Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Vicemero S. Šepučio atleidimas: valdantieji surengė „kojų balių“

Image - Vicemero S. Šepučio atleidimas:  valdantieji surengė „kojų balių“

Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas

Trečiadienis, 9 Spalis Komentarai (1)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Image - Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Trečiadienį 20-ies metų jubiliejų šventė viena ypač gausi šilutiškių šeima – klubas „Sielos paguoda“. Tai daugiau nei pusšimtį žmonių šiuo metu vienijanti organizacija, prieš du dešimtmečius suburta Šilutės psichikos sveikatos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

Silutes prekyba_vilkyciaiPraėjusią savaitę Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė duomenis, kokios įmonės pernai sumokėjo daugiausia mokesčių. Sąrašo lyderiai Lietuvoje – naftos produktų, tabako akcizų mokėtojai, didmeninės ir mažmeninės prekybos atstovai.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kurios įmonės mūsų rajone sumoka daugiausiai mokesčių. VMI atsiųstame dešimtuke - baldininkai, vėjo energetikai, prekybos ir statybos įmonės.

 

Pirmauja SBA įmonės

Daugiausiai mokesčių mūsų rajone sumokančių įmonių trejetuke - dvi SBA įmonės: akcinė bendrovė „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“. Šios įmonės atitinkamai sumokėjo 3 672 482,79 ir 3 412 039,20 Eur mokesčių.

Trečioje vietoje - pieno produktus gaminanti akcinė bendrovė-firma „Šilutės Rambynas“, sumokėjusi 777 942,77 Eur mokesčių.

Šilutės rajone yra viena didžiausių vėjo elektrinių parkų operatorių ir savininkių Lietuvoje ir Baltijos šalyse, vystanti vėjo energetiką. UAB „Vėjų spektras“ į valstybės biudžetą ji atnešė 718 191,46 Eur mokesčių.

24 maisto ir buitinių prekių parduotuves Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje turinti UAB „Šilutės prekyba“ pernai sumokėjo 674 366,67 Eur mokesčių.

Uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės vandenys“ sumokėjo 572 645 Eur mokesčių, UAB „Šilutės polderiai“ - 557 777,32 Eur mokesčių. Žuvies perdirbimo UAB „Rusnės žuvis“ sumokėjo 553 971,99 Eur mokesčių, o Šilutės ligoninė - 400 197,84 Eur. Dešimtoji sąraše - statybų įmonė UAB „Stamela“, sumokėjusi 372 976,89 Eur mokesčių.

Didžiąją dalį sudaro PVM

Abi Šilutės rajone veikiančios SBA grupei priklausančios įmonės „Germanika“ir „Šilutės baldai“ yra didžiausios mokesčių mokėtojos Šilutės rajone, abi kartu sumokėjusios 7 084 521,79 Eur. Pernai metų pabaigoje, Savivaldybės vadovų surengto padėkos vakaro metu, įmonės buvo apdovanotos, kaip didžiausi mokesčių mokėtojai rajone.

„SBA grupės įmonė „Šilutės baldai” – viena didžiausių baldų gamintojų Lietuvoje. Pas mus dirba apie 800 žmonių. Didžioji dalis iš 3,6 mln. Eur mūsų pernai sumokėtų mokesčių valstybei yra pridėtinės vertės mokestis (PVM). Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjome apie 0,8 mln. Eur. Tačiau dalis šios sumos pateko į aplinkinių rajonų biudžetus, mat iš ten vežamės darbuotojus, todėl už juos sumokamas GPM keliauja ne į Šilutės rajono biudžetą. Darbuotojų stygių mūsų rajone jaučiame dėl emigracijos ir demografinės padėties, samdyti žmones tenka iš kitų rajonų,” , - sako „Šilutės baldų“ vadovas Eimuntas Jankauskas.PVM Puidokas_2_1

