Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Neršiančias lydekas aplinkosaugininkai saugojo beveik tris mėnesius

Image - Neršiančias lydekas aplinkosaugininkai saugojo beveik tris mėnesius

  Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai akcijos „Lydeka 2019“ metu beveik tris mėnesius nuo brakonierių saugojo neršiančių lydekų ramybę. Jie nuo vasario 1d. iki balandžio 20 d. surengė

Pirmadienis, 13 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Politikos naujokai turi sumanymų, kaip gerins šilutiškių gyvenimą

Image - Politikos naujokai turi sumanymų,  kaip gerins šilutiškių gyvenimą

  Šilutės savivaldybės 9-ojo šaukimo taryboje darbą pradėjo 12 naujų, praėjusią kadenciją Tarybos nariais nebuvusių politikų. Tad ko tikėtis iš politikos naujokų gali rajono žmonės? Kodėl jie panoro tapti politikais, kas

Pirmadienis, 13 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Balkone uždarytas ir savo išmatas ėdęs šuo buvo įkalintas jau ne pirmą kartą

Image - Balkone uždarytas ir savo  išmatas ėdęs šuo buvo  įkalintas jau ne pirmą kartą

  Išsekęs šuo, gyvenantis savo išmatomis užterštame balkone Klaipėdoje, išgelbėtas gyvūno staugimo neapsikentusių kaimynų dėka. Šis šuns nepriežiūros atvejis pašiurpino ne tik daugiabučio kaimynus, bet ir kiekvieną, skaičiusį šią istoriją. Šiuo

Ketvirtadienis, 9 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rusnės estakadą planuojama atidaryti jau šią savaitę

Image - Rusnės estakadą planuojama atidaryti jau šią savaitę

  Rusnės estakada virš kasmet potvynio vandenų užliejamo kelio ruožo – baigta ir sunkiosios technikos išbandymus atlaikė. Priešingai nei premjeras Saulius Skvernelis, žadėjęs jos atidarymą rusniškiams prieš antrąjį rinkimų turą, į

Antradienis, 14 Gegužė Komentarai (5)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

 

Zemaitaitis 2Viešųjų pirkimų ir STT skandalai, rinkliava už buitines atliekas, emigracija, gimstamumo didinimas, dvigubos pilietybės suteikimas, Jokulių gyvenvietės paženklinimas - šie ir kiti klausimai rūpėjo šilutiškiams, atėjusiems į susitikimą su LR Seimo pirmininko pavaduotoju, kraštiečiu Remigijumi Žemaitaičiu.

Anot politiko, išrinktiems Seimo nariams yra svarbu laikas nuo laiko atvažiuoti į rajonus ir išgirsti ką kalba vietiniai žmonės, padiskutuoti su jais. Tokių susitikimų metu gaunama daug vertingos informacijos. Kita problema, kad žmonės yra praradę pasitikėjimą politikais, neina į rinkimus, galvodami, kad visi jie - vienodi.

R. Žemaitaitis piktinosi ir tuo, kad viešojoje erdvėje plačiai aptarinėjami politikų skandalai, jo žodžiais sakant, „visokios birutės, monikos, kailiniai“, tačiau pamirštami svarbūs dalykai politikoje, kaip pensijų ar mokesčių reformos.
Charizmatiškasis politikas kalbėjo paprastai ir aiškiai, savo kalbą iliustruodamas spalvingais pavyzdžiais iš savo ar visuomenės gyvenimo.

Dalis šilutiškių galbūt tikėjosi išgirsti, kad R. Žemaitaitis Šilutėje paskelbs, jog kandidatuos Prezidento rinkimuose, tačiau kandidatu jo, kaip ir kito partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo šiemetiniuose rinkimuose nepamatysime.

Pamirštami svarbūs dalykai

Prieš atvykdamas į susitikimą Šilutės bibliotekoje, R. Žemaitaitis lankėsi Šilutės ligoninėje, kur susitiko su gydytojais, aptarė svarbiausias medikų aktualijas.

Kartu su LR Seimo pirmininko pavaduotoju į Šilutę turėjo atvykti jo kolegos Vytautas Kamblevičius ir Kęstutis Bartkevičius. Tačiau jie pasiliko Klaipėdoje, kur dieną prieš tai turėjo debatus, taigi antradienį pasiliko pratęsti diskusijų, svarbių uostamiesčio gyventojams.

R. Žemaitaitis sakė, kad stengiasi kartą per pusmetį aplankyti rajonus, juose ne mažiau 3-4 institucijas, susitikti su gyventojais ir pasišnekėti kas naujo, kuo žmonės gyvena. Anot politiko, lankyti rinkėjus turėtų būti kiekvieno vienmandatėse apygardose išrinkto Seimo nario pareiga.

„Noriu pamėginti paaiškinti, kad nesame mes Seime tokie baubai ir blogi, kaip nupiešia spauda. Baisumą parodo tam tikru momentu nufilmuota vizualiai pateikta medžiaga. Kaip ir pas jus, taip ir pas mus yra asmeninių ginčų, asmeninių santykių aiškinimasis, nesusipratimų“, - apie darbą Seime kalbėjo svečias.

Jis piktinosi, kad neretai Seimo gyvenime narstomas politikų asmeninis gyvenimas, meilės romanai, tačiau pamirštami svarbūs, esminiai dalykai, kaip pensijų ar mokesčių reformos.

Kaip pavyzdį jis pateikė pensijų reformą, kuri įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos. Politikui pačiam prie jos teko darbuotis beveik 4 metus, kad sukurti Lietuvoje sistemą, kad daugiau žmonių dalyvautų pensijų kaupime ir būtų socialiai drausti. Anot R. Žemaitaičio, yra problema, kad žmonės, kurie išeina į pensiją neturi stažo arba draudiminių įmokų. Taip, anot jo, yra todėl, kad paskelbus Nepriklausomybę, griuvus įmonėms ar gamykloms, 15 metų žmonės oficialiai niekur nedirbo: kažkas dirbo nelegaliai, kažkas pagal verslo liudijimus, dar kiti pagal patentus ar ūkiuose. Tuo metu nebuvo mokami mokesčiai. Šiuo metu padėtis šiek tiek gerėja. Pavyzdžiui dabar dirbantis pagal verslo liudijimą, gali gauti nedarbingumo pažymėjimą.

Mokesčių reforma, anot politiko, nėra nei bloga, nei gera, bet ją reikėjo daryti, kad pinigų būtų galima atrasti kitoms reikmėms, kaip vaiko pinigų didinimui.Zemaitaitis

Komentuodamas Vaiko teisių apsaugos įstatymą, politikas sakė, kas jis nėra blogas, tačiau pareigūnai, kurie jį įgyvendina, perlenkia lazdą.

Trūksta piliečių aktyvumo

Anot R. Žemaitaičio, dažnai įvairūs nesusipratimai tarp gyventojų ir valdžios kyla todėl, kad trūktsa susitikimų ir pasikalbėjimų. Seimo nariai turėtų kas ketvirtį aplankyti rinkėjus, nes kai bendrauji žmonėmis, gauni daug informacijos, kurios trūksta.

Kartu egzistuoja problema, kad žmonės nėra pilietiški, neina į rinkimus. Neretai politikui tenka girdėti, kad „visi ten Seime vienodi“.

„Kaip drįsta žmonės kažką sakyti, jeigu jie nesugeba ateiti į rinkimus. Kai ateisit balsuoti 80 procentų, išsirinksite kitus. Nuo to reikia ir pradėti, kad visi turime dalyvauti rinkimuose, prisiimdami atsakomybę už savo rajoną, kraštą ir valstybę“, - kalbėjo politikas.

Anot jo, bandymas sakyti, kad valstybėje nieko negalima keisti, yra absurdiškas. Jis pateikia Baltijos kelio pavyzdį, kurio dalyviai kažkodėl turėjo valios, noro, galimybių susikibti už rankų.

Kalbėdamas apie Sausio 13-ąją, politikas sakė, kad mes turėtume džiaugtis, didžiuotis, o ne žvakes ant langų deginti. Kartu jis paklausė, kiek šiandien važiuotų prie Parlamento ginti Valstybę? Juk daugelis šiandien numotų į tai ranka...

Gaila kraštiečiui ir to, kad iš kai kurių įvykių valstybėje bandoma padaryti šou. Pavyzdžiui, mūsų rajone - iš medžių, kuomet žmonės protestavo prieš jų kirtimą pagrindinėje miesto gatvėje ar kelyje į Rusnę.

„Kai dar vieną moterį nuvirtęs medis užmuš, kas tą žalą atlygins? Gal geriau kas antrą medį pakeisti ir pasodinti naują. Aš gyvenau Rusnėje, kasmet ant to kelio nuvirsdavo 3-4 medžiai, šakos krisdavo, kiek tai žalos padarydavo“, - kalbėjo politikas, siūlydamas realiai pradėti žiūrėti į gyvenimą.

Prezidento rinkimuose nedalyvaus

„Jūs sėdite prie įstatymų leidimo, bet pats tuo pačiu įstatymų kaip ir nevykdote - nedeklaravote automobilio, prieš porą metų pajamų, šiandien prasideda jūsų partijos teismas. Šilutės rajono taryboje taip pat gausu pavyzdžių: dalis narių net nežino priimamų įstatymų ir jų nevykdo. Tarybos nariai labai neatsakingai elgiasi“, - pastebėjimus ir klausimus LR Seimo pirmininko pavaduotojui žėrė vienas šilutiškis.

Anot R. Žemaitaičio, kartais politikoje būna perlenkta lazda iki visai smulkių dalykų reguliavimo Seimo narių gyvenime. Politikai turi viską deklaruoti, kas kainuoja daugiau kaip 50 Eur. Jis šmaikštavo, kad nusipirkęs turguje dvi vištas, grįžęs namo turėtų sėsti prie kompiuterio ir deklaruoti šį pirkinį. Jis taip pat sakė, kad niekam nelinkėtų būti partijos pirmininku - kaip ir įmonės vadovu, kuriems už bet ką gali būti iškelta byla. Pasak jo, partijoje 12 500 narių, kaip sutikrinti kiekvieną jų...

Šilutiškiai sužinojo, kad nei jis pats, nei jo partijos atstovas nekandidatuos Prezidento rinkimuose, nes nėra prasmės kelti kandidatą, kad jis būtų ketvirtas, penktas ar šeštas. Tokiu atveju žmogus išeikvotų energiją, idėjas ir galų gale nusiviltų politika.
„Jeigu turi kandidatą, reikia kelti tokį, kuris užimtų pirmąsias tris vietas“, - mano kraštietis.

Šilutiškiai domėjosi ir kitais opiausiais mūsų gyvenimo aspektais: emigracija, gimstamumo didinimu, didelėmis kainomis, šiukšlių rinkliava, aplinkosauga. Kai kurie po susitikimo prie politiko nuėjo pasikalbėti privačiai. Šilutiškiams buvo įdomu, kaip Seimo pirmininko pavaduotojas vertina tokius dalykus, kaip Šilutės savivaldybės kritika dėl viešųjų pirkimų, mero nubaudimas 8 Eur už tai, kad iš visuomenės veikėjo atėmė telefoną ir kt.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt