Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šilutės rajonui stichinė sausra negresia

Image - Šilutės rajonui stichinė sausra negresia

Stichinė sausra išlieka dviejose Lietuvos savivaldybėse – Trakų ir Elektrėnų rajonų, pirmadienį skelbia Hidrometeorologijos tarnyba. Varėnos rajone palijo kiek daugiau, todėl stichinė sausra šiame rajone

Pirmadienis, 8 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Vytauto gatvės gyventojams tikrai teks kelti automobilius ant stogų: restitucijos nebus

Image - Vytauto gatvės gyventojams tikrai teks kelti automobilius ant stogų: restitucijos nebus

„Viskas teisėta“, - toks yra atsakymas į Šilutės, Vytauto ir Žalgirio gatvių gyventojų klausimus dėl Vytauto gatvėje parduodamų dviejų žemės sklypų. Šią problemą „Šilutės naujienose“ nagrinėjome birželio 27-ąją, straipsnyje „Miesto

Trečiadienis, 10 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Susitiko Raseinių ir Šilutės savivaldybių vadovai

Image - Susitiko Raseinių ir Šilutės savivaldybių vadovai

Šilutės rajono savivaldybės vadovai liepos 8 d. dalyvavo susitikime su Raseinių rajono savivaldybės meru Andriumi Bautroniu, mero pavaduotoju Kęstučiu Užemecku, Administracijos direktoriumi Edmundu Jonyla, taip pat Raseinių tarybos

Penktadienis, 12 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Image - Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atsiminimas apie jį, kol pasakojama, kol prisimenama. Minint Gedulo ir vilties dieną Kukorų geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje – saugiškiai kūrė meninę instaliaciją „Pravirko aušra...“,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

dumu jutiklis1_1Praėjusiais metais prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“ visoje Lietuvoje vykdę ugniagesiai-gelbėtojai pateikia jos rezultatus. Paaiškėjo, kad praėjusių metų pabaigoje autonominius dūmų detektorius savo namuose buvo įsirengę 43,4 proc. aplankytų gyventojų. Akcijos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai aplankė per 106 tūkst. gyvenamųjų būstų.


Šilutėje ir rajone aplankyta 2 212 gyvenamųjų sodybų, kuriose gyvena 5 756 rajono gyventojai.

Detektoriai gelbėja gyvybes

„Statistikos duomenys rodo, kad visus metus gyventojų, savo namuose įsirengusių dūmų detektorius, skaičius nuolat augo, – pranešime spaudai sakė priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Todėl siekdami, kad ši tendencija išliktų ir toliau, šiemet prevencinę akciją tęsime, toliau konsultuosime gyventojus ir skatinsime įsigyti autonominius dūmų detektorius. Šiemet vėl ketinama aplankyti 100 tūkstančių būstų“.

Lankydami gyventojus, valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai teikė jiems praktinius patarimus, kaip susitvarkyti krosnis, elektros instaliaciją, priminė, kad būtina išsivalyti dūmtraukius ir skatino įsigyti ir įsirengti dūmų detektorius.

Kad šis prietaisas būtinas namuose, įsitikino ne vienas gyventojas, patyręs gaisrą. Jo šaižus garsas žmones prikelia iš miego ir gali išgelbėti ne tik gyvybę, bet ir turtą. Išgirdę dūmų detektoriaus skleidžiamą garsą, išvengti skaudžios nelaimės gali padėti ir kaimynai ar aplinkiniai.

Apžiūrėta daugiau kaip 2 000 sodybų

Kaip pasakojo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas, apsilankius 2 212-oje gyvenamųjų sodybų buvo įvertinta aplankytų gyvenamųjų patalpų priešgaisrinė būklė, užpildytos gyvenamojo būsto apžiūros anketos, kuriose įvertinta ir aprašyta gyvenamojo būsto priešgaisrinė būklė. Gyventojams teiktos konsultacijos, patarimai, rekomendacijos, pasiūlyta įsigyti autonominius dūmų detektorius. Taip pat išdalinti priešgaisrinės saugos lankstinukai gaisrine tematika, laikraštis „Ugniagesys“.

„Akcijos metu surengti pasitarimai su rajono seniūnijų vadovais, socialinio darbo organizatoriais. Aptartos galimybės konkrečiais darbais padėti šeimoms auginančioms mažamečius vaikus“, - sakė gaisrininkų vadas.

Pasak jo, į namus atvykusius inspektorius ir ugniagesius-gelbėtojus kai kurie gyventojai įsileido noriai, ir patys domėjosi, kaip dar pagerinti namų saugumą. Kiti gi priešingai - pyko, kad yra lendama į jų asmeninius reikalus. Buvo ir tokių, kurie net durų neatvėrė.

Konsultavo daugybę gyventojų

Šilutės ugniagesiai gelbėtojai vykdė ir daugiau akcijų, tokių kaip „Nedegink žolės“ ir „Saugok mišką“, kurių metu surengti 24 reidai, aplankyta 116 rajono kaimų, siekiant užkardyti atvirų teritorijų deginimą.

Akcijos „Būk saugus, moksleivi“ metu aplankytos 7 bendrojo lavinimo mokyklos, 507 moksleiviams pravestos saugaus elgesio pamokėlės.

„Susitikome su rajono apsemiamos zonos gyventojais. Jiems buvo suteiktos konsultacijos dėl šildymo prietaisų saugios eksploatacijos bei pasiruošimo galimam potvyniui“, - pasakojo Šilutės PGT viršininkas.

Surengtos ir prevencinės akcijos asmenims be nuolatinės gyvenamosios vietos, jų lankomuose apleistuose statiniuose. Kartu su budinčių pamainų pareigūnais buvo atlikti 24 tokių vietų patikrinimai.

„Du kartus dalyvavome susitikimuose su gyventojais patalpose, kuriose dalijami sausi maisto daviniai nepasiturintiems asmenims. Šių susitikimų metu saugos klausimais bendravome su 105, gyventojais atėjusiais pasiimti maisto produktų“, - sakė R. Mačijauskas.
Vykdytų akcijų metu Šilutės PGT gyventojams išdalino virš 300 atmintinių bei leidinių gaisrinės saugos tematika.

„Didžiausias pasiekimas mūsų tarnyboje yra tai, kad jau keturi metai mūsų rajone nėra gaisruose žuvusių žmonių“, - džiaugėsi R. Mačijauskas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt