Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Gamta stebina: pražydo vyšnia

Image - Gamta stebina:  pražydo vyšnia

Šilutėje vieno Naujakurių kv., Putinų g. gyventojo Jono kieme, vasarai vos peršokus antron pusėn, gamta pradėjo rodyti savo

Antradienis, 6 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Ieškoma lėšų sutvarkyti užterštas teritorijas, opozicija mano, kad slepiami įkalčiai

Image - Ieškoma lėšų sutvarkyti užterštas teritorijas,  opozicija mano, kad slepiami įkalčiai

Tikimasi, kad artimu metu Šilutės rajono savivaldybė gaus solidžias sumas dviejų apleistų Šilutės miesto vietų sutvarkymui: apie milijoną eurų tikimasi gauti skandalingai pagarsėjusios buvusių „Šanchajaus“ garažų teritorijos sutvarkymui, dar apie

Sekmadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės medikų bendruomenė atsisveikino su ligoninės vyr. gydytoju

Image - Šilutės medikų bendruomenė atsisveikino su ligoninės vyr. gydytoju

  Antradienį jausminga diena buvo Šilutės ligoninės bendruomenei – į tradicinį gydytojų pasitarimą atvyko vyr. gydytojas Darius Steponkus, kuris, kaip žinia, jau nuo rugpjūčio vadovauja Respublikinei Klaipėdos

Trečiadienis, 14 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Image - Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Bendruomenei „Saugų artuma“ praėjęs savaitgalis buvo išties džiugus. Tądien Mažosios Lietuvos g. 9, buvusiose darželio II aukšto patalpose, įvyko bendruomenės namų atidarymo šventė. Bendruomenės pirmininkas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad nuo

Sekmadienis, 4 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

VANDENYS MARKVALDAS_2Televizijos programose dažnai girdima informacija apie rytinės Lietuvos savivaldybių vandenvietėse randamą vandenį su padidintu arseno kiekiu.

Tokių klausimų apie Šilutės savivaldybės žmonių vartojamo vandens švarumą gauna ir UAB „Šilutės vandenys„ direktorius Alfredas Markvaldas. Jo teigimu, bendrovės tiekiamas vanduo yra toks švarus, kad jį galima gerti tiesiog iš čiaupo ir nevirintą, o arseno mūsų rajono vandenyje nėra ir niekada nebuvo.

Bendrovėje dirba 108 darbuotojai, kurie daug padarė, kad turėtume saugų vandenį ir nuotekų valymą. Jau daugelį metų „Šilutės vandenų” nuotekų įrengimuose išvalytas vanduo yra švaresnis už Šyšos upės vandenį.

Darbuotojai brangina darbo vietas

Pasak A. Markvaldo, „Šilutės vandenys” turi tik 7 administracijos darbuotojus, 11 žmonių dirba abonentinėje tarnyboje, o visi kiti yra vandentvarkos ūkio aptarnavimo darbuotojai.

Bendrovė vertina savo žmonių darbą, todėl, pasak A. Markvaldo, jiems moka žymiai didesnį nei minimalų atlyginimą. Jo nuomone, gal ir todėl darbuotojai brangina savo darbo vietas. Įmonės kadrų kaita yra minimali, dažniausiai bendrovę palieka tik tie žmonės, kuriems sukanka pensinis amžius.

Klientų būtų daugiau

2016 metais „Šilutės vandenys” sudarė vandentvarkos ūkio specialų plėtros planą, kuriame užsibrėžta, kad per 5 metus bendrovės vamzdynais vanduo bus tiekiams 95 proc. namų ūkių, o 85 proc. būtų teikiama ir nuotekų valymo paslauga.

Taigi šiuo planu vadovaudamiesi ir dirba savivaldybės įmonės UAB „Šilutės vandenys” darbuotojai.

Šiuo metu bendrovė turi 13,8 tūkst. abonentų. Vanduo tiekiamas į 89 proc. visų rajono žmonių namus, o 79 proc. klientų naudojasi ir nuotekų valymo paslauga.

Nuotekų valymo paslauga, pasak A. Markvaldo, jau galėtų naudotis ir daugiau klientų. Visose rajono gyvenvietėse yra išvedžioti nauji nuotekų valymo vamzdynai, tačiau dalis sodiečių vengia prie jų prisijungti, ir vis dar naudojasi senomis asmeninėmis nuotekų talpomis. A. Markvaldo nuomone, nėra įstatymų, kuriais remiantis klientai būtų įpareigoti naudotis centralizuotomis nuotekų sistemomis.

Įgyvendintas svarbus projektas

Per pirmąjį 2018 metų pusmetį buvo baigtas buitinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos projektas Tilžės, Lietuvininkų, Klaipėdos ir Pievų gatvėse. Rekonstruoti 2,233 km buitinių nuotekų tinklų, į kuriuos jau nebepatenka gruntinis vanduo. Tokio projekto naudą parodo Valymo įrengimų atliekamo darbo rezultatai. Anksčiau į valymo įrengimų rezervuarus per metus patekdavo 3,400 mln. kub. metrų nuotekų, dabar per 2018 metus nuotekų jau suplaukė trečdaliu mažiau - tik 2,021 mln. kub. metrų.

Per praėjusius metus rajone pastatyti ir 5 nuotekų valymo įrenginiai: Leitgiriuose, Gardame, Laučiuose, Tarvyduose ir Užliekniuose. Visiems darbams atlikti buvo gauta ES parama - 700 tūkst. Eur. Įmonei teko pridėti ir savo lėšų - 611 tūkst. Eur.

Šiuo metu Degučių gyvenvietėje vyksta naujų nuotekų tinklų bei nuotekų valymo įrenginių statyba, klojami 6,74 km vamzdynų. Degutiškiai lig šiol tokios paslaugos neturėjo. Darbai bus baigti šiemet.

Be to 2019 metais bus baigti Gardamo, Laučių, Vilkyčių, Rusnės ir Pagrynių gyvenviečių nuotekų tinklų plėtros projektai.

„Šilutės vandenų” direktorius A. Markvaldas džiaugiasi, kad per 2018 m. padaugėjo abonentų, nereikėjo mokėti baudų už aplinkos taršą ir metus įmonė baigė pelningai.

A. Markvaldas nenutylėjo ir jį liūdinančio fakto. Iki 2018 metų pabaigos bendrovė už suvartojamą elektros kilovatvalandę sumokėdavo tik 3,8 ct. Šiemet Centrinė perkančioji organizacija (CPO) nustatė, kad elektros energija UAB „Šilutės vandenims” bus tiekiama už 1 kilovatvalandę po 7,8 ct.

Šis faktas gali nulemti tai, kad gyventojams tiekiamas vanduo pabrangs 5 centais už 1 kub. metro tiekimą bei nuotekų valymą. Dabar Šilutės savivaldybės gyventojai už tokią paslaugą moka 2,75 Eur.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt