Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Nori atsikratyti senu šiferiu ar senais skudurais? Varyk į Klaipėdą ar Kretingą...

Image - Nori atsikratyti senu  šiferiu ar senais  skudurais? Varyk  į Klaipėdą ar Kretingą...

Kur dėti nuo garažo stogo nuimtą seną šiferį? Kodėl Šilutėje vis dar nėra konteinerių tekstilės gaminiams, kas kituose miestuose jau seniai nebe naujiena? Kodėl ant buitinių atliekų konteinerių atsirado brūkšniniai

Šeštadienis, 13 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prekyboje - prastomis sąlygomis laikomų vištų kiaušiniai

Image - Prekyboje - prastomis sąlygomis  laikomų vištų kiaušiniai

„Dar pernai didieji Lietuvos prekybos tinklai viešai skelbė apie siekį prekiauti tik ant kraiko ar laisvai laikomų vištų kiaušiniais, o dabar pardavinėja iš Ukrainos įvežamus kiaušinius, kuriuos dėjusios vištos laikomos

Ketvirtadienis, 18 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

dumu jutiklis1_1Praėjusiais metais prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“ visoje Lietuvoje vykdę ugniagesiai-gelbėtojai pateikia jos rezultatus. Paaiškėjo, kad praėjusių metų pabaigoje autonominius dūmų detektorius savo namuose buvo įsirengę 43,4 proc. aplankytų gyventojų. Akcijos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai aplankė per 106 tūkst. gyvenamųjų būstų.


Šilutėje ir rajone aplankyta 2 212 gyvenamųjų sodybų, kuriose gyvena 5 756 rajono gyventojai.

Detektoriai gelbėja gyvybes

„Statistikos duomenys rodo, kad visus metus gyventojų, savo namuose įsirengusių dūmų detektorius, skaičius nuolat augo, – pranešime spaudai sakė priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Todėl siekdami, kad ši tendencija išliktų ir toliau, šiemet prevencinę akciją tęsime, toliau konsultuosime gyventojus ir skatinsime įsigyti autonominius dūmų detektorius. Šiemet vėl ketinama aplankyti 100 tūkstančių būstų“.

Lankydami gyventojus, valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai teikė jiems praktinius patarimus, kaip susitvarkyti krosnis, elektros instaliaciją, priminė, kad būtina išsivalyti dūmtraukius ir skatino įsigyti ir įsirengti dūmų detektorius.

Kad šis prietaisas būtinas namuose, įsitikino ne vienas gyventojas, patyręs gaisrą. Jo šaižus garsas žmones prikelia iš miego ir gali išgelbėti ne tik gyvybę, bet ir turtą. Išgirdę dūmų detektoriaus skleidžiamą garsą, išvengti skaudžios nelaimės gali padėti ir kaimynai ar aplinkiniai.

Apžiūrėta daugiau kaip 2 000 sodybų

Kaip pasakojo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas, apsilankius 2 212-oje gyvenamųjų sodybų buvo įvertinta aplankytų gyvenamųjų patalpų priešgaisrinė būklė, užpildytos gyvenamojo būsto apžiūros anketos, kuriose įvertinta ir aprašyta gyvenamojo būsto priešgaisrinė būklė. Gyventojams teiktos konsultacijos, patarimai, rekomendacijos, pasiūlyta įsigyti autonominius dūmų detektorius. Taip pat išdalinti priešgaisrinės saugos lankstinukai gaisrine tematika, laikraštis „Ugniagesys“.

„Akcijos metu surengti pasitarimai su rajono seniūnijų vadovais, socialinio darbo organizatoriais. Aptartos galimybės konkrečiais darbais padėti šeimoms auginančioms mažamečius vaikus“, - sakė gaisrininkų vadas.

Pasak jo, į namus atvykusius inspektorius ir ugniagesius-gelbėtojus kai kurie gyventojai įsileido noriai, ir patys domėjosi, kaip dar pagerinti namų saugumą. Kiti gi priešingai - pyko, kad yra lendama į jų asmeninius reikalus. Buvo ir tokių, kurie net durų neatvėrė.

Konsultavo daugybę gyventojų

Šilutės ugniagesiai gelbėtojai vykdė ir daugiau akcijų, tokių kaip „Nedegink žolės“ ir „Saugok mišką“, kurių metu surengti 24 reidai, aplankyta 116 rajono kaimų, siekiant užkardyti atvirų teritorijų deginimą.

Akcijos „Būk saugus, moksleivi“ metu aplankytos 7 bendrojo lavinimo mokyklos, 507 moksleiviams pravestos saugaus elgesio pamokėlės.

„Susitikome su rajono apsemiamos zonos gyventojais. Jiems buvo suteiktos konsultacijos dėl šildymo prietaisų saugios eksploatacijos bei pasiruošimo galimam potvyniui“, - pasakojo Šilutės PGT viršininkas.

Surengtos ir prevencinės akcijos asmenims be nuolatinės gyvenamosios vietos, jų lankomuose apleistuose statiniuose. Kartu su budinčių pamainų pareigūnais buvo atlikti 24 tokių vietų patikrinimai.

„Du kartus dalyvavome susitikimuose su gyventojais patalpose, kuriose dalijami sausi maisto daviniai nepasiturintiems asmenims. Šių susitikimų metu saugos klausimais bendravome su 105, gyventojais atėjusiais pasiimti maisto produktų“, - sakė R. Mačijauskas.
Vykdytų akcijų metu Šilutės PGT gyventojams išdalino virš 300 atmintinių bei leidinių gaisrinės saugos tematika.

„Didžiausias pasiekimas mūsų tarnyboje yra tai, kad jau keturi metai mūsų rajone nėra gaisruose žuvusių žmonių“, - džiaugėsi R. Mačijauskas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt