų irgi girdėti. Anot jo, tokių skundų apstu ir kaimyninėje Klaipėdoje, ir tolimajame Vilniuje. Sunkiausia, pasak seniūno – laviruoti tarp gyventojų pageidavimų, ir techninių galimybių, bei stengtis išlaikyti visus higienos ir kitus reikalavimus. Vietas aikštelėms, žiūrėdami į miesto planus, derino projektuotojai - pagal tai, kokiose vietose po žeme ar virš jos driekiasi komunikacijos, savo žodį tarė ir paveldosaugininkai.

„Kartais žmonės nemato toliau savo nosies, svarbūs tik savi interesai. Sako, mes nenorime savo kieme konteinerių – statykit juos pas kaimynus. O kas tada? Skųstųsi jie. Atsižvelgti į gyventojų norus ne visada leidžia techninės galimybės. Buvo kiemų, kur parinkta vieta tiko visiems, bet paaiškėdavo, kad su 30 tonų sveriančia šiukšliavėže ten niekaip neįvažiuosi“, - sakė R. Steponkus.

Panašiai nutiko ir Stoties gatvėje. Pasak seniūno, gyventojai siūlė čia jau įmontuotus konteinerius perkelti į vietą, kurioje jau stovi kiti rūšiavimui skirti konteineriai.

„Ar logiška, kad prie vieno namo bus tuščia, o prie kito stovės 8 konteineriai?”, - klausė seniūnas, linkėdamas būti vieni kitiems pakantesniais ir kantresniais.

Jis pasidžiaugė, kad daugeliu atvejų su gyventojais pavyko rasti sutarimą.

Situacija ir vaizdas turėtų keistis pavasarį, kai rajone bus įrengtos visos 69 konteinerių aikštelės: planuojama tvoromis aptvertas aikšteles iškloti trinkelėmis, apsodinti, kad vaizdas kiemuose būtų gražesnis. Aikštelės galėtų būti apželdintos tujomis, tačiau tam nepritaria specialistai – esą tujos nėra miesto augalas, tad kol kas svarstomi ir kiti variantai. Be to, kiemuose turėtų nebelikti ir gėlių darželių po langais – visur žaliuos tvarkingos vejos.

Ir nemalonių kvapų, pasak seniūnijos šeimininkų, gyventojai neturėtų baimintis. Naujuose konteineriuose temperatūra sieks vos 12 laipsnių – gerokai mažiau nei ten, kur gyventojai šiukšles pila dabar. Be to, skirtieji buitinėms atliekoms bus statomi kuo toliau nuo namų.
Svarstoma ir elektroninių aikštelių vartų užraktų galimybė, bet baiminamasi, ar užraktą pasiimti pamiršę gyventojai šiukšlių nešvystelės tiesiog per tvorą...

„Visi norime gyventi gražiai, tad ir šiukšles bus bandoma išvežti dažniau. Tačiau ir gyventojai turi suprasti, kad daugeliu atveju tvarka priklauso ir nuo jų pačių“, - sako seniūnijos vadovai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt