Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

TILS tyrimasPer ketverius metus Lietuvos savivaldybės tapo skaidresnės, - trečiadienį pranešė tyrimą atlikusios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS). 2018 m. jų skaidrumo vidurkis padidėjo nuo 56 iki 69 balų iš 100 galimų, rodo TILS savivaldybių skaidrumo tyrimas.
Daugiausiai apie savo veiklą viešina Joniškio (94 balai) ir Alytaus (90 balai) rajonų savivaldybės, mažiausiai – Kalvarijos (39 balai), Trakų (46 balai) ir Pakruojo (46 balai) rajonų savivaldybės.

Tarp kitų šalies savivaldybių Šilutės yra 25-oje vietoje. Per ketverius metus mūsų savivaldybės skaidrumo vidurkis padidėjo nuo 61 iki 73 balų.

Skaidriausiai mūsų savivaldybėje įvertinta Tarybos veikla ir Savivaldybės įmonės bei paslaugos.

Atskleidžia vis daugiau informacijos

Nors dauguma savivaldybių nenurodo, kokių pasiūlymų iš lobistų ir interesų grupių atstovų sulaukia tarybos nariai ir administracijos vadovai, įtakos darymas savivaldoje tapo skaidresnis. Prieš 4 metus nė viena savivaldybė neskelbė, su kuo susitinka jų vadovai, o 2018 m. tai viešino jau 30 savivaldybių.

Dauguma (57) savivaldybių nurodo, kaip galima pranešti apie galimus korupcijos atvejus, tačiau tik 3 iš 4 teigia, kad užtikrina pranešėjų duomenų konfidencialumą. Trys savivaldybės – Tauragės, Pakruojo ir Trakų raj. – apie galimybes pranešti nieko neskelbia.

Trečdalis savivaldybių nenurodo, kokias dovanas gali priimti jų darbuotojai, o kokių ne.

Tik kas šešta savivaldybė (iš viso 9) finansines ataskaitas pateikia taip, kad jose veiktų kompiuterinė paieškos sistema, leidžianti analizuoti dokumentus ir ieškoti duomenų pagal raktinius žodžius.

Savivaldybės mažiausiai informacijos atskleidžia apie savivaldybių politikų ir administracijų vadovų interesus bei gyventojų galimybes dalyvauti priimant sprendimus.

Savivaldybės tarybos narių ir darbuotojų interesus išsamiausiai pristato Birštono, Joniškio r. ir Telšių r. savivaldybės (po 75 balus), antikorupcines priemones – Alytaus r. ir Joniškio r. savivaldybės (po 100 balų), apie viešuosius pirkimus geriausiai atsiskaito Joniškio r. ir Klaipėdos miesto savivaldybės (po 100 balų), apie galimybes gyventojams dalyvauti savivaldybės veikloje – Alytaus, Joniškio ir Molėtų r. savivaldybės (po 100 balų).

Neviešinamos viešų ir privačių interesų bei turto deklaracijos

Savivaldybių skaidrumo vertinime, Šilutės surinko tiek pat balų, kiek ir Šakių rajono savivaldybė – 73. Balu mažiau nei Šilutės įvertintos Panevėžio miesto ir Prienų rajono savivaldybės. TILS tyrimas skelbia, kad daugiausiai taškų, po 100 balų, Šilutės savivaldybė surinko Tarybos veiklos ir Savivaldybės įmonių ir paslaugų skaidrumo vertinime.

Mūsų savivaldybėje viešinami Tarybos narių individualūs balsavimai svarstomais klausimais, interneto svetainėje skelbiami Tarybos posėdžių protokolai. Savivaldybės tinklalapyje taip pat viešinamas visų savivaldybės įmonių, įstaigų ir savivaldybės valdomų bendrovių sąrašas; kokius asmenis ir kodėl savivaldybė skyrė į konkrečių savivaldybės valdomų įmonių valdybas, taip pat kokia savivaldybės valdomų bendrovių akcijų dalis priklauso savivaldybei.

Mažiausiai balų skaidrumo vertinime - 50 surinko institucijos struktūra, pareigybės ir darbuotojai. Ir nors savivaldybės svetainėje pateikiama darbuotojų, Tarybos narių, valstybės tarnautojų kontaktinė informacija, nurodomos

kiekvieno savivaldybės administracijos darbuotojo atliekamos funkcijos ir reikalavimai jų pareigybei, tačiau nėra viešinamos savivaldybėje dirbančių politikų ir administracijos darbuotojų, užimančių vadovaujančias pareigas, viešų ir privačių interesų deklaracijos, taip pat turto deklaracijos.

57 balus iš 100 surinko Savivaldybės antikorupcinės politikos skaidrumas. Mūsų savivaldybėje neskelbiama viešai prieinama tvarka, informuojanti, kas yra daroma su gautais pranešimais. Taip pat nėra informacijos, ar skelbiama su kokiomis interesų grupėmis susitinka meras, Tarybos nariai ir vadovaujančias pareigas užimantys savivaldybės darbuotojai, neskelbiami ir jų raštu arba žodžiu pateikti pasiūlymai savivaldybei. Skaidrumo pasigendama ir tvarkoje dėl galimų/negalimų dovanų ir kelionės išlaidų.

58 taškus surinko gyventojų įtraukimas į sprendimų priėmimą. Nėra informacijos, kad Savivaldybė viešina viešųjų konsultacijų metu iš gyventojų gautus pasiūlymus, taip pat savo sprendimus dėl viešųjų konsultacijų metu gautų pasiūlymų.

Po 83 balus surinko Savivaldybės biudžeto ir jo vykdymo skaidrumas ir finansai. Vienintelis trūkumas savivaldybės biudžeto vertinime buvo tai, kad savivaldybės skelbiamose finansinėse ataskaitose neveikia kompiuterinė paieškos sistema.

Viešųjų pirkimų skaidrumo vertinime vienintelis trūkumas buvo tai, kad nėra informacijos, ar savivaldybės interneto svetainėje skelbiamos darbuotojų, atrenkančių viešųjų pirkimų laimėtojus, viešų ir privačių interesų deklaracijos.


Parengė rekomendacijas

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus TILS parengė rekomendacijas, kaip savivaldybės galėtų tapti skaidresnės. Jose siūloma užsibrėžti kelis svarbiausius antikorupcinius tikslus ir juos viešinti, užtikrinti galimybę saugiai pranešti apie negeroves, skelbti susitikimus su interesų grupėmis, finansinius duomenis skelbti atvirų duomenų formatu, viešinti gyventojų galimybes dalyvauti priimant sprendimus.

Tyrime vertinta, kiek informacijos savivaldybės teikia apie savo darbuotojus, tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir bendroves, metinius biudžetus, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Analizuota, ar savivaldybės skelbia ne tik privalomą viešinti, bet ir papildomą informaciją apie savo veiklą.

Savivaldybių interneto svetainių analizę TILS atliko 2018 m. spalio – gruodžio mėn. Vertinimo rezultatai buvo siunčiami visoms savivaldybėms, joms sudaryta galimybė pradėti viešinti trūkstamą informaciją ir taip pakoreguoti savo įvertinimą. Šia galimybe pasinaudojo 53 savivaldybės. 2014 m. tai padarė 12 savivaldybių.
Vertinimo metodika kurta pagal „Transparency International“ Portugalijos ir Slovakijos skyrių savivaldos skaidrumo tyrimus.

Savivaldybių skaidrumo vertinimą ir savivaldybių reitingą galite rasti www.jurgiokepure.lt.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt