Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

potvynis Minijos_kaimasOho, kokia pakilusi! - kiekvieną kartą nustembi eidamas pro Šyšos upę, kurios vandens lygis, atrodo, „auga“ akyse. Ketvirtadienio rytą pirmosios vandens balos pasirodė ir ant laikinojo kelio į Rusnę, šalia estakados.

Ir nors Nemunas stichinio vandens lygio dar nepasiekė, iš krantų išsiveržusios Leitė ir Gėgė, smarkiai kyla Minija. Rajone daug apsemtų kelių, kuriais gyventojai veikiau plaukia, o ne važiuoja.
Pamario gyventojai jaučia - nenumaldomai priartėjo mūsų krašto stichija – potvynis.

„Situacija negerės, potvynis jau prasidėjo. Jeigu mažose upėse vandens lygis krenta, tai Nemune potvynio stichija tik įsibėgėja“, - patvirtino ir Šilutės hidrometeorologijos stoties viršininkas Igor Osadčij.

 

Iki stichijos trūksta nedaug

I. Osadčij komentavo, kad mažosiose upėse vandens lygis vakar po truputį pradėjo kristi. Jūra ties Taurage per parą nuslūgo puse metro, Minijos aukštupyje ties Kartena vandens lygis per parą irgi krito pusmetriu. Tuo tarpu ties Priekule Minijos vanduo per parą pakilo 20 cm ir iki stichinio lygio trūksta dar pusės metro. Kad Minija stichinį lygį pasiektų ties Lankupiais, trūksta 1,5 metro.

Stichinis lygis pasiektas Leitėje ir Gėgėje. Anot specialisto, šios upės jau seniai išsiliejusios, o Leitė pakilusi net 70 cm virš stichinio lygio. Ir nors šis regionas seniai apsemtas, vandens lygis čia ir toliau kyla.

Nemunas irgi vis kyla ir artėja prie stichinio reiškinio. Kad Nemuno vandens lygis pasiektų stichinį lygį, ties Rusne trūksta 11 cm, o ties Panemune - 6 cm. Per parą Nemunas ties Šilininkais pakilo 11 cm, vandens lygis čia taipogi aukštas.

I. Osadčij sakė, kad Kuršių mariose ties Vente ledas dar stovi. Nors Nemuno žiotys švarios, neužkištos ledo sangrūdų ir ties Uostadvariu pusė upės vagos švari ir vandeniui yra kur bėgti, jis vistiek liejasi į pievas.

Specialistas prognozuoja, kad vandens lygis upėse ir toliau kils, nes Lietuvos vidurinėje ir rytinėje dalyje yra daug neištirpusio sniego, o artimiausiomis dienomis ir naktimis, numatoma pliusinė temperatūra.

Nemuno vandens lygis lėčiausiai kyla ties Rusne, per parą maždaug po 5 cm. Vakar pirmosios maždaug 6 cm balos jau telkšojo kelyje į salą. Vanduo pradžioje pasirodė daubos pradžioje ir pabaigoje, o netrukus buvo apsemtas beveik 400 m ruožas. Žalgirių miškas kol kas neapsemtas.

Rusnės seniūnija jau pasiruošė 3 tralus, kad vandens stichijai siautėjant, galėtų pradėti kelti automobilius. Tuo tarpu gyventojai jau galės eiti estakada.

„Su estakados statytojais suderinome, kad potvynio metu gyventojai galės pėsčiomis pereiti estakada. Taip pat yra paruošti trys tralai, kuriais laikinu betoniniu keliu bus organizuojamas automobilių kėlimas viena kryptimi“, - kiek anksčiau sakė Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Nei plaukti, nei važiuoti

Rajone yra dešimtys apsemtų kelių, kai kurie jų nepravažiuojami.

„Pravažiuoti negali nei pylimais, nei keliu, nei upe“, - savo situaciją apibūdina Minijos kaimo gyventojai. Šio kaimo seniūnaitis Jurgis Gečas nufilmavo, kokiu keliu jam ir kitiems kaimynams tenka važiuoti, norint pasiekti didžiąją žemę. Kelyje Minija - Povilai, kuris veda iš Minijos kaimo į plentą Šilutė - Kintai, vandens gylis jau kuris laikas siekė daugiau nei pusmetrį. Norint pasiekti miestą, reikia plaukti, stumdant ledo lytis ir niokojant savo automobilius.

Tiesa, šis kelio ruožas apsemtas ne dėl išsiliejusios upės, bet dėl lietaus vandens ir ištirpusio sniego. Tokia padėtis susidarė, kai vandens pertekliaus nepumpavo siurblinės.

„Upių vanduo neapsemia, bet prilyja ir prisninga, paskui tirpsta ir bėga į daubą. Buvo priliję ir niekas nepumpavo, vanduo iš didelio ploto subėgo ant kelio, tarsi į bliūdo dugną. Taip ir gyvename“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo 62 metus šioje vietoje gyvenantis J. Gečas.

Jis džiaugiasi, kad užpernai, gavus ES finansavimą, buvo atnaujinti pylimai, naujais pakeisti siurbliai. Problema ta, kad tai vasaros polderis ir siurbliai jame neveikia nuo gruodžio iki balandžio. Visgi gyventojams paprašius, siurbliai buvo įjungti.

Minijos gyventojai viliasi, kad ir kelias Minija - Povilai, kaip buvo žadėta, bus sutvarkytas iki 2020 metų.