„SBA grupei priklausanti „Germanika“- irgi vienas didžiausių darbdavių rajone. Iš valstybei 2018 m. sumokėtų 3,4 mln. EUR, penktadalį sudaro gyventojų pajamų mokestis (GPM), kurį mokame už mūsų darbuotojus. Ši suma kasmet po truputį didėja, nes didiname atlyginimus. Mes didiname aukštos kvalifikacijos įrengimų operatorių skaičių, nes nuolat automatizuojame ir efektyviname gamybos procesus. Didžioji dalis “Germanikos” darbuotojų yra Šilutės rajono gyventojai, tad ši suma lieka rajono savivaldybės žinioje, kuri gali juos panaudoti krašto gyventojų poreikiams. Didžiąją dalį valstybei 2018 m. sumokėtų mokesčių – 2,5 mln. Eur - sudaro pridėtinės vertės mokestis (PVM), kuris priklauso nuo įmonės pardavimų. Pernai „Germanikos“ pardavimai augo 7 proc. – iki 53 mln. Eur”,- sakė „Germanikos“ vadovas Rolandas Baltuonis.

Jei dirbi, yra iš ko mokesčius mokėti

Žuvies perdirbimo ir prekybos įmonės UAB „Rusnės žuvis“ vadovas Saulius Puidokas „Šilutės naujienoms“ komentavo, kad kai daug dirbi, tai užsidirbi, ir yra iš ko mokesčius valstybei sumokėti. „Ar Vilnius, ar Šilutė, dirbti reikia visur“, - sakė jis.

Anot jo, galbūt Pamarys ne visai strategiškai gera vieta, nes produkciją reikia išvežti į Vilnių, Panevėžį, kitus miestus, tačiau dirbant, rezultatų galima pasiekti. S. Puidoko vadovaujama įmonė savo veiklą pradėjo 1995 metais, neseniai atšventė 24 metų veiklos sukaktį. Nuo įmonės įkūrimo pradžios, subūrus stiprią bei patikimą darbuotojų komandą, apdirbdami žuvį pamariškiai siekia aukščiausių kokybės rezultatų.

„Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas jau buvo susipažinęs su suma, kurią įmonė sumokėjo mokesčiams. Didžiausią dalį iš 572 645 Eur sumokėtų mokesčių sudaro PVM, antroje vietoje – mokesčiai Sodrai, trečioje – GPM, o ketvirtoje – taršos ir išteklių mokesčiai. Anot direktoriaus, kasmet įmonė sumoka vis didesnius mokesčius, nes rajone daugėja vandens ir nuotekų vartotojų, atitinkamai dėl to didėja PVM mokesčiai. Kasmet darbuotojams kyla ir atlyginimai, taigi ir už juos sumokama daugiau mokesčių.

AB „Šilutės prekyba“ nuolat dirba apie 120 žmonių, dalis jų pagėgiškiai. Direktorius Egidijus Kuzminskas sakė, kad mokesčių dydis labiausiai priklauso nuo veiklos apimčių ir pelno. „Tai mūsų pirkėjų sunešti pinigai, tad tik jiems ir galime dėkoti. Jei žmonės perka mūsų parduotuvėse, jei sekasi dirbti, tai ir mokesčių sumokame daugiau“, - reziumavo direktorius.

Be kita ko jis pajuokavo, jog mokesčių visada norėtųsi mokėti mažiau. „Bet dar labiau pikta būna, kuomet tenka išgirsti, kaip kai kurie aukšti valdžios vyrai lengva ranka tuos surinktus pinigus ištaško. Tada norisi, kad tie žmonės negalėtų valdyti pinigų“, - neslėpė ilgametis prekybininkų vadovas.

Komentarai  

 
#1 Kur 2019-02-12 12:27
va kaip reikia tvarkytis-ŽIBAI,KAVESTA net i 50-tuka,eilę metų nepatenka,mylim iausi laurinaičio statybininkai
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt