Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

 

GARDAMO VALDZIAA_2Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai - Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Susitikimas vyko Gardamo progimnazijos ir bendruomenės namų pastate, nes susirinkimų salė seniūnijos pastate šiuo metu yra remontuojama.

Investuota apie 1 mln. Eur

Susitikimą trumpu klausimu pradėjo Šilutės savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis pakėlė Šilutės savivaldybės tarybos ir valdančiosios koalicijos 4 metų veiklos ataskaitą ir paklausė, ar visiems paštininkai ją pristatė į namus. Iš susitikime dalyvavusių apie 100 seniūnijos žmonių nė vienas nepatvirtino, kad nėra gavęs ataskaitos. Taip, pasak mero, yra lengviau susišnekėti, kai susitikimo dalyviai jau yra išsinagrinėję visame rajone vykdytus projektus.


Pasak seniūnės B. Pocevičienės, šiuo metu seniūnijoje gyvena 1812 gyventojų, savo gyvenamąją vietą naujai deklaravusių yra 93. Tačiau vertinant per metus gimusių ir mirusių žmonių statistiką aiškėja, kad pastarųjų yra dešimtimi daugiau.

Vietinių kelių ilgis siekia 147 km, per 2018 m. kelių priežiūros darbams bei sandoriams skirta 82,07 tūkst. Eur. Tiesa, iš šios sumos apie 20 tūkst. Eur liko nepanaudotų, nes kelininkams užbaigti darbus sutrukdė pabjurę orai.

Seniūnė pasidžiaugė, kad seniūnijos bendruomenės sulaukė neplanuotos Savivaldybės piniginės paramos: Gardamo bendruomenė „Tenenys“ už paskirtus 689 Eur įsigijo 50 kėdžių naujai suremontuotai salei, Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ skirtus 300 Eur panaudojo šildymo sistemos įrengimui, Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“ už skirtus 200 Eur įsigijo bendruomenės renginiams reikalingą kolonėlę.

Praėjusiais metais seniūnijoje pradėti vykdyti du projektai. Projekto „Gardamo gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“ įgyvendinimo metu kapitaliai sutvarkyta Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos patalpų dalis ir pritaikyta bendruomenės poreikiams. Paklotas pėsčiųjų takas, aptverta vaikų žaidimų aikštelė. 2019 m. bus sutvarkytas privažiavimas, sumontuota vaikų žaidimų aikštelės įranga, pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai, šiukšliadėžės, bus asfaltuotos Tenenio ir Šaulių gatvės. Įgyvendinant projektą „Nuotekų surinkimo infrastruktūros gerinimas ir plėtra Gardamo miestelyje“ rekonstruojami buitinių nuotekų valymo įrenginiai ir tiesiami bei rekonstruojami buitinių nuotekų tinklai. Taip pat suremontuotas Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos pastato I aukštas ir laiptinė. Gautas finansavimas Šylių gyvenvietės melioracijos remonto darbams, sutvarkyta Stotelės ir Tilto gatvių sankirtoje tvinusi viešoji erdvė, atvežtas gruntas, pasėta žolė.

Seniūnė B. Pocevičienė pasidalijo ir ateities sumanymais. Planuojama išasfaltuoti miestelio Šylių, Tenenio ir Bažnyčios gatves, suremontuoti kapinių namelį, sutvarkyti Šylių piliakalnį, rekonstruoti Gardamo apšvietimą.

Meras V. Laurinaitis sakė, kad įvertinus visus planuotus ir nuveiktus darbus galima pasidžiaugti, jog investicijos Gardamo seniūnijoje per 2017 - 2018 m. siekė 996 tūkst. Eur. Todėl dabar tai matosi važiuojant per seniūniją.

Seniūnija saugi, tik reikia saugoti turtą GARDAMO VALDZIAA_1

Susitikime su gyventojais dalyvavęs Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pasidžiaugė, kad ši seniūnija yra saugi. Bendruoju pagalbos telefonu gauti 139 pranešimai, pradėta 16 ikiteisminių tyrimų. Pasak A. Mikalausko, šioje seniūnijoje įvykdyta tik 2,5 proc. visų rajone registruotų nusikalstamų veikų. Pusė ikiteisminių tyrimų pradėta dėl vagysčių. Dėl smurto artimoje aplinkoje, neblaivių vairuotojų ir kitokių nusikaltimų pareigūnai į šią seniūniją skubėjo tik po vieną - du kartus.

Vietos ūkininkai klausė A. Mikalausko, ar Šilutės savivaldybėje dar nėra naujos vagysčių bangos – kai vagys „pasiskolina“ porai dienų kepsninę, o vėliau ją sugražina su rašteliu, kad kaimynas atsiprašo, o padėkai palieka bilietus į spektaklį. Tik po spektaklio sugrįžę namo šeimininkai randa apvogtus namus.

Informacija apie tokius atvejus Pamarį jau pasiekė iš Rytų Lietuvos.

A. Mikalauskas sakė, kad tokio modelio nusikaltimo Šilutės savivaldybėje dar nebuvo. Tačzzau vagių fantazija kasmet tobulėja, todėl jis ragino seniūnijos žmones stengtis patiems daug dėmesio skirti turto apsaugai ir taip išvengti vagysčių.

Apie konteinerius, bažnyčios langus, Ramučių kelią

Bliūdsukių seniūnaitis Arūnas Kiudys klausė valdžios, kuomet ir į jo kaimą bus pristatyti rūšiavimo konteineriai? Šis klausimas nustebino Administracijos direktorių S. Šeputį. Jis sakė, kad Savivaldybė šiuo metu yra užpirkusi naujų konteinerių ir jie netrukus bus atgabenti. Jis patarė seniūnaičiui iškart rašyti prašymą apie reikiamą konteinerių kiekį ir patikino, kad jie bus pristatyti.

Kaip nebūtų keista, šiemet žodžio nepratarė į susirinkimą atėjęs Gardamo klebonas Antanas Gylys. Tačiau jį pastebėjęs meras V. Laurinaitis iškart pakalbino, o susirinkusiesiems pasakojo, jog Savivaldybės taryba jau patvirtino religinių bendruomenių paramos fondą. Šio fondo lėšomis bus remontuojami religiniai pastatai. V. Laurinaitis su klebonu yra aptarę, kad Gardamo bažnyčiai reikia atnaujinti langus, iš Savivaldybės paramos fondo tam galės būti suteikta 50 – 70 proc. parama. Likusias lėšas bendruomenėms teks susirasti pačioms.

Gardamiškiai jau daug metų laukia, kada bus asfaltuotas kelias link Ramučių. Jiems tai gerokai sutrumpintų kelionę į Šilutę. Pasak mero, šis kelias priklauso Automobilių kelių direkcijai, o Savivaldybė rūpinosi, kad jis būtų įtrauktas į taip vadinamą „žvyrkelių programą“. Meras jau žino, kad Ramučių kelias šiemet dar nebus asfaltuojamas, tačiau labai tiki, kad kitąmet darbai bus atliekami.

Pasak V. Laurinaičio, Ramučių kelio remontą verta paskubinti dabar, kol dar nepradėtas kelio į Žemaičių Naumiestį remontas, nes šio kelio darbų metu poreikis važiuoti Ramučių keliu išaugs kelis kartus.

Atsisveikindami valdžios atstovai klausė, ko dar pageidautų Gardamo seniūnijos žmonės. Ir išgirdo atsakymą, kad reikia skirti daugiau pinigų Gardamui ir jo apylinkėms.

Komentarai  

 
#1 Laima 2019-02-11 15:31
Gal galetumete atrasti pinigu y gardamo sarvojimo sale pasatatyti kondicionieriu kai vasara zmones reikia sarvoti saleje o karstis lauke didelis ka reikia daryti? Cia butinas dalykas
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt