Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Image - Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 5 d., apie 17.00 val. gavo pranešimą, kad prie kaimo turizmo sodybos Stoniškių sen., Rukų k. girdisi šūviai. Spėta, kad čia galimai brakonieriaujama.  Atvykus po

Antradienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Net ir plečiami vaikų darželiai visų mažųjų nesutalpino

Image - Net ir plečiami vaikų darželiai  visų mažųjų nesutalpino

Pamatyti kaip atlikti remontai ir išgirsti įstaigų vadovų nuomonę apie atliktus darbus bei jų pageidavimus, ką dar būtų svarbu atlikti iki rugsėjo, - toks buvo miesto vaikų darželius apžiūrėjusių Savivaldybės

Sekmadienis, 8 Rugsėjis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Daugiabučių namų modernizavimas Šilutėje tik įsibėgėja

Image - Daugiabučių namų  modernizavimas Šilutėje tik įsibėgėja

Šilutės rajono savivaldybė jau penkerius metus aktyviai vykdo daugiabučių namų modernizavimo programą. 49 daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės jau turi naujai renovuotus, su rekonstruotomis šiluminėmis trasomis, sandariais langais ir durimis namus,

Pirmadienis, 9 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

Zemaitaitis 2Viešųjų pirkimų ir STT skandalai, rinkliava už buitines atliekas, emigracija, gimstamumo didinimas, dvigubos pilietybės suteikimas, Jokulių gyvenvietės paženklinimas - šie ir kiti klausimai rūpėjo šilutiškiams, atėjusiems į susitikimą su LR Seimo pirmininko pavaduotoju, kraštiečiu Remigijumi Žemaitaičiu.

Anot politiko, išrinktiems Seimo nariams yra svarbu laikas nuo laiko atvažiuoti į rajonus ir išgirsti ką kalba vietiniai žmonės, padiskutuoti su jais. Tokių susitikimų metu gaunama daug vertingos informacijos. Kita problema, kad žmonės yra praradę pasitikėjimą politikais, neina į rinkimus, galvodami, kad visi jie - vienodi.

R. Žemaitaitis piktinosi ir tuo, kad viešojoje erdvėje plačiai aptarinėjami politikų skandalai, jo žodžiais sakant, „visokios birutės, monikos, kailiniai“, tačiau pamirštami svarbūs dalykai politikoje, kaip pensijų ar mokesčių reformos.
Charizmatiškasis politikas kalbėjo paprastai ir aiškiai, savo kalbą iliustruodamas spalvingais pavyzdžiais iš savo ar visuomenės gyvenimo.

Dalis šilutiškių galbūt tikėjosi išgirsti, kad R. Žemaitaitis Šilutėje paskelbs, jog kandidatuos Prezidento rinkimuose, tačiau kandidatu jo, kaip ir kito partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo šiemetiniuose rinkimuose nepamatysime.

Pamirštami svarbūs dalykai

Prieš atvykdamas į susitikimą Šilutės bibliotekoje, R. Žemaitaitis lankėsi Šilutės ligoninėje, kur susitiko su gydytojais, aptarė svarbiausias medikų aktualijas.

Kartu su LR Seimo pirmininko pavaduotoju į Šilutę turėjo atvykti jo kolegos Vytautas Kamblevičius ir Kęstutis Bartkevičius. Tačiau jie pasiliko Klaipėdoje, kur dieną prieš tai turėjo debatus, taigi antradienį pasiliko pratęsti diskusijų, svarbių uostamiesčio gyventojams.

R. Žemaitaitis sakė, kad stengiasi kartą per pusmetį aplankyti rajonus, juose ne mažiau 3-4 institucijas, susitikti su gyventojais ir pasišnekėti kas naujo, kuo žmonės gyvena. Anot politiko, lankyti rinkėjus turėtų būti kiekvieno vienmandatėse apygardose išrinkto Seimo nario pareiga.

„Noriu pamėginti paaiškinti, kad nesame mes Seime tokie baubai ir blogi, kaip nupiešia spauda. Baisumą parodo tam tikru momentu nufilmuota vizualiai pateikta medžiaga. Kaip ir pas jus, taip ir pas mus yra asmeninių ginčų, asmeninių santykių aiškinimasis, nesusipratimų“, - apie darbą Seime kalbėjo svečias.

Jis piktinosi, kad neretai Seimo gyvenime narstomas politikų asmeninis gyvenimas, meilės romanai, tačiau pamirštami svarbūs, esminiai dalykai, kaip pensijų ar mokesčių reformos.

Kaip pavyzdį jis pateikė pensijų reformą, kuri įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos. Politikui pačiam prie jos teko darbuotis beveik 4 metus, kad sukurti Lietuvoje sistemą, kad daugiau žmonių dalyvautų pensijų kaupime ir būtų socialiai drausti. Anot R. Žemaitaičio, yra problema, kad žmonės, kurie išeina į pensiją neturi stažo arba draudiminių įmokų. Taip, anot jo, yra todėl, kad paskelbus Nepriklausomybę, griuvus įmonėms ar gamykloms, 15 metų žmonės oficialiai niekur nedirbo: kažkas dirbo nelegaliai, kažkas pagal verslo liudijimus, dar kiti pagal patentus ar ūkiuose. Tuo metu nebuvo mokami mokesčiai. Šiuo metu padėtis šiek tiek gerėja. Pavyzdžiui dabar dirbantis pagal verslo liudijimą, gali gauti nedarbingumo pažymėjimą.

Mokesčių reforma, anot politiko, nėra nei bloga, nei gera, bet ją reikėjo daryti, kad pinigų būtų galima atrasti kitoms reikmėms, kaip vaiko pinigų didinimui.Zemaitaitis

Komentuodamas Vaiko teisių apsaugos įstatymą, politikas sakė, kas jis nėra blogas, tačiau pareigūnai, kurie jį įgyvendina, perlenkia lazdą.

Trūksta piliečių aktyvumo

Anot R. Žemaitaičio, dažnai įvairūs nesusipratimai tarp gyventojų ir valdžios kyla todėl, kad trūktsa susitikimų ir pasikalbėjimų. Seimo nariai turėtų kas ketvirtį aplankyti rinkėjus, nes kai bendrauji žmonėmis, gauni daug informacijos, kurios trūksta.

Kartu egzistuoja problema, kad žmonės nėra pilietiški, neina į rinkimus. Neretai politikui tenka girdėti, kad „visi ten Seime vienodi“.

„Kaip drįsta žmonės kažką sakyti, jeigu jie nesugeba ateiti į rinkimus. Kai ateisit balsuoti 80 procentų, išsirinksite kitus. Nuo to reikia ir pradėti, kad visi turime dalyvauti rinkimuose, prisiimdami atsakomybę už savo rajoną, kraštą ir valstybę“, - kalbėjo politikas.

Anot jo, bandymas sakyti, kad valstybėje nieko negalima keisti, yra absurdiškas. Jis pateikia Baltijos kelio pavyzdį, kurio dalyviai kažkodėl turėjo valios, noro, galimybių susikibti už rankų.

Kalbėdamas apie Sausio 13-ąją, politikas sakė, kad mes turėtume džiaugtis, didžiuotis, o ne žvakes ant langų deginti. Kartu jis paklausė, kiek šiandien važiuotų prie Parlamento ginti Valstybę? Juk daugelis šiandien numotų į tai ranka...

Gaila kraštiečiui ir to, kad iš kai kurių įvykių valstybėje bandoma padaryti šou. Pavyzdžiui, mūsų rajone - iš medžių, kuomet žmonės protestavo prieš jų kirtimą pagrindinėje miesto gatvėje ar kelyje į Rusnę.

„Kai dar vieną moterį nuvirtęs medis užmuš, kas tą žalą atlygins? Gal geriau kas antrą medį pakeisti ir pasodinti naują. Aš gyvenau Rusnėje, kasmet ant to kelio nuvirsdavo 3-4 medžiai, šakos krisdavo, kiek tai žalos padarydavo“, - kalbėjo politikas, siūlydamas realiai pradėti žiūrėti į gyvenimą.

Prezidento rinkimuose nedalyvaus

„Jūs sėdite prie įstatymų leidimo, bet pats tuo pačiu įstatymų kaip ir nevykdote - nedeklaravote automobilio, prieš porą metų pajamų, šiandien prasideda jūsų partijos teismas. Šilutės rajono taryboje taip pat gausu pavyzdžių: dalis narių net nežino priimamų įstatymų ir jų nevykdo. Tarybos nariai labai neatsakingai elgiasi“, - pastebėjimus ir klausimus LR Seimo pirmininko pavaduotojui žėrė vienas šilutiškis.

Anot R. Žemaitaičio, kartais politikoje būna perlenkta lazda iki visai smulkių dalykų reguliavimo Seimo narių gyvenime. Politikai turi viską deklaruoti, kas kainuoja daugiau kaip 50 Eur. Jis šmaikštavo, kad nusipirkęs turguje dvi vištas, grįžęs namo turėtų sėsti prie kompiuterio ir deklaruoti šį pirkinį. Jis taip pat sakė, kad niekam nelinkėtų būti partijos pirmininku - kaip ir įmonės vadovu, kuriems už bet ką gali būti iškelta byla. Pasak jo, partijoje 12 500 narių, kaip sutikrinti kiekvieną jų...

Šilutiškiai sužinojo, kad nei jis pats, nei jo partijos atstovas nekandidatuos Prezidento rinkimuose, nes nėra prasmės kelti kandidatą, kad jis būtų ketvirtas, penktas ar šeštas. Tokiu atveju žmogus išeikvotų energiją, idėjas ir galų gale nusiviltų politika.
„Jeigu turi kandidatą, reikia kelti tokį, kuris užimtų pirmąsias tris vietas“, - mano kraštietis.

Šilutiškiai domėjosi ir kitais opiausiais mūsų gyvenimo aspektais: emigracija, gimstamumo didinimu, didelėmis kainomis, šiukšlių rinkliava, aplinkosauga. Kai kurie po susitikimo prie politiko nuėjo pasikalbėti privačiai. Šilutiškiams buvo įdomu, kaip Seimo pirmininko pavaduotojas vertina tokius dalykus, kaip Šilutės savivaldybės kritika dėl viešųjų pirkimų, mero nubaudimas 8 Eur už tai, kad iš visuomenės veikėjo atėmė telefoną ir kt.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